12.-17.07.2021 Mistrovství Evropy U16 a U18 - Havlíčkův Brod

Zleva: Přemysl Vícha, Filip Vícha, Matyáš Zelinka, Štěpán Halámek, David Jelínek, David Vícha

V týdnu od 12.-17,07.2021 se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo mistrovství Evropy v sofballu v kategorii U16 a ve věkové kategorii U18. V reprezentačním výběru U16 měli Snails Kunovice zastoupení hráčů Matyáše Zelinky, Štěpána Halámka, Filipa Víchy a reprezentačního trenéra Přemysla Víchy. V reprezentačním výběru U18 Snails Kunovice zastupovali David Vícha a David Jelínek.

Výběry U16 a U18 neokusily hořkost porážky, všechny svoje zápasy vyhrály a zaslouženě si z Mistrovství Evropy privezli zlaté medaile.

Všem zúčastněným moc gratulujeme !!!

Finále ME U16 na webu ČSA - zde

Finále ME U18 na webu ČSA - zde


Anketa Sportovec Kunovic 2020

V anketě Sportovce Kunovic 2020 se na vítězném 1. místě zaslouženě umístil náš hráč Matyáš Kolůch. Gratulujeme !!


Anketa Sportovec okresu Uherské Hradiště 2020

Junioři Snails Kunovice byly nominováni v anketě Sportovec okersu Uherské Hradiště pro rok 2020. Ke dni 26.04.2021 byli junioři průběžně na 3. místě s celkovým počtem 455 hlasů. Do konce hlasování, tj. do 30.04.2021, se podařilo přidat dalších úžasných 977 hlasů. Bohužel ani neuvěřitelný závěr nakonec nestačil a kolektiv juniorů Snails Kunovice se umístil na celkovém krásném 2. místě s bodovým odstupem pouhých 58 hlasů.


Školení rozhodčích 2021

V měsíci dubnu proběhlo školení rozhodčích. Členové Snails se mohli účastnit celkem pěti online seminářů, které byly vedeny zkušenými rozhodčími a byly zaměřeny na různé problematiky softbalu, např. běh po metách, odpalování, výzbroj a výstroj, systém dvou rozhodčích atd. Školení byla náročná, protože mnohdy se jednalo o čtyřhodinové bloky, které většinou končily okolo 23h. Školení rozhodčích bylo ukončeno tento víkend. A můžeme být hrdí, protože máme 10 nových rozhodčích 3. třídy, 8 nových rozhodčích třídy 4. a taky byli proškoleni rozhodčí stávající. Díky tomu se může oddíl Snails pyšnit nejen širokou hráčskou základnou, množstvím fanoušků, ale taky širokou základnou rozhodčích. Všem zúčastněným děkujeme.

Zuzka Halámková


Sportovec roku 2019 města Kunovice

Ve čtvrtek 28.05.2020 se na Městském úřadě v Kunovicích uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Města Kunovice za rok 2019. V kategorii do 15 let byla nominovaná také hráčka kadetek Snails Kunovice EMMA ŠURANSKÁ. Pro sportovce roku bylo možno hlasovat prostřednictvím hlasovacích lístků ve zpravodaji města Kunovic - Kunovjanu.

Emma Šuranská se v anketě sportovec města Kunovice za rok 2019 v kategorii do 15. let umístnila na vítězném 1. místě. Emmě gratulujeme a přejeme jí spoustu úspěchů v další softballové sezoně.

Další foto zde.


Sportovec roku 2019 města Uherské Hradiště

V pátek 21.02.2020 se ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2019. V kategorii nad 15 let a dospělých byla mezi nominovanými i hráčka extraligového týmu žen Snails Kunovice DENISA HÚSKOVÁ. V anketě sportovce roku bylo možno hlasovat prostřednictvím webových stránek itvs24.cz a prostřednictvím hlasovacích lístků ve Slováckém deníku.

Denisa Húsková v konečném pořadí ankety sportovce roku 2019 města Uherské Hradiště obsadila nádherné 2. místo, kdy o celkovém vítězi rozhodl pouze jeden hlas!!! Gratulujeme k ocenění za odvedené sportovní výkony v roce 2019 a přejeme hodně úspěchů v roce 2020...


25.01.2020 - 3. ročník Kunovského biatlonu

Softballový klub Snail Kunovice, Střelecký oddíl Kunovice a Město Kunovice uspořádali v sobotu dne 25.1.2020 už 3.ročník Kunovského biatlonu, který se konal v areálu Jízdy králů v Kunovicích. I přes začínající chřipkovou epidemii a souběžně pořádaný softballový turnaj Otrokovický slajd, si do areálu našlo cestu množství malých i velkých sportovců. Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám závodníci vyměnili lyže za koloběžky a vlastní nohy. Soutěžilo se v kategoriích běh, koloběžka a štafeta běh, kdy jednotlivé kategorie byly dále rozděleny dle věku účastníků. Pro všechny sportovce a fanoušky byly připraveny teplé nápoje a další občerstvení.

3. ročník Kunovského biatlonu se po všech stránkách vydařil a i přes chybějící sníh věříme, že si akci všichni zúčastnění dostatečně užili.

Foto zde


18.01.2020 - Šneci na ledu

V sobotu 18.01.2020 od 11:00 hod do 12:00 hod. patřil zimní stadion v Uherském Hradišti Šnekům z Kunovic. Příznivci Šneků zde přezuli softballovou obuv za brusle a někteří vyměnili pálku za hokejku. Právě na zimním stadionu totiž proběhla společensko-sportovní akce Šneci na ledu, která byla určena pro všechny členy klubu Snails, ať už aktivní hráče nebo jejich příznivce. Účast na stadionu byla početná a dalo by se říct, že překonala očekávání i samotného organizátora akce Přemysla "SKALPA" Víchy, který tuto vydařenou akci uspořádal a zorganizoval. Za toto mu patří veliký dík. Všichni účastníci měli možnost zahrát si hokejový zápas nebo si jen v poklidu, v přátelské atmosféře, zabruslit.

Všichni, bez rozdílu věku, si tuto akci užili, splnila tak nejen účel sportovní, ale také společenský.

Fotografie z celé akce naleznete zde.

14.12.2019 - 6. Společenský večer


26.1.2019 - Kunovský biatlon, 2. ročník

Video z TV Slovácko.

Fotografie - Kunovský biatlon - 2. ročník


3. - 4.3.2018 - Extraligové školení zapisovatelů

O víkendu 3. - 4. března 2018 jsme v Kunovicích hostili školení zapisovatelů pro extraligovou úroveň, která je nutnou podmínkou pro zapisování všech juniorských a dospělých Extralig.

Ke školení jsme využili prostor Panského dvora v Kunovicích, kam dorazilo 15 účastníků z Moravy (z toho 7 z Kunovic) a ze Slovenska. Věřím, že školení bylo pro všechny přínosem a pomohlo rozkrýt všemožná zákoutí softballových herních situací. Všichni účastníci si s novou formou papírového zapisu i aplikací iScore poradili, díky čemuž můžeme v letošním roce očekávat více kvalitnější online přenosů a statistik.

Na úroveň zapisovatelů se každoročně klade větší důraz a organizování jakékoliv významnější akce se bez oficiálních zapisovatelů již neobejde.

Proto bych chtěl vyzvat k vyšší aktivitě v této oblasti i ostatní členy, kteří si můžou plnit brigádniceké povinnosti i tímto způsobem.

Ondřej Blaha

21.1.2018 - Kunovský biatlon - 1. ročník

Fotografie zde.

Článek ze Slováckého deníku:


17.12.2016 - 3. Společenský večer Šneci v saku

Fotografie zde.

Videa na youtube kanálu Snails Kunovice - zde.


19.12.2015 - 2. Společenský večer Šneci v saku

V sobotu 19. prosince jsme na druhém Společenském večeru Šneci v saku vyhlásili nejužitečnější hráče v jednotlivých kategoriích, přijali jsme nového člena do síně slávy Milana Říhu (Čiko), ocenili naše medailové týmy, reprezentantky a již tradičně jsme předali také speciální ocenění.

Fotografie na akci pořídil Kamil-zde prohlédni a Standa-zde prohlédni. Děkujeme.

Videa týmů jak v roce 2015 bojovali na hřištích najdete na našem youtube kanálu Snails Kunovice - zde.


5.12.2015 - Přechod Chřibů, 16. ročník


15.5.2015 - Zápas rodičů

Fotografie z akce zde.

Video zde.


28.2.2015 - Rockový večírek Snails - Hippies party

Fotografie z akce zde.


31.12.2014 - Silvestrovské koulení

Stupně vítězů - kategorie dětí:

1. Kuba
2. Terka
3. Zuzka

Stupně vítězů - kategrie dospělí:

1. Mirek
2. Mejla
3. Berry

Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.


13.12.2014 - Společenský večer Snails

převzato z Dobrý den s kurýrem (www.ddk.cz)

Další fotografie z akce najdete zde.


29.11.2014 - tradiční přechod Chřibů

Pamětníci se shodují, že letos to byl jubilejní 15. ročník.


28.10.2014 - Závěrečná cyklovyjíždka

Předseda Snails zve všechny šnečí cyklisty na závěrečnou cyklovyjížďku, která se bude konat v úterý 28.října 2014. Zájemci se mohou hlásit u předsedy. Někam pojedeme, někam dojedeme, někde se zastavíme a uvidíme. Předpokládaný start je v 10 hodin. Akce se koná pouze za slušného počasí.

Výlet byl! Fotografie zde.


25.-27.10.2014 - Podzimní soustředění Filipovo údolí

Tak jsme Vám dneska vrátili vaše zlatéčka, sice kapánek ušpiněné,ale doufám, že spokojené a aspoň trošku unavené. Chvilkama to bylo pořádné dobrodrůžo, hlavně sobotní procházka, která se nám trošku protáhla a byla s návratem večerním temným lesem a velmi náročným terénem :-D, kdy jsme se mohli spolehnout jen na svůj vlastní zrak a dvě baterky. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu. V něděli se zase všichni s vervou a důvtipem zapojili do výroby lodiček, které se pak na úkor mokrých tepláků a botiček snažili co nejrychleji v místním potoku dostat do cíle. Odpoledne pak vložili veškeré své síly do turnaje v B-ballu a v Brembalu (to už vám děti vysvětlí), kde svedly velmi vyrovnané boje a to je ještě čekala noční stezka odvahy. Odměnou jim za to byl krásný odznáček a pak hurá do bazénu a do vířivky. No a v pondělí ráno je kromě jiného čekal velmi náročný fáborkáč, ve kterém musely prokázat nejen svoji rychlost a šikovnost, ale taky znalosti v oblasti státních vlajek. Tak to byla jen část toho, co všechno vaše děti zažily.

Nutno říct, že všechny naše nové treperendy Magdička, Štěpánka a Emmička skěle zapadly mezi naše mazačky Zuzku, Klárku a Denisku a myslím, že to byl parádní babinec. Vypadá to, že i Pavel si už v naší partě našel svoje místo ;-) a zaslouží pochvalu za snahu a za nasazení. Do všeho šel naplno :-D. Kubík už taky ví, že koupat se v tomto ročním období není nic, co by si chtěl ještě někdy zopakovat :-D. Ondra zase zjistil, že Skalpovi nesmí věřit všechno co mu řekne, že 8km noční stezka by byla moc aj pro mě ;-). Radek ukázal, že není vždycky důležíté vyhrát, ale důležitější je pomoc kamarádovi, když to potřebuje. Mates Hráček "hrášek" si prej našel nového kamaráda Arnošta :-D. Fany si už asi příště mobil sebou na soustředko brát nebude, páč zjistil, že ty slzy a ty nervy, když ho nemohl najít, za to fakt nestojí. Naši žolíci Johanka, Jiříček, Adélka a Lukášek byli úžasní a zvládli to všechno naprosto skvěle. Štěpa nám sice upletl nádherného kormidelníka z gumiček, ale bohužel se hned při prvním pokusu o plavbu panáček rozhodl skočit přes palubu a už se nám ho nepodařilo zachránit - R.I.P. Maty Zelinka šel do boje jako vždy s velkým nasazením. Stal se mu osudným jeden nezbedný kořen, na kterém přistál se svojí levou nožkou. A aby toho nebylo málo. tak si ji ještě přisedl. Bolest byla veliká a slziček spousta, ale do další soutěže už šel zase s elánem a v bazénu by to už nikdo ani nepoznal. ;-). Náš skvělý Filda si ráno v neděli odskočil zahrát hokej do Uh. Brodu, nastřílet deset gólů, vrátil se zpátky a ještě pomohl svému týmu v B-ballovém a Brembolovém turnaji - no není on skvělý? .... já bych to teda nedala. No a ještě tady máme Davču - toho bylo jako vždy všude vidět, dřel jako vždy až na krev. Je to náš srdcař a pro tým by udělal všecko. Taky se mu dostalo odměny, když ho jeho kamarádi z červeného týmu, na tajném hlasování, vybrali jako nejužitečnějšího hráče.

Tak snad jsem na nikoho nezapomněla :-D. Omluvte případně mé pravopisné hrubky, páč večerní plánování programu pro děti se trošičku protáhlo do ranních hodin a spánkoví deficit si vybírá svoji daň.

Fotografie najdete na těchto odkazech:

Podzimní soustředění - foto od Pamely
Podzimní soustředění - foto od Áji
Podzimní soustředění - foto od Mejly

Petra Zelinková

Tuto akci finančně podpořila Nadace SYNOT. Děkujeme!


13.10.2014 - drakiáda

více fotografií zde...


18.-26.7.2014 - šnek u moře


4.-6.7.2014 - cyklo Velké Karlovice


25.6.2014 - Zápas rodičů

Ukončení jarních tréninků patřilo rodičům. Po dvouhodinovém boji se z vítězství 22:21 radovalo družstvo oranžových. Krátké video ze zápasu najdete zde.


30.4.2014 - Pálení čarodejnic

Ve středu 30.4.2014 bylo na Mlatevni k vidění historicky první upálení čarodejnice.

Bylo pořízeno i krátké video.

Fotografie najdete zde.


Schůzka s rodiči - 7.2.2014 na Orlovně, od 19:00 hod.

Na schůzce byla rodičům prezentována vize oddílu a trenérů. Byly představeny cíle jednotivých týmů a předány základní informace o občanském sdružení Snails Kunovice.

31.12.2013 - Silvestrovské koulení

Z důvodu špatného počasí se nekonalo.


Ve dnech 26.-28.10.2013 se uskutečnil I.ročník podzimního celooddílového soustředění

26.-28.10.2013 Šneci vyrážejí do lesa

Místo: Rekreační středisko Relaxx, Čeložnice u Kyjova http://www.relaxx.cz/

Program: Na programu byly hry všeho druhu v lese, na hřišti, louce, jídelně ve dne i v noci.

Fotografie z akce zde.

Video z akce zde.

Pozvánka zde.


1.-4.8.2013 Cyklo Lipno

Fotografie z akce zde.


21.6.2013 Zápas roku Rodiče vs. Děti

Děti : Rodiče 22:11

Za krásného letního počasí se utkalo družstvo smíčené z hráčů přípravky a T-ballu proti svým rodičům. Od začátku zápasu nebylo pochyb, kdo je pánem na hřišti a naše mladé naděje postupně zvyšovaly náskok až na konečných 22 : 11.

Zasloueženě si tak vybojovali děti z přípravky svůj první pohár a sladkou odměnu.

Příjemné odpoledne bylo zakončeno posezením u ohně s přítelem Krakonošem a masnými výrobky z nejmenovaného supermarketu.

Fotografie z akce zde.


2.-3.3.2013 Doškolovací seminář pro trenéry

Softballový oddíl Snails Kunovice pořádá doškolovací seminář pro trenéry všech tříd. Seminář mohou využít začínající trenéři i zkušení matadoři. Součástí semináře je školení První pomoci, pravidel a odborný seminář.

Termín: 2. – 3. března 2013
Místo konání: Uherské Hradiště, Vinohradská 907 (OFFICE CENTRUM SYNOT - http://www.synotrealestate.cz/ws-realestate/office-centrum-synot
Sobotní teoretická část bude upřesněna
Nedělní praktická část proběhne v tělocvičně ZŠ Za Álejí v Uh. Hradišti.
Poplatek: 100,- Kč
Program: Sobota 2. 3. 2013
10:00 – 13:00 První pomoc, posilování dětí, speciální posilování, kompenzace, Přednáší: Alice Víchová.
13:00 – 14:00 Oběd
14:00 – 18:00 Softballový seminář – Herní situace, varianty obrany aj. Přednáší: Pavel Křivák.
18:00 – 20:00 Pravidla. Přednáší: Michal Žídek.
Neděle 3. 3. 2013
10:00 – 13:00 Softballová praxe – nejčastější tréninkové chyby. Přednáší: Pavel Křivák
13:00 – 14:00 Oběd
14:00 – 17:00 Softballová praxe – různé. Přednáší: Pavel Křivák
Časy a program je orientační a může doznat změn.
Jedná se o pravidelné doškolení, které musí každý softballový trenér absolvovat jednou za 2 roky.
Seminář je vhodný i pro začínající trenéry mládeže.
Snails Kunovice svým členům účast na semináři proplácí.
Účast je třeba předem potvrdit u Pavla Křiváka.
Fotografie z akce najdete zde.

22.-27.2.2013 Lyžařské soustředění Dolný Kubín, SR

Jedenáct zúčastněných softballových rodin vyzkoušelo místní lyžařské podmínky. Kromě sportovní stránky nebyla tradičně zanedbávána ani stránka společenská, což vystihují i pořízené fotografie.


23.2.2013 - Maškarní ples (4. ročník)

Maškarní ples (4. ročník) se uskutečnil v sobotu 23.2.2013 od 20:00 hod. tradičně na Pálenici v Kunovicích. K tanci Vám hrála naše-vaše V.S.P.Band.

Fotografie z akce najdete zde.


25.-27.1.2013 proběhlo běžkování na Vysočině (Žďár nad Sázavou)


18.-22.1.2013 Lyžování Velké Karlovice - Kyčerka

Ve dnech 18.1-22.1.2013 proběhlo lyžařské soustředění SRPŠ ve Velký Karlovicích. Zlepšení stylů bylo nepřehlédnutelné u všech 34 účastníků! Proběhl tradiční dětský karneval i lyžařské závody.

Několik záběrů z akce najdete ve fotogaleii.


31.12.2012 - Silvestrovské koulení

Poslední den roku 2012 se na Mlatevni uskutečnil turnaj v petangu. Všech 25 účastníků předvedlo, že to se železnými koulemi umí stejně jako s těmi softballovými. V napínavém finále zvítězila Majka nad Blážou v poměru 7:5. Mezi dětmi zvítězila Lucka.

Několik záběrů ze hry najdete ve fotogalerii.


4.8.2012 - Oslava výročí 25/20 let

VIDEO Z OSLAVY NAJDETE ZDE!

„Všechno vyšlo na jedničku. Parádní bylo počasí, účast hráčů i diváků, zkrátka akce se povedla," neskrýval nadšení předseda Snails Kunovice Pavel Křivák. „Věřím, že bývalí hráči, ale i rodiče či prarodiče dětí přičichli ke zdejší vynikající atmosféře a uvidíme je tady u nás i na mistrovských zápasech," přeje si Křivák.

Na Mlatevni skutečně vládla velká pohoda. Už od 14 hodin začaly exhibiční zápasy. Jako první se utkali hráči přípravky se svými rodiči, následoval stejný duel žáků, a pak už přišly na řadu zlaté hřeby sportovní části programu.

Husarský kousek se povedl ženám z roku 2000, které se současným extraligovým týmem Snails uhrály nečekanou remízu 9:9. „Holky, z nichž jsou dnes většinou maminy, sice softbal dlouho nehrály, přesto nic nezapomněly," ocenil Pavel Křivák, jehož současný ženský tým byl ale na soupeřky „hodný".

V závěrečném utkání zavzpomínali na staré časy softbalisté, kteří nastupovali za SM MOLUS Kunovice, který hrál v letech 1987 až 96, a mužstvo Sokola Uherské Hradiště, jenž je přímým předchůdcem současných Snails Kunovice. „Oba týmy proti sobě odehrály jakoby dva zápasy. V prvním, jenž se hrál na pět směn a nabídl velice zajímavý softbal, měli navrch sokoli, kteří vyhráli jasně 8:1," uvedl Pavel Křivák.

V odvetě, kdy během jediné směny pálili všichni hráči, se zase lépe dařilo MOLUSU. Ten se radoval z vítězství 4:0 a vyhráli tak vlastně všichni.

„Foť to, to je historický okamžik," pokřikoval Rostislav Klimánek. „Naposledy jsem totiž nadhazoval před patnácti lety, pak ze mě udělali catchera," smála se při utkání opora dnešních Snails.

Povedl se i večerní program, na který zavítala mimo jiné i starostka Kunovic Ivana Majíčková. „Promítal se dokument o minulosti i současnosti Snails, pak se pokračovalo spontánní zábavou s kytarami u ohně. Ti nejvytrvalejší vydrželi až do rána," pousmál se spokojený předseda klubu Pavel Křivák.

Článek ve Slováckém deníku zde.


Malé kondiční cyklistické soustředění

Akce je určena pro cyklisty všech úrovní. Trasy budou vybírány tak, aby uspokojili všechny účastníky. Dostatek hospůdek po trase je hlavní kritérium. Takže se nemusíte bát. Pokud se někdo necítí ani na nejlehčí varianty a vlastní řidičské oprávnění, bude zajišťovat doprovodné a sběrné vozidlo na trasách.

Termín: 8.- 10.července 2011 (pátek – sobota)

Místo: Valašsko

Ubytování: Chalupa Synot na Kyčerce. Komfortně vybavená chata pro 10 os.

Stravování: Individuální. Chalupa má plně vybavenou kuchyň.

Program: Přesný program bude určen až na základě počtu a kvality cyklistů. Určitě ale nemineme novou cyklostezku kolem Bečvy.

Nosné akce zájezdu jsou však již neměnné – páteční seznamovací večírek a sobotní rozlúčkové grilování.

Přihlášky: Přihlašovat se můžete u šéfa zájezdu Křivina. A to nejlépe hned. Mejlem nebo telefonem.


Tradiční přechod chřibů

Jubilejní desátý ročník tradičního předvánočního mužského pochodu zvaného Přechod Chřibů se letos uskuteční v sobotu dne 4.12.2010. Sraz účastníků je v restauraci U Kokavce (ve Staré Tenici, neználkům rád upřesním) v 7.00 hodin, zájemci mohou i dříve, otevřeno bude. Každý správný chlap má skleněná prsa.

Kroupa


Regeneračně-rehabilitační soustředění pro členy Snails

Sdružení Rodičů a Přátel Šneků pro vás připravilo další akci. Jednalo se o odpočinkovou akci pro všechny členy Snails Kunovice, včetně dětí.

Místo: Areál Tatralandie v Liptovském Mikuláši.

Termín: Od čtvrtka 4.listopadu do neděle 7.listopadu 2010

Zde je odkaz na video z této akce.


Cyklistický výlet do Chřibů

Start v 8.30 z UH.HRADIŠTĚ-ST.MĚSTO-VELEHRAD-SALAŠ(kolem Zlatské studánky)-

BUNČ(tady kdo by se necítil může se vrátit zpátky skoro stejnou cestou,kdo může pokračuje)-
BRDO-VLČÁK-BUCHLOV.KÁMEN-BUCHLOV-POD SKALOU-BŘESTEK-ZLECHOV-UH.HRADIŠTE.
Je to cca 60-70km.

Datum pondělí 5.7.
je svátek a v úterý je taky volno,takže můžete odpočívat.
ZÚČASTNIT SE MŮŽOU JAK PÁNI TAK DÁMY.
INFORMACE U MĚ!!!!!!!! MLHA


Výsledky hubnutí 2010:

Tlouštíci Počáteční váha Chtěná váha Výsledná realita Bečková
pravděpodobnost
Křivin top secret 95 29. 5. 2010 90%
Kuřa st. top secret 90% 29. 5. 2010 80%
Peťa Kuřa top secret 90 29. 5. 2010 60%
Kozakys top secret 95 29. 5. 2010 120%
Pamela top secret 90 29. 5. 2010 0,7%
Bára top secret 54 29. 5. 2010 ?
Lada top secret 64 29. 5. 2010 ?

Také v letošním roce se přece jen bude konat tradiční hubnutí. Všichni zájemci si stanoví konečnou váhu, kterou musí dosáhnout v 11,30 hod v sobotu 29.května 2010. Kdo nesplní vlastní limit, platí sud piva. Pokud máte zájem se do soutěže přihlásit, kontaktujte předsedu SRPŠ Johana. Doposud přihlášení tlouštíci: Kuřa st., Kuřa Peťa, Kozakys, Křivin, Lada.


Tabule je na svém místě.

V pátek se na hřišti sešla skupinka zkušených harcovníků. Kromě několika bezvýznamných prací si dali za úkol zavěšení nové světelné výsledkové tabule.
Členové týmu: Ing. Beránek – řídící pracovník akce, hledač šroubků, lan a žebříků, Ing. Kratochvíl – odborník na práci ve výškách, Ing. Klimánek – odborník na práci s těžkými předměty, Ing. Křivák – odborník na práci s lanem a protizávaží
Ještě několik hodin před začátkem měla akce mnoho neznámých. Dorazí všichni inženýři? Protože každá ruka dobrá. Bude dostatek lan? Protože jinak to tam nedostaneme. Budou dostatečně silné (lana)? Protože jak to spadne, tak je 30 litrů v p….. Budou dostatečně silní (inženýři)? Protože jestli to nevytáhnou, tak se budete dívat leda tak na žluté tyčky. Bude dostatek žebříků? Z jednoho to tam nedáme, to je jasné. Budou dostatečně pevné (žebříky)? Protože inženýři jsou svalnatí. A mnoho dalších otázek trápilo řídícího pracovníka Ing.Berryho.
Naštěstí se ukázala jeho kvalita a všechny otázky byly uspokojivě zodpovězeny a vyřešeny. A tak vše mohlo začít. Již dříve snad kvalitně zabetonovaný stožár, tyčící se k nebesům do ohromující výšky 5m, očekával své nové vylepšení. Dále již přenášíme přesný záznam celé akce.
Berry: „ Tak ji přineste!“
Rosťa a Broňa přinášejí špinavou tabuli.
Broňa: „ Je hrozně špinavá!“
Berry: „ Tož ju opucuj!“
Broňa: „Čím?“
Berry: „ Hadrú, čím jiným?“
Tak to tady budeme do noci. Po dalších 5 minutách špekulování, jestli Rosťa sám udrží tabuli, vyráží Broňa hledat hadru. Za dalších 10 minut je připravena k zavěšení.
Berry: „ Teď si na každou stranu, Broňo, přivážeme žebřík. Přivaž si to pořádně, ať nás to udrží.“
U každé tyčky stojí za 2 minuty žebříky. Jeden dosahuje až na vrchol, druhý však končí 1,5m pod koncem tyče. Čahoun Berry si později pochopitelně vybere ten nižší.
Berry: „Fčíl si ju přivážeme tím lanem, Rosťa s Křivínem ju vytáhnou nahoru a my ju tam pověsíme.“
Křivin: „Pomalu, pomalu, vědátore. My ju vytáhneme jenom po tu tyčku. A to bude ještě tak půl metru chybět. Vzhledem k tomu, že to dva lidi nesou jen taktak po zemi, chci vás vidět, jak to tam hážete v těch 5m? A navíc si tím tam ten provaz skřípneme k té tyčce. A co pak s ním?“
Berry: „ Vytáhneme, uvidíme,“ nastolil šéf tradiční řešení situace.
První kritické místo operace přichází při uvazování lana. To nevypadá nijak silně, vzhledem k tomu, že pamatuje horolezecké začátky Hillaryho. Ve 2.světové válce sice sloužilo k přivazování koní u dělostřeleckého pluku, ale ty časy už jsou dávno pryč. Navíc se inženýrům nedaří zvolit správný suk z velké škály jejich skautských uzlovacích dovedností. Nakonec je po několikanásobném omotání tabule, které se v závěrečné fázi sundávání lana ukáže jako omyl, provaz ukončen jednoduchým jedním sukem.
Berry: „ To stačí. Nahoru!“
Ostatní pracovníci se po sobě vystrašeně podívají. Ten, který myslí na bezpečnost ze všech nejvíc, chce tuto drahou věc poslat do té výšky takto nezajištěnou? Rosťa se opatrně zeptá, jestli tam radši neuděláme ještě jeden. Berry mizí na žebříku s odpovědí: „Na co?“. Rosťa tam tedy tajně udělá ještě dva.
Berry: „Tahejte!“
Rosťa a Křivin se pověsí do lana a …….NIC. Kvalitní ošuntělé lano a váha tabule jsou natolik silným soupeřem, že se i těmto dvěma silákům ji podaří dostat do výšky pouze 0,25m. Tabule se tak již vesele houpe ve vzduchu. Bohužel schází ještě 4,75m. Po napnutí všech sil gladiátorů se podařilo přidat dalších úctyhodných 20 čísel. Jsme tak už v 0,45m. Je tedy jasné, že takto to nepůjde.
Křivin: „ Musíte nám to pozvednout, my to pak udržíme, vy si povylezete a zase to kousek vytáhneme.“
Výškový pracovníci tak lezou dolů a snaží se tabuli za něco uchopit. Po několika pokusech se dostáváme do výšky 1,5m. Dalším návrhem je vzít ji na tyčku a na žebříku to na ní držet. Vzhledem k úchytům na tabuli se však musí jednat o tenkou, ale silnou trubku. Berry odchází hledat, Rosťa a Křivin visí na laně, tabule se vesele houpe!
Broňa: „ Pustíme to dolů?“
Rosťa: „ Si b…, dobrý metr a půl.“
To jsme ovšem netušili, že se Berry vrátí za 10 minut. A navíc s tím, že nic nenašel. Paráda. Tabule se vesele houpe na laně. Po krátké rychle a efektivní diskuzi je po 15 minutách zvoleno jako náhrada autolano. Tabule se vesele houpe a Berry vyráží hledat autolano.
Čekání se ale vyplatilo. Žebříkáři si tabuli navlečou na lano a jde se na věc. Systém je stále dokonalejší. Všichni čtyři zaráz zaberou, tabule se vyšvihne o úctyhodných 30cm. Pak dvě kvalitní závaží udrží tabuli na místě, horolezci si povylezou a následuje další kolo. Po 15 kolech jako v ringu jsme všichni K.O. Ale tabule je na místě. Tedy, 4,5m vysoko, v maximálně vytažitelné pozici. Přesněji v pozici „Vytáhneme, uvidíme“. Vytáhli jsme a vidíme, že je to v pr…. Na provazu už ji dál nedostaneme. A když ji nasadíme, tak ten provaz nesundáme. Dva špekulanti na žebřících, dva na laně.
Berry: „Když nám to, Rosťo, pomožeš pozvednout, tak si to nějak hodíme na ty spodní úchyty a pak se uvidí.“ Zase to kouzelné slovo.
Křivin: „ To jako, že to budu tady dole držet sám? Co když je ta tabule těžší než já a vystřelí mě k tenistům?“ Ještě že jsou žebříky dobře přivázané. Jinak by se pod návaly smíchu mohly zhroutit. Když se všichni uklidnili, našel se další plán.
Berry: „Když to lano provlečeme a budete ho tahat od tenistů, tak to dostaneme ještě o kousek výš.“
Křivin: „To jako že to nebude na provaze? Že to budete držet chvilku jenom v rukách? Toto radši na chvilku přivážeme k backstopu a vylezeme tam všichni a nahodíme to tam.“
Berry: „ A kdo nám bude volat sanitku, když spadneme?“
Křivin: „ Kdo? Tenisti. Myslíš, že si nevšimnou, když jim bude uprostřed kurtu ležet rozsekaná tabule, stožár, dva žebříky a čtyři odborníci?“
Návrh je však zamítnut. Nakonec se podaří tabuli vysadit na tyčku a rychle provléct lano. A tak se veškeré závaží, tedy Křivin, přesunuje k tenistům a tahá z druhé strany.
Rosťa už je na žebříku s Berrym a tím byl definitivně přesunut do skupiny odborníků na výškové práce. Po usilovném tahání, hekání a skučení se podaří tabuli položit na vzpěry, kde má být usazena. Nasazení však brání nejprve autolano na Berryho straně, které se zaklínilo okem mezi tabulí a vzpěrou. Oříšek, který se podaří rozlousknout po 5 minutách tím, že všechny Popelky pokračují v hekání, tahání a skučení, během kterých se tabule vesele houpe. Naštěstí už naposledy.
Blížíme se k závěru. Nyní je třeba povolit a vyvléct provaz, na kterém je doposud předsednické protizávaží. Nejnáročnější část operace, kdy bude tabule volně ležet na stožáru nezajištěná a pak jenom rukama nasazena. Podle předpokladů se ukáže důmyslné omotání a zašněrování lana jako velký problém. Navíc se ukazuje, že také toto lano zůstalo zaklíněno mezi tabulí a stožárem a bude nutno tabuli ještě pozvednout bez jištění, tedy veselého houpání. Kritická chvíle je doprovázena pohybem žebříku, na kterém stojí Bronimír. Asi si ho dobře přivázal a tak žebřík mění svoji pozici. S ním i Broňa. Naštěstí ne tabule. Uff.
Závěrečné poposunutí a zapadnutí do úchytů je již jenom třešinka na dortu. Má ho tam a usmívá se.
A všichni čtyři inženýři taky. Po 2 hodinách práce.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie