11.-12.5.2019 3. liga žen v Hradci Králové, 2. turnaj

Zájezd záloh

Do posledního místa obsazený tranzit a osobák vyráží. Zálohy opět na scéně. Čeká nás 2. turnaj 3. ligy žen. Místo konání Hradec Králové. Cesta ubíhá v pohodě, personál nás vzorně obsluhuje, časově tak akorát si dát 3 kolečka kolem bloku baráků, než najdeme to top místo na zaparkování a místnímu obyvateli vysvětlíme, co to je softball = pálka a rukavice.

První zápas proti Pasos Pardubice vyhráváme s přehledem rozdílem 12:2. Zkrátíme pauzu a nastupujeme proti Falcons Hradec Králové. Pálkařsky se prosazujeme až s blížícím se koncem zápasu, soupeř začíná spekulovat a prodlužovat svoje působení v poli, aby nezačala další směna. Asi se nás zalekl J Jeho taktika nevyšla a my nastupujeme do pole, čímž máme možnost zvrátit nepříznivý výsledek zápasu. Budeme mít ještě 1 šanci na pálce. Šanci se nám nepodaří využít a prohráváme 7:10.

Odjezd na ubytování a večerní briefing. Místo konání Pardubice u babičky. Po cestě se ještě zastavíme povzbudit naše mládí. Zhlédneme část vítězného zápasu juniorů Snails x Kotlářka. Pak už zahajuje provoz domácí restaurace s obsluhou, oblíbená hra Pusť si svůj hit, pro některé se otevírá i Tomáč…

Nedělní první zápas opět v Hradci proti Hradci. Tentokrát ovšem s jiným výsledkem. Vítězíme 12:10. I v dalším střetnutí s Pasos bereme vítězství (14:5). Celkově na tomto turnaji o třech týmech obsazujeme prostřední, 2. místo a to, bohužel, vzhledem k rozdílu 1 bodu u vzájemných zápasů s Hradcem (pozn. Ony zvítězily rozdílem 3 bodů, my pouze 2.).

I přesto to byl úspěšný víkend. Páč důležité je, že jsme si hru všechny užily, pobavily se, obohatily se o nové zážitky, slovní výlevy aj. Neb jak Švédka konstatovala soupeřce při autování v zámku při pokusu o krádež: „To víš, že jo!“

A kdo se zájezdu účastnil? Abecedně: Ajka, Babu, Boris, Elza, Gabča, Hela, Kačka, Lulu, Mity, Šárka, Švédka, Verča, Yvett, Zuzka + obsluhující personál - Doktor. Díky. Za zapůjčení tranzitu VELKÉ DÍKY Igorovi Pavelkovi.

Boris Úřednica

Foto: 3. ČSL Žen v Hradci Králové, 2. turnaj


27.-28.4.2019 3. liga žen na Mlatevni, 1. turnaj

Ženy B – první turnaj – první vítězství

Zálohy zahájily svoji sezonu v domácím prostředí za trošku více chladného počasí za podpory fanoušků a s organizační pomocí svých příznivců. Na poslední chvíli upravený rozpis poslal na Mlatevňu týmy Pikes Praha, Dračice Brno a Apollo Bratislava.

Sobotní systém každý s každým znamenal, že si můžeme zahrát na pohodu, protože tyto zápasy pouze určovaly rozlosování do prvního, rozhodujícího, nedělního zápasu. Přesto se chceme blýsknout před domácími diváky a daří se nám postupně porazit všechny soupeře. V neděli ráno tak nastupujeme do zápasu z prvního místa a potkáváme znovu Pikes Praha, čtvrté po základní části. Potvrzujeme naši dosavadní formu a vyhráváme. Čeká nás finále. Našim soupeřem je Apollo Bratislava.

Dramatický zápas až do posledního míče, neboť vedeme…přichází tradiční démel směna, kdy kazíme v poli vše, co se dá a víc než softballem diváky bavíme našimi komickými zákroky… prohráváme…jdeme do dohrávky a soupeř má nad námi 5 bodů náskok…musíme se hecnout, chceme doma vyhrát, fanouškům ukázat, že zálohy umí bojovat…tlačíme jeden bod za druhým, až máme srovnáno a na první metě vítězný bod, máme 1 out…soupeř začíná hrát takticky, dává dvěma pálkařkám po sobě volnou metu a plní si pole…máme 2 pokusy na stáhnutí vítězného bodu…stačí nám jen 1 odpal, který přichází hned s prvním nadhozem...obrovská radost…vítězství je naše…

MOC DĚKUJEME ZA POMOC VŠEM ROZHODČÍM, BUFETÁŘŮM, GRILOVAČŮM, DIVÁKŮM. BYLI JSTE ÚŽASNÍ, SKVĚLÍ…MÁTE U NÁS PRKÉNKO…

Boris Úřednica

Foto: 3. ČSL Žen na Mlatevni, 1. turnaj

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacedks.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie