16.-17.6.2018 - 2. liga juniorek, 4. turnaj Kotlářka a Radotín

Na tento turnaj, který se opět uskutečnil v Praze, nás tradičně doplnily holky ze Slovenska a spoluhráčka z Otrokovic. Čekalo nás celkem 5 zápasů, na které bylo potřeba se dobře připravit. Jako první jsme se utkaly proti Polsku. Na nadhozu nás nezklamaly zkušenosti Kačky Hlaváčkové a na pálce jsme dokonce dopálily na trávu. Tento zápas jsme úspěšně vyhrály 16:6. Nejen, že Bára Bachanová měla pálící den, ale také na nadhazovacím prkně v druhém zápasu proti Radotínu se jí zadařilo. I tento zápas jsme vyhrály, s výsledkem 13:3. V posledním sobotním utkání se na nás už začaly projevovat známky únavy, chuť hrát se vytratila někde v dáli a kvůli nesoustředěnosti jsme sobotu zakončily prohrou s Ledenicemi 3:17. Ani druhý den nebyl lepší. Sice jsme se dobře rozcvičily, ale naše hra o postup do finále jako softbal nevypadala. S Cats Brno jsme tedy prohrály 3:8 a hned poté nás čekal zápas s Hradcem Králové o třetí místo. Zápas jsme si nedokázaly užívat a tím pádem se dopustily zbytečných chyb, které nás stály vítězství. Prohra s výsledkem 7:11. Aspoň ale víme, co máme do příště zlepšit, že máme trenérovi koupit více čokolády a máme si zápasy užívat.

Lucka a Bára


19.-20.5.2018 - 2. liga juniorek, 3. turnaj Radotín

V sobotu 19. 5. se tým juniorek vydal na cestu do Radotína. Dorazily jsme v dobré náladě a byly jsme připraveny vyhrát. První zápas proti Radotínu nebyl snadný, ale zabojovaly jsme a úspěšně jsme ho vyhrály 10:6. Následoval delší odpočinek a v 16.30 jsme nastoupily proti Kotlářce. S tímto týmem byl zápas snazší a svědčí o tom i výsledek 12:1 pro nás. Hned jsme pokračovaly zápasem proti Falcons Hradec Králové, kdy jsme taktéž zvítězily 8:5.

Krásně jsme se vyspaly (možná i přespaly) do nového dne, který jsme začaly společnou rozcvičkou s brněnským týmem Cats. Zřejmě díky příliš dlouhému spánku nebo nedostatečné předzápasové přípravě jsme toto utkání nezvládly a prohrály jsme 0:12. Ale i s touto prohrou jsme postoupily do finále znovu proti Cats Brno. Většinu finálového zápasu jsme vedly, což asi nikdo nečekal. Posléze se nám už moc nedařilo chytnout se na pálce. A tak končíme prohrou 3:5.

Cílem turnajů je pořádně si je užít a nasbírat nové zkušenosti, které můžeme využít příště. Tak i tato prohra je pro nás určitým způsobem možnost, jak se zlepšovat.

Za tým juniorek Mari a Kačka

Kompletní výsledky.

Fotografie zde.


5.-6.5.2018 - 2. liga juniorek, 2. turnaj na Mlatevni

2:2:2

= 2. turnaj

= 2. liga juniorek

= 2. místo

První květnový víkend pořádáme na domácí půdě další turnaj 2. ligy juniorek. Turnaj se navíc výjimečně rozšířil o další 2 týmy z Polska. Celkem se tedy účastní 8 týmů.

V sobotu ráno nastupujeme proti favoritkám nejen tohoto turnaje, ale celé 2. ligy. Svedeme boj s Cats Brno. Prohráváme 1:9. V dalším zápase nás pak čeká Polsko U19 B. Tento tým s přehledem porážíme rozdílem 15:0. V posledním sobotním utkání zvládneme i Falcons Hradec Králové 8:4. Máme zajištěno 2. místo ve skupině a víme, že nejhůře skončíme na turnaji na 4. místě.

V neděli nás čeká boj s vítězem skupiny B - SK Radotín. Vítězství 7:2 je naše a máme otevřenou cestu do finále. A jak jsme začali, tak taky končíme. Finálový zápas je opět s Cats Brno. Na soupeřky opět nestačíme a opět prohráváme a téměř stejně 1:11.

Obsazujeme 2. místo na domácí Mlatevni. Krásný turnaj s úžasným výsledkem pro náš tým.

Děkujeme divákům, kteří nás přišli podpořit.

Děkujeme všem organizátorům – bufetářky, grilovačky, mačkači tabule, rozhodčí, traktoristi, hrabači…bylo vás hodně a moc jste nám pomohli.

Díky.

tým Juniorky Snails Kunovice = Baru Bachanová, Mity Mitáčková, Lucka Zedníková, Kačka Hlaváčková, Kája Chladecká, Vaness Keményová, Venda Šestáková, Mari Anna Stejskalová, Terka Cigošová, Síma Burešová, Kačka Sedlářová, koučové Kačka a Křivin, zapisovatel a asistent Pupi.

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.


14.-15.4.2018 - 2. liga juniorek, 1. turnaj v Hluboké nad Vltavou a Ledenicích

Ke svému prvnímu turnaji vyrazily juniorky o víkendu 14. – 15. 4. do dalekých krajů. Sobotní zápasy se odehrály v Hluboké nad Vltavou, neděle pak v Ledenicích. Týmy byly rozděleny do dvou skupin dle pořadí z loňského roku.

My se potkali v zápase s Falcons Hradec Králové a Kotlářka Praha. Prostředí krásné, počasí skvělé, hřiště ucházející…výkony pokulhávající. V prvním zápase prohráváme s Hradcem smolně 3:4, ve druhém nás pak poráží Kotlářka rozdílem 4:14. Po zápase v diskuzním sedánku rozebíráme hru, vysvětlujeme si vybrané situace, hráčky dostávají od trenéra rady. Cílem je poučit se z dnešních zápasů. Večer společná večeře v Českých Budějovicích, noclech na kolejích a ráno nový den. I když nás dvě prohry odsoudily do dolní skupiny bojující o 5. – 7. místo, přesto se holky snaží podat lepší výkon a hlavně se vyvarovat sobotních chyb. A daří se. Porazíme Joudrs B rozdílem 16:6 a Radotínský SK 7:3. Po zápase opět krátké shrnutí a vyrážíme směr UH a Slovensko.

Cílem letošní sezóny je opět posunout se v softballových dovednostech dál, nasbírat zkušenosti a zahrát si zápasy ve vyšší kategorii. I když na prvním turnaji končíme na 5. místě, přesto svůj účel v celkové skládance sezóny 2018 splnil.

9 statečných seřazeno abecedně podle jmen: Bára Bachanová, Kačka Hlaváčková, Kája Chladecká, Lucka Koláříková, Mari Anna Stejskalová, Mity Mitáčková, Síma Burešová, Vaness Keményová, Venda Šestáková.

Realizační tým: Kačka, Křivin, Pupi

Fotky zde

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie