20.-22.9.2019 - Finálový turnaj Coachballová liga – MČR Kostelec

V pátek 20.9. odcestovali coachbalisté Snails na finálový turnaj v Kostelci nad Orlicí.Třídení turnaj byl odměnou za celoroční snažení pro všechny, kteří v sezóně prošli základní částí a vybojovali na finálovém turnaji účast. Snails postupně odehráli 6 zápasů a jak se ukázalo, všichni soupeři byli tentokrát nad síly našich dětí. Postupně se utkali s těmito týmy :

Pátek

Snails Kunovice – Pasos Pardubice 0:8

Hit Opava - Snails Kunovice 20:1

Sobota

Sabat Praha - Snails Kunovice 10:2

Klackaři Kostelec – Snails Kunovice 10:9

Snails Kunovice – Locos Břeclav 5:19

Neděle

Merklín – Snails Kunovice 13:0

Kouč Přema Beránek: I přes 6 proher a 16. místo hodnotím turnaj velmi kladně. Od začátku bylo jasné, že se soupeřům nemůžeme rovnat hlavně po silové stránce. Naše odpaly prostě nelítaly tak daleko, jak by bylo v této kategorii potřeba. To je ale dáno věkovým složením našeho týmu. Tvrdostí odpalů se mohly soupeřům rovnat jen Lea Fridlová, Nikča Strapinová a Honza Hofírek. A to prostě nestačilo. V obraně jsme byli ve většině zápasů dobří, někdy až překvapivě. Pochytali jsme spoustu těžkých luftů a za turnaj zahráli 3x double aut. Snad jen zápas s Merklínem nám v obraně nevyšel a umožnili jsme tak protihráčům zbytečně hladkou výhru. Rovnocený zápas jsme uhráli s domácími Klackaři, tam chybělo kousek štěstíčka.

Ale celkovně bylo naše vystoupení v Kostelci velmi pozitivní stejně jako celá coachballová sezóna.

Sestava: Joha Beránková, Áďa Víchová, Lea Friedlová, Niki Strapinová, Sofča Šuranská, Bíba Oherová, Kika Miklendová, Onďa Zelinka, Mája Pavelka, Honza Hofírek a Štěpa Křapa.

Koučové: Přema Beránek, Zdeňa Křapa, Petr Hofírek a Petra Zelinková


7.9.2019 - Coachball, 5. kolo - Opava

V sobotu 7.9. odehráli naši coachballisté 5. kolo ligy v Opavě. Tentokrát šlo o hodně – v sázce pro nás bylo třetí místo v celkovém pořadí a tím i postup na MČR v Kostelci nad Orlicí. Utkání jsme absolvovali následovně:

HIT OPAVA - Snails Kunovice 18:0

Opava byla v tomto utkání jasně lepší v obraně a nám se na pálce příliš nezadařilo. Bylo na nás hodně vidět, že jsme soutěžní zápas nehráli už přes dva měsíce. Nicméně od třetí směny se náš výkon začal zvedat, škoda že jsme nazaznamenali aspoň čestný doběh.

Snails Kunovice – Sever Brno Blue 5:16

V tomto zápase už jsme hráli líp. Děti zjistily, že to jde a že softball nezapomněly. Na Sever Blue jsme však neměli a prohra byla zasloužená.

Locos Břeclav - Snails Kunovice 3:12

Stěžejní zápas turnaje, na který jsme se nakonec lépe připravili my. V první směně jsme 2 x skórovali a v obraně předvedli parádní zákroky – hlavně Máňova ryba na osmičce byla lahůdková. V druhém útoku jsme odskočili na 7:0 a soupeř korigoval na 7:2. Ve třetí my na 12:2 a soupeř jen bod na 12:3. Před poslední směnou bylo jasné, že vítězství uhájíme a nikdo už bod nepřidal. Skvělý výkon – velká pochvala.

Snails Kunovice – Sever Brno White 14:4

Poslední zápas turnaje. Nebylo radno podcenit „menší Brno“. Nechtěli jsme dopustit komplikace případného minikolečka a tak jsme se do toho opřeli pořádně od začátku. Bez komplikací jsme vyhráli, což znamenalo 3.místo na turnaji a postup na MČR do Kostelce!

Kouč Přema Beránek:

Super. Děti se popraly statečně se soupeři i s počasím. Nezbývá než chválit. Postup je zasloužený. Dík patří i rodičům za buchty. Taky Zdeňkovi Mateřankovi a spol z Opavy za pěkný turnaj. Taky jim přeju, ať se jim dál daří v budování hřiště. Areál v Opavě je moc hezký – jen tak dál HITAŘI.

Sestava: Ondra Zelinka, Máňa Pavelka, Honza Hofírek, Šíma Vaněk, Nika Strapinová, Lea Friedlová, Bíba Oherová, Joha Beránková, Víša Víchová a Sofča Šuránská.

Koučové: Přema Beránek, Zdeněk Křapa, Petr Hofírek


16.6.2019 - Coachball, 4. kolo, divize Morava – Sever Brno

V neděli 16.6. proběhlo v Brně na hřišti Severu 4. kolo Coachballové ligy – divize Morava. Odjeli jsme v silné sestavě s velkými ambicemi. Štěstí nám bohužel příliš nepřálo. Hned v prvním zápase jsem s favoritem sahali po vítězství, ale v tiebreaku jsme bohužel prohráli homerunem – Sever Brno Blue – Snails 15:13. Druhý zápas s Břeclaví jsme prosvištěli prozměnu ve druhém tiebreaku – Snails Kunovice – Locos Břeclav 21:25. Ve třetím s Opavou jsme tahali za kratší konec od začátku – Hit Opava – Snails : 13:4. Až v posledním, se nám podařilo vyhrát – Snails – Sever White 13:4 a tak jsme si řekli konec dobrý – všechno dobré a odfrčeli domů a někteří do Havlbrodu fandit repre na MS.

Tož tak.

Sestava : Beránková J., Víchová A., Strapinová N., Zelinka O., Křapa Š., Vaněk Š., Pavka M., Hofírek J., Bachan L., Halámek J.

Trenéři : Beránek, Křapa, Hofírek, Zelinková

Tož B18


25.5.2019 - Coachball, 3. kolo, divize Morava – na Mlatevni

SNAILS A - BLUE

V sobotu se uskutečnilo na Mlatevni 3. kolo Coachballové ligy – divize Morava. Tentokrát jsme postavili 2 týmy, aby si zahrály všechny naše děti. Oba týmy si vedly v průběhu turnaje zdatně a předváděli krásné výkony. Tým menších (B) hlavně velkou snahu a nadšení pro hru, ale také spoustu krásných softballových momentů. Tým větších (A) hrál moc dobře. První čtyři zápasy se mu moc povedli, hlavně v poli, u pátého už ale byla vidět na Šnecích únava a s zápas o 3. místo s Havlíčkovým prodem bohužel naši coachbalisté prohráli, což je škoda, protože tentokrát bylo na bednu.

Výsledky:

Snails B – Sever 0:20

Snails A – Locos 7:3

Hroši – Snails B 19:2

Hit – Snails A 10:6

Snails A – Snails B 12:5

Sever – Snails A 7:4

Snails B – Locos 7:13

Hroši – Snails A 5:17

Pořadí:

1. Hit Opava

2. Sever Brno

3. Hroši Havlíčkův Brod

4. Snails A

5. Locos Břeclav

6. Snails B

Coach Přema Beránek : Moc hezký turnaj. Počasí vyšlo a po dlouhé době jsme si zahráli v teple a za sluníčka.

Děti se moc snažili a předvedli, že ve svém věku dokážou předvádět na hřišti super hru. Bohužel se na nás projevilo tréninkové manko – za poslední měsíc jsme kvůli počasí trénovali pouze 2x. Taky bylo pár nemocných a tak jsme si tentokrát na pohár nesáhli. Snad příště. Velký dík patří všem koučům a taky žákům a kadetům, kteří nám celý turnaj suprově odpískali.

Berry

SNAILS B - YELLOW

Hráči Snails yellow: Kristýnka, Adélka, Viky, Honza Z., Natálka, Terezka, Áďa N., Lavy (Adam), Míša (Michal)

Trenéři Snails yellow: Zuzka, Lulu, Lenka, Petr.

V prvním zápase žlutí Šneci poměřili svoje síly s týmem Severu Brno, kde se proti nepoměrně větším soupeřům moc nedařilo. Na všech byla znát nervozita a nerozehranost (i díky předcházejícímu špatnému počasí a nemožnosti trénovat), která se projevila jak na pálce, tak i v poli. V zápase se nepodařilo Šnekům získat ani bod a první zápas velkým rozdílem prohráli.

Jako druhý soupeř čekal na žluťásky tým Hrochů z Havlíčkova Brodu. Výkony všech dětí se začaly zlepšovat a každým odehraným míčem získávali větší jistotu. I přes prohru se podařilo získat několik bodů a zahrát pár pěkných „autů“, což potěšilo hráče, fanoušky i trenéry.

Ve třetím zápase se mezi sebou utkali v derby Šneci blue a Šneci yellow. Zápas se nesl v přátelském duchu a výsledek byl tou méně důležitou věcí. Všichni fandili všem a všichni si zápas pořádně užili. Výhru si lepší pálkou a pevnější obranou zajistil modrý tým.

Po třech porážkách Šneci yellow hráli svůj poslední zápas o 5. místo s týmem Locos Břeclav. V tomto zápase byla na mladých hráčích vidět obrovská vůle zápas vyhrát a podat co nejlepší výkon. Zápas všem divákům nabídl krásné odpaly i zákroky v obraně. Vítězství nakonec vydřeli Břeclavští, ale mladí Šneci se neměli za co stydět a za svůj dobrý výkon sklidili zasloužený potlesk a pochvalu od trenérů.

Hofi


8.5.2019 - Coachball, Břeclav, 2. turnaj

O sváteční středě 8.5. si většina dětiček užívala jednu televizní pohádku za druhou, ale naši Coachballisté odjeli bojovat na svůj druhý turnaj, tentokrát do nedaleké Břeclavi. Počasí slunečné, výkony střídavo-oblačné ;-). Sice to tak podle výsledků moc nevypadá, ale některé zápasy byly velmi vyrovnané :-D ,no, ale znáte to, někdy je velice těžké zahrát ten poslední aut a taky občas přijde nějaká ta nepovedená směna a už se to veze. ;-) Nejhezčím zápasem Šnečků byl boj o 3.místo s Hrochama z Havlbrodu, který byl velmi vyrovnaný. Šnečci sice prohráli 11:12, ale předvedli velmi bojovný výkon a i když prohrávali, přesto se nevzdali a bojovali až do konce a po prohraném zápase ukápla nejedna ta slzička.

Stále je co zlepšovat, naši Šnečci patří letos k nejmenší a nejmladším a je to znát, nicméně nedávají soupeřům nic zadarmo a sbírají další cenné zkušenosti, které se budou v příští sezóně hodit. Z turnaje jsme odjeli s krásným 4.místem a už teď se pilně připravujeme na domácí turnaj, který nás čeká 25.5. Doufám, že nás přijdete v hojném počtu povzbudit a podpořit, kdyby nám to třeba zrovna moc nešlo ;-) A jestli si to fandění chcete vyzkoušet nanečisto, tak dorazte už tuto sobotu 18.5. na Mlatevňu povzbudit naše Šnečky při bojích v dalším Rookieballovém turnaji. Moc se na Vás na všechny těšíme. B-)

Výsledky :

Snails : Sever Brno Blue 6:16

Hroši Hb : Snails 14:6

Loco : Snails 8:11

Sever Brno Blue : Snails 24:3

Hroší HB : Snails 12:11

Sestava : Onďák,Máňa,Křupíno,Jiřina,Šíma,Honza,Kika,Sofi,Joha a Víša

Trenéři,rodiče,diváci,fanoušci,řidiči,fotografové,pisatelé článku: Berry,Zdena,Hofi, Peťa,Lulu,Jenda Ajka,Hanka,Jana,Marek

Foto: Coachball, 2. turnaj, Břeclav


27.4.2019 - Coachball, Havlíčkův Brod

Tak už i Coachballu začala ostrá sezóna, a to v sobotu 27. dubna v Havlíčkově Brodě. Na první turnaj jsme napjatí, jak se generačně změnili naši soupeři a jak nám to bude pálit.

Jako první soupeř nás čekal Locos Břeclav. S tímto soupeřem jsme se potkali minulý týden na Moravské lize a dokázali jsme ho porazit. Do zápasu jsme vstoupili dobře. První dvě směny jsme se soupeřem drželi krok, ale pak přišly jednoduché chyby, soupeř nám nadělil ve třetí směně šest bodů a nám se už nepodařilo zápas otočit. První zápas skončil prohrou 13:6.

V druhém zápase nás čekal soupeř z Brna. Průběh tohoto utkání byl podobný jako s Břeclaví. Začátek byl z naší strany výborný, pak přišly chyby v poli a na pálce se nám už tolik nedařilo. Stále se trefujeme na nadhoz a spojku. Zápas končil prohrou 15:7.

Jako třetím soupeřem byli domácí Hroši a my doufali v první výhru, protože Hroši nám přišli jako nejhratelnější tým. Ale opak byl pravdou a po čtyřiceti minutách jsme prohráli 18:5.

Před posledním zápasem jsme měli větší pauzu, tak jsme raději vyrazili na zmrzlinu a vyblbnout se na hřiště, abychom zapomněly na předchozí prohrané utkání.

Jako posledním soupeřem byl Hit Opava. Tento doposud neporažený tým, který byl složený hlavně z jedenáctiletých hráčů a hráček v nás vzbuzoval otázku, jak to asi dopadne, jaké bude konečné skóre? Takže, žádné míchání se sestavou, pořádná hecovačka a jdeme na ně. Šneci vlítli na Opavu a předvedli parádní softball plný obětavých zákroků, výborného běhu po metách a kvalitní pálce. To vše dalo dohromady první letošní vítězství 15:14. Sice těsné, ale zasloužené.

I když jsme za celý turnaj pouze jedenkrát vyhráli, tak musím všechny hráče pochválit, protože v každém zápase hráli na hranici svých možností a nic nevypustili. Adélka zahrála výborně na dvojce, Křupíno chytl na sedmičce několik těžkých luftů, Lukes, Tom, Šíma, Onďák a Kristýnka měli hodně dobrou pálku. Máňa se blýskl na spojce a Hofi se zápas od zápasu zlepšoval jak v poli, tak i na pálce. No a Johča nakonec výborným odpalem zařídila naše první vítězství.

Na závěr bych chtěl poděkovat řidičům Igorovi a Jendovi za bezpečný odvoz a pomoc v dugoutu.

Koučové: Berry, Zdeněk a Peťa.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie