9.-10.6.2018 - 2. liga kadetek, 3. turnaj na Kotlářce a Spectrum

V prvním zápase jsme se utkaly proti severu Brno. Na nadhozu nám začala házet Mity, ale nebály jsme se tam dát ani Terku a rozšířit jí tím zkušenosti do začátků. Štěstí nám přálo, a tak jsme tenhle, jediný sobotní zápas, zakončily výhrou 2:1. O pár minut později začalo pršet a všechny zbývající zápasy se přesunuly na další den.
Dobře jsme se ale najedly a připravily, tudíž nás v neděli domácí tým Kotlářka nebyl schopen porazit. S další výhrou 11:0 se přesouváme na jiné pražské hřiště, kde nás čekaly poslední dva zápasy. Do obou jsme na prkno postavily Báru a za prvních pět směn nikdo nedal bod. V dohrávce šesté směny se k nám ale konečně dostavilo štěstí, jinak se to nazvat nedá, takže jsme zápas vyhrály 1:0 nad Joudrs B. Před odjezdem domů se na nás ještě připravilo Spectrum A. Zápas o celkové prvenství v turnaj s nimi byl stejně vyrovnaný jako ten předchozí, ale tentokrát si štěstí našlo cestu k soupeřovi a zápas jsme prohrály s výsledkem 1:0 a obsadily konečné 2. místo z celkových devíti týmů.
Pořád se máme sice co učit, ale i přesto si myslím, že to chvílemi vypadalo dokonce jako softbal, což je úspěch:-)

Lucie

Fotografie z turnaj zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.


26.-27.5.2018 - 2. liga kadetek, 2. turnaj na SaBaTu

Kadetky doplněny staršími žákyněmi vyrazily na svůj druhý turnaj 2. ČSL do Prahy, kde neokusily hořkost porážky a odvážejí si pohár za první místo.

Ve svém prvním utkání proti Spectrum B sice nechytily začátek, ale soustředěnou hrou a agresivním útokem ukončují zápas výsledkem 18:2. Po téměř 5tihodinové pauze nastupují večer proti Kotlářce, kterou jasně přehrávají 15:1.

Druhý den brzy ráno dohráváme skupinu. Joudrs B je již vyrovnanějším soupeřem. Není radno je podceňovat, což máme z minulého turnaje ještě v paměti. Tentokrát si v dohrávce ale skóre pohlídáme a porážíme je 7:4. V druhém nedělním utkání, v boji o finále, nás čeká zkušený domácí tým Sabatu. A zápas je to opravdu nervydrásající. Jak my, tak oni chceme do finále. Na prkno posíláme Báru Bachanovou, která je tam nucena úřadovat celý zápas. Nedaří se nám tolik prosazovat na pálce, což utkání ještě více dramatizuje. O to více, že Sabat má dohrávku a daří se jim obsadit mety. Psychicky máme, zdá se, navrch, chytneme krádež a hru ukončujeme těsným výsledkem 2:0. Finále! Blansko! Moravské derby! Jdeme na to! Na prkně s Bachanovic. Začínáme v útoku a hned jdeme do vedení 2:0. Blansko se snaží najít recept na svižně a přesně házející Báru, ale nedaří se. V dalších směnách přidáváme postupně další body a Blansko se zdá být rezignované. Hrajeme pestře, zařazujeme úspěšný slapu a v pravou chvíli také dvě nádherné útočné úlivky. Po páté směně svítí na tabuli stav 9:0 a hra je ukončena pro rozdíl bodů! První letošní prvenství je naše a usedáme do čela celkové tabulky divize Východ!

Závěrem už jen zmínka a pochvala Báře Bachanové za její první parádní skok na spojce, kdy jen o fous nedosáhla na tvrdou ránu Blanské pálkařky, Lucce za bravurně umístěný a úspěšný slap a útočnou úlivku. Mity, Terce a Báře pak taky za skvělou práci na nadhozu.

Helča a Mejla

Fotky zde.

Kompletní výsledky na www.softball.cz zde.


12.-13.5.2018 - 2. liga kadetek, 1. turnaj na Mlatevni

O víkendu proběhl na Mlatevni první turnaj 2. ligy kadetek. Sjelo se celkem osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Ty hrály každý s každým a následně o umístění. Náš tým doplněný o zkušené žákyně svou skupinu s přehledem vyhrává, když postupně poráží Sabat, Spectrum B a v tie-breaku i Blansko.
V neděli nás tedy čeká zápas o finále proti Joudrs B. Na prkno vytahujeme, již zkušenou, Báru Bachanovic. Skóre se vyvíjí v náš prospěch, ikdyž se nám nedaří soupeři výrazněji odskočit. Ten v poslední směně zapne a po našich chybách skóre otáčí ve svůj prospěch. Jdeme tedy do dohrávky a věříme si. Ale hned první dvě pálkařky jsou aut. Na dva auty se nám ještě daří obsadit první a druhou, ale catcher soupeře nyní za sebe nepustí žádný balon. A bohužel po chvíli snahy nepřichází ani odpal. Utkání tak nešťastně prohráváme o jeden bod. Boj o třetí místo svádíme opět se Sabatem. Tentokrát jde vše hladce, Bára soupeřkám na pálce nic nedovolí a my hned v úvodní směně předvádíme zaplněné tribuně pálkařskou přesilu v podobě šesti doběhů - víc jedna směna dle pravidel nedovoluje. V dobrém útoku pokračujeme i nadále a skóre se zastavuje na číslech 12:00 v náš prospěch. Vyhráváme rozdílem po páté směně! Krásné třetí místo, ikdyž jsme měli určitě na víc. Uvidíme příště.....
Děkujeme všem, co se starali o zdárný průběh - od rozhodčích, přes přípraváře hřišť, bufetářky, nákupčíky, až po posledního fanouška! Díky!

Mejla a Helča

Videoreportáž TV Slovácko

Fotografie - 2. liga kadetek, 1. turnaj - Mlatevňa Kunovice

Kompletní výsledky.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie