13.-14.4.2019 - 1. turnaj ligy žáků, divize Morava, na Mlatevni

Hráči týmu Snails: Bachan Lukáš, Beránek Jakub, Halámek Štěpán, Halámek Jiří ml., Zelinka Matyáš, Jančík Štěpán, Vícha Filip, Hráček Matyáš, Pavelka Florián, Grebeň Tobiáš, Podškubka Jakub, Železník Viktor, Hofírek Jan.

V sobotu dne 13.4.2019 přivítala kunovická Mlatevňa první kolo ligy žáků – divize Morava velmi chladným a deštivým počasím. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů, rozlosovaných do dvou skupin. Do skupiny A byly nalosovány: Hippos Havlíčkův Brod A, Locos Břeclav a Joudrs Praha D. Kunovičtí Šneci ve skupině B dostali za soupeře týmy Sever Brno a Hippos Havlíčkův Brod B.

V mírném dešti, studeném větru a chladném dopoledni se v prvním zápase Kunovští žáci utkali s týmem Sever Brno, kde po celý zápas dominovali a přesvědčivě zvítězili 11:1.

Jako soupeř ve skupině pro další zápas kunovické Šneky čekal papírově slabší Hippos B. V průběhu zápasu, byl dán prostor novým hráčům, bylo provedeno několik změn v sestavě a byly vyzkoušeny alternativy na různých postech. Šneci byli v zápase lepší jak na pálce, nadhozu, tak i v poli a převálcovali Hippos B obrovským rozdílem 21:1 (jednalo se o zápas s největším počtem bodů celého turnaje).

Dvěma výhrami si domácí tým zajistil přímý postup do semifinále, které bylo naplánováno na následující den a hráči tak měli volné odpoledne a možnost ušetřit síly.

Ze skupiny A přímo do semifinále postoupil tým Hippos A. V odpoledních čtvrtfinálových zápasem si postup do semifinále proti Hippos A zajistil Sever Brno, které porazilo Pražské Joudrs 7:2.

Ve druhém čtvrtfinále Břeclavští Locos přehráli Hippos B výsledkem 12:4 a stali se tak semifinálovým soupeřem domácích Snails. I přes velmi chladné a nepříznivé počasí se po celý den odehrávaly napínavé zápasy, plné zajímavých momentů.

Následující den, v neděli 14.4.2019, zúčastněné týmy přivítalo a poznání příznivější a teplejší počasí, kdy v odpoledních hodinách Mlatevňu dokonce prohřálo i jarní sluníčko.

Nedělení dopolední semifinálové zápasy slibovali kvalitní softball, což se také v obou duelech potvrdilo. V prvním semifinále Hippos A, po přesvědčivém výkonu, porazili Sever Brno výsledkem 8:0 a zajistili si tak postup do odpoledního finále.

Druhé semifinále, ve kterém se představili domácí Snails proti Locos Břeclav, bylo o poznání napínavější. V polovině zápasu byl stav pořád vyrovnaný 1:1. Po přeskupení sestavy se ve čtvrté směně kvalitní pálkou podařilo Šnekům zahrát 4 body a získat tak vedení 5:1. V páté směně ke změně stavu nedošlo a tak kunovičtí slavili postup do finále, kde je čekal silný soupeř Hippos A.

Souboj o 5. místo mezi týmy Joudrs Praha D a Hippos Havlíčkův Brod B skončil vítězstvím Pražského týmu 16:5.

V zápase o 3. místo se utkal tým Sever Brno proti Locos Břeclav. Zápas nabídl zajímavé herní situace a nakonec skončil vítězstvím Severu Brno 4:2.

Na finálový zápas mezi domácím Snails a hostujícím Hippos A se mimo početnou skupinu diváků přišlo podívat i dlouho očekávané slunce. Hroši z Havlíčkova Brodu se hned po první směně ujali vedení 2:1. Tento stav trval až do 4. směny, kdy se Hrochům podařilo, díky dobré a agresivní pálce, uhrát další 3 body, na co už Snails nedokázali zareagovat a zápas tak po páté směně skončil celkovým vítězstvím hostujících Hippos A 5:1.

Kunovičtí žáci podávali po celý turnaj kvalitní výkony a zaslouženě si vybojovali krásné celkové 2. místo.

Na přípravě a zajišťování celého turnaje se podílelo množství dobrovolníků z řad rodičů, trenéru, fanoušků a hráčů za což jim patří velké díky. I díky jejich pomoci se na kunovické Mlatevně podařilo po celý víkend vytvořit příjemnou atmosféru a zajistit bezproblémový průběh turnaje.

Těšíme se na další kvalitní zápasy našich žáků a ještě jednou děkujeme všem za pomoc při realizaci tohoto povedeného turnaje.

Za tým trenérů Zuzka, Lulu, Petr.

Kompletní výsledky: https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2318&index=0&pda=2&admina=

Fotografie: Liga žáků, 1. turnaj na Mlatevni


6.4.2019 - přípravný turnaj žáci, Havlíčkův Brod

V sobotu 6.4.2019 se žáci v obnovené sestavě jak hráčské, tak i trenérské zůčastnili přípravného turnaje v Havl. Brodě.

Turnaj rozdělen do 2 skupin:

skupina A: HBA, Joudrs A, Spectrum

skupina B: Kunovice, HBB, Brno

Rozpis zápasů

9:00 HBB - Brno

10:15 HBA - Joudrs A

11:30 Brno - Kunovice

12:45 Spectrum - HBA

14:00 Kunovice - HBB

15:15 Joudrs A - Spectrum

16:30 3A - 3B

17:45 2A - 2B

19:00 1A - 1B

Pozn.: Hrací doba 60 minut a dohrávka

Do Havlíčkova Brodu jsme dojeli s předstihem a měli tak čas na klidnou přípravu a pohodu před prvním zápasem.

Ten jsme zvládli na výbornou a vyhráli 8:1. Druhý zápas s Brodem B byl vzhledem k věkovému rozdílu již po první směně jasný, a tak jsme naše nejmladší postavili do čela a vyzkoušeli nový nadhoz. Na pálce se dařilo a pole odehrálo co mělo. Výhra 17:1 nás posunula rovnou do finále, které bylo rozepsáno až na 19:00.

Finále HBA-Kunovice (začátek nakonec až cca 19:30)

Umělé osvětlení! Jak vzrušující :D

Moc se mi nechce rozepisovat průběh všech zápasů, ale ten finalový byl krásný ve všech směrech, a to z obou stran.

Náš kvalitní a soutředěný nadhoz, perfektní běh po metách, povzbuzování v poli, snaha našich nejmladších překonat nervozitu umocněnou atmosférou umělých světel.. atd atd.

Chceme pochválit všechny. V první řadě za překonání nervozity a jejich boj proti ní. Za jejich týmovost a pokoru. Za jejich úsměvy :)

Turnaj splnil co měl a jako bonus jsme si přivezli první místo!

Je na čem pracovat, ale to víme.

Řidičům díky :*

Přijďte nás podpořit nadcházející víkend na první Ligový turnaj! Hrajeme doma a budeme moc rádi, když dojdete.

Lulu, Zuzka a Petr (Kuneš) :D

Fotografie zde: Přípravný turnaj žáků - Havlíčkův Brod

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie