7.-8.9.2019 - OPEN Pohár ČSA U16, Cats Brno

Již v pátek dopoledne odjížděly kadetky na Pohár ČSA do Brna, kde měly sehrát utkání své skupiny - s pražskými Storms a Joudrs. Věděli jsme, že v jednom utkání musíme uspět, abychom se nepropadli do bojů o spodní příčky. Vsadili jsme tedy vše na první zápas se Storms. Naše kvalita hry se v průběhu utkání zlepšovala a tak jsme soupeři nakonec odskočili a vítězství 5:1 již pohlídali. Na prkně se představila Bára. Druhé utkání proti Joudrs již bylo o svižně házející soupeřce, která nám činila na pálce problémy. Náš druhý nadhoz naopak úplně nezvládl svou roli a rozdal spoustu BB (nepomohlo ani střídání), což se odrazilo na konečném skóre, které se zastavilo až na čísle 12:1. Na nadhozu se vystřídaly Julča se Zuzkou a zahráli si také naši nováčci Natka s Barčou. Následoval odjezd domů s vědomím, že dnešní úkol jsme splnili, a že zkusíme v sobotu zabojovat o finále.

V sobotu hrajeme až odpoledne, tajže spousta času na odpočinek. Z druhé, čtyřčlenné, skupiny nám jako soupeř připadl její vítěz - Cats Brno. Opět stavíme to nejlepší. Bára na prkně, Simča F. kečr, Lucka jedna, Venda dva, Klára tři, Julča spojka, Síma B. sedm, Terka osm, Zuzka devět. Soupeř pálí, ale soustředěnou hrou se nám daří všechny odpaly likvidovat. Až na jeden, který při dvou autech a dva, tři obsazená padá vnější polařce z rukavice na zem. Výsledek, dva doběhy. Také my se ale snažíme prosadit na hostující, nám dobře známou, nadhazovačku Arrows - Zoe. Háže svižně, ale krátká hra se daří a dostáváme soupeře pod tlak. Stahujeme bod. V zápětí ovšem přichází další chyba naší polařky, která při dvou autech opět pouští lehký luft z rukavice - bod pro soupeře. Znovu obsazujeme tu a tam mety, ale body se nedaří stáhnout. A tak nakonec prohráváme 1:3. Velká škoda! Tím pro nás sobota končí. V neděli nás tedy čeká boj o třetí místo – s Blanskem. S tím hráváme vyrovnané zápasy. Známe se až moc dobře a víme, že soupeř se nikdy nevzdává a bojuje až do konce. Musíme se tedy soustředit plných šest směn, což pro nás bývá většinou problém. Stavíme opět nejzkušenější sestavu, jen „zapasujeme“ na pálku i Natku a Barču D. Dlouho je hra vyrovnaná, tu a tam nás nemine chybička. Soupeře tak pouštíme na mety, ale skórovat se jim nedaří dle představ. A když přijde odpal do vnějšího pole, tak končí zkušeně v našich rukavicích. My naštěstí v půli zápasu zapneme vyšší obrátky a splašené pálky nakonec vystřílejí výhru 10:2.

Krásné třetí místo je úspěch, ale jsme si vědomi toho, že finále mebylo daleko, což zamrzí! Škoda, snad tedy příště!

Děkujeme všem hráčkám, že se postavili k turnaji zodpovědně, nováčkům za víceméně „lavičkovou“ podporu, Křivinovi za páteční záskok za Mejlu a všem ochotným řidičům – Petrovi a Michalovi F. Také velké díky fanouškům, kteří v neděli vážili tu cestu, a ke třetímu místu nám také oni pomohli svým fanděním.

To je pro první část sezony vše. Opět se rozehrajeme až v září. Ikdyž jsme do nadstavby nakonec nepronikli (tento turnaj ukázal kvalitu naší divize, z které postoupily bohužel jen dva týmy), o konečné 9. místo (z rekordních 22 týmů) se na podzim popereme! DÍKY všem, že jste s námi!

Helča a Mejla

foto: OPEN Pohár ČSA U16 kadetky, Cats Brno


25.-26.5.2019 - Liga kadetek, 3. turnaj na Mlatevni

O víkendu se odehrálo na Mlatevni třetí a zároveň poslední kolo základní části ligy kadetek. Konečně pěkné počasí slibovalo i pěkný softball a ve finále druhé místo našich Šnečic. Turnaje se zúčastnily bohužel jen 4 týmy, a tak se hrálo systémem každý s každým a následně o umístění.

Prvním soupeřem nám byly Kočky z Brna. Hned v úvodu jsme je zaskočili dobrým útokem a vítězství si již pohlídali – 7:0. Odměnou divákům byl krásný softball s mnoha odpaly a minimem chyb. Na prkně dominovala Bára, na kterou soupeř tentokrát nestačil.

Na konci dne jsme se postavili proti Olympii z Blanska. Hra nebyla špatná, ale pár chyb dostalo soupeře do vedení a my hráli celý zápas již pod tlakem – tvrdé odpaly končily bohužel přímo v rukavicích soupeřů. Těsné vedení soupeře se nám bohužel nedaří stáhnout a tak prohráváme 4:5. Na prkně se tentokrát představila Julča.

V neděli nás čekal poslední a nejtěžší soupeř – Arrows Ostrava. Prkno obsazuje Klára. Soupeř je ale zkušený a do pálky se opírá, co to jde. My působíme lehce zakřikle, ale bojujeme. Zkoušíme i změnu nadhozu v podobě Emči, ale ani to nepomáhá. Prohráváme 5:9. Přesto šlo o divácky pohledný zápas.

Souhra náhod nás po odehrání základní části i přesto posílá („kolečkem“) do finále. Takže již podruhé za den s Arrows. Jdeme na to značně namotivovaní a s Bárou na prkně. Bohužel i soupeř vytahuje skvělou nadhazovačku Zoe a dobrými odpaly boduje hned v úvodu utkání. Dlouho se s jejich nadhozem nemůžeme srovnat a šance přicházejí velmi zřídka. Hraje se pěkný softball, ale naše nekompaktní pálka a pár chyb v obraně znamená nakonec prohru 0:7.

I tak jsme předvedli, že něco málo už umíme a rozhodně se už neztratíme. Také víme, na čem nadále pracovat a těšíme se na to. Do nadstavbových bojů (nejlepších 8 týmů republiky) jsme sice ze silné skupiny nepostoupili, ale všechno má svůj čas. A ten náš teprve přijde J Snad třeba už za 14 dnů na Openu kadetek ČR.

DĚKUJEME všem, co se na zdárném průběhu turnaje podíleli - rozhodčí, bufetářky, zametači, lajnovači, ....a v neposlední řadě DÍKY fanouškům!

Helča a Mejla

Foto: Liga kadetek, 3. turnaj, Mlatevňa


11.-12.5.2019 - Liga kadetek, 2. turnaj v Blansku

Chladný víkend, vyrovnané výkony a na konci bronz.

Cats Brno : Snails (8:1)

Na nadhozu Klára, chytá Simča. Soupěře držíme na uzdě a vyrovnaném výsledku 1:1 až do čtvrté směny. Poté přichází několik dobrých odpalů, které rozhodnou o osudu zápasu. My se sice do nadhozů také trefujeme, ale odpaly nemají potřebnou razanci a na mety se dostáváme pouze výjimečně.

Snails : Sever Brno (9:0)

Na prkně začínáme s Bárou, chytá Venda. Ve druhé směně prakticky rozhodujeme zápas čtyřmi doběhy. V poli ve dvou směnách 6x SO, poté střídáme za Julču, která si vedla teky velmi dobře a na mety ve zbytku zápasu pustila jen tři hráčky. Celkově dobře pálíme a postupně přidáváme bod za bodem.

Snails : Panthers Trnava (10:3)

Třetí zápas v řadě a velmi podboný předchozímu. Plně v naší režii hned od začátku a zvládla ho nadhazovačská baterie Julča s následným střídáním Zuzkou. Kečruje Lucka. Rozhodujeme hned v první směně pěti doběhy. Soupěř koriguje až v posledních směnách.

Arrows Ostrava : Snails (6:1) - semifinále

Očekávaný těžký soupěř. V prvním útoku se prosazujeme díky hitu Kláry a následnými odpaly Báry s Vendou. Vedení 1:0 nám bohužel hned v dohrávce soupěř vezmě dvoubodovým homerunem při dvou autech. Hází Bára na Simču. O výsledku rozhodly drobné chyby v poli ve třetí směně.

Snails : Olympia Blansko (8:6) - o 3. místo

Jdeme naplno, ale hned v úvodu dostáváme čtyři body od skvěle připraveného a houževnatého soupěře. Šneka to však nerozhodí a vracíme protiúderem 5 bodů, když hity prokládáme krátkou hrou.v dalších směnách tupí soupeřovi pálky obtížnými nadhozy Bára. Nám na pálce síly taky postupně ubývají, ale osm bodů nastřílených v první polovině zápasu nakonec na vítězství stačí.

Cílem víkendu bylo zlepšit oproti prvnímu turnaji útok, což se podařilo a nastříleli jsme o třetinu více bodů. Pozitivem určitě byl nižší poměr počet SO. Míče dostáváme více do hry. V poli potřebujeme získat ještě více klidu ve vypjatých situacích, ale to jsme si vědomi, že souvisí se zkušenostmi, které postupně získáváme.

Hráčky: Klára, Lucka, Bára, Venda, Síma, Julča, Simča, Zuzka, Křupka, Emma, Nikča

Řidiči, kaučové a fotografové: Mejla, Petra, Michal

kompletní výsledky: https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2299&pda=2&admina=

foto: Liga kadetek, 2. turnaj, Blansko


6.-7.4.2019 - Liga kadetek, 1. turnaj SK Sever Brno

O víkendu sehrály kadetky své úvodní kolo v lize kadetek. V novém hracím modelu, ve kterém se již nehraje extraliga, nýbrž jsou všechny týmy rozděleny do čtyř divizí, se nám tak v základní části objevily týmy, které známe z Moravské ligy – Olympia Blansko, Sever Brno, Cats Brno, Trnava Panthers, Arrows Ostrava.

Systém turnaje na dvě skupiny a poté postupné boje o umístění. Prvním soupeřem nám byly Cats Brno. Zpočátku zakřiklý výkon z naší strany se postupně zlepšoval. Bohužel jsme se nedokázali prosadit na pálce. Soupeři se dařilo a tak bylo konečné skóre na konci zápasu 0:8. Druhý zápas jsme sehráli proti Trnavě. Na začátku jsme šli do vedení a náskok zvyšovali. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Konečný stav 10:0. Pro sobotu dohráno. Druhé místo ve skupině znamenalo nedělní zápas proti domácímu Severu Brno. Zápas o poznání vyrovnanější. Výhra 8:4 nás posunula do boje o finále – s Arrows Ostrava. Poměrně dlouho pěkný zápas, který jsme ztratili v jeho druhé půli. Vyhranost a kompaktnost soupeře nás nakonec dostala – 4:1 pro soupeře. V souboji o konečné třetí místo jsme se tak utkali s Blanskem. Dlouho jsme vedli 1:0, ale věděli jsme, že nesmíme polevit ani o kousek – soupeře dobře známe a víme, že se nikdy nevzdává. Ovšem dvě chyby v závěru stačili na to, aby nás Olympanky připravily o vedení 1:2 a tak na nás zbylo pouze čtvrté místo. Celková prezentace týmu nebyla však špatná. Víme, kde nás tlačí pata, a kde je třeba zabrat.

Opět děkujeme žákyním za výpomoc – bez nich bychom turnaj bohužel neodehráli (vysoká marodka). Bezpochyby to pro ně byla a je dobrá zkušenost, ikdyž doslova „bolavá“ (trefení tvrdým míčem už pěkně bolí). Snad budeme příště už v plnější sestavě a nebudeme muset žákyně přetěžovat. Díky také řidičům.

Sestava: Lucka, Venda, Bára B., Barča P., Zuzka, Julča, Eliška, Síma B., Barča K., Terka L., Nikča Schw. a pomocná levá ruka - nehrající Klára H.

Trenéři: Mejla+Helča+Petra

Fotografie: Liga kadetek, 1. turnaj, Sever Brno

Kompletní výsledky na webu ČSA

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie