6.-7.4.2019 - Liga kadetek, 1. turnaj SK Sever Brno

O víkendu sehrály kadetky své úvodní kolo v lize kadetek. V novém hracím modelu, ve kterém se již nehraje extraliga, nýbrž jsou všechny týmy rozděleny do čtyř divizí, se nám tak v základní části objevily týmy, které známe z Moravské ligy – Olympia Blansko, Sever Brno, Cats Brno, Trnava Panthers, Arrows Ostrava.

Systém turnaje na dvě skupiny a poté postupné boje o umístění. Prvním soupeřem nám byly Cats Brno. Zpočátku zakřiklý výkon z naší strany se postupně zlepšoval. Bohužel jsme se nedokázali prosadit na pálce. Soupeři se dařilo a tak bylo konečné skóre na konci zápasu 0:8. Druhý zápas jsme sehráli proti Trnavě. Na začátku jsme šli do vedení a náskok zvyšovali. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Konečný stav 10:0. Pro sobotu dohráno. Druhé místo ve skupině znamenalo nedělní zápas proti domácímu Severu Brno. Zápas o poznání vyrovnanější. Výhra 8:4 nás posunula do boje o finále – s Arrows Ostrava. Poměrně dlouho pěkný zápas, který jsme ztratili v jeho druhé půli. Vyhranost a kompaktnost soupeře nás nakonec dostala – 4:1 pro soupeře. V souboji o konečné třetí místo jsme se tak utkali s Blanskem. Dlouho jsme vedli 1:0, ale věděli jsme, že nesmíme polevit ani o kousek – soupeře dobře známe a víme, že se nikdy nevzdává. Ovšem dvě chyby v závěru stačili na to, aby nás Olympanky připravily o vedení 1:2 a tak na nás zbylo pouze čtvrté místo. Celková prezentace týmu nebyla však špatná. Víme, kde nás tlačí pata, a kde je třeba zabrat.

Opět děkujeme žákyním za výpomoc – bez nich bychom turnaj bohužel neodehráli (vysoká marodka). Bezpochyby to pro ně byla a je dobrá zkušenost, ikdyž doslova „bolavá“ (trefení tvrdým míčem už pěkně bolí). Snad budeme příště už v plnější sestavě a nebudeme muset žákyně přetěžovat. Díky také řidičům.

Sestava: Lucka, Venda, Bára B., Barča P., Zuzka, Julča, Eliška, Síma B., Barča K., Terka L., Nikča Schw. a pomocná levá ruka - nehrající Klára H.

Trenéři: Mejla+Helča+Petra

Fotografie: Liga kadetek, 1. turnaj, Sever Brno

Kompletní výsledky na webu ČSA

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie