2. liga juniorů - Pardubice (1.-2.9.2018)

Odjezd brzo, příjezd pozdě, počasí déšťivé.

Na turnaji čtyři týmy - Ledenice, Tempo Praha, Chomutov, Kunovice

Zápas s Ledenicema ani s Chomutovem nám příliš nevychází. Počasí v sobotu není zrovna softbalové a tak mokré míče a mírná ospalost se podepsala i na našem výkonu. Chomutov i Ledenice nás přehrávají a vítězí nad Kunovickou smečkou šneků :)

O něco lépe nám to jde s týmem Tempa Praha, který dokážeme přehrávat a naše aktivní hra na pálce nám připisuje první vítězství na turnaji.

V neděli nás ráno čeká opět tým Chomutova. V případě výhry nad ním se posuneme do finále. Tato taktika nám však nevychází a Chomutov si připisuje další vítězství.

Nás čeká souboj o 3. místo s Tempem Praha. Zápas se vyvíjí od začátku v náš prospěch a bronzovou medajli tak získáváme na posledním turnaji 2. ligy juniorů.

hráli : Prokeš Š., Kubiš, Kolůch, Křivák, Hanáček, Horký, Vícha, Opluštil, Helešic, Hlavenka, Prokeš K.

trenéři : M@M

foto: 2. liga juniorů - Pardubice

výsledky: na webu ČSA


2. liga juniorů - Kunovice (9.-10.6.2018 )

Další kolo juniorské ligy se tentokrát odehrálo na domácí půdě šneků. Jediný juniorský hráč Martin Kubiš doplněný mladšími ročníky z kadetské kategorie bojovali o možnou medajli :-)

Zůčastnili se následující týmy :

1. Tempo Praha

2. Žraloci Ledenice

3. Snails Kunovice

4. Bulldogs Lednice

9:30 hod Snails Kunovice - Bulldogs Lednice 7 : 5

První zápas se nesl v duchu kvalitního softballu a šnekům z Kunovic se podařilo letos již podruhé vyhrát nad týmem z nedaleké Lednice.

12.30 hod Žraloci Ledenice - Snails Kunovice 11 : 4

Druhý zápas v pořadí na nás čekal tým z Ledenic. Jedno písmeno v názvu a šup - 200 km jiná poloha. Nejen jiná poloha města, ale i jiná úroveň softbalu ledenických hráčů je zatím nad náše šnečí síly. Velmi silný tým z Ledenic se starší věkovou základnou nám umožnil jen pár odpalů, ale i přesto všechno můžeme být s našim výkonem spokojeni.

17.00 hod Tempo Praha - Snails Kunovice 6 : 16

V posledním sobotním zápase hrajeme s Tempem Praha. Šnek se otřepal z předchozí prohry a opět udeřil tvrdě na soupeře. Velmi slušná hra v obraně a silná pálka nám umožnila odskok až o 10 bodů. V závěru zápasu ještě Tempo zatlačilo a několika krásnými odpaly ukázalo, že se šneka nebojí a odveta bude velice zajímavá.

9.00 hod Kunovice - Lednice 3 : 13

Nedělní zápas - opět proti Lednici. Tento zápas rozhodoval o tom kdo postoupí do finále. Bohužel se karty vyměnily a Černého Petra měl tým Kunovic. Spousta chyb v obraně a slabá pálka byla vodou na mlýn lednickým hráčům. Tito využili situace a bodový náskok si bez větších problémů podrželi až do konce utkání.

12:00 hod Kunovice - Tempo 10 : 9

Boj o 3 místo. Jak jsem říkal. Tempo cítilo, že může šneka sežrat i s ulitou a pustilo se do nás. Přetahovaná o každý bod. Spousta chyb v naší obraně. Spousta zvratů i obratů. Šnek však v prodloužení zápasu vyhrává a obsazuje tak 3 místo v turnaji.

Koneční pořadí:

1. Ledenice

2. Lednice

3. Kunovice

4. Tempo Praha


1. kolo 2 ligy juniorů ( 28 -29.4.2018 - Tempo Praha )

První kolo extraligy juniorů probíhalo v matičce Praze. Hřiště Tempa nabízelo vyprahlou deštěm neposkvrněnou antuku, která byla cítit v zubech, vlasech, a všech ostatních částech těla. Suchý víkend přinesl i vláhu vítězství.

Snails - Žraloci Ledenice 3 : 17

Sezimovo Ústí - Snails 9 : 4

Joudrs Praha - Snails 13 : 4

Snails - Lednice 11 : 7

Pasos Pardubice - Snails 5 : 11

bilance - 3 krát prohra, 2 krát výhra

Celkové shrnutí : Velmi dobré výkony, které jsme odehráli pouze v devíti hráčích. Pět zápasů za dva dny a spousta zážitků jak herních tak i večerních :-) Kluci se určitě v 2. lize juniorů neztratí a díky zápasům v juniorské lize se budou kvalitně připravovat na kadetskou extraligu, která nás čeká 5 - 6. 5. 2018 ve městě Břeclav.

Hráli : Koluči, Šíma, Jirka, Přema, David, Michal, Mates, Radek, Ondra

Jeli : Jara, Mara

Návštěva : Michal Kolůch s přítekyní :-)

M @ M

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie