9.-10.6.2018 - 3. ČSLŽ - Brno, Kraví hora

Měníme náš tým aneb Nuda v Brně

Tento víkend se zapíše jako významný mezník do historie týmu ženy B. STK nám dopřála spoustu volného času v Brně, když 2. turnaj 3. ligy žen pro 6 přihlášených týmů povolila uspořádat pouze na 1 hřišti (bez světel). Odjíždíme klasika v sobotu ráno od Tesca, stíháme se i rozloučit s A, které míří do Prahy, po cestě spousta zábavy, neboť stále ujíždíme na tom, jak nás potkal po letech… Vzhledem k původnímu plánu cesty jsme na Kraváku s dostatečným předstihem, což nám vůbec nevadí, páč máme spoustu práce. Musíme si uplést copánky, poslechnout hitovky a hlavně poklábosit.

První zápas proti Dračicím Brno má zajímavý průběh. Potvrzuje se, že žádné utkání není prohrané, dokud rozhodčí nevyhlásí konec. Prohráváme 0:12. Podle odhadu času jdeme na poslední pálku. Bum, prásk, bác…vedeme 13:12. Teď už jen udržet dohrávku domácích. Manažerské rozhodnutí se střídáním nadhozu se vyplácí, nikdo nedoběhne a my zápas vyhráváme. Na poslední směnu stíhá dorazit i Švédka, která s rodinkou projela zatím celé Brno. Zřejmě si hrací víkend spletla s poznávačkou moravské metropole. Po telefonu ji navigují naši fanoušci. Příčinu známe, čtenářům zatím neprozradíme. Pauza 1 zápas. To se ještě v rozpisu povedlo. A jdeme proti Cats Brno. Z počátku se nám moc nedaří prosadit na pálce. Taháme se o body, až Švédka rozjíždí slušný útok svým 2 bodovým homerunem. Zaslouží si za to velikánskou odměnu. Od pondělí jí Vlastik pořídí data J Příště snad Kravák najdou na první dobrou. Zápas vyhráváme, obsazujeme první místo ve skupině, čeká nás v neděli v 10:30 boj o finále. Můžeme vyrazit na ubytko a exkurzi večerního Brna. Aj to se povedlo.

Pohodové ráno. Zápas proti Blansku opět zvládáme. Výhra nás ovšem posílá na dlouhéééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé čekání. Neboť finále má začít až v 16.30 a hodiny právě ukazují 11.50. Na Brno se valí bouřka, takže dost možná ani 16.30 nezačneme. A toto se fakt v rozpisu nepovedlo. Ale co už, vyšší místa rozhodla. A zde zápis do kroniky B. Žijeme v době, kde technika vládne světem a i my jsme pod jejím tlakem. Čas vyplňujeme hrou s mobily a i ty, co dosud neholdovaly messengeru, jsou najednou on line. Učíme se vychytávky a blbosti a tak tak stihneme dorazit na začátek zápasu.

Finálové utkání není třeba nijak zvláštně popisovat, páč klasika s Arrows Ostrava a naše prohra. Co už, hlavně že jsme přežily ve zdraví čekání, všechny jsme in a máme 2. místo z 2. turnaje.

Úředník Boris


2.-3.6.2018 - Euroliga, Zagreb


12.-13.5.2018 - 3. ČSLŽ - Arrows Ostrava

Některé vyráží na svůj první letošní turnaj, některé už mají premiéru za sebou. Každopádně pro tým Ženy B se jedná o první společný zájezd v roce 2018 v rámci 3. ČSLŽ. Směr – Ostrava.

Ráno klasika odjezd od Tesca, klasika se zpožděním. V klasice pokračujeme i na hřišti. Náš první letošní zápas hrajeme s Arrows Ostrava a opět klasicky prohráváme. Když se na tento zápas dívám z pohledu rozehrání, musím konstatovat, že to nebylo vůbec špatné. K dalšímu sobotnímu zápasu nastupujeme proti Cats Brno. Naše počáteční převaha z první směny s každou další směnou pomalu upadává. Přisuzuji tento stav těžkým bouřkovým mrakům, které se pomalu snáší nad Ostravou. Naštěstí stíháme dohrát těsně před první dešťovou kapkou a tím těsně uhájit naše vítězství. A ze sobotního představení v roli hráček je to dle rozpisu turnaje pro nás vše. Bilance 1:1 je potěšující a může začít zážitková část tohoto zájezdu.

Odjezd na jídlo, ubytko, sprcha a vyrážíme vstříc ostravským dobrodružstvím. Těžko celý večer popsat, tak jen zásadní body:

1. Bradka a její comeback.

2. Babu a její narozeniny.

3. Stále je co závidět.

4. Makej na ty nohy, jinak ti roztrhám letáky.

Společný, dlouhý, týmový večer nás nastartoval ke skvělému nedělnímu výkonu. V prvním zápase porážíme Blansko. Hned nastupujeme proti Pasos Pardubice, které přehrajeme rozdílem po 3. směně. A tím se pomyslný kruh pomalu uzavírá, neboť nás čeká finále a opět s Arrows. No a klasiky není nikdy dost, takže klasicky prohráváme. V softballovém turnaji. Ovšem v sobotním večeru jsme vyhrály na plné čáře. Troufám si říct, že jsme porazily i Ostravu. Vnímáte to stejně?

Úřednica


ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie