27.-28.06.2020 - 1. a 2. kolo Extraligy juniorů

Extraliga juniorů 2020 – výjezd Spectrum a Ledenice

No, tak už to máme za sebou! Máme totiž za sebou první historické ostré starty v Extralize juniorů. Sami jsme nevěděli co čekat, jak budeme vypadat. Kategorii hráčů do 20 let jsme měli tento víkend obsazenou věkovým průměrem 15,7 let. Přesto se kluci ukázali a i sami sobě dokázali, že se mohou rovnat jiným zkušeným týmům. Jsme si vědomi, že se potkáme i se silnějšími týmy, přesto pokud budeme přistupovat k zápasům bez obav a hlavně s odhodláním, můžeme překvapovat.

První zápas v Extralize byl v sobotu se Spectrum Praha. Příjezd do Prahy byl lehce nervózní, protože jsme měli problémy s Horstovým autem (spojka nechtěla pracovat), ale dojeli jsme do servisu, pak přesun taxíkem a příprava. Spectrum jsme překvapili a první zápas = výhra. Uff. Druhý zápas jsme nezvládli, ale i tak byl výkon příslibem. Moc nám pomohly i rady Michala Kolůcha, který nás přijel podpořit a klukům se věnoval v taktických radách. První den a stav 1:1 hmm. Super. Kluci nadšení, že by to mohlo jít a hlavně je to bavilo.

Přejezd do Ledenic, kde spíme u rybníka, hoši hrají nohejbal. Prostě pohoda sobotní noci 😊.

První zápas s Ledenicemi jsme úplně vypustili. Odhodlání a chtění vyhrát nebylo u nikoho z týmu. Jednoznačný výsledek upravil v sedmé směně sólo HR Adam Luňák. Druhý zápas byl o něčem jiném, důrazná promluva a větší tlak na soupeře nesl ovoce. Druhá extraligová výhra!

Stále sbíráme zkušenosti. Přesto se dá na čem stavět. Víme o hromadě našich problémů, víme co zlepšovat. Učíme se hrát 5-6 hodin softball v kuse – také nová zkušenost.

Máme i první tři HR v extralize – Ondřej Nemrava, Ondřej Hanáček a Adam Luňák!!!

Na nadhozu se vystřídali Mates Kolůch, Ondřej Nemrava a velmi dobře si vedl i Matyáš Zelinka (nejmladší hráč týmu).

Výsledky na webu ČSA

Trenéři

A velké díky rodině Horkých, kteří nám pomohli s převozem hráčů při poruše auta Horsta! Děkujeme!

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie