30.-31.3.2019 - Pomlázka - turnaj na Tempu

Fanoušci mužského softballu, pozor! Sezóna návratu do druhé ligy je tady. První venkovní přípravný tunraj máme právě za sebou a první domácí ligový víkend se koná již tento víkend v Kunovicích - sobota 20. 4. 2019 v 13:00 a 15:00 proti Plzni, neděle 21. 4. 2019 v 12:00 a 14:00 proti Radotínu. Tak se příjďte podívat.

Ale hezky popořádku.

V sobotu nás na pražském Tempu čekaly hned tři zápasy.

Nejprve jsme se utkali s týmem Povaleč, který obráží turnaje Interpoháru. Nadhazoval celý zápas Broňa Kratochvíl, který soupeře do žádného velkého tlaku nepustil. Takže to bylo celé o tom, jak se začneme v prvním venkovním zápase prosazovat v útoku. Výsledkem bylo několik dobrých odpalů, ale i dost běžeckých chyb, takže jsme dokázali soupeři nasázet jen 5 bodů.V obraně ale dostváme za celý zápas pouze jeden bod, takže s jarní venkovní premiérou přichází i první výhra.

Druhý zápas nastupujeme proti Pikes Praha, které jsme celou loňskou sezónu potkávali ve 3. lize. Na prkno jde tentokrát Tomáš Kratochvíl. V útoku čelíme nadhazovači, který loní házel Extraligu za Pardubice, a tím je z naší strany zápas mírně nerzvoznější. Díky časovému limitu, který se musí přesně dodržovat (nehraje se na dohrávku), jde za stavu 4:4 a 3. meta obsazená na pálku poslední pálkař celého zápasu - Ondra Blaha, a hitem do zadního pole zařizuje naši výhru 5:4.

Poslední zápas dne před západem slunce už je na nás znát únava a nekoncentrovanost, takže v podstatě začínáme hrát až ve 3. směně za záporného stavu. Bedlu z Tempa nakonec rozpálíme a jsme rádi, že už máme celou sobotu za sebou. Díky vítezství ve skupině postupujeme rovnou do semifinále, kde se utkáme s druholigovým Joudrs. Druhou semifinálovou dvojicí je Břeclav - Tempo Praha A.

Joudrs v letošní sezóně aspirují na postup do Extraligy, takže konfrontace s takovým soupeřem už byla potřeba. Co naplat, se soupeřem držíme krok pouze v úvodu zápasu, ale po několika velmi tvrdých odpalech už se nám Joudrs vzdalují. Recept se nám na dobře házejícího nadhazovače nedaří najít a body v samotném závěru už jen korigujeme stav. Zbyl na nás "jen" boj o 3. místo, který v sobě nese pikantní nádech.

Tempo Praha A složilo svůj tým polovinou extraligových hráčů a polovinou mladých hráčů z jejich "B" týmu. Pikantní náboj tomu dodávají hráči, kteří z Kunovic do pražského Tempa hostují - Michal Kolůch a Ondra Bartoněk.

Pokracovat.....

Zapsal: Ondřej Blaha

Horní řada zleva: Michal Kotásek, Ondřej Blaha, Bronislav Kratochvíl, Tomáš Kratochvíl, Ondřej Hanáček, Matěj Urbánek, Radim Schlinger

Spodní řada zleva: Tomáš Kotulan, Jan Kukol, Peter Fecko, Přemysl Horký


19. ledna 2019 - halový turnaj v Otrokovicích

V sobotu 19. ledna jsme vyrazili do Otrokovic na tradiční Otrokovický Slajd. Turnaj jsme pojali jako zpestření zimní přípravy a náhradu za tréninkovou jednotku. Aspoň vypadla úmorná kondička. 😉

Hned po příjezdu nás přivítala nově zrekonstruovaná městská hala se špičkovým zázemím. Po rozcvičce jsme se postavili domácím Predátorům, které dobře známe z třetí ligy. Ve skupině nás pak ještě čekal zápas s ženským týmem Cats Brno, který se loni probojoval do 2. ČSLŽ. Po dvou přesvědčivých výhrách jsme postoupili přímo do semifinále a měli jsme tak delší pauzu. Ze druhé skupiny se to samé povedlo Slovenské reprezentaci žen, které přehrály Sever Brno a Bulldogs Lednice.

Ze čtvrtfinále nám vzešel jako soupeř Bulldogs, jenž porazil Predátory. Ve druhém čtvrtfinále Cats přetlačily Sever a zařídily tak druhou semifinálovou dvojici ryze ženskou. V semifinále se projevily naše silné stránky a mohli jsme se těšit na finále proti Slovenkám, které Cats přehrály hlavně silnějším útokem. Boje o celkové umístění přinesly nejvyrovnanější zápasy a všechny tři zápasy byly nesmírně dramatické.

Nás ve finále prověřila nejlepší nadhazovačka loňského play-off Dominika Rampáčková. Podařilo se nám skórovat až ve třetí směně. Ve čtvrté jsme přidali další dva body, náskok si pohlídali a zvítězili. Přestože se Slovenky snažily hrát nátlakovou hru, naše obrana byla dobře připravena a zvládla pokrýt jak krátkou hru, tak tvrdé údery, které děvčata vyslala. K tomu pomohl i dobrý výkon na prkně a téměř bezchybné pole. Právě výkon pole byl asi největším pozitivem, protože v loňské sezóně to byla nejslabší část naší hry. Nyní jsme za celý turnaj nedostali bod, a to je dobrá vizitka kvalitní přípravy podpořená výkony obou nadhazovačů. V útoku si všichni s radostí bouchli, a tak i v útočné fázi můžeme být spokojeni. Celkově se jednalo o povedený turnaj, velice příjemné zpestření zimní přípravy a další trofej do bohaté klubové sbírky.

Zapsal: Tomáš Kotulan

Kompletní foto: Otrokovický slajd - přípravný turnaj

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie