27.-28.4.2013 1. turnaj Extraligy Juniorek (Krč Praha)

Fantastického úspěchu dosáhl tým juniorek Snails Kunovice v Extralize juniorek. Po výborných výkonech naprosto ovládl úvodní turnaj této nové soutěže. V žádném zápase nepoznal hořkost porážky a svými výkony potvrdil slova trenéra Křiváka, že v této kategorii mohou Šneci myslet opravdu vysoko.

Snails Kunovice – Sabat Praha 7:2

Hned na úvod čekal na kunovické hráčky těžký soupeř. Na hřišti se potkaly hráčky, které týden předtím proti sobě válčily v Extralize žen. A jak se nakonec ukázalo, byl to pravděpodobně nejtěžší zápas turnaje. Když z úvodního tlaku Kunovice nic nevytěžily, zabodoval útok soupeře. Pak se však rozjel i útok Šnečic a dokázal otočit skóre, které již obrana pohlídala.

Snails Kunovice – Storms Řepy 11:1

Také v kádru dalšího soupeře Kunovic nastoupily extraligové hráčky ženského týmu, který se na Mlatevni představí tento víkend. A přestože se na prkno postavila juniorská reprezentační nadhazovačka Labová, kunovický útok byl již rozjetý a ukončil utkání předčasně rozdílem.

Snails Kunovice – Žraloci Ledenice 21:5

Také v neděli pokračoval kunovický střelecký koncert, i když úvod zápasu favoritovi příliš nevyšel a soupeř vedl 3:1. Pak však zavelela k obratu Eliška Mlýnková svým prvním letošním homerunem a skóre utěšeně narůstalo. A když úvodní nervozitu setřásla i nadhazovačka Kateřina Sedlářová, bylo o zápase rozhodnuto.

Snails Kunovice – Radotínský SK 21:1

Ani ve druhém nedělním zápase kunovické pálky nevychladly a předváděly střelecký koncert. Nebýt skutečnosti, že se hrálo na mužském hřišti a na odpal za plot bylo potřeba minimálně 75m, mohli se z homerunu radovat i Rampáčková, Vlčková a Phamová.

Finále: Snails Kunovice – SK Joudrs Praha 12:4

Hned od začátku finálového zápasu se pustily Šnečice do soupeře s vervou. Hned v úvodu se ujaly vedení 2:0, které zajistila svým odpalem Dominika Rampáčková. Ta si z finále odnesla statistiku 4 odpalů ze 4 startů a k tomu přidala výborný výkon na nadhozu. Na pálce jí skvěle sekundoval Denisa Húsková se třemi hity.

Úvodní turnaj tak hráčky Snails Kunovice naprosto ovládly, zaslouženě si odvezly pohár za 1. místa a připsaly 15 bodů do tabulky soutěže.

„Musím všechny hráčky pochválit za výborný výkon,“ hodnotí trenér Křivák. „Především náš útok byl téměř ve všech zápasech skvělý. Je to výborný odrazový můstek do dalšího průběhu soutěže, která vyvrcholí na podzim finálovým turnajem pro 4 nejlepší týmy. Tam rozhodně nechceme scházet.“

11.- 12.května je na programu druhý turnaj Extraligy juniorek, tentokrát v Českých Budějovicích.

Sestava: Rampáčková, Sedlářová, Gunišová, Reháčková, Biháryová, Húsková, Vlčková, Mlýnková, Phamová, Tvrdá, Juřičková, Chalupková

http://www.idobryden.cz/softbal/juniorky-snails-kralovaly/4cd11256-b5cb-11e2-907d-5254003d369b/

5.-6.1.2013 Joudrs Indoor Cup

Uplynulý víkend byl ve znamení prvního ze série Joudrs Indoor Cupů pro kategorii dospělých, i když tentokrát jen do 22 let. Do Bohnické nafukovací haly zavítalo 12 týmů, které rozdělené do čtyř základních skupin bojovaly o umístění v turnaji.

Skupinu A jasně ovládl tým Joudrs Royal složený z kadetek Joudrs a Dvora Králové, když postupně přehrál SaBaT i polskou Wroclaw. Skupiny B, C a D byly podstatně vyrovnanější a jen těsnými výsledky uhájily vítězství ve skupinách Joudrs Orange, Snails Kunovice a Eagles Praha.

Po odehrání zápasů v základních skupinách se týmy rozdělily do tří meziskupin a sehrály zápasy, jejichž důsledkem bylo vlastně jen nasazení do čtvrtfinálových bojů. Spanilou jízdu turnajem v podání mladičkých Joudrs Royal zastavil až „sestrovražedný" duel proti Joudrs Orange, druholigovému týmu žen, když mu podlehl v dohrávce 4:3.

Čtvrtfinálové zápasy svedly proti sobě Joudrs Orange a Arrows Ostrava. Jednalo se ale o jednoznačnou záležitost v podání bohnických, když Arrows udolali 9:0. Hráčky Joudrs Royal se v zápase proti druholigovému Storms B nejprve trápily se soupeřovo nadhazovačkou, když už prohrávaly i 0:2, ale v druhé půlce zápasu opět zabraly a strhly vítězství jasně na svou stranu (9:2). V dalších čtvrtfinále poměrně jasně přehrála Kotlářka Wroclaw 6:1 a Snails Kunovice podlehly Eagles Praha těsně 3:2.

V neděli čekaly každý zúčastněný tým 2 zápasy, což pro některé znamenalo celkovou nálož 8 zápasů ve třech dnech. Na hráčkách jakoby ale ani nebyla znát únava. Bylo vidět spoustu pěkných zákroků, oku lahodících akcí a dlouhých odpalů. Semifinálové boje svedly proti sobě včerejší soupeře z meziskupiny, Joudrs Royal a Kotlářku, a i tentokrát se z vítězství radovaly hráčky hájící barvy Joudrs, když svého soupeře porazily těsně 3:2. Druhé semifinále mezi Joudrs Orange a Eagles B také skončilo rozdílem jediného bodu a také ve prospěch týmu z Prahy 8. Finále tedy znamenalo odvetu Joudrs Royal a Joudrs Orange, o třetí místo svedly boj Kotlářka s Eagles B.

Mladé hráčky z Joudrs Royal do finálového utkání vlétly a ujaly se ihned vedení, které postupně navýšily až na 4:0. Své kolegyně z Orange během zápasu k ničemu nepustily, až v poslední směně po sérii několika nepřesností se oranžovým podařilo alespoň jednou skórovat, ale zápas více zdramatizovat nedokázaly. Pohár za první místo tedy putoval do rukou Joudrs Royal. Ve vedlejší hale sváděla boj o třetí místo Kotlářka s Eagles B. Po vyrovnaném souboji byla nakonec šťastnější Kotlářka a Eagles B se porážkou 2:3 musely spokojit jen s „bramborovou" medailí. Podrobné výsledky a konečné pořadí najdete v sekci turnaje na webu ČSA.

Jako již tradičně i letos do turnaje věnovala firma Play - ball dárkové poukazy na softbalové vybavení v hodnotě 1500,- Kč pro nejlepší nadhazovačku a nejlepší pálkařku turnaje. Z prvního ocenění se mohla radovat Jana Furková ze Dvora Králové hájící barvy Joudrs Royal a nejlepší pálkařkou byla vyhlášena Barbora Adamíčková z Joudrs Orange.

Převzato z www.softball.cz (ČSA)

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie