15.-16.9.2018 - 2. liga žáků, 5. turnaj - mezidivizní, Sezimovo Ústí

Žáci po roce opět do Extraligy!

Mezidivizní turnaj v Sezimově Ústí měl za cíl rozdělit postupové místa do Finálového turnaje, který se odehraje v Havlíčkově Brodě a samotný vítěz pak měl jistý přímý postup do Extraligy žáků pro rok 2019.

Na turnaji se potkali nejlepší 3 týmy z každé divize a tak sliboval turnaj hezkou podívanou.

První zápas jsme odehráli proti Joudrs B, který se ukázal být velmi snadným soupeřem čemuž skóre 13:0 v náš prospěch napovídá. Zápas dohazoval věkem náš coachballista Maty Hráček.

Souboj o prvenství ve skupině jsme sehráli s naším letošním největším soupeřem a vítězem naší divize - Žraloky z Ledenic. Oba týmy vytáhli na sebe to nejlepší co mají na nadhozu. Ledenice Pokorného, který nás letos trápil nejvíce. Kluci si však neskutečně věřili a ukázali, že i proti němu dokážeme sehrát nádherný zápas, který vyhráli v tiebraku, kde získali 4 body a soupeř na nás už nedokázal odpovědět. Konečné skóre 6:2. My jsme protočili na nadhozu Ondru Nemravu a Matyho Zelinku.

Díky tomuto vítězství jsme mohli odpočívat…a na ubytování hrát i jiné sporty – ping-pong, basketball atd.. protože v neděli jsme šli do turnaje až v 13 hodin, kde na nás čekal druhý tým z druhé skupiny Spectrum Praha.

Klukům ze Spectra jsme na pálce nedovolili vůbec nic a když jsme byli trpěliví na pálce, tak jsme zaslouženě zvítězili a posunuli se do finále. Skóre 5:0

Už postupem do finále jsme si zajistili cíl, který jsme si dali a tím bylo postoupit na již zmíněný Finálový turnaj (Mistrovství České republiky).

Finále nás čekalo ob zápas proti Ttrhovým Svinám. Čas jsme vyplnili občerstvením, ledováním, tejpováním…no prostě to přežít.

Finále začalo pro nás velmi dobře a hned na pálce jsme soupeři nasázeli body, na to nedokázali odpovědět. A když jsme přidávali body z homerunu – Maty Zelinka (z tossu), David Jelínek z nadhozu, tak bylo o vítězství rozhodnuto – ŠNECI SI ZAHRAJÍ EXTRALIGU. Vítězství 8:0!

Moc a moc děkujeme skvělé partě rodičů, fanoušků a hlavně klukům..

Ještě máme před sebou jeden turnaj, na který se chceme připravit a hlavně si jej užít. Kluci již ukázali, že softball hrát umí a zcela zaslouženě si příští rok extraligu zahrají. V týmu zůstává celá řada hráčů, kteří byli již letos nedílnou součástí tohoto týmu.

Sestava: Mates Zelinka, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček, Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek, Florian Pavelka, Kuba Beránek a pomoc na metách Jiří Halámek

Trenérské trio: Skalp, Ajka, Zuzka,

Kompletní výsledky
Článek na softball.cz

9.-10.6.2018 - 2. liga žáků, 3. turnaj, Havlíčkův Brod

Třetí turnaj druhé ligy žáků nás zavál do Havlíčkova Brodu. Vyrazili jsme v devíti s cílem se nezranit, jinak by musela nastoupit Aďa z teeballu.

Naštěstí se nic nestalo a tak jediná, ale velká nepříjemnost byl déšť, který překopal veškeré dění na hřišti.

V sobotu k večeru se strhl přívalový liják a nedovolil tak odehrát poslední 3,5 zápasu. Organizátoři však zabrali a tak jsme v neděli mohli odehrát alespoň zápasy základní skupiny.

Jakmile se dohrálo, tak se znovu zavřelo nebe a bylo jasné, že jsme tak tak odehráli aspoň tu základní část.

První zápas nás čekal s Brnem, které jsme zejména na pálce jasně přehráli, taktéž jsme odehráli jasný tréninkový zápas s Ledenicí B.

Proto jsme se hodně těšili na zápas s Ledenicí A, který sliboval pořádný softball. To jsme se nemýlili. Bohužel nám již tradičně utekla první směna, kde nám odskočili o dva body, postupně jsme stáhli jeden doběh. Rychlý zápas nakonec vyhráli Ledenice a nám, tak zůstalo třetí místo o které jsme se podělili s Trhovými Svinami (rozdělení bodů bylo po základních skupinách).

Znovu poučení a zlepšení, kluci chtějí, umí, ale ještě nám chybí herní zkušenosti.

Sestava: Mates Zelinka, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček, Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek.

Trenérské duo Víchovci a Zuzka

Díky Šárce a Romanovi za dopravu .-)

Fotografie - . liga žáků 3. turnaj - Havlíčkův Brod


26.-27.5.2018 - 2.liga žáků 2. turnaj, Mlatevňa Kunovice

Žáci na domácím turnaji berou stříbro

Tentokrát domácí Mlatevňa hostila další kolo druhé ligy žáků.

Na celý turnaj dorazilo nakonec 6 týmů a tak mohly být dvě skupiny (stejné týmy se zúčastnily i minulého turnaje). Ve čtvrtek nás lehce vystrašila průtrž s kroupami, díky které byla celá Mlatevňa pod vodou.

Naštěstí se ukázalo, že rekonstrukce hřiště proběhla opravdu skvěle a voda sama postupně mizela.

Sice jsme zahájili turnaj na hřišti B, ale kolem poledne už hostila zápasy naše plocha A blíže bufetu, nejen domácí fanoušci kvitovali, že nemusí pro limonádu ze vzdáleného hřiště.

Ve skupině jsme se střetli s Brnem, které nebylo zásadním soupeřem, proto jsme trénovali zejména pohyb na metách.

Druhý zápas byl vyrovnanější, přesto jsme Pigs porazili 5:0.

To bylo pro sobotní klání vše a naši kluci měli odehráno už kolem 14 hod a pak se dívali na své soupeře, kteří hráli své zápasy až do půl osmé.

Hezké teplé počasí se přeneslo i do neděle a hned ráno jsme sehráli semifinále proti Hrochům se Sezimova Ústí a skóre 8:1 nás posunulo do finále.

Na polední nedělní finále dorazila početná skupina fanoušků, kteří se přišli podívat, zda naši šneci vybojují vítězství...

Vyrovnaná hra nadhazovačů však nevyzněla pro nás. Drobné chyby v obraně a slabší pálka, to bylo to, co rozhodlo v prospěch Pigs.

Finálový zápas skončil těsným vítězstvím 2:1 pro Pigs Trhové Sviny.

Naši kluci za celý turnaj obdrželi jen 4 body, přesto obsadily druhé místo.

Klukům ke stříbru gratulujeme, víme co máme zlepšovat a třeba příště, zatím máme bilanci dvou druhých míst. Což na úvod sezóny není špatné :-))

Moc a moc děkujeme organizačnímu týmu, který skvěle zastal bufet a vše kolem hřiště a týmů.

Děkujeme moc a těšíme se někdy na domácím turnaji opět na viděnou. Zatím to vypadá, že budeme doma hrát až příští rok :-(, ale moc se na to opět těšíme :-)

Sestava: Mates Zelinka, Kuba Beránek, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček (neděle), Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek, Floriš Pavelka (sobota)

Trenéři: Víchovci a Zuzka

https://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2061&pda=2&admina=

Fotografie zde.


11.-12.5.2018 Memorial Mike Stapleton

Naše čtvrtá účast na medzinárodním turnaji pro mládež, kterou pořádají na Joudrs nám kázala vyrazit v pátek co nejdříve, abychom ještě ten den odehráli 3 zápasy.

Člověk míní a D1 mění. Havárka, uzavřená dálnice, plný provoz, zasekaná Praha... tak jsme tak, tak dorazili před zahájením prvního utkání proti izraelskému týmu Gezer. Všichni naši žáci v počtu plných 15 si chtěli užít každý zápas a hlavně být na tomto turnaji. Ale ještě unavení z dloooouhé cesty po D1 jsme lehce nekoncentrovaní a tak hrajeme velmi vyrovnané utkání s naším prvním soupeřem. Nakonec naše hodně mladá sestava vítězí v poměru 6:5

Druhý soupeř je nám již známý tým z Dánska, který pro nás ani tentokrát nebyl těžkým soupeřem.

Poslední zápas dne jsme zahájili v cca 20:30 pod umělým osvětlením a soupeřem byli domácí Joudrs. Naši kluci předvedli neskutečnou show, kterou podtrhli nejen skvělým výkonem na pálce, ale hlavně choreografií a povzbuzováním na lavičce. Za stavu 13:0 měníme sestavu a tak Joudrs lehce koriguje na konečných 13:4.

Honem... přesun, osprchovat, zablbnout a kolem půlnoci usnout.

Budíček... snídaně... přesun.. rozcvička...zápas se Spectrum.

Scénář jako přes kopírák vyjma choreografie :-(, za jasného stavu 8:0 předáváme žezlo našim mladým nadějím a tak zápas končíme jasně 8:4. POSTUP DO FINÁLE.

Máme cca 6 hodin volno, abychom se připravili na finálový zápas pro Ledenicím.

Jako vždy musíme něco vytvářet a tak jsme se rozhodli vyrazit na Tróju k vodáckému areálu, kde to máme tak rádi. Zrovna se jel závod českého poháru a kluci hleděli na jiný sport než je softball.

Potkali řadu olympioniků. Jeden z nich volal na naše kluky CIGI CAGA SNAILS (kluci nadšení). To že si Vavřinec Hradílek přečetl na tričkách jim nevadilo, přece nás zná a popřál nám hodně štěstí.

Náš ženský dospělý doprovod se také radoval :-) to bylo hele ten má svaly, to jsou figury.. :-) fotka s Prskavcem, Hradílkem... Noo prostě super.

Finálový zápas proti Ledenicím jsme začali na pálce a tam se nám nepodařilo na velmi dobře házejícího soupeře dát bod. Na to soupeř hned v první směně zatlačil a získal 3 body. Naše korekce na 3:1. Soupeř odskočil také o bod a už se nic neudálo.. škoda, kluci na to mají.

I tak je stříbro pro náš tým dobrý výsledek.

Hlavně do všech zápasů zasáhla celá naše ekipa žáků. Kluci si pak užili slavnostní vyhlášení vítězů i s novozélandskou HAKOU. Odjezd cca 20:30.. Dojezd 0:15....1:00 v neděli :-)

Díky všem co s námi byli!

5 aut je dostatečný důkaz, že nás bylo hodně.

Hráči: všichni žáci

Trenéři Víchovci a Zuzka

Fotografie zde.


2.liga žáků 28-29.4.2018, Břeclav

Žáci vyrazili poslední dubnový víkend do Břeclavi odehrát premiéru ve druhé lize žáků a přivezli stříbrné místo.

Na první turnaj se sjelo 6 týmů. Naši známí z Břeclavi, Severu Brno, pak Hladoví hroši, Trhové Sviny a Ledenice. V turnaji jsme se nakonec setkali tváří v tvář každému vyjma Brna.

První zápas proti Břeclavi byl naší jednoznačnou záležitostí, kde jsme se rozehráli a čekali na dalšího soupeře. Po 3 hodinách čekání jsme naskočili proti Hlad. Hrochům ze Sezimova Ústí. Náš první vzájemný duel jsme zvládli a tak jsme se dostali do horního pavouka.

V tom prvním zápase proti nám stály kvalitní Ledenice, které ukázaly jak jsou silné a to zejména na nadhozu. Celý zápas byl pro nás i pro ně soubojem s nadhazovačem.

Zápas, který začínal až o půl osmé večer, byl zkouškou odolnosti pro oba týmy.

Nádherný zápas, který byl zcela jistě ozdobou a možná předčasným finále rozhodla až poslední směna, ve které nás Ledenice zatlačili v poli a při risknutí stáhnutí zadního pole nás soupeřův pálkař přestřelil a tak získali Ledenice bod a zápas byl ukončen.

I Šneci však mohli rozhodnout...měli jsme obsazené 2,3, ale nepodařilo se nám ten bod stáhnout.

V neděli jsme se potkali s dalším týmem v horní skupině s Trh. Svinami. Trh. Svinám jsme v zápase nepovolili téměř nic. Naše vnitřní pole pracovalo na jedničku, jen naše pálka již byla slabší, proto rozhodnutí přišlo až ve čtvrté směně, kde jsme stáhli 3 body.

Cekově jsme tak zakončili turnaj na hezkém druhém místě.

První turnaj nám ukázal co nás bude celou sezónu čekat...

Díky všem řidičům a fanouškům. Příště nás čeká domácí turnaj :-))

Takže pořádně zatrénovat ať doma uhrajeme hezké zápasy.

Trenérské duo Víchovci a Zuzka

Sestava: Mates Zelinka, Kuba Beránek, Alda Přibyl, Vojta Kalný, Filip Vícha, Matyáš Hráček, Štěpa Halámek, Ondra Nemrava, Šíma Joura, David Jelínek

Výsledky: http://softball.cz/

Foto: 2. liga žáků 1. turnaj - Břeclav

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie