20.5.2017 - 3. kolo Coachballu - Kostelec nad Orlicí

2 skupiny, A a B, po třech týmech

Skupina A
- Klackaři Kostelec n. O.
- Hroši Havl. Brod
- Locos Břeclav
Skupina B
- Pasos Pardubice
- Sever Brno
- Snail Kunovice

Do turnaje jsme vstoupili skutečně „skvostně“:

Snails – Pasos 3 : 6

Snails – Brno 1 : 11

Ve zkratce: Pokud se něco mělo nepodařit, nepodařilo se. Pokud měl někdo něco pokazit, stalo se. Všichni se moc snažili, ale nějak to nešlo.

Proto přišel první zápas play off o bytí a nebytí s Hrochy, který jsme po boji vyhráli 6 : 5.

Do semifinále postoupili vítězové skupin Klackaři a Sever Brno. Play off se hrálo o zbývající semifinálová místa. S námi uspěly také Pardubice.

V boji o finále jsme si dali repete se Severem, kde jsme tentokrát dominovali a zvítězili 13 : 6.

Druhým poraženým semifinalistou byli Pasos, kteří neuspěli ani v souboji o třetí místo a s turnajem se rozloučili výsledkem 3 : 10 proti Brnu.

V souboji o páté místo byli úspěšnější Locos, ti si poradili s Hrochy 9 : 5.

Finále

Myslíme si, že lepší závěr si pořadatelé ani nemohli přát. V tom jsme se střetli s domácími Klackaři a bylo se na co dívat. Po první směně jsme vedli 5 : 2 a mohlo být ještě lépe, kdyby se nepovedlo v poli pár „errorů“. Ve druhé směně to vypadalo nadějně, když jsme navýšili na 7 : 2, ovšem domácí se nevzdali a srovnali na 7 : 7. Tento stav platil i po třetí směně, kdy nebodoval nikdo a která byla také závěrem základní hrací doby. Čekal nás tedy tiebreak. Na pálce jsme urvali tři body. Soupeř se nevzdával, udělal dva doběhy, ovšem již se dvěma auty. Odsud bylo k úspěchu již blízko a ten se také dostavil – HURÁ!

Musíme poděkovat všem hráčům za bojovnost. Po počátečních rozpacích se rozehráli starší kluci, které velmi dobře doplňovali mladší i nejmladší.

Těšíme se na další turnaj.

Sestava : Maty Zelí Zelinka, Mates Máta Hráček, Kuba Berry Beránek, Filda Lotouš Vícha, Štěpa Čiko Jančík, Flori Had Pavelka, Líba Bíba Oherová,Luky Bachan, Leontýnka Friedlová, Onďa Pomeranč Zelinka, Johanka Beránková

Přema, Lulu, Peťa

Autor : J.J.

Fotky z turnaje zde.

6.5.2017 - 2. kolo Coachballu - Pardubice

V sobotu 6.5. proběhlo druhé kolo Coachballu v Pardubicích a tentokrát si naši cochballisti přivezli perníkové medaile za 1.místo.
Kromě jednoho zaváhání v prvním zápase proti Hrochům z Havlíčkova Brodu, kde jsme prohráli 4:6, jsme se vezli na vítězné vlně a a mohli se radovat z prvního místa, když jsme Hrochům ve finále vrátili porážku a to 10 :3.

Naši Šneci předváděli celý turnaj parádní hru na kterou je radost se dívat. Pálka skvěle pálila všem Šnekům a v poli předvedli i několik nádherných zákroků. V Coachballe se míchají dvě kategorie, mladší žáci, kteří ještě loni hráli t-ball a starší t-baliisti.Je to kategorie do 11 let.Na mladších žácích je vidět, že tady jsou si jistí, že tuto kategorii si velmi užívají, už to není t-ball kde je softball ještě takovou hrou, ale taky to ještě není žákovská extraliga kde už to "zavání" pořádným softballem :-). T-ballisti nabírají zkušenosti od žáků a usnadňuje se jim tak přechod do vyšší věkové kategorie, nebudou pak tak vykulení až přijdou mezi žáky ( žákyně ) a navíc tam budou mít i starší kamarády. Věřím, že se na vítězné vlně povezeme i nadále a třeba se na konci sezony dočkáme i něčeho jiného než brambor - těch bylo loni dost. Nebo ne ? Tak nám držte palce na dalším turnaji, který se koná tentokrát u našich softballových kamarádů v Kostelci nad Orlicí v sobotu 20.5.

A ještě přidáváme výsledky :

Kunovice - Havl.Brod 4:6
Locos Břeclav - Kunovice 0:18
Kunovice - Pardubice 8:6
Klackaří Kostelec - Kunovice 2:10
a finále
Kunovice - Havl.Brod 10:3

Sestavička : Řidiči : Trenéři a fanoušci :

1 Kuba Berry Beránek Skalp Lulu
2 Maty Zelí Zelinka Igor Peťa
3 Gigi Štěpán Halámek JJ Jančík Berry
4 Filda Lotouš Vícha Zelí
5 Floriš Flori Pavelka Giom
6 Aleš Ali Přibyl Michal
7 Máta Maty Hráček Peca
8 Čiko Štěpán Jančík Jindra
9 Lukes Luky Bachan
10 Bíba Líba Oherová

zapsala: Petra Zelinková

Fotky z turnaje zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie