Historie a vznik oddílu

Začátky softballu v Kunovicích sahají až do osmdesátých let. Skupina nadšených sportovců za pomoci Domu Dětí a Mládeže začala provozovat tento sport na palouku v Kunovském lese a posléze na školním hřišti 5. ZŠ Uherské Hradiště. Díky velkému prvotnímu zápalu vyvstala nutnost pravidelné celoroční soutěže.

Jelikož v této době neexistovala na Jižní Moravě žádná pravidelná soutěž, tým hrající pod hlavičkou TJ Kunovice se v roce 1990 zúčastnil přeboru severní Moravy Umístil se na druhém místě. Následující sezónu v roce 1992 se kvalifikoval na Mistrovství ČR v Plzni. Na tomto mistrovství tým sahal po historickém úspěchu, ale nakonec v klíčovém zápase neuspěl a skončil na třináctém místě. Zahájil tím sérii čtyř neúspěšných pokusů kvalifikovat se do druhé nejvyšší softballové ligy. V roce 1993 tým změnil název na Molus Kunovice.

Paralelně vznikl v roce 1992 v Uherském Hradišti pod hlavičkou Sokola druhý oddíl složený především hráčů mládežnické kategorie. Během prvních dvou let vytvořil oddíl čtyři družstva (muže, ženy, juniorky a kadety). Začal se aktivně podílet na činnosti předsednictva České softballové asociace, tvořit základnu rozhodčích a vychovávat trenéry. Týmy Sokola Uh. Hradiště se rok od roku zlepšovaly a v roce 1996 tým mužů převzal po Molusu vítěznou štafetu v Jihomoravském přeboru a společně s týmem žen začala snaha o postup do celostátních soutěží (2. liga).
V roce 1997 díky zániku týmu Molus Kunovice bylo družstvo mužů Sokola Uh. Hradiště posíleno o několik zkušených hráčů a v roce 1998 došlo ke změně názvu na Snails Kunovice.
Tým mužů i žen několik let kraloval Jihomoravskému přeboru, ale kvalifikační kletbu postupu do 2. ligy prolomil až v roce 2000 - muži v Kostelci nad Orlicí pod vedením Pavla Němce a ženy v Chocni pod vedením Pavla Křiváka.
Tímto úspěchem začali Šneci psát novou historii. Tým mužů ve druhé lize úspěšně působil sedm let a historicky nejúspěšnějším rokem se stala sezóna v roce 2007, kdy pod vedením Milana Zedníka vybojovali v dramatickém finále 2. ligy s PV Praha účast v nejvyšší soutěži - v 1. lize.
Zpočátku tým doplácel na tzv. nováčkovskou daň a jejich výkony nebyly zcela vyrovnané. Ligová přestávka pro ně v tu chvíli byla jako hozené záchranné lano, zmobilizovali všechny síly a vyhráli čtyři z osmi podzimních zápasů. Svoji extraligovou příslušnost pak obhájili v play-out hraném na tři vítězné zápasy na úkor týmu z Havlíčkova Brodu.
V roce 2009 (soutěž přejmenována na Extraligu mužů) se tým probojoval do play-off a obsadil cennou 6. příčku.
Tým žen působí ve 2. lize dodnes.

Snails Kunovice pracuje rovněž aktivně s mládeží. Má tým kadetů, kadetek, organizuje regionální školskou ligu a v roce 2010 zahájil práci s dětmi od 4 let v rámci softballové přípravky. Nadále také vychovává trenéry a rozhodčí.

Snails Kunovice se řadí mezi největší oddíly v ČR.

Významní odchovanci Snails Kunovice

Ondřej Blaha – mistr Evropy 2007, člen seniorské i juniorské širší reprezentace ČR
Marek Lapčík (nadhazovač) – reprezentant České republiky, např. přípravné turnaje v Holandsku a USA, člen širší reprezentace
Monika Šestáková – členka širší reprezentace kadetek ČR 2007
Lucie Kaňovská - členka širší reprezentace kadetek ČR 2007
Adéla Konečná – členka širší reprezentace juniorek ČR 2008
Pavel Křivák – předseda sportovně-technické komise, člen předsednictva ČSA, asistent trenéra českého národního týmu žen, trenér ženské reprezentace Slovenska 2005
Přemysl Beránek - Asistent trenéra ženské reprezentace Slovenska 2006, Asisstent trenéra reprezentace žen ČR do 22 let 2008
Milan Zedník – člen širší reprezentace mužů ČR 1997
Martin Hanzl – člen širší reprezentace mužů ČR 1997
MUŽI

ŽENY

3. ČESKÁ SOFTBALLOVÁ LIGA MUŽŮ
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
EXTRALIGA ŽEN
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
-
POHÁR ČSA ŽEN
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
-
3. ČSL ŽEN (ŽENY B)
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

T-BALL U10

JUNIORKY U22

TEEBALLOVÁ EXTRALIGA
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
-
MORAVSKÁ LIGA TEEBALLU
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
EXTRALIGA JUNIOREK
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

KADETI U16

KADETKY U16

2. LIGA KADETŮ
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
-
MORAVSKÁ LIGA KADETŮ
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
2. LIGA KADETEK
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
-
MORAVSKÁ LIGA KADETEK
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

ŽÁCI U13

ŽÁKYNĚ U13

EXTRALIGA ŽÁKŮ
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
-
MORAVSKÁ LIGA ŽÁKŮ
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
2. LIGA ŽÁKYŇ
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

ŠKOLSKÁ LIGA T-BALL

ŠKOLSKÁ LIGA B-BALL

SLOVÁCKÁ ŠKOLNÍ LIGA V TEEBALLU
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
SLOVÁCKÁ ŠKOLNÍ LIGA V BEEBALLU
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie