8.5.2019 - Coachball, Břeclav, 2. turnaj

O sváteční středě 8.5. si většina dětiček užívala jednu televizní pohádku za druhou, ale naši Coachballisté odjeli bojovat na svůj druhý turnaj, tentokrát do nedaleké Břeclavi. Počasí slunečné, výkony střídavo-oblačné ;-). Sice to tak podle výsledků moc nevypadá, ale některé zápasy byly velmi vyrovnané :-D ,no, ale znáte to, někdy je velice těžké zahrát ten poslední aut a taky občas přijde nějaká ta nepovedená směna a už se to veze. ;-) Nejhezčím zápasem Šnečků byl boj o 3.místo s Hrochama z Havlbrodu, který byl velmi vyrovnaný. Šnečci sice prohráli 11:12, ale předvedli velmi bojovný výkon a i když prohrávali, přesto se nevzdali a bojovali až do konce a po prohraném zápase ukápla nejedna ta slzička.

Stále je co zlepšovat, naši Šnečci patří letos k nejmenší a nejmladším a je to znát, nicméně nedávají soupeřům nic zadarmo a sbírají další cenné zkušenosti, které se budou v příští sezóně hodit. Z turnaje jsme odjeli s krásným 4.místem a už teď se pilně připravujeme na domácí turnaj, který nás čeká 25.5. Doufám, že nás přijdete v hojném počtu povzbudit a podpořit, kdyby nám to třeba zrovna moc nešlo ;-) A jestli si to fandění chcete vyzkoušet nanečisto, tak dorazte už tuto sobotu 18.5. na Mlatevňu povzbudit naše Šnečky při bojích v dalším Rookieballovém turnaji. Moc se na Vás na všechny těšíme. B-)

Výsledky :

Snails : Sever Brno Blue 6:16

Hroši Hb : Snails 14:6

Loco : Snails 8:11

Sever Brno Blue : Snails 24:3

Hroší HB : Snails 12:11

Sestava : Onďák,Máňa,Křupíno,Jiřina,Šíma,Honza,Kika,Sofi,Joha a Víša

Trenéři,rodiče,diváci,fanoušci,řidiči,fotografové,pisatelé článku: Berry,Zdena,Hofi, Peťa,Lulu,Jenda Ajka,Hanka,Jana,Marek

Foto: Coachball, 2. turnaj, Břeclav


27.4.2019 - Coachball, Havlíčkův Brod

Tak už i Coachballu začala ostrá sezóna, a to v sobotu 27. dubna v Havlíčkově Brodě. Na první turnaj jsme napjatí, jak se generačně změnili naši soupeři a jak nám to bude pálit.

Jako první soupeř nás čekal Locos Břeclav. S tímto soupeřem jsme se potkali minulý týden na Moravské lize a dokázali jsme ho porazit. Do zápasu jsme vstoupili dobře. První dvě směny jsme se soupeřem drželi krok, ale pak přišly jednoduché chyby, soupeř nám nadělil ve třetí směně šest bodů a nám se už nepodařilo zápas otočit. První zápas skončil prohrou 13:6.

V druhém zápase nás čekal soupeř z Brna. Průběh tohoto utkání byl podobný jako s Břeclaví. Začátek byl z naší strany výborný, pak přišly chyby v poli a na pálce se nám už tolik nedařilo. Stále se trefujeme na nadhoz a spojku. Zápas končil prohrou 15:7.

Jako třetím soupeřem byli domácí Hroši a my doufali v první výhru, protože Hroši nám přišli jako nejhratelnější tým. Ale opak byl pravdou a po čtyřiceti minutách jsme prohráli 18:5.

Před posledním zápasem jsme měli větší pauzu, tak jsme raději vyrazili na zmrzlinu a vyblbnout se na hřiště, abychom zapomněly na předchozí prohrané utkání.

Jako posledním soupeřem byl Hit Opava. Tento doposud neporažený tým, který byl složený hlavně z jedenáctiletých hráčů a hráček v nás vzbuzoval otázku, jak to asi dopadne, jaké bude konečné skóre? Takže, žádné míchání se sestavou, pořádná hecovačka a jdeme na ně. Šneci vlítli na Opavu a předvedli parádní softball plný obětavých zákroků, výborného běhu po metách a kvalitní pálce. To vše dalo dohromady první letošní vítězství 15:14. Sice těsné, ale zasloužené.

I když jsme za celý turnaj pouze jedenkrát vyhráli, tak musím všechny hráče pochválit, protože v každém zápase hráli na hranici svých možností a nic nevypustili. Adélka zahrála výborně na dvojce, Křupíno chytl na sedmičce několik těžkých luftů, Lukes, Tom, Šíma, Onďák a Kristýnka měli hodně dobrou pálku. Máňa se blýskl na spojce a Hofi se zápas od zápasu zlepšoval jak v poli, tak i na pálce. No a Johča nakonec výborným odpalem zařídila naše první vítězství.

Na závěr bych chtěl poděkovat řidičům Igorovi a Jendovi za bezpečný odvoz a pomoc v dugoutu.

Koučové: Berry, Zdeněk a Peťa.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie