27.-28.09.2020 - FINÁLE Extraligy juniorů - Kunovice, Joudrs

Junioři Snails jsou MISTŘI ČESKÉ REPULIBKY

26 odehraných zápasů, 9 výher v základní části, v play off vyhrané všechny zápasy, tisíce naježděných kilometrů, 5 ubytovaných nocí, hromada zkušeností a na závěr TITUL! Přepište dějiny 😊.

Juniorská extraliga je právem letos titulována druhou nejlepší soutěží Evropy po mužské dospělé Extralize. V každém týmu nadhazují a hrají hráči, kteří jsou stabilními členy dospělých extraligových týmů a členy reprezentace. O to víc to byl pro nás rok velkých zkušeností!

Finále extraligy jsme ještě nikdy v mužské linii nehráli. Naše holky s tím mají větší zkušenosti (mají dvě vítězství v juniorkách). I proto se jednalo pro celý oddíl o velký zážitek. Fanoušci připraveni na sobotní den, hráči se těší, ale noční déšť nám posunul zápas o den.

Jsme tedy v neděli připraveni?? Fanoušci museli přeskupit své víkendové plány a tak bylo na Mlatevňi nabito – samozřejmě, že jsme dodržovali hygienické pravidla. Plné tribuny viděli slavnostní zahájení, hymnu a v krásném podzimním počasí hezký softball.

Naši kluci se postupně přibližují k prvnímu vítězství. Joudrs se i přes velkou snahu nedaří získat bod. Snails ve třetí směně odskakují o 5 bodů, Joudrs střídají nadhoz, v páté směně přidáváme další 3 body a tak vítězíme 8:0. Velká radost hráčů a fanoušků. Hned po zápase se formuje šik do Prahy.

Na odjezd do Prahy jelo vedle hráčů a trenérů i přes 30 fanoušků. Celou cestu do Prahy prší, tak doufáme, že nejedeme zbytečně… Těsně před začátkem zápasu začíná i na Joudrs více pršet, naštěstí jen 30 minutový déšť. Kluci z Joudrs za chvíli připravili hřiště pro hru. Takže začínáme s lehkým posunem, ale přece.

Kunovští fanoušci celý zápas svádí bitvu s domácím kotlem Joudrs velmi úspěšně. Jsou opravdu slyšet. Trenéři mají problém svým hráčům sdělovat pokyny, protože nejsou skoro slyšet. Fanoušci fandí i u živého vysílání nejen na Uherskohradišťsku.

Jak jsme očekávali, druhý zápas finále bude složitější a větší bitva. Nadhazovač Cedric Nzambi je pro nás dnes silný soupeř, ale totéž dokazuje i Jakub Osička na naší straně. Souboj reprezentačních nadhazovačů! Zápas zřejmě rozhodnou chyby v poli. Kdo udělá méně chyb, vyhraje. Třetí směna a bod pro Joudrs. Při nechyceném SO a složitém příhozu na aut Joudrs skórují. Druhý doběh zastavujeme až na domácí metě. 1:0 pro Joudrs.

Pátá směna začíná „mladými“ puškami. Kadeti Zelinka a Jelínek získávají postupně mety zdarma, kdy jim nadhazovač hodil hodně špatných nadhozů. Další posun na druhou a třetí metu díky špatnému nadhozu. Další kadet na pálce…Ondřej Nemrava má štěstí, kdy úlivku dává do vzduchu a kečr ji naštěstí nezvládá zachytit a tak máme reparát. Odpal… koníček do vnitřního pole.. bere hráč na třetí metě.. hází na první metu… přehoz až na devítku.. máme dva doběhy a obsazenou třetí metu. Na pálku jde George Harris a na třetí strike pálí hit za sedmičku, doběh a obsazená třetí meta… Další bod jsme už nestáhli. Jakub Osička následně ve třech směnách nepovolil Joudrs skórovat!

Snails Kunovice = MISTŘI ČR 2020

Na krku se houpe medaile nejlepších juniorských softbalistů pro rok 2020.

Následuje rychlý přesun na Moravu - cesta do Kunovic…kde na nás čekají fanoušci na Mlatevni. Dojezd těsně před 22 hod… hochy přivítala hymna We Are The Champions.. co si víc přát..

Fanouškům děkujeme!!!!

Kdo se postaral o první titul pro chlapskou linii v Kunovicích?

Vrchní řada, zleva:

Trenéři: David Jelínek, Alice Víchová, hráči: Ondřej Hanáček, Václav Ohera, David Vícha, David Jelínek jr., Matyáš Kolůch, Jakub Osička, Matyáš Zelinka, Šimon Joura, George A. Harris, trenér Přemysl Vícha

Spodní řada, zleva:

Filip Vícha, Ondřej Nemrava, Martin Kubiš, Martin Magula, Adam Luňák, Vojtěch Kalný, Michal Křivák

(nejsou na fotce, ale v sezóně hráli s námi – Aleš Přibyl, Přema Horký).

Foto z finále

Článek na webu ČSA

Reportáž o finále na TVS

Online přenos prvního finálového zápasu z Mlatevni

Online přenos druhého finálového zápasu z Joudrs


12.-13.09.2020 - semifinále Extraligy juniorů - Kunovice, Most

Junioři jsou ve finále extraligy!

První play off extraligy juniorů jsme zahájili na Mlatevni před plnými tribunami fanoušků. Vítěz základní části Most přicestoval v pátek, abychom již v 10 hod mohli zahájit semifinálové boje na dva vítězné zápasy. To, že Most bude velkým favoritem bylo zcela zjevné už z tabulky, kdy zcela jasně ovládl základní část.

Že se nedáme jen tak, bylo Mostu jasné, hned od první směny, sice nám při prvním útoku odskočili o 1 bod, ale hned ve druhé směně se nám podařilo dotlačit 3 body a ve třetí jsme opět jeden přidali. Most korigoval výsledek v šesté směně na konečných 4:2 pro Snails. Na hity jsme zvítězili jen o jeden hit v poměru 7: 6, ale i tak jsme ukázali Mostu naši sílu.

Po zápasu jsme se chvíli podívali na Superligu kadetek a naše holky v akci a pak dlouhý přesun do Mostu. Cesta zabrala 5 hodin, lehký večerní odpočinek, který někteří nazvali – Večerní pohoda u vody 😊.

V neděli nás tedy čekal jeden nebo dva zápasy…

Hned do prvního zápasu jdou logicky oba týmy s tím nejlepším co mají k dispozici. Urputný souboj nadhazovačů. Ukazuje se, že oba nadhazovači se připravili na neděli v extra dobrém světle. Snails se daří obsazovat mety, kdy jsme za zápas dali 5 hitů, Most jen jeden, přesto se nám nedařilo stahovat hráče z met. Velmi kvalitní obrana Mostu nám několikrát zabránila ve skorování auty na metách. Přesto se jeden bod podařilo získat a jak se na konci ukázalo byl to jediný bod utkání.. Výhra 1:0 a jsme ve finále extraligy juniorů!

Radost kluků je velká, ale jsou si vědomi, že cesta ještě nekončí a za 14 dní vyzveme na domácí Mlatevni pražský Joudrs. Tak dorazte!

Zpátky jsme se vydali s očekáváním 5 hodinové cesty, nakonec byla delší, kdy nám u Brna vypovědělo službu auto. Naštěstí jeli kolem Ženy A a Muži B, kteří nám kluky z dodávky stáhli domů.


Sestava zleva vrchní řada:

Trenéři: Přemysl Vícha, Alice Víchová, hráči: Vojtěch Kalný, Matyáš Zelinka, David Jelínek, David Vícha, Gerge Harris, Jakub Osička, Matyáš Kolůch, Ondřej Hanáček, trenér: David Jeliník st.

Zleva spodní řada: Šimon Joura, Ondřej Nemrava, Adam Luňák, Martin Kubiš

Výsledky semifinále


29.-30.08.2020 - 5. hrací víkend Extraligy juniorů

Junioři mají za sebou základní část Extraligy juniorů a hned do play-off!

Poslední víkend v Extralize juniorů se nesl v poklidném duchu, protože jistota všech ohledně umístění byla předem daná. Kunovice do play-off ze čtvrtého místa. Narazíme tak na Most, který byl i naším sobotním soupeřem. Někteří hráči měli za sebou náročný turnaj v Praze za národní tým, někteří si tam odskočili zahrát… což je přesně to co naši borci potřebují, hrát a hrát. I když jsou unavení, tak je důležité si na náročný program zvyknout.

Most dorazil také s hráči, kteří měli za sebou sedmidenní softballový maraton a totéž se dá říct i o nedělním soupeři z Joudrs.

Nominovaných 12 hráčů se tak v sobotu utkalo s vítězem základní části a nutno podotknout, že jsme odehráli velmi kvalitní zápasy. První jsme sice s Mostem prohráli 10:12, ale ke konci zápasu jsme stahovali. Druhý zápas byl jasně v našich rukách - vítězství 12:3.

Neděle s Joudrs…. Tým, který má ambice v Extralize juniorů uspět, jelikož jejich mužský A tým již ukončil sezonu (nedostal se do playoff).

Joudrs nepostavili svou nadhazovací jedničku a tak při přestřelce první zápas vyhráváme 13:11. Druhý zápas proti Joudrs vedeme 13:0 a tak dáváme příležitost Ondrovi Hanáčkovi zkusit nadhazovat na borce s Joudrs. To se nám stalo osudným, kdy se Joudrs nakoplo a i následná změna nadhazovačů nedokázala Joudrs zastavit. Zápas tak skončil házenkářským výsledkem 15:20 pro Joudrs.

Teď je třeba nabrat sílu, odpočinout si a být připraven na semifinále s Mostem, které 12.9 zahájíme na domácí půdě v Kunovicích. Tak dorazte, bude se na co dívat!

Foto ze zápasů


15.-16.08.2020 - 4. hrací víkend Extraligy juniorů

Extraligový Junioři postoupili do play-off!

Junioři mají za sebou rozporuplný víkend, ale zároveň hodně nových zkušeností a co víc, zřejmě postup do play-off mezi nejlepší 4 týmy.

Původní plán, kdy jsme chtěli nechat odpočívat několik kadetů se nevydařil z důvodu nemocí, dovolených a pracovnímu vytížení některých hráčů. Chtěli jsme na každý den vyrazit s jiným týmem. I tak se podařilo některé hráče pošetřit a dát jim alespoň jeden den volna, ale chtěli jsme dát volno více hráčům a k tomu byla uzpůsobena i taktika.

V sobotu hostíme Spectrum Praha, úkol zní jasně… nutnost porazit tým Spectrum, abychom po víkendu zůstali v TOP 4 s výhledem účasti do play-off.

Sobota – den, kdy vše vycházelo, tým Spectrum Praha jsme za celý den nepustili vůbec k ničemu. První zápas začíná na nadhozu J. Osička, dohazuje M. Zelinka, jasná výhra 7:2. Druhý zápas s M. Kolůchem na nadhozu a pak dohazujícím opět M. Zelinkou. Spectrum Praha jsme nasázeli 16 bodů a díky rozdílu jsme zápas ukončili v páté směně. Nutno pochválit dobrou pálku, která z prkna sundala i D. Banka, který hází mužskou extraligu. Dvěma Home runy se blýskli Matyáš Kolůch a Adam Luňák, jedním J. Osička. Celkem jsme nastříleli 21 hitů.

Tento výsledek nás předurčil k tomu, že by playoff mohlo být hodně reálné…

Neděle – Havl. Brod, zkusíme uhrát hezké výsledky, ale kluci z Havl. Brodu nenechávají nic náhodě a naše mladé nadhazovače na pálce drtí (prostřídali se M. Zelinka, O. Nemrava, M. Kolůch, A. Luňák). Nicméně hlavní rozdíl byl v poli, kdy jsme dělali extrémně chyb. Někteří hráči hráli sice posty, které normálně nehrávají, ale i tak, errorů bylo příliš a tak jsme zcela po zásluze odešli se dvěma vysokými porážkami. Opět velká škola, kterou si bereme k srdci.

V neděli večer je téměř jisté, že se podíváme do play-off. Spectrum Praha a Žraloci Ledenice nás nemohou v tabulce předskočit.

Poslední víkend v základní části (29-30.8) ukončíme v Kunovicích proti suverénnímu Mostu v sobotu a v neděli přivítáme Joudrs Praha, tak doražte fandit, stojí to za to 😊.

Foto zde

Výsledky na webu ČSA


01.-02.08.2020 - 3. hrací víkend Extraligy juniorů

Premiéra Extraligy juniorů na Mlatevňi přinesla Šnekům tři výhry!

Nejlepší Juniorská liga starého kontinentu se poprvé v historii ukázala v Kunovicích. Mladí šneci, posílení o reprezentačního nadhazovače Jakuba Osičku a kečra George A. Harrise (oba nastupují v mužské extralize za Locos Břeclav) měli za úkol doma získat co nejvíce vítězství, aby si v dlouhodobé tabulce polepšili.

V sobotním dvojutkání dorazil silný Havlíčkův Brod. První zápas byl v dominanci nadhazovačů. Oba týmy nebyly schopné najít recept na výborně házející nadhazovače a tak rozhodl jeden odpal… Až v sedmé (poslední) směně rychlého utkání se ujal průstřel posily George A. Harrise a Snails si tak připsali první historické domácí extraligové vítězství.

Druhý zápas se pak nesl v dominanci pálkařů z Havlíčkova Brodu, kteří Šnekům vítězství oplatili. Na nadhozu se vystřídalo dravé mládí v podobě Matyáše Zelinky nebo juniora Matyáše Kolůcha či George A. Harrise.

Druhý den se před skvělou diváckou kulisou Šneci utkali s Ledenickými Žraloky. První zápas v dominanci nadhazovače Jakuba Osičky a podpořený dobrou pálkou vítězíme 9:0.

Do posledního zápasu víkendu vstupujeme s odhodláním získat za víkend další vítězství. Dobrá pálka, neskutečně bodů, ale bohužel i Ledenice na naše nadhazovače pálí a získávají body. Útok Ledenic zkoušíme zpomalovat točením nadhazovačů, přesto do sedmé směny jdeme se ztrátou 4 bodů. Silný útok však body stáhl a tak se musel zápas prodlužovat v tiebraku. Už jsme nic neponechali náhodě, Ledenicím jsme nepovolili získat bod a v dohrávce tiebraku jsme po dlouhém odpalu zvítězili.

V neděli jsme si výrazně spravili chuť na pálce, kdy jsme nastříleli 6 Home runů a stáhli celkově 24 bodů. 3 RBI (stažené body) získal v zápase kadet Šimon Joura! Za zaznamenání je také premiérový Home run Jakuba Osičky, který co by nadhazovač moc příležitostí na pálce nedostává.

Jsme rádi, že se kvalitní mužský softball ukázal v Kunovicích, kdo přišel určitě nelitoval. Byla to dobrá pozvánka na další zápasy Extraligy juniorů nebo na 2.ligu mužů, která se doma předvede nadcházející víkend.

Děkujeme všem fanouškům!!!

Výsledky:

Snails x Havl. Brod – 1:0

Snails x Havl. Brod – 0:8

Snails x Ledenice – 9:0

Snails x Ledenice – 15:14

Sestava:

Zleva spodní řada:

Šimon Joura, Ondřej Nemrava, Adam Luňák, Přema Horký, Vojtěch Kalný,

Zleva vrchní řada:

Přemysl Vícha (trenér), Matyáš Zelinka, George A. Harris, Jakub Osička, Matyáš Kolůch, Ondřej Hanáček, David Jelínek, David Vícha, Václav Ohera, Alice Víchová (trenér), David Jelínek st. (trenér)

Foto zde

Výsledky extraligy juniorů na webu ČSA


11.-12.07.2020 - 2. hrací víkend Extraligy juniorů

Druhý extraligový víkend


Tak jsme do té Prahy a Mostu dorazili. I když jsme měli některé hráče na dovolených, tak jsme to jeli zkusit a zabrat proti zatím nejlepším týmům v soutěži. Pražské Joudrs na nás vyrukovalo s nadhazovačem, který pravidelně háže mužskou extraligu. Respekt a hlavně i hlavy na D1 jasně ukázaly směr prvního zápasu. Druhý zápas už vypadá jinak. Joudrs na nás nasadilo druhého nadhazovače, ale po první pálce a stavu 6:0 ihned nasadilo opět svou nadhazovací jedničku. Joudrs ke konci zápasu více zatlačilo na pálku a převrátilo výsledek ve svůj prospěch.


Pro nás zkušenost, že i na mužské extraligové nadhazovače to zvládáme, kontaktujeme, ale ještě máme slabé ruky na větší důraz na pálce.


Večerní přejezd do kempu, večerní koupání, nohejbal a ráno vstát a hurá do Mostu, kde jsme už pár let nehráli.
Most na nás narukoval s agresivní útočnou pálkou, která měla v sobě nátlakovou hru, krátké narážené, proložené dlouhými odpaly. Pro nás super zkušenost, kdy se kluci postupně snažili s touto hrou vypořádat. Nutno podotknout, že jsme nechali na metách neskutečně hráčů, pokud by se podařilo některé hráče stáhnout, zápas mohl vypadat i jinak.


Druhý zápas se hrál více vyrovnaně. Za stavu 1:4 jsme měli obsazené všechny mety s jedním autem…škoda, nepovedlo se nám potkat pálku s míčem, takže jsme i tento čtvrtý zápas prohráli.

Přesto pro nás velmi dobrá zkušenost. Měli jsme sebou i hráče, kteří doposud s extraligou juniorů nebo mužskou soutěží neměli co do činění. No, nutno podotknout, že musíme ještě zabrat a více se naučit komunikovat uvnitř hřiště a pomáhat si v herních rotacích.

Trenéři Ajka a Přemek

Výsledky na webu ČSA

Foto


27.-28.06.2020 - 1. hrací víkend Extraligy juniorů

Extraliga juniorů 2020 – výjezd Spectrum a Ledenice

No, tak už to máme za sebou! Máme totiž za sebou první historické ostré starty v Extralize juniorů. Sami jsme nevěděli co čekat, jak budeme vypadat. Kategorii hráčů do 20 let jsme měli tento víkend obsazenou věkovým průměrem 15,7 let. Přesto se kluci ukázali a i sami sobě dokázali, že se mohou rovnat jiným zkušeným týmům. Jsme si vědomi, že se potkáme i se silnějšími týmy, přesto pokud budeme přistupovat k zápasům bez obav a hlavně s odhodláním, můžeme překvapovat.

První zápas v Extralize byl v sobotu se Spectrum Praha. Příjezd do Prahy byl lehce nervózní, protože jsme měli problémy s Horstovým autem (spojka nechtěla pracovat), ale dojeli jsme do servisu, pak přesun taxíkem a příprava. Spectrum jsme překvapili a první zápas = výhra. Uff. Druhý zápas jsme nezvládli, ale i tak byl výkon příslibem. Moc nám pomohly i rady Michala Kolůcha, který nás přijel podpořit a klukům se věnoval v taktických radách. První den a stav 1:1 hmm. Super. Kluci nadšení, že by to mohlo jít a hlavně je to bavilo.

Přejezd do Ledenic, kde spíme u rybníka, hoši hrají nohejbal. Prostě pohoda sobotní noci 😊.

První zápas s Ledenicemi jsme úplně vypustili. Odhodlání a chtění vyhrát nebylo u nikoho z týmu. Jednoznačný výsledek upravil v sedmé směně sólo HR Adam Luňák. Druhý zápas byl o něčem jiném, důrazná promluva a větší tlak na soupeře nesl ovoce. Druhá extraligová výhra!

Stále sbíráme zkušenosti. Přesto se dá na čem stavět. Víme o hromadě našich problémů, víme co zlepšovat. Učíme se hrát 5-6 hodin softball v kuse – také nová zkušenost.

Máme i první tři HR v extralize – Ondřej Nemrava, Ondřej Hanáček a Adam Luňák!!!

Na nadhozu se vystřídali Mates Kolůch, Ondřej Nemrava a velmi dobře si vedl i Matyáš Zelinka (nejmladší hráč týmu).

Výsledky na webu ČSA

Trenéři

A velké díky rodině Horkých, kteří nám pomohli s převozem hráčů při poruše auta Horsta! Děkujeme!

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie