19. ledna 2019 - halový turnaj v Otrokovicích

V sobotu 19. ledna jsme vyrazili do Otrokovic na tradiční Otrokovický Slajd. Turnaj jsme pojali jako zpestření zimní přípravy a náhradu za tréninkovou jednotku. Aspoň vypadla úmorná kondička. 😉

Hned po příjezdu nás přivítala nově zrekonstruovaná městská hala se špičkovým zázemím. Po rozcvičce jsme se postavili domácím Predátorům, které dobře známe z třetí ligy. Ve skupině nás pak ještě čekal zápas s ženským týmem Cats Brno, který se loni probojoval do 2. ČSLŽ. Po dvou přesvědčivých výhrách jsme postoupili přímo do semifinále a měli jsme tak delší pauzu. Ze druhé skupiny se to samé povedlo Slovenské reprezentaci žen, které přehrály Sever Brno a Bulldogs Lednice.

Ze čtvrtfinále nám vzešel jako soupeř Bulldogs, jenž porazil Predátory. Ve druhém čtvrtfinále Cats přetlačily Sever a zařídily tak druhou semifinálovou dvojici ryze ženskou. V semifinále se projevily naše silné stránky a mohli jsme se těšit na finále proti Slovenkám, které Cats přehrály hlavně silnějším útokem. Boje o celkové umístění přinesly nejvyrovnanější zápasy a všechny tři zápasy byly nesmírně dramatické.

Nás ve finále prověřila nejlepší nadhazovačka loňského play-off Dominika Rampáčková. Podařilo se nám skórovat až ve třetí směně. Ve čtvrté jsme přidali další dva body, náskok si pohlídali a zvítězili. Přestože se Slovenky snažily hrát nátlakovou hru, naše obrana byla dobře připravena a zvládla pokrýt jak krátkou hru, tak tvrdé údery, které děvčata vyslala. K tomu pomohl i dobrý výkon na prkně a téměř bezchybné pole. Právě výkon pole byl asi největším pozitivem, protože v loňské sezóně to byla nejslabší část naší hry. Nyní jsme za celý turnaj nedostali bod, a to je dobrá vizitka kvalitní přípravy podpořená výkony obou nadhazovačů. V útoku si všichni s radostí bouchli, a tak i v útočné fázi můžeme být spokojeni. Celkově se jednalo o povedený turnaj, velice příjemné zpestření zimní přípravy a další trofej do bohaté klubové sbírky.

Zapsal: Tomáš Kotulan

Kompletní foto: Otrokovický slajd - přípravný turnaj

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie