8.-9.6.2019 3. turnaj ligy žáků, Břeclav

Žáci Snails Kunovice vyrazili v rámci jarní části ke svým posledním bojům do Břeclavi. Na zápas odjížděli ti, kteří v daném termíny odjet mohli. Chtěli jsme, aby si všichni zahráli, nabírali zkušenosti, prohlubovali si softbalové znalosti a především si užívali kolektivu. A to se nám, myslím, podařilo.

Počasí opět nebylo ideální, ale my jsme si už zvykli, že hrajeme jednou v mrazech a jednou v tropických vedrech.

Naším prvním sobotním soupeřem byl Havlíčkův Brod B. Protože sobotní sestavu stavíme většinou tak, aby dostali příležitost i ti mladší a méně zkušenější hráči, byli zápasy výživné a napínavé.

První zápas pro nás skončil výhrou 10:2.

Druhý zápas jsme se utkali s Joudrs D. I když jsou kluci výškou i věkem menší a mladší než my, pěkně nám zatopili. Hráli jsme s nimi dva tie breaky a nakonec zvítězili 9:8.

V neděli už většinou není co řešit a tak nastupují sestavy silnější, vyhranější.

S Břeclaví jsme začínali už v 9 h ráno. Opět to byl boj do poslední chvíle, který jsme ale zaslouženě vyhráli 6:5.

Na finálový zápas, který měl začít v 15:20, jsme si museli počkat téměř 5 a půl hodiny. Mazec. Tento čas jsme využili k tomu, že jsme si šli na oběd a samozřejmě na koupaliště, kde kluci lámali rekordy v počtu sjezdu tobogánů. Řádně zchlazení a vykoupaní jsme v určený čas nastoupili do posledního utkání proti nejsilnějšímu týmu tabulky Havlíčkovu Brodu A.

U všech týmů je hrozně moc znát věkový rozdíl hráčů, ale to víme. Někdy nám to hraje do karet, někdy proti nám. Náš tým sestavený z desetiletých a třináctiletých se bohužel nedokáže vyrovnat Havlíčkovu Brodu A, který má hráče ročníku 2006 a 2007. Víme, že když neuděláme žádnou chybu, můžeme je porazit. Vždy nám ale něco málo uteče a výsledek je pak pro nás prohrou, stejně jak tomu bylo i nyní (0:3).
Dali jsme si proto předsevzetí, že přes prázdniny zamakáme na pálce a především každý na své fyzičce.

Klukům patří velká pochvala za předvedené výkony v celé jarní soutěži. Celkově jsme v divizi Morava skončili na 2. místě. Postup do nadstavby si proto plně zasloužíme a doufáme, že podzimní zápasy zvládneme dle našich představ a v říjnu se budeme moct představit na finálovém zápase žákovské ligy v Kunovicích. J

Moc nám držte palce, bude to ještě těžký boj! :-)

Kluci a trenéři


30.-31.5.2019, Memoriál Mike Stapleton, Praha

Tak trošku jiný úhel pohledu...

"Bylo to super. Boží výlet. Celkově jsem rád že jsem tam jel jinak bych se musel zabýt." (Čiko)

"Nejlepší výleto - turnaj na světě. Bylo to výborné. Jsem rád že jsem tam byl, protože ve Vltavě se už asi koupat nebudu." (Fíla)

"Ten výlet byl vážně úžasný nejhezčí turnaj roku ďekuji Trenérům (Lulu, Petrovi, a Zuzce). Jak se o nás starali a jak nám dokázali zajistit mněkou postel a teplé jídlo a nejvíc se mě líbil Krteček." (Jířa)

"Nejlepší turnaj v sezoně. Výlety možem opakovat častěji. Jinak k turnaji líbila se mi naše hra akorát více hitů. " (Zelík)

"No jak se na to dívám tak ta stověžatá Praha a taky výlet do zetka kde jsme mohli si tu nějakou hru zapařit a na jízdy metrem a tramvají taky nesmíme zapomenout. Co se týče turnaje nemám co nám vytknout ale bez některých bychom nemohli tam odjet (Lulu, Zuzky a Petra)." (Gigi)

"Děkuji za těch pět krásných zápasů. Bylo to super jak jsme vyhráli to druhé místo. Jak jsme trajdali v té Praze tak to bylo super. Ještě jak jsme jeli furt tím metrem. Byla to zábava.." (Hofi ml.)

"Celkový výlet byl super. Nejvíc se mi líbí jak jsme se všichni se sebou bavili a nebyl žádný problém. Jinak turnaje taky super mohlo být víc štěstí a byli jsme první.Chození jsem si taky hodně užil protože tam byla spousta věcí, obchodů, památek které u nás v Kunovicích nejsou. Takže super a jel bych znovu, mohli jsme tam být dýl myslím že by to nikomu navadilo." (Berry ml.)

"Nejlepší turnaj. Strašně mě to bavilo a nejlepší byla Praha a zetko." (Tobi)

"ˇÚžasné tři dny naplněné dobrým softem, krásným počasím a v neposlední řadě výbornou partou. Všichni odvedli super výkony a zodpovědně přistupovali ke všem zápasům. Výlety po Praze byly plné zážitků a srandy. Díky všem.." (Petr, gauč a zapisovatel)

"Já děkuji rodičům za to, že své děti tak krásně vychovali a dali nám tím možnost, si při "práci" odpočinout. Vám děcka díky za Vaše úsměvy, bezprostřednost a radost. Příště ho dáme (vy víte koho). Doprovodu díky za to, že mou osobu trpělivě snášeli při večerních debatách a smáli se mým vtipům" (Lulu, gaučink a nezapisovatel)

"Děcka, bylo to boží a vy jste skvělí! Měla jsem totiž pocit, že jsem na dovolené. Tzn. že mně s váma bylo parádně a vše jsem si bez stresu užila. Dííky :*" (Zuzka, gaučink, zapisovatel, průvodce a klid na duši)

Obhájili jsme druhé místo z minulého roku, ale mohli být i první. Jsme šikovní a budeme makat na tom, aby to tak příští rok bylo. Buď tak a nebo tak. :)

Sportu zdar, nazdar.

více viz fota od Grega Valančič) a od Hofiho

Trenérké TRIO L+Z+P


4.-5.5.2019 - 2. turnaj ligy žáků, divize Morava, Havl. Brod

Žáci Snails vyrazili v sobotu 4. 5. na další kolo žákovské ligy do Havlíčkova Brodu. Kvůli bolavému kolenu nemohl s námi jet Flori, proto jsme jeli jen v desíti a doufali jsme, že se nám někdo nezraní. Dle předpovědi počasí nás čekal téměř mrazivý a zimní víkend. Proto jsme měli s sebou přibalené opět i zimní bundy a šnečí kulichy. Ale jak se zdá a podle informací ostatních šnečích týmů, tak jsme to s počasím asi nejvíc vychytali. Bylo mrazivo, ale nefučel vítr, pršelo jen velmi mírně a dokonce na nás i občas zasvítilo sluníčko.

V sobotu byl našim prvním soupeřem SK Sever Brno. Na prkně začal Zelík, zápas doházel Gigi. Na pálce se nám dařilo a tak klukům ani nebyla zima. Díky 11 bodům se totiž všichni krásně během po metách zahřáli.
SK Sever Brno x Snails (0:11)

Na druhý zápas jsme se hned přesunuli na umělku na hřiště B. Moc nám tento povrch nevyhovuje, ale i tak jsme se s tím poprali. Házet začal Máta, kterého pak vystřídal Berry. Lehce začalo pršet, ale to šnekům přece nevadí J. Nastříleli jsme 13 bodů a zaslouženě jsme vyhráli.
Snails x Joudrs D (13:3)

Po odehraných sobotních zápasech jsme se jeli ubytovat do základní školy, kde jsme pro náš tým ukořistili volnou šatnu, kterou jsme si hned vystlali žíněnkami. Díky tomu, že jsme spali odděleně od ostatních týmů, byli kluci řádně vyspaní. Nic tedy nebránilo tomu ráno vstát a jít se „poprat“ se soupeřem i počasím na hřiště.

V 9h ráno, ve 2°C jsme opět nastoupili proti Joudrs. Ti na nás postavili silné vnější pole a tak výsledek už nebyl tak oslnivý jako předchozí den. Ale i tak jsme bojovali. Směny byly rychlé, svižné a zápas jsme dohráli už po 53 minutách.
Joudrs D x Snails (0:3)

Po tomto zápase nás čekala opravdu dlouhá pauza, kterou si kluci zkrátili hraním basketu a sledováním soupeřů. V pauze jsme také vyrazili na oběd, nakoupili jsme zásoby jídla na zpáteční cestu a pak se už chystali na finále.

Boj o první místo pro nás začal v 15:40. Naším soupeřem a doposud největším vyzyvatelem byl Havlíčkův Brod A. Věděli jsme, že nám výsledek může zkazit i sebemenší chyba, proto jsme do boje nastoupili pozorně od první chvíle. Když se klukům podařilo odpálit, tak soupeř míče rychle zpracoval a kluci byli vyautovaní. Zelík ale na nadhozu Havlíčkův Brod udržel, pole jej velmi dobře podrželo a tak zápas skončil vydřeným vítězstvím.
Havlíčkův Brod A x Snails (0:1)

Mockrát děkujeme celému realizačnímu týmu, který nás na turnaj doprovázel a všem maminkám, které nám napekly buchty. J

Kluci: Čiko, Jířa, Luky, Tobi, Máta, Filda, Gigi, Tchibo, Berry, Zelík (řazeno dle velikosti)
Realizační tým: Ajka (půjčovatelka vozu, opora v dagautu), Peťa (fotografka, koordinátor), Zelík (řidič, povzbuzovač), Jindra (řidič, doplňovatel pokrmů)
Trenéři: Lulu, Zuzka

Foto: Liga žáků, 2. turnaj, Havlíčkův Brod

Kompletní výsledky: https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2357&pda=2&admina=


13.-14.4.2019 - 1. turnaj ligy žáků, divize Morava, na Mlatevni

Hráči týmu Snails: Bachan Lukáš, Beránek Jakub, Halámek Štěpán, Halámek Jiří ml., Zelinka Matyáš, Jančík Štěpán, Vícha Filip, Hráček Matyáš, Pavelka Florián, Grebeň Tobiáš, Podškubka Jakub, Železník Viktor, Hofírek Jan.

V sobotu dne 13.4.2019 přivítala kunovická Mlatevňa první kolo ligy žáků – divize Morava velmi chladným a deštivým počasím. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů, rozlosovaných do dvou skupin. Do skupiny A byly nalosovány: Hippos Havlíčkův Brod A, Locos Břeclav a Joudrs Praha D. Kunovičtí Šneci ve skupině B dostali za soupeře týmy Sever Brno a Hippos Havlíčkův Brod B.

V mírném dešti, studeném větru a chladném dopoledni se v prvním zápase Kunovští žáci utkali s týmem Sever Brno, kde po celý zápas dominovali a přesvědčivě zvítězili 11:1.

Jako soupeř ve skupině pro další zápas kunovické Šneky čekal papírově slabší Hippos B. V průběhu zápasu, byl dán prostor novým hráčům, bylo provedeno několik změn v sestavě a byly vyzkoušeny alternativy na různých postech. Šneci byli v zápase lepší jak na pálce, nadhozu, tak i v poli a převálcovali Hippos B obrovským rozdílem 21:1 (jednalo se o zápas s největším počtem bodů celého turnaje).

Dvěma výhrami si domácí tým zajistil přímý postup do semifinále, které bylo naplánováno na následující den a hráči tak měli volné odpoledne a možnost ušetřit síly.

Ze skupiny A přímo do semifinále postoupil tým Hippos A. V odpoledních čtvrtfinálových zápasem si postup do semifinále proti Hippos A zajistil Sever Brno, které porazilo Pražské Joudrs 7:2.

Ve druhém čtvrtfinále Břeclavští Locos přehráli Hippos B výsledkem 12:4 a stali se tak semifinálovým soupeřem domácích Snails. I přes velmi chladné a nepříznivé počasí se po celý den odehrávaly napínavé zápasy, plné zajímavých momentů.

Následující den, v neděli 14.4.2019, zúčastněné týmy přivítalo a poznání příznivější a teplejší počasí, kdy v odpoledních hodinách Mlatevňu dokonce prohřálo i jarní sluníčko.

Nedělení dopolední semifinálové zápasy slibovali kvalitní softball, což se také v obou duelech potvrdilo. V prvním semifinále Hippos A, po přesvědčivém výkonu, porazili Sever Brno výsledkem 8:0 a zajistili si tak postup do odpoledního finále.

Druhé semifinále, ve kterém se představili domácí Snails proti Locos Břeclav, bylo o poznání napínavější. V polovině zápasu byl stav pořád vyrovnaný 1:1. Po přeskupení sestavy se ve čtvrté směně kvalitní pálkou podařilo Šnekům zahrát 4 body a získat tak vedení 5:1. V páté směně ke změně stavu nedošlo a tak kunovičtí slavili postup do finále, kde je čekal silný soupeř Hippos A.

Souboj o 5. místo mezi týmy Joudrs Praha D a Hippos Havlíčkův Brod B skončil vítězstvím Pražského týmu 16:5.

V zápase o 3. místo se utkal tým Sever Brno proti Locos Břeclav. Zápas nabídl zajímavé herní situace a nakonec skončil vítězstvím Severu Brno 4:2.

Na finálový zápas mezi domácím Snails a hostujícím Hippos A se mimo početnou skupinu diváků přišlo podívat i dlouho očekávané slunce. Hroši z Havlíčkova Brodu se hned po první směně ujali vedení 2:1. Tento stav trval až do 4. směny, kdy se Hrochům podařilo, díky dobré a agresivní pálce, uhrát další 3 body, na co už Snails nedokázali zareagovat a zápas tak po páté směně skončil celkovým vítězstvím hostujících Hippos A 5:1.

Kunovičtí žáci podávali po celý turnaj kvalitní výkony a zaslouženě si vybojovali krásné celkové 2. místo.

Na přípravě a zajišťování celého turnaje se podílelo množství dobrovolníků z řad rodičů, trenéru, fanoušků a hráčů za což jim patří velké díky. I díky jejich pomoci se na kunovické Mlatevně podařilo po celý víkend vytvořit příjemnou atmosféru a zajistit bezproblémový průběh turnaje.

Těšíme se na další kvalitní zápasy našich žáků a ještě jednou děkujeme všem za pomoc při realizaci tohoto povedeného turnaje.

Za tým trenérů Zuzka, Lulu, Petr.

Kompletní výsledky: https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2318&index=0&pda=2&admina=

Fotografie: Liga žáků, 1. turnaj na Mlatevni


6.4.2019 - přípravný turnaj žáci, Havlíčkův Brod

V sobotu 6.4.2019 se žáci v obnovené sestavě jak hráčské, tak i trenérské zůčastnili přípravného turnaje v Havl. Brodě.

Turnaj rozdělen do 2 skupin:

skupina A: HBA, Joudrs A, Spectrum

skupina B: Kunovice, HBB, Brno

Rozpis zápasů

9:00 HBB - Brno

10:15 HBA - Joudrs A

11:30 Brno - Kunovice

12:45 Spectrum - HBA

14:00 Kunovice - HBB

15:15 Joudrs A - Spectrum

16:30 3A - 3B

17:45 2A - 2B

19:00 1A - 1B

Pozn.: Hrací doba 60 minut a dohrávka

Do Havlíčkova Brodu jsme dojeli s předstihem a měli tak čas na klidnou přípravu a pohodu před prvním zápasem.

Ten jsme zvládli na výbornou a vyhráli 8:1. Druhý zápas s Brodem B byl vzhledem k věkovému rozdílu již po první směně jasný, a tak jsme naše nejmladší postavili do čela a vyzkoušeli nový nadhoz. Na pálce se dařilo a pole odehrálo co mělo. Výhra 17:1 nás posunula rovnou do finále, které bylo rozepsáno až na 19:00.

Finále HBA-Kunovice (začátek nakonec až cca 19:30)

Umělé osvětlení! Jak vzrušující :D

Moc se mi nechce rozepisovat průběh všech zápasů, ale ten finalový byl krásný ve všech směrech, a to z obou stran.

Náš kvalitní a soutředěný nadhoz, perfektní běh po metách, povzbuzování v poli, snaha našich nejmladších překonat nervozitu umocněnou atmosférou umělých světel.. atd atd.

Chceme pochválit všechny. V první řadě za překonání nervozity a jejich boj proti ní. Za jejich týmovost a pokoru. Za jejich úsměvy :)

Turnaj splnil co měl a jako bonus jsme si přivezli první místo!

Je na čem pracovat, ale to víme.

Řidičům díky :*

Přijďte nás podpořit nadcházející víkend na první Ligový turnaj! Hrajeme doma a budeme moc rádi, když dojdete.

Lulu, Zuzka a Petr (Kuneš) :D

Fotografie zde: Přípravný turnaj žáků - Havlíčkův Brod

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie