OPEN MČR Juniorek

Tým juniorek Snails skončil na OPEN MČR na 6.místě

Ve dnech 1. – 3. června 2012 se v areálu na Krči uskutečnil OPEN Mistrovství České republiky v kategorii juniorek. Díky podpoře oddílu Snails Kunovice a Zlínského kraje, který na akci přispěl částkou 10 000,- se ho zúčastnil také tým juniorek Snails. A odjížděl na něj s medailovými ambicemi.

Snails Kunovice – Eagles Praha 6:12

V pátek odpoledne byl na programu úvodní zápas s domácím týmem Eagles. Proti favoritu turnaje jsme nastoupili nebojácně a dlouho byl stav velmi vyrovnaný. V závěru však soupeř odskočil a výhru si zkušeně pohlídal. Zápas velmi dobře odházela Denisa Wachbergerová.

Snails Kunovice – Žraloci Ledenice 12:2

Ve večerním zápase nás čeká další obtížný soupeř. Ledenice mají na turnaji vynikající tým a myslí na nejvyšší příčky. Nám se však podaří do zápasu výborně vstoupit a výborným výkonem obrany již soupeře do zápasu zpět nepustíme. Daří se nám také v útoku a tak zápas končí předčasně rozdílem. Nadhazovala Dominika Rampáčková.

Snails Kunovice – SaBaT Praha 15:0

V tomto zápase plníme roli favorita a od začátku nenecháváme nikoho na pochybách, jak zápas dopadne. Opět končí předčasně a náš tým se může soustředit na další velmi důležitý zápas. Na prkně stále nejprve.

Situaci zamotává souběžně hraný zápas Eagles a Ledenic. Hrozí nám totiž, že z kolečka nemusíme postoupit a potřebujeme, aby Ledenice dostaly 2 body. Pak by nám byl výsledek jedno. Druhou možností pak je, aby Eagles prohrálo a dostalo bodů 9. Zápas nakonec rozhodl až 3.tiebreak a splnil obě podmínky. Tím jsme se dostali na 1.místo v tabulce a čekal nás lehčí soupeř z druhé skupiny. A tím byla Kotlářka.

Snails Kunovice – Kotlářka Praha 6:9

Vítěz tohoto zápasu měl jistou medaili. A tak náš tým dobře věděl, o co hraje. Bohužel se však s touto skutečností nedokázal vyrovnat a odehrál nejhorší zápas na turnaji. Přestože soupeř nenastoupil s nejsilnější nadhazovačkou, nedokázal náš útok rozhodnout. Dlouho jsme sice vedli, ale díky neskutečným chybám naší obrany Kotlářka zápas otočila. Náš v křeči hrající tým již nedokázal zareagovat.

Tento zápas se nakonec ukázal jako rozhodující. Po třech velmi dobrých výkonech jsme v rozhodující chvíli neudrželi výkonnost. Smutné je, že se to stalo hráčkám hrající Extraligu. Místo, aby zápas rozhodly, tak v něm totálně selhaly. A tak jsme museli do opravy.

Snails Kunovice – Eagles Praha 2:3

V té nás čekal opět silný tým domácích. Bylo jasné, že oba týmy hrají o všechno a tak nebylo, co schovávat. Náš tým odehrál pravděpodobně nejlepší zápas na turnaji. Obrana fungovala výborně, když především na prkně zářila Dominika Rampáčková. Škoda, že v předchozím zápase nepodala alespoň poloviční výkon. Ten by na Kotlářku bohatě stačil. Po 6.směnách byl zápas 0:0 a tak se prodlužovalo. V prvním prodloužení jsme mohli udržet bez bodu, ale hloupá chyba na dva auty umožnila soupeři skórovat. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a tak se pokračovalo. V druhém tiebreaku se však naše obrana rozsypala a umožnila soupeři 2x bodovat. A na to jsme už dokázali reagovat jen jedním bodem.

Snails Kunovice – Arrows Ostrava 4:5

V neděli nás tak již čekal jen zápas o umístění. V souboji o 5.místo jsme se střetli s Arrows. Šanci dostaly všechny hráčky. Po většinu zápasu jsme sice vedli, ale nakonec se radoval soupeř, když nás v závěru zklamala především pálka.

Co říci závěrem?

Na turnaji jsme měli velmi silný tým. Jako jediný jsme dokázali porazit vítěze z Ledenic. A to dokonce rozdílem. V rozhodujících chvílích jsme zklamali. Výsledek turnaje nás všechny může mrzet. Medaile byla hodně blízko, ale nedokázali jsme si ji vzít.

PK

Účast juniorek Snails Kunovice na OPEN Mistrovství ČR byla podpořena Zlínským krajem, odbor školství, mládeže a sportu. Děkujeme.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie