2.-3.6.2018 - 2. liga žákyň, Kunovice

První červnový víkend hostila Mlatevňa 3. turnaj žákyň. Jelikož se nezúčastnily týmy z Čech, rozdali jsme si to s Brnem, Blanskem a Trnavou.

Prvním soupeřem nám byli dobře známí a vyrovnaní soupeři z Trnavy, čemuž odpovídal i výsledek 7:6 pro Panthers. Chybělo více štěstí při posledním nepodařeném odpalu soupeře v dohrávce za stavu 6:6. Po smolně prohraném zápase přichází tříhodinová pauza a zápas s Cats Brno. Soupeř se turnaj od turnaje zlepšuje, a proto jsme ostražití. Tlakem na pálce přidáváme body každou směnu a nakonec vítězíme 9:4. Hned poté nás čeká soupeř nejtěžší – Blansko. Zatím ovládli oba dva předchozí turnaje. Do Kunovic však dorazili v oslabené sestavě, a my pokračujeme v rozjetém útkou z předchozího zápasu. Výhra 7:0 znamená při kolečku ostatních týmů první místo po základní části. Tím pro nás sobota končí a v neděli nastupujeme až o půl jedenácté proti poslednímu ve skupině. Těmi jsou kočky z Brna. Jsme si vědomi důležitostí tohoto zápasu a chuť zvítězit se projevuje především chutí na pálce. Skóre se zastavuje na číslech 10:2 pro nás, což nás posílá do finále! Také Blansko si urvalo výhru, ikdyž těsnou - nad Trnavou. Finále probíhá ve velkém stylu. Na prkno nasazujeme Julču a její svižné nadhozy na soupeře platí. Bohužel totéž se dá říct i o druhé straně – nadhozy nejsou tak svižné, ale o to více přesné. Na balony, které lítají bokem mety (podotýkám, že jde o strikes), nemůžeme najít recept. A tak jde především o hru nadhazovaček a pevné nervy kaučů. Na metu se dostává na obou stranách jen tu a tam někdo a ojediněle. Soupeř stahuje bod jako první. Naštěstí hned v dohrávce oplácíme stejnou měrou. Stav před koncem utkání a naší dohrávkou tedy 1:1. Přichází na řadu náš útok. Při jednom autu se dostává na první metu Klára Halíková. Nedaří se zahrát úlivku a přichází druhý aut. Další pálkařce, Simči, se ale daří a máme jedna dva obsazenou. Eliška odpaluje na dva strikes skákavý míč po zemi, který dělá problémy polaři na druhé metě. To už je Klára na trojce a nabíhá k domácí. Po následném zaváhání obrany soupeře doslajduje pro vítězný bod a propuká obrovská radost všech hráček, které se na ni ihned sesypou. Prvenství je naše! A opravdu zaslouženě! Byli jsme o kousek lepší než soupeř!

Průběžně se tedy usazujeme na druhém místě v celkovém pořadí družstev naší divize – hned za Blanskem.

Závěrem jen dodám, že na nadhozu se nám postupně představily všechny naše čtyři nadhazovačky, z nichž je třeba nejvíce pochválit Julču, která bravurně zvládla vypjatý finálový zápas. Také bylo k vidění pár krásných příhozů na krádež v podání našeho hostujícího kečra Nikoly Schwarzové. Pochvalu ale zaslouží celý tým, který držel pohromadě a bezvadně se doplňoval. Nováčci se předvedli zase v o kus lepším světle - zlepšují se každým turnajem. Stálice pak už bezvadně drží a jsou oporou, na kterou se dá spolehnout. Náš útok šel celkově od minule nahoru, především se pak dařilo složit i pár povedených úlivek, což považuju za odrazový můstek k ještě agresivnějšímu a hlavně rozmanitějšímu útoku.

A obrovský dík pak patří všem aktivním rodičům i nerodičům, přátelům i oddílovým spoluhráčům za hladký průběh celého turnaje. Ať už za se jednalo o přípravu hřiště, pomoc v bufetu, konečný úklid, či pískání. Děkujeme!

Sestava: Julča, Zuzka, Klára H., Emča, Simča, Nikča, Eliška, Strapi, Klára Š., Bíba, Terka, Barča, Maky

Trenérky Helča a Peťa

Ředitel turnaje Mejla


19.-20.5.2018 - 2. liga žákyň, Kostelec nad Orlicí

O víkendu se žákyně zúčastnily 2.kola 2. ligy žákyň v Kostelci nad Orlicí. Z původních 15 hráček nás vyráží z Hradiště nakonec jen 11. Oslabeni především o catchera. Naštěstí nám po bleskové domluvě přijíždí v sobotu na pomoc Nikča z Hodonína. Bohužel jí povinnosti k domovskému týmu nedovolují zůstat do neděle, což je velká škoda.

Již známý systém dvě skupiny po třech týmech, kde si to rozdá každý s každým a následně pak boje o umístění. Ve skupině se utkáváme s Cats Brno a Panthers Trnava.

První sobotní zápas s kočkama z Brna vyhráváme. Po prospaném začátku otáčíme skóre v náš prospěch 11:4. Druhým soupeřem je nám Trnava. Těžký zápas, který nakonec v dohrávce opět strháváme na naši stranu výsledkem 6:5. Tím pro nás sobota končí, neboť vítězové skupin mají své další boje naplánovány až na neděli. Po dobré večeři a vydatném spánku tak nastupujeme opět proti Trnavě, která v křížovém boji porazila Dvůr Králové. Zápas o finále! Bohužel netuším, co se mohlo stát, ale absolutně selháváme na pálce! Netrefujeme vůbec nic, strikes prohlížíme, a když už se dostaneme k tossu, je to ještě větší zoufalství. V poli vyrábíme neskutečně mnoho chyb, a tak naprosto zaslouženě prohráváme 8:0. K boji o třetí místo nastupujeme proti Sabatu s odhodláním. Ale to, jak se ukáže, je také to jediné. Ve výkonech na pálce pokračujeme z předchozího zápasu a poli se podaří jen pár krásných akcí, když zlikviduje téměř všechny soupeřovi úlivky. Ale i to je ze strany obrany téměř vše. Za celý zápas se nedostáváme ani na první metu. Až v dohrávce se trochu chytneme, když stahujeme tři body, ale tím naše pálkařská bída končí a výsledek 3:4 vývoji zápasu odpovídá. Nutno podotknout, že v kvalitě nadhazovaček soupeřů naše pálkařská bezmoc rozhodně netkvěla, na čemž se na závěr při rozboru zápasu a celého turnaje všichni shodneme. Po parádní sobotě tak obsazujeme nepopulární čtvré místo. Je potřeba ale pochválit Julču, která se jediná dokázala na pálce prosadit, a to i v neděli. Především pak stojí za zmínku její dlouhý odpal těsně před homerunový plot. Dále pak zaslouží pochvalu Zuzka, která odvedla v neděli dobrou práci na catcherovi a také naši nováčci, že se ve hře neztratili.

Čtvrté místo je zklamáním. Z pozice hlavní trenérky se domnívám, že naším letošním cílem by měla být, a je, účast na finálovém turnaji, která vede právě přes stupně vítězů na jednotlivých turnajích. I přesto, že do hry zapracováváme i hráčky nově příchozí a výrazně mladší, máme již dostatečně zkušenou hlavní osu sestavy, o kterou bychom se měli opřít a opíráme. Nicméně víme, kde nás tlačí bota, a proto jsme si slíbili, že na trénincích více máknem!

Příští turnaj hostíme na naší Mlatevni, tak nás přijďte 2. a 3. 6. podpořit a organizačně pomoci.

Sestava: Julča, Zuzka, Klára H., Emča, Eliška, Terka, Klára Š., Lea, Bíba, Markétka, Barča a Nikča Schwarzová

Děkujeme řidičům Jitce, Markovi Č. a Markovi B.

Trenérky Helča a Petra

Fotografie zde.

Kompletní výsledky


28.-29.4.2018 - 2. liga žákyň, SaBaT Praha

O víkendu se naplno rozběhla 2. liga žákyň.

Na první turnaj jsme vyrazili v počtu 13. hráček! Hrajeme v Praze, počasí nám přeje. V základní skupině nás čeká domácí tým Sabatu a tým ze Slovenska, Trnava Panthers. Na Sabat jdeme s Julčou na nadhozu. Daří se jí držet soupeřky pálkařsky na uzdě, a když ji podpoříme i dobrou hrou v obraně, zápas se pomalinku vyvíjí v náš prospěch. Skóre se přelívá po jednom bodu ze strany na stranu, ale Sabat tahá za kratší konec. Bohužel má dohrávku a daří se mu skóre vyrovnat. Jdeme tedy do tiebreaku. Nenecháváme nic náhodě a vůlí po vítězství zahrnujeme soupeře jedním odpalem za druhým. Soupeř již nedokáže v dohrávce skóre otočit a zaslouženě vyhráváme! Druhým soupeřem jsou nám Panthers. Zuzka na nadhozu. Také ona si nevede vůbec zle. Náš útok navazuje na předchozí zápas a obrana drží! Vítězství je naše! Vyhráváme skupinu a tudíž máme po zbytek dne volno. Odjíždíme na Krč povzbudit naši ženskou repre vedenou Křivinem proti profesionálním hráčkám z Ameriky. Snad si z této exhibice odnášíme cenné zkušenosti. Následuje vydatná večeře a zasloužený odpočinek.

V neděli v brzkých hodinách nás čeká opět tým Sabatu. Na prkno posíláme Klárku. Pálka se nám daří a opět jdeme bod po bodu za vítězstvím. Sabat drží krok, a ikdyž před naší dohrávkou vede o bod, věříme si. A víru dokážeme přetavit v pěkné odpaly. Pro vyrovnávací bod tak po chvíli dobíhá Klárka a pro bod vítězný po odpalu Nikoly Schwarzové (naší hostující posily z Hodonína) dobíhá Julča. Čeká nás finále a soupeř letos jistě nejtěžší - Blansko. Na nadhozu se nám ještě nepředvedla Emča, tudíž ji tam posíláme - co by za to daly ostatní týmy, kdyby měly na každý zápas jednu nadhazovačku! :-) No my máme! Do akce posíláme i nově příchozí a méně zkušené hráčky. Od půlky zápasu se soupeř urve a výrazněji nám odskakuje. Proto také v průběhu hry střídáme i naše zkušené tahouny - chceme, aby do hry zasáhlo co nejvíce hráček, a aby se spravedlivě podělily na počtu odehraných zápasů. Nakonec s Blanskem prohráváme. To nic ale nemění na naší radosti a zjištění, že můžeme letos mířit výše!

Chtěli bychom poděkovat všem hráčkám za to, že ke hře přistupovaly zodpovědně a týmově a nováčkům, že se při svých prvních startech ničeho nezalekli. A pochopitelně velké díky řidičům a fanouškům.

Skvělý víkend!

Trenérky H+P

Odkaz na výsledky: www.softball.cz

Fotky: 2. liga žákyň, 1. turnaj - SaBaT Praha

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie