21.-23.9.2018 - Coachball OPEN M-ČR, Kostelec nad Orlicí, 8. místo

pátek v sobotu a v neděli od 21.9. se uskutečnilo v v Kostelci nad Orlicí OPEN MČR v Coachbale U11, kterého se zúčastnili taky šneci z Kunovic. První zápas základní skupiny jsme hráli až v sobotu. Přesto jsme odjeli do Kostelce už v pátek, abychom se mohli na první zápas pořádně vyspat a připravit.

Radotín – Snails 15:16

Drama na úvod a vítězství. Bylo vidět, že jsme trochu nesehraní a někteří se ještě seznamují s malým míčkem. Naštěstí jsme soupeře přetlačili v útoku dobrou pálkou, takže jsme si v obraně mohli dovolit velké množství chyb.

Snails – Eagels 0:15

Soupeř byl o 2 třídy jinde než my a nedal nám šanci ke skórování. Nicméně jsme nehráli špatně a začali jsme se soustředit na zápas s Havlíčkovým Brodem o postup do čtvrtfinále.

Snails – Havlíčkův Brod 18:14

Od začátku jsme byli lepší než soupeř. V závěru jsme ještě trochu povolili soupeři upravit skóre, ale pořád jsme měli pálku k dobru, takže to žádné velké drama nebylo.

Joudrs – Snails 15:0

Podobně jako v zápase s Eagels jsme neměli šanci. Nicméně jsme se prali statečně a soupeř si své body musel napálit, protože v obraně jsme chyby nevyráběli.

Snails – Sever Brno 6:10

Hned od úvodu jsme vedli 6:2, ale bohužel jsme dalších 5 směn neskórovali. Soupeř v každé směně něco přidal a tak se po zápase radoval Sever. Byl o kousek lepší na pálce a zvítězil zaslouženě. Ale byl to parádní zápas, ve kterém dominovali obrany. Odehrálo se šest směn za necelou hodinu, což mluví za vše.

Snails – Sabat Praha 6:14

Další krásný zápas. Ještě v závěrečné směně za stavu 6:9 a dvou autech jsme měli třikrát příležitost zahrát aut. Bohužel se nám to nepovedlo a tak Sabat odskočil na rozdíl osmi bodů a my už jsme neměli příležitost zkusit v závěru zápas otočit.

Coach Přema Beránek:

Krásný turnaj, na kterém se naše děti určitě nestratili. Na první čtverku jsme neměli, ale v druhé jsme mohli klidně vyhrát. Chybělo nám trochu více sebevědomí a trochu více odvahy k těžším zákrokům. Méně nervozity na pálce by taky neuškodilo. Ale jinak to hodnotím super.

Sestava : Máta Hráček, Jakub Podškubka, Štěpán Jančík, Jiří Halámek ml., Luke Bachan, Lea Friedlová, Líba Oherová, Nikča Strapinová, Onďa Zelinka, Štěpa Křapa a Joha Beránková.

Trenéři : Přema Beránek, Zdeňě Křapa, Jura Halámek, Peťa Zelinková a Zuzka Halámková

Foto: Coachball M-ČR, Kostelec nad Orlicí

Kompletní výsledky na webu ČSA.


23.6.2018 - Coachball, 4. turnaj, Mlatevňa

V sobotu 23.6. se konalo 4.kolo Coachballové ligy divize východ tentokrát na Kunovské Mlatevni. Rozhodli jsme turnaj oživit, postavit dva týmy, pozvat Arrows Ostrava a Hit Opava mimo soutěž a rozšířit turnaj na 8 týmů. Bohužel do turnaje hodila vidle Břeclav, která se v sobotu ráno odhlásila a tak nezbylo než přepsat rozpis a odehrát turnaj každý s každým v sedmi týmech. Nevadí, aspoň si každý tým zahrál o jeden pěkný zápas navíc.

Turnaje se zúčastnili:

Snails Kunovice

Snails Kunovice Black

Sever Brno

Passos Pardubice

Klackaři Kostelec

Arrows Ostrava

Hit Opava

Na Mlatevni se díky dvěma hřištím strhla uragán 21 super zápasů bez prodlev a týmy rotovaly z Áčka na Béčko a hrály skoro pořád.

První místo si nakonec z Kunovic odvezli Pasos Pardubice, které nezaváhali ani v jednom zápase a všechny je vyhráli přesvědčivě. Ostatní zápasy byly ale nadmíru vyrovnané a většinou končily malými rozdíly. Druhé místo si díky vzájemnému zápasu odvezli Arrows Ostrava a třetí ukořistili Sever Brno. Čtvrté, páté a šesté místo díky kolečku rozhodl menší počet obdržených bodů ve vzájemných zápasech a nakonec z toho nejlépe vybruslili Klackaři před Snails Black a Snails.

Sedmé místo si do Opavy odvezl Hit.

Jak si vedli domácí?

Sever Brno – Snails 6:2

Snails – Arrows 5:4

Pasos – Snails 11:4

Snails Black – Snails 9:8

Snails – Hit 8:12

Snails – Klackaři 9:8

Snails Black – Arrows 5:9

Klackaři – Snails Black 7:5

Snails Black – Snails 9:8

Hit – Snails Black 10:11

Snails Black – Pasos 5:15

Sever – Snails Black 9:2

Coach Přemysl Beránek :

Postavili jsme dva týmy a nechtěli jsme udělat jeden silnější, který by hrál na vítězství. Nakombinovali jsme děti tak, aby si dobře zahrály a nakonec zvítězila varianta, aby Snails Black byl složen převážně z dívek. Myslím, že turnaj splnil účel a děti všech týmů odešly z hřiště maximálně spokojené. Chci poděkovat všem, co se na pořádání turnaje podíleli a moc nám pomohli.

Sestavy:

Snails: Kuba Podškubka, Jiří Halámek, Luky Bachan, Čiko Jančík, Mirďa Holuj, Tomáš Koutný, Onďa Zelinka, Máňa Pavelka, Šíma Vaněk, Štěpa Křapa a koučové Zdeňa Křapa, Lulu Pořtová a Jura Jančík.

Snails Black Adélka Víchová, Kristýnka Miklendová, Johanka Beránková Lea Friedlová, Bíba Oherová Bára Křapová, Nikča Strapinová, Honza Hofírek, Tobi a koučové Přema Beránek, Petra Zelinková a Petr Hofírek

B18


9.6.2018 - Coachball, 3. turnaj, Brno - Starý Lískovec

V sobotu 9.6. odehráli naši malí coachbalisté další kolo divize Východ – tentokrát v Brně na krásném hřišti ve Starém Lískovci.

I když se jim tentokrát nedařilo tak jak v Pardubicích a byla znát absence opor Máty Hráčka, Čika Jančíka a Johy Beránkové – odehráli 4 krásné zápasy.

Kunovice – Kostelec nad Orlicí 5:10

Krásný zápas, ve kterém jsme bohužel zaspali první směnu a obdrželi 6 bodů. V dalším průběhu už se podařilo pouze korigovat.

Břeclav – Kunovice 9:8

S většími kluky z Břeclavi to bylo drama až dokonce. Tentokrát se sladkým koncem pro soupeře. Ale za výkon se ani tady stydět nemusíme.

Kunovice – Brno 2:14

Tady nám Seveřani vrátili porážku z Pardubic i s ůroky. Ale i když výsledek vypadá jasně, opět se za předvedenou hru stydět nemusíme.

Pardubice – Kunovice 14:13

Nejdramatičtější zápas turnaje. Rozhodovalo se až v tiebreaku – a soupeř dal bohužel o bod víc. Byly k vidění nádherné odpaly z obou stran a taky v poli krásné zákroky. Obzvlášť v dohrávce utkání před prodloužením. Šneci udrželi dablem při jednom autu a plných metách stav 11 :11 a dotáhli utkání do prodloužení – fakt paráda. Nesesypali jsme se a udržet takovou situaci v kategorii do 11 let se fakt cení.

Coach Beránek:

Byl to opět super turnaj. Nutno dodat, že po celý turnaj jsme stavěli sestavu tak, aby si všichni zahráli spravedlivě a to jak na pálce, tak v poli. Takže si v obraně hráči vyzkoušeli spoustu postů a situací a z této strategie jsme neuhli, ani když jsme mohli změnou sestavy zápasy třeba vyhrát. Věřím ale, že tato cesta je ta správná.

Sestava : Kuba Podškubka, Libuše Oherová, Lea Friedlová, Štěpán Křapa, Tomáš Koutný, Šimon Vaněk, Ondra Zelinka, Jiří Halámak a Lukes Bachan.

Coučové: Přema Beránek, Zdeňa Křapa, Peťa Zelinková.

Šofér: Luďa Friedl

Fotograf: Gabča Křapová - fotky - Coachball, 3. turnaj - Sever Brno, Starý Lískovec


26.5.2018 - Coachball, 2. turnaj, Pardubice, 2. místo

V sobotu 26.5.2018 vyjeli naši Coachballisté na 2.kolo do Pardubic.

Turnaj se tentokral konal za účasti 4 týmů.

V základní skupině, která se hrála systémem každý s každým (tentokrát na 40 minut) Šneci nejprve narazili na Sever Brno. Po prohře 3:15 měli naše děti zápas volno a pak následovalo utkání s domácími Pasos Pardubice. Taktéž prohra 5:12 a hned na to Hroši Havlíčkův Brod – tentokrát 5:13. Šnečíci sice všechny zápasy základní skupiny prohráli, ale jejich výkony byly velmi dobré a neustále se zlepšovaly. Nutno podotknout, že všechny týmy byly v průměru o hlavu větší. Systém turnaje určil, že v semifinále se Kunovičtí utkali s prvním po základní části Severem Brno. A zde se Šneci vypnuli k nejlepšímu výkonu na turnaji a po bezchybné hře v poli a super pálce smetli Brno 14:4! Tento výsledek před zápasem opravdu nikdo nečekal a vidět hrát naše děti v tomto utkání byla opravdová radost. Poté jsme měli 2 zápasy volno a ve finále nás čekali domácí Pasos Pardubice. Na našich nejmenších se dost podepsalo veliké horko a když se snažili co síly stačili na domácí to nestačilo a prohráli jsme 0:18. Škoda bylo zejména 1. směny, kdy jsme měli v útoku velkou smůlu. Tvrdými odpaly jsme trefili všechny míče přesně do rukavic Pasos a v obraně jsme vyrobili 3 chybičky, které nás stáli v podstatě celý zápas. Po první směně bylo 0:6 a už jsme se nedázali zvednout.

Nevadí – i tak super turnaj a výsledek. Všechny děti si to opravdu zasloužili za svou snahu - dobrou pálku a enormní zlepšení v poli. Po celý turnaj táhl na pálce tým Máta Hráček a zdatně mu sekundoval Kuba Podškubka. Ostatní to vytáhlo k velkému nadstandartu a kdybych chválil dál, asi bych se nezastavil. Uznání si zaslouží doopravdy všichni. Jen tak dál.

Sestava: Máta Hráček, Kuba Podškubla, Lea Friedlová, Jiří Halámek, Luke Bachan, Štěpán Jančík, Ondra Zelinka, Štěpa Křapa a Joha Beránková.

Coučové: Přema Beránek, Zdeněk Křapa, Jura Jančík


21.4.2018 - Coachball, 1. turnaj, Kostelec nad Orlicí, 5. místo

Na první coachballový turnaj v letošním roce jsme vyrazili do Kostelce nad Orlicí. Někteří se tak těšili, že už nemohli dospat, a tak nebyl problém, vyrazit od Tesca ve stanovený čas.

Do Kostelce jsme dorazili podle plánu, převlékli jsme se, rozcvičili a s nadšením jsme šli hrát první zápas, který jsme v naší skupině B vyhráli. Našimi soupeři byli Hroši, které jsme porazili 14: 1. Následovala pro nás pauza třech hracích zápasů. Tuto dobu jsme využili k odpočinku, lehkému obědu, díky přístupné wifině hře Clash Royal, ale také trénování softbalu a lození po kládách. :-)

Dalším naším soupeřem byla Břeclav, tady nám výhra unikla o jediný bod. Škoda. Krásné letní počasí nás asi vyčerpalo, protože hned následoval zápas s Kostelcem a ti nám teda dali na frak – prohra 0:14. Vzájemným zápočtem výsledků jsme se dostali do posledního boje o 5. místo, na které jsme díky ochotě trenérů a organizátorů nemuseli čekat a hrát jej v oficiálním, plánovaném čase, ale mohli jsme hrát o zápas dřív na sousedním hřišti. V tomto zápase nám byli soupeři opět Hroši z Havlíčkova Brodu. Tentokrát se už nejednalo o jednoduchý zápas, ale o poměrně vyrovnanou hru. O tom svědčí výsledek 11:10. O jediný bod jsme Hrochy porazili a z turnaje jsme si odvezli krásné 5. místo.

Turnaj byl pro nás plný nádherných zákroků, odpalů, podařilo se nám vyřešit složité herní situace, ale samozřejmě pokazit třeba i ty lehké. Účel byl ale splněn. Všichni, nejen děti, ale i kaučové nabrali zkušenosti ;-), všichni se poučili ze svých chyb a do dalších bojů budeme vyrážet zase o něco víc zkušenější.

Sestava podle výšky: Onďák, Křupíno, Šíma, Johanka, Mirďa, Čiko, Bíba, Jířa, Luky, Máta, Berry, Zdeněk.

Kaučové a doprovod podle abecedy: Berry, Štěpa, Zdeněk, Zelík, Zuzka.

Pokřik coachballového týmu: www.snails.cz (made by Křupíno):-)

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie