12.-13.09.2020 - 4. turnaj Superligy žáků - Břeclav

Poslední turnaj superligy se uskutečnil v Břeclavi. Těšili jsme se, byli jsme zvědaví, jak budou kluci tentokrát hrát. Po posledním turnaji, který se konal u nás na Mlatevni, šli totiž kluci hodně do sebe. K tréninkům začali přistupovat zodpovědněji a dokonce díky Čikovi měli i trénink individuální.


Víme, že jsme v superlize nejmladším týmem, nejméně zkušeným a taky proto jsme pro ostatní týmy snadnou kořistí. Víme, že když bude přístup k zápasům laxní, dobrý výsledek se nám nepodaří odehrát, ani kdybychom si hlasivky vykřičeli a se sestavou jakkoli čarovali. Bohužel odevzdaný přístup byl od kluků vidět v prvním zápase s Břeclaví. Po timu, který jsme si v půlce hracího času vzali, začali hrát kluci konečně se zápalem. Ale na rozjetou Břeclav už to nestačilo.


Jednotlivé zápasy rozebírat nebudeme. Všechny pro nás skončily bohužel prohrou. Ale to, jak byly odehrané, co do nich kluci vložili, pro nás znamenalo, že takto vydařený víkend jsme ještě s touto sestavou nezažili. Na nejlepšího nadhazovače jsme začali pálit, ulívat. Zahráli jsme nádherné auty, na metách byli kluci aktivní, kradli. Během zápasů nám běhal mráz po zádech. Teď už nám k vítězství chyběl opravdu jen kousíček, na kterém musíme zapracovat na trénincích a individuální domácí přípravě. A taky nám chybělo trochu štěstí. Musíme ještě zatnout zuby a dát do přípravy vše. Bez toho to nepůjde.


Soutěž se blíží ke konci. Za 14 dní vyrážíme do Mostu na turnaj nadstavby, ve kterém, když uspějeme, postoupíme na MČR. Pokud ne, tak to bude náš poslední společný turnaj v této sestavě.


Věříme, že kluci zabojují a budou hrát jako tento víkend, jako tuto neděli. Potom se nebudou mít za co stydět, i když turnaj dopadne jakkoliv. Držte nám palce! Jdeme do finále.


Trenéři


PS: děkujeme fanouškům za podporu

Foto z turnaje

Výsledky turnaje


29.-30.08.2020 - 3. turnaj Superligy žáků - Kunovice

Poslední prázdninový víkend 29.-30.08.2020 se na Mlatevni v Kunovicích uskutečnil domácí turnaj Superligy žáků. Po již tradičně velkých přípravách, aby všechno proběhlo v pořádku a bez komplikací, se v sobotu mohlo začít. V Superlize žáků - divize Východ hrají týmy: Snails Kunovice, Locos Břeclav, Pasos Pardubice a Joudrs Praha B.

Je sobota 10:00 hod. a jdeme na to. Natěšení, plní očekávání. Naším prvním soupeřem je Břeclav – prohra 1:8.

Druhý zápas začínáme v 13:15 hod. proti silným Pasos Pardubice – prohra 2:16.

Třetí zápas proti Joudrs B začíná s půlhodinovým zpožděním za přibývající tmy a mírného deště. Ze všech sobotních špatných výkonů asi nejlepší. I tak prohra 1:10.

Za tři zápasů dát jenom 4 body je veliká bída.. a to naši soupeři nenasadili svoje top nadhazovače. Chuť hrát, zápal, nadšení, touha vyhrát, něco na tom hřišti odevzdat…to nám chybí. Polovina kluků působí, jako by softballový zápas hráli poprvé… Je o čem přemýšlet. Z pohledu trenérů i hráčů samotných. Po hutném večerním pozápasovém pohovoru v šatně jdeme v neděli v 11:15 hod. na semifinále z posledního místa ve skupině proti prvnímu – Břeclavi.
Dobrá nálada a nadšení kluků vydržela do prvního nadhozu, pak zase trápení na pálce i v poli.. Konečná prohra 0:6 mluví za vše.

Do boje o 3. místo nastupujeme proti Joudrs B. První dvě směny jsou opět prospané a slabé po všech stránkách. Po našem prvním bodu se do našich kluků vlila živá voda a konečně začínáme hrát softball se vším, co k tomu patří.. pálíme, bráníme, fandíme…poprvé za celý turnaj se na hru dá dívat a těší všechny hráče, trenéry i diváky. I když uděláme pár chyb, které nás stojí několik bodů… to k softu patří…důležité je zapálení a nadšení, které prožíváme…nakonec sice prohráváme 4:10, ale ukázali jsme, že když opravdu budeme chtít, tak hrát softball dokážeme..

Něco pozitivního na závěr? … počasí, diváci, tři poslední směny, příslib kluků ke změně v přístupu ve hře…tak se těšíme do Břeclavi za 14 dní…

Děkujeme všem rodičům a fanouškům, kteří nám v průběhu turnaje jakkoliv pomohli s jeho realizací, úpravami hřiště a dalšími potřebnými věcmi, tak aby vše fungovalo, jak má.

Sestava: Tobi, Máta, Čiko, Luky, Jířa, Dave, Hofi ml., Křupíno, Maroš, Šíma, Onďák a zraněný Viky

Trenéři: Zuzka, Helča, Hofi


Sepsal: Hofi

Foto z turnaje


15.-16.08.2020 - 2. turnaj Superligy žáků - Pasos Pardubice

V sobotu nás po cestě do Pardubic nezastihly žádné nepříjemnosti a tak jsme do zápasu s Břeclaví nastoupili včas, v klidu, rozcvičení, rozházení, rozpálení. Ale… přestože vše klapalo, jak mělo, tak se nám nedařilo. Proč? Nebyl tam ten správný drajv, chyběl tah na branku. A tak nás Locos zaslouženě porazili. Locos – Snails 7:0.


Hned následující zápas nás čekalo domácí Pasos. Stále jsme měli šanci dobře zahrát. Po povzbuzujících slovech od kluků z Joudrs, že každý se dá porazit, se kluci na zápas těšili a lehce si i věřili. Ale asi byla motivace moc malá. Nepředvedli jsme téměř nic. Největší naší slabinou byla zase pálka. Prostě v superlize nám tam nikdo bébéčka nenahází, musíme pálit! Pálka, pálka, pálka. Máme na čem pracovat. Snails – Pasos 1:8.


Poslední náš sobotní soupeř byl Joudrs B. Náš největší rival a srovnatelný soupeř. Mysleli jsme, že tentokrát vyjdeme z tohoto boje jako vítězové. Opět jsme se mýlili. Joudrs B – Snails 5:1.


Po posledním sobotním zápase jsme si již tradičně s kluky sedli všichni do kroužku a začali jsme zápasy rozebírat. Naše řeč byla dlouhá, motivační, vyčítací, chválící, inspirativní, … Prostě jsme s kluky rozebírali snad vše, co jsme v danou chvíli považovali za důležité. Po „kontrolní otázce“, co jim nejvíce po našem trenérském proslovu zůstalo na paměti, následovalo dlouhé ticho… Kluci nám nějak nedokázali odpovědět. Že by těch informací bylo od nás opravdu moc? S Helčou a Kačkou jsme si vylily srdce a kluci nás přitom trpělivě poslouchali….


Po dvouchodové večeři, dobrém vyspání a snad i našem proslovu nastoupili kluci v úplně jiné náladě, s úplně jiným nasazením. Pasos nás sice převálcovali díky jejich elitnímu nadhazovači 11:0, ale boj s Břeclaví se nám všem, myslím, zapsal hluboko do paměti. Kluci byli jak vyměnění. Dokázali, že umí hrát, že se umí soupeři postavit jak na pálce, tak v poli. Zápas byl nádherný, napínavý do úplně poslední minuty. Škoda, že jsme takové nasazení nepředvedli v předchozích zápasech. Locos - Snails 2:1.


Na závěr si naši velkou pochvalu zasloužil Máta Hráček za jeho výkon na nadhozu. Jinak je vidět u všech kluků posun k lepšímu. U někoho o obrovský kus, u někoho o kousek, ale my to nakonec dáme! My se nevzdáme a budeme naše soupeře trápit víc a víc! A pak se nám to povede! A to bude paráda, kterou s klukama náležitě oslavíme. Už se na to moc těšíme ;-)


Další turnaj nás čeká na konci prázdnin doma na Mlatevni. Tak se na nás přijděte podívat, budeme rádi. ;-)


Hráči: Tom, Onďák, Áda, Dejv, Viky, Křupka, Luky, Hofi, Vašek, Tobi, Jířa, Máta


Řidiči: Kamča, Michal, Jindra


Fanoušek: Kačka


Trenéři: Helča, Kačka, Zuzka


Podpora na dálku: Hofi

Foto zde


01.-02.08.2020 - 1. turnaj Superligy žáků - Joudrs Praha

Je to konečně tady. Odložená hrací sezona začíná už i pro mládežnické týmy a žáci nejsou výjimkou. První turnaj žákovské superligy se konal v softballovém areálu Joudrs Praha o víkendu 1. – 2. 8. 2020. V týdnu před turnajem se nám kvůli dovoleným, prázdninám a jiným důvodům zkomplikovala soupiska, kdy nemohla jet téměř polovina žáků.. Po složitých jednáních a veliké ochotě rodičů se nakonec podařilo, že jsme mohli vyjet s 10ti kluky (svoji premiéru si v žákovských zápasech odbyli i dva coachballisti Tom a Onďák). Všem rodičům, kteří nám vyšli vstříc tímto velice děkujeme a moc si toho vážíme.

Do Prahy jsme vyrazili v sobotu ráno, dle nás, s dostatečnou časovou rezervou. I přes poklidnou cestu se příjezd jednoho vozidla zkomplikoval zdržením v koloně. Z tohoto důvodu Zuzka, po úspěšném jednání, dohodla odložení našeho prvního zápasu, s čímž souhlasil i náš soupeř Locos Břeclav (za vstřícnost a ochotu Břeclavanům děkujeme).

V prvním zápase jsme tedy nastoupili proti tradičnímu, v letošním ročníku velmi silnému, soupeři Locos Břeclav. Zápas se hrál v obrovském horku, ale i přes to jsme podali velice dobrý výkon a překvapivě, ale zaslouženě zvítězili 9:6.

Druhý zápas jsme ve stále neutuchajícím horku odehráli proti Pasos Pardubice. Nemůžeme říct, že jsme hráli vyloženě špatně, ale bez odpalů prostě ty body nenahrajeme. Konečný výsledek 1:11 z našeho pohledu moc lichotivý není, ale na posledního soupeře si věříme.

Ve večerním, toho dne posledním, zápase nastupujeme proti domácím Joudrs Praha B. Oba týmy chtějí vyhrát a celý zápas byl po celou dobu napínavý a rozhodovali maličkosti. Remízový stav po 5. směně poslal oba týmy do prodloužení, ve kterém jsme, na rozdíl od Joudrs, nedokázali bodovat a prohráváme tak 2:3. Prohra sice mrzí, ale z výkonu kluků jsme s menšími výhradami spokojeni.

Po noci na karimatkách v tělocvičně Joudrs jsme v neděli dopoledne odehráli semifinálový zápas proti Locos Břeclav (vítěz skupiny). Tentokrát už břeclavští nenechali nic náhodě a po dobrém výkonu a naší velmi špatné pálce Locos zaslouženě vyhrává 7:0.

Hned po tomto zápasu nás čeká boj o konečné třetí místo proti Joudrs B. Pokračujeme v nepřesvědčivém výkonu jak na pálce, v poli, tak i na metách (když jsme se tam už dostali). Konečná prohra 0:8 ukazuje zejména na naši bezzubost na pálce.. V turnaji tak končíme na posledním 4. místě.

Celkově turnaj hodnotíme jako povedený a i přes předcházejí značné komplikace jsme si ho všichni užili.

Sestava: Máta, Tobi, Čiko, Jířa, Lukes, Dave, Honza, Viky, Tom, Ondra

Doprovod: Kačka, Hanka, Jindra, Jura

Děkujeme 😊

Trenéři: Zuzka, Helča, Hofi


Foto z turnaje zde

Výsledky na webu ČSA

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie