20-21.06.2020 - 2 liga mužů - Pikes Praha, Painbusters Most B

Druhý hrací víkend jsme chtěli navázat na pozitivní vlnu z předchozích zápasů, ale tentokrát se dala hledat pozitiva opravdu težce. Kadeti tentokrát hráli své MČR (nakonec se zlatou medailí na krku!), takže jsme vyrazili ve standardní sestavě muži+junioři.

Snails Kunovice vs Pikes Praha (zrušeno pro déšť)

Celou Moravou se v týdnu, a hlavně v pátek, proháněly silné deště, takže bylo jen otázkou času, kdy se podobné počasí přesune blíže k Praze. Nakonec opravdu zvítězila příroda, takže zápasy musely být přesunuty na jiný termín. Vyrážíme tedy alespoň společně do kina a pak na ubytování do standardní lokality při hraní v Neratovicích – kemp v Mělníku, kam jezdí muži už více než 20let.

Snails Kunovice vs Painbusters Most B 2:12 a 0:9

Ranní přesun do Mostu ještě pozdržela nutná zastávka v autoservisu. Sehnat někoho na drobnou opravu auta v neděli ráno byla nakonec nejuspěšnější část dne.

Do zápasu nakonec vstupujeme s dvojicí nadhoz (M. Kolůch) a kečr (Ondra Hanáček). V první směně se ujímáme vedení 2:0, které se soupeři podaří otočit až ve směně třetí. My se kromě první směny nedokážeme prosadit v útoku. Všechny starty končí buď SO nebo jednoduchým autem. Soupeře tak ani nenutíme k chybám v obraně. Soupeř nás nakonec v jedné směně zlomí sérií tvrdých odpalů a našich chyb, a zápas tak musí doházet Bláža.

Duhý zápas zahajuje dvojice Kroupa” a Peter Fecko. Opět se do 4. směny držíme, ale nakonec nás soupeřův útok převálcuje a prohru rozdílem nakonec tak tak odvracíme.

Pálka byla celý den podprůměrná a to nás stálo lepší výsledky.

Další víkend hrajeme první domácí zápasy v Kunovicích, kde by se měli opět představit naši kadeti. Tak se na nás příjďte podívat😊

Komentář od vítěze naší losovačky, Radima “Rendyho” Schlingera:

„Nedělní zápasy Most-Kunovice byly pro Kunovice reálným obrazem možností většiny hráčů. Tyto zápasy skončily velkou porážkou Kunovic. Zde se nelze na nic vymlouvat. Tragickou hru na pálce podtrhly chyby v obraně. Ano jeden s nadhazovačů Mostu byl na velmi slušné úrovni, ale ani při změně nadhozu nedošlo k žádnému obratu, či změně. Průběh obou zápasů byl prakticky podobný. Do půlky zápasů se jednalo vždy o vyrovnaný a zcela otevřený zápas. Ve čtvrté směně jak mávnutí kouzelným proutkem, začala naše obrana vytvářet chyby. Soupeř využil těchto zaváhání a s podporou svých hitů si v obou zápasech vytvořil dostatečný náskok, který už jen navyšoval. Nelze ale mluvit pouze o negativech v naší hře. Přes všechny tyto věty lze pozitivně hodnotit především dvojici nadhazovačů (Kolůch, "Kroupa") a kvalitní hru zadáka prvního zápasu Ondry ... . Celkový obraz hry všech mladých Kunovických hráčů zápas od zápasu vzrůstá. Je zcela patrná určitá sebejistota, která vede k vylepšení jejich celkové hry.“

Zapsal: Ondřej Blaha

2. liga mužů - web ČSA


06-07.06.2020 - 2. liga mužů - Locos Břeclav B, Joudrs Praha B

První hrací víkend druholigových mužů v sezoně 2020 začal výjezdy do Břeclavi a Prahy. Na tento víkend využíváme luxusu v podobě 3 juniorů a 3 kadetů, takže můžou někteří starší borci odpočívat.

Snails Kunovice vs Locos Břeclav B 15:2 a 8:12

Většina z nás naskočila do prvního zápasu po koronapauze bez vetsiho tréninku, ale nebylo to na výsledku téměř znát. Postupně na pálce bušíme do všech soupeřových nadhazovačů, včetně našeho loňského nadhazovače Timmyho, hrajícího tuto sezonu za Břeclav. Kolučči jr. na nadhozu soupeřům nic nedaruje a skóre nakonec narostlo do rozdílového stavu 15:2 v náš prospěch. Na druhý zápas se soupeř posiluje o své extraligové hráče, kteří se přisli před svými odpoledními zápasy rozehrát. Tentokrát jsme byli slabší v obraně, když nám soupeř po 7bodové směně odskočil. Výsledek už jsme jen zkorigovali na konečných 8:12. Potěšující je alespoň 8 bodů v útoku.

Snails Kunovice vs Joudrs Praha B 5:7 a 14:1

První zápas je po celou dobu velmi vyrovnaný a skóre se přelévá na obě strany. Joudrs se podařilo během jedné směny vícekrát skórovat, a to nakonec rozhodlo v jejich prospěch. My jsme sice na pálce tlačili, ale nedonutili jsme soupeře hrát v obraně těžké rozehry, a to nás nakonec stálo vítězství. Poslední zápas víkendu už byl ale zpět v naší režii. Obrana v čele s Koluččim jr. na prkně hráče Joudrs nenechá po celý zápas ani nadechnout, zatímco náš útok boduje o 106“. Padají homeruny, krásné odpaly a nutíme soupeře k chybám. Nezastavilo nás ani střídání soupeřových nadhazovačů a zápas nakonec končíme velkým rozdílem v náš prospěch.

Další hrací víkend nás čeká výjezd do Prahy a Mostu, tentokrát už to bude bez našich kadetů, kteří si budou plnit povinnosti ve své lize. Kluci si ověřili, že jim to s námi jde, takže je rádi uvídíme i na dalších zápasech😊

Statistické okénko:

Po prvním víkendu máme dva bombery – Pamela (16 startů, 10 hitů, 2 homeruny, 11 doběhů), Bláža (13 startů, 9 hitů, 1 homerun, 9 RBI).

A díky mladým klukům i 14 krádeží met.

Pamela též přepsal kroniky celého oddílu Snails, když jako první v historii dokázal odpálit v celostátní lize homerun z obou pálkařských boxů/stran.

Komentář od vítěze naší losovačky, kadeta Vojty Kalného:

„Dne 6.6 muži s mladými posilami se vydali na turnaj do Břeclavi . V Břeclavi jsme odehráli krásné a napínavé zápasy. První zápas skončil pro nás úspěšně . Druhý zápas se na nadhoz za Břeclav postavil silnější nadhazovač, pálili jsme, ale na výhru to nestačilo.

Na další den jsme jeli do Prahy. Na začátku jsme nadhazovače snažili přečíst, a to se nám i povedlo a pálili jsme, ale na výhru to nestačilo. Druhý zápas se naopak dařilo více nám . Na nadhozu jsme měli skvělé nadhazovače Ondru Hanáčka a Matyho Kolučiho , kteří nás neskutečně drželi . Michal Kotásek si dal 2 homeruny, první z levého boxu a druhý z pravého boxu, a taky homerun si střelil Ondra Blaha. Zápas jsme vyhráli rozdílem 14:1. Muži si tedy z tohoto víkendu vezou 2 výhry a 2 prohry. Za sebe jsem rád že jsem si mohl zahrát mezi mužama.„

Foto ze zápasu vs Locos Břeclav B

Zapsal: Ondřej Blaha

Článek ze Slováckého deníku:


25.01.2020 - Otrokovický slajd (halový turnaj)

I přes probíhající chřipkovou epidemii a na poslední chvíli odhlášené borce, vyrážíme na každoroční turnaj do Otrokovic i s pěti juniory.


Hned první zápas nás čekalo pikantní derby proti hráčkám Snails. Díky dobré hře na pálce od všech jsme naše vedení postupně navyšovali, zatímco Koluči na nadhozu holkám žádný tlak nedovolil. Vítězíme (cca) 10:0.


Druhý zápas nám překvapivě dělá problém rychleji házející nadhazovačka z Brna. V útoku se nám nedaří prosazovat jako v minulém zápase a směny končí většinou velmi rychle třemi auty. Vítězíme nakonec nad SK Sever Brno 3:2, ale s odřenýma ušima.


V polední pauze na oběd čekáme, kdo bude naším soupeřem v semifinále. Stávají se jím hráčky Cats Brno.
Sympaticky hrající holky z druholigového Brna dobře trefují nadhozy, ale na protlačení skrze naše pole to nestačí. My jsme v útoku přidali několik bodů hned na začátku, a v soustředěném tempu pokračujeme za další výhrou a postupem do finále.
Do toho se nakonec probojovali břeclavští Locos.


Schylovalo se k vyrovnanému souboji jak v poli, tak i na pálce. To se nakonec potvrdilo. Oba týmy předvedly v obraně několik dvojautů a na pálce se každému podařila pouze jedna směna. My jsme zvládli skórovat čtyřikrát, soupeř korigoval pouze dvěma body.


Ve finále tedy vítězíme 4:2 a odvážíme si trofej za první místo. Teda tu si nakonec odváží domů Koluči, jakožto zvolený náš nejlepší hráč finále.


Veřím, že otrokovický turnaj byl pro všechny týmy i hráče příjemným spestřením zimní přípravy a všichni se zde potkáme opět v přístí zimě.


zapsal: Ondřej Blaha


hráči: Tomáš Kotulan, Radim Schlinger, Ondřej Blaha, Michal Kotásek, Jan Martinec, Michal Hrubý, Vašek Ohera, David Vícha, Michal Křivák, Matyáš Kolůch, Ondřej Hanáček.

Foto zde

Foto - externí odkaz

Skupina "A":
1. - 08:00 - Snails Kunovice Ženy : Snails Kunovice Muži - 0 : 9
3. - 09:40 - SK Sever Brno : Snails Kunovice Ženy - 0 : 4
5. - 11:20 - Snails Kunovice Muži : SK Sever Brno - 3 : 2

Skupina "B":
2. - 08:50 - Predators Otrokovice : Cats Brno - 5 : 2
4. - 10:30 - Cats Brno : Locos Břeclav - 4 : 0
6. - 12:10 - Locos Břeclav : Predators Otrokovice - 3 : 3

Čtvrtfinále:
7. - 13:00 - Cats Brno : SK Sever Brno - 4 : 3
8. - 13:50 - Snails Kunovice Ženy : Locos Břeclav - 0 : 1

Semifinále:
9. - 14:40 - Cats Brno : Snails Kunovice Muži - 0 : 10
10. - 15:30 - Locos Břeclav : Predators Otrokovice - 7 : 2

o 5. místo:
11. - 16:20 - SK Sever Brno : Snails Kunovice Ženy - 1 : 4

o 3. místo:
12. - 17:10 - Cats Brno : Predators Otrokovice - 3 : 1

Finále:
13. - 18:00 - Snails Kunovice Muži : Locos Břeclav - 4 : 2

Konečné pořadí turnaje:
1. Snails Kunovice Muži
2. Locos Břeclav
3. Cats Brno
4. Predators Otrokovice
5. Snails Kunovice Ženy
6. SK Sever Brno

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie