8.-9.6.2019 - 2.liga juniorů, 4. turnaj, Mlatevňa

Na turnaji čtyři týmy - Břeclav, Joudrs Praha, Tempo Praha, Kunovice

Snails - Břeclav 16 : 1

Moc krásný zápas. Náš útok ukázal divákům pestrou paletu dlouhých i krátkých odpalů. Dokonce se nám podařily odpálit dva homeruny. Břeclav byla kunovským útokem tak zaskočena, že už se nedokázala do zápasu vrátit a skóre alespoň korigovat.

Snails - Joudr Praha 2 : 4

Poslední dobou jsou zápasy mezi Joudrs a Kunovicemi velice vyrovnané a nikdo pořádně neví jak zápas dopadne :-) Velmi pěkný zápas, avšak slabší pálka kunovických znamenala tentokrát prohru našeho týmu.

Snails - Tempo Praha 11 : 1

Začátek zápasu 1:1. Vypadá to na těžký zápas ve kterém se o vítězi rozhodne až v závěru zápasu. Naši kluci se však ve 3 směně proberou ze spánku a začínají pálit. Bod za bodem se soupeři vzdalují a každou směnou zlepšují své pálkařské umění.

O pořadí v základní skupině rozhoduje zápas mezi Joudrs Praha a Břeclaví. Břeclav poráží Joudrs. Vzniká tak kolečko mezi Snails, Břeclaví a Joudrs Praha. V kolečku jsme na tom nejlíp a jdeme z prvního místa rovnou do finále. Na druhém místě je Joudrs...takže si zopakujeme zápas s pražským týmem. Břeclav bude bojovat o 3. místo s Tempem Praha.

Joudrs Praha - Snails 10 : 6

Finále bylo moc krásné. Zápas se přelívá z jedné strany na druhou. Každou směnu se hraje kvalitní softball. V závěru zápasu kdy ještě vedeme 6:5 se však dopouštíme několika chyb, které nás stojí 5 bodů. Za stavu 10 : 6 pro Joudrs se snažíme ještě vrátit do zápasu. Je však pozdě a zlatou trofej si z domácí kunovské půdy odváží tým Joudrs Praha.

Celkové pořadí :

1. Joudrs Praha, 2. Snails Kunovice, 3. Břeclav, 4.Tempo Praha

hráli : Kalný, Vícha, Joura, Ohera, Prokeš Š., Kubiš, Kolůch, Luňák, Křivák, Hanáček, Horký.

trenéři : M@M


25.-26.5.2019 - 2. liga juniorů, 3. turnaj, Břeclav

Na turnaji čtyři týmy - Břeclav, Joudrs Praha, Brno, Kunovice

Snails - Joudrs Praha 10 : 2

Soupeře z Prahy jsme se nezalekli a od začátku jsme šli důsledně bod po bodu za vítězstvím. Povedlo se nám bránit i útočit a dotáhnout vše do vítězného konce.

Snails - Brno 13 : 10

Poprvé se v 2. lize juniorů objevuje i Brno. Nevíme co čekat a tak se soustředíme a hrajeme bez chyb. Ujímáme se vedení, ale Brno začíná využívat nepřesnosti nadhozů a postupně zaplňuje mety. Tato taktika jim výborně funguje a dokonce stahuje náš náskok ze stavu 1 : 13 na 10 :13.

Břeclav - Snails 10 : 8

Nejpěknější zápas proti silné Břeclavi. Na obou stranách řada krásných odpalů i obraných zákroků. Chybělo snad jen trochu štěstí a zápas mohl skončit výhrou šneků

Druhé místo ve skupině nás posouvá do nedělních bojů o finále. O tom rozhodne ranní zápas proti Joudrs Praha.

Joudr Praha - Snails 10 : 7

Bohužel byla situace obrácená oproti sobotě. Taháme jen za kratší konec a Joudrs si stále udržuje mírný náskok dvou nebo tří bodů. Ač se snažíme sebevíc, situace zůstává stejná i v poslední směně. Joudrs zaslouženě vítězí a postupuje do finále.

Nás čeká boj o 3místo s Brnem.

Snails - Brno 18:11

Tak podivný zápas jsem dlouho neviděl. Brno využívá taktiku nebrat žádný špatný nadhoz a postupně se dostává na mety, pak přichází hity ve správný monent a my jen nevěřícně sledujeme jak nám dává brněnský tým pořádný nášup. Ujímá se vedení a až do 5 směny vyhrává 11:2. Čas se blíží ke konci - naše poslední pálka. Jdeme soustředěně na každý balon a nebereme žádný ball. Taktika se vyplácí a z nepříznivého stavu zápas obracíme v náš prospěch. Otáčíme na 18:11. Pak jen zvládáme soupeřovu dohrávku a radujeme se z vydřeného vítězství.

Vítězem turnaje se stává Břeclav.

hráli : Kalný, Vícha, Ohera, Prokeš Š., Kubiš, Kolůch, Luňák, Křivák, Hanáček, Horký.

trenéři : M@M

foto: 2. liga juniorů, 3. turnaj, Břeclav


11.-12.5.2019 - 2. liga juniorů, 2. turnaj, Pardubice

Odjezd UH, příjezd akorát, počasí chladné, proměnlivé.

Na turnaji pět týmů - Pardubice, Tempo Praha, Břeclav, Kotlářka Praha, Kunovice

Tempo Praha - Snails 10 : 17

Zápas od začátku v naší režii. Po minulém turnaji v Praze, kdy nás Tempo přehrálo v jedné směně jsme si tentokrát dávali větší pozor. Mírný bodový náskok nám vydržel až do konce zápasu a mohli jsme se radovat z prvního vítězství :-)

Snails - Kotlářka Praha 15 : 5

Kotlářka Praha se každým turnajem zlepšuje a dokáže vždy potrápit soupeře. Tentokrát se nám však podařilo odskočit na větší bodový rozdíl a uzavřít tak sobotní zápasová klání na konečná dvě vítězství.

V neděli nás čeká dobře známá Břeclav a zatím neznámé Pardubice.

Snails - Pardubice 2 : 14

Pardubice nás od začátku k ničemu nepouští. V obraně mají velmi dobrého nadhazovače a šneci se na pálce nedokážou téměř vůbec prosadit. Navíc Pardubičtí dobře pálí a postupně nám dávají pěknou bodovou nadílku. V závěru se kunovickým podaří stáhnout dva body a jen lehce tak korigovat výsledek.

Břeclav - Snails 9 : 11

Zajímavý zápas. Břeclav nevyužívá svého nejlepšího nadhazovače Osičku a dává tak šnekům velkou šanci poprat se o vítězství. Z počátku se Břeclav vždy šnekům bodově vzdaluje..a taháme jen za kratší konec. Poslední směnu však kunovjany polevají živou vodou a začíná bodový nášup. Na 2 auty se kunovickým podaří dotáhnout 5 bodů a otáčí tak zápas ve svůj prospěch. V dohrávce dáváme rychlé 3 auty a zápas končí.

3 zápasy výhra a 1 prohra. Myslím, že příjemný výsledek pro juniorský tým šneků. Za 14 dní nás čeká třetí turnaj v nedaleké Břeclavi.

hráli : Joura, Vícha, Jelínek, Prokeš Š., Kubiš, Kolůch, Luňák, Křivák, Hanáček, Horký.

trenéři : M@M

foto: 2. liga juniorů, 2. turnaj, Pardubice


1. kolo - 2. liga juniorů - 13. - 14. 4. 2019 Tempo Praha

Po zmatcích ohledně přihlašování na první turnaj jsme se nakonec dočkali a byli jsme do turnaje na hřišti Tempa Praha zařazeni.

Odjezd v sobotu v 6.15 hod od Tesca. 7 juniorů, 3 kadeti. Krásná sestava. Odjíždíme a frčíme směr Praha. Jako vždy nemůže chybět povinná přestávka u strýčka Meka na kvalitní a zdravou americkou kuchyni :-)

V Praze kosa jak na Sibiři. První zápas začínáme s Joudrs Praha.

Snails - Joudrs 14 : 13

Moc krásný zápas. Vyrovnaný od začátku, ale zhruba v polovině hrací doby přebírají otěže pražané. Kunovice však neuvěřitelným způsobem dorovnávají ze stavu 3:9 na 9:9 a po dvou Thaiských brejcích jdou do vedení a vyhrávají první zápas skupiny.

Druhý a zároveň poslední zápas sobotního zímního odpoledne. Zároveň poslední zápas skupiny hrajeme s Břeclavákama

Břeclav - Snails 2 : 0

Výborná práce v obraně u obou mančaftů a zřejmě zápas rozhodne jen jediná chyba. Břeclav se ujímá vedení zápasu 2:0. V tuto dobu se začíná ale rychle stmívat. Jdeme ještě na pálku a zápas srovnáváme na 2:2....Bohužel se nedá pokračovat. Je šero a za pár minut by byla opravdu tma. Po dohodě s rozhodčíma ukončujeme zápas pro tmu a platí stav skóre předchozí směny a to 2 : 0 pro Břeclav.

Ze skupiny postupujeme z druhého místa.

Neděle - Fakt kosa, zhruba kolem 1 stupně a k tomu mírný deštík.

Snails - Kotlářka 10 : 3

Od počátku zápasu držíme v obraně nulu, vedeme a dobře pálíme. V závěru Kotlářka ukazuje zuby a několika povedenými hity snižuje na 3 : 10.

Tempo - Snails 12 : 7

Tempo jsme podcenili a nechali si vzít vítězství, které rozhodovalo o postupu do finále turnaje. Ze stavu 7 : 1 pro Kunovice nám Tempo ve 4 směně naloží 8 bodů a my už pak jen taháme za kratší konec.

Locos Břeclav - Snails 13 : 9

Boj o 3. místo....Dalo by se říct, že to byl boj o to abychom nezmrzli a nějak to odehráli. Zápas poměrně vyrovnaný jen závěr nám opět utíká.

Umístili jsme se na na turnaji na 4. místě. Vítězem se stává Joudrs Praha.

Všechny výsledky níže v odkaze.

https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=2282&index=0&pda=2&admina=

Hráli : Martin, Adam, Koluči, Jacob, Ondra, Michal, Přema, Tíma, Dejv Vícha, Dejv Jellínek.

trenéři : M @ M

Fotografie: 2. liga juniorů, 1. turnaj, Tempo Praha

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie