21.9.2014 - finálový turnaj na Mlatevni

Fotografie zde.

Kompletní výsledky zde.

Převzato z webu ČSA:

V neděli 21. 9. 2014 se do jihomoravských Kunovic sjely první čtyři týmy ze základní části soutěže: Snails Kunovice, Softball club Dvůr Králové, Eagles Praha a SaBaT Praha. Strategie způsobu jízdy na Moravu byla různá. Např. děvčata Eagles Praha nenechala nic náhodě a vyrazila na cestu z Prahy již v sobotu, přičemž se cestou zastavila v Havlíčkově Brodě na finálovém turnaji svých juniorských vrstevníků, družstvo Dvora Králové využilo služeb Českých drah při časovém začátku jízdy v den konání turnaje ještě za naprosté tmy a družstvo SabaTu absolvovalo časnou jízdu po v současnosti „oblíbeném“ úseku dálnice D1 Praha – Brno. Co dělalo družstvo Kunovic nevím, ale protože HODY v Kunovicích se konají až příští týden, měla děvčata zřejmě nařízený klid a žádnou přípravu na nejbližší slavnosti. Všechna družstva zvládla dorazit včas a utkání v poklidném, místy i slunečném nedělním dni mohla začít.

1. semifinále: Snails Kunovice - SaBaT Praha 13:3 (5. směn)

Kouč Kunovic neponechal nic náhodě a do utkání hned od začátku nasadil elitní sestavu v čele s D. Rampáčkovou na nadhozu a s reprezentačním triem ve vnitřním poli D. Húsková (3), E. Mlýnková (5) a T. Vlčková (6). Tato sestava úspěšně eliminuje první útok SaBaTu. Obrana SaBaTu je založena na rodině Malých, Kristýna na nadhozu, Michala (2), Petra jako kouč a čtvrtý čtyřnohý přítel rodiny hlasitě brání lavičku SabaTu před místními, zdaleka mohutnějšími, čtyřnohými zvědavci. Zadní pole je postaveno na zkušenostech z extraligy K. Pojerová (7) a A. Fajtová (9). Úvod útoku Kunovic v 1. směně je pro ně naprosto ideální. Obsazené dvě mety a E. Mlýnková na pálce znamenají po jejím tvrdém odpalu do zadního pole vedení 2:0 po první směně. Ve 2. směně je opět SaBaT bez bodu, ale razantní útok Kunovic, kterému místy pomáhá i obranná nejistota výrazně mladších hráček ze SaBaTu završuje obíhaným HR D. Rampáčková a směna je ukončena stavem 10:0. V dalších dvou směnách následuje obvyklé polevení, které využije SaBaT na korigování stavu třemi body, ovšem v páté směně Kunovice zaberou a ziskem dalších bodů ukončují utkání rozdílovým stavem 13:3.

2. semifinále: Softball club Dvůr Králové n.L. - Eagles Praha 2:1

Vlaky Českých drah nemají zpoždění a příchod týmu D. Králové z místního nádraží znamená, že utkání může začít včas, neboť i tým Eagles bez problémů nalézá zdejší Mlatevňu. Důvěru jako na hlavní rozhodčí dostává P. Ott, povzbuzen i čerstvým vyfasováním nové ústroje rozhodčích ČSA.
Kouč týmu Dvora K. nasazuje do úvodu utkání na nadhozu A. Linkovou (14 let) a svůj trumf do hry A. Výbornou schovává na spojce. Hned start první pálkařky Eagles znamená po tvrdém odpalu K. Chadrabové a podklouznutí zadního pole zisk 3. mety. Po dalším odpalu K. Chadrabová získává bod, ale další body pak již obrana Dvora K. bezchybnou hrou nepovoluje.
Kouč Krče A. Chýle vysílá do první směny na nadhoz T. Krbcovou, přičemž jeho trumf K. Koubková zůstává se smutným úsměvem na lavičce. Sádra na ruce podává jasnou informaci, že její účast ve hře se dnes omezí pouze na povzbuzování a vedení zápisu o utkání. V sestavě také marně hledáme opory týmu S. Vítkovou, E. Thompsonovou a I. Firickou. Dvůr K. využije zisku druhé mety a po odpalu A. Výborné stahuje bod, ta je ovšem aut na první metě a další bodové zisky se v této směně nekonají.
Ve druhé a třetí směně ani jedno z družstev nedokázalo postoupit dále než na druhou metu.
Ve čtvrté směně v pohodě nadhazující T. Krbcová posílá při svém startu na pálce hned první nadhoz do zadního pole a vzápětí stejným způsobem ji napodobuje L. Jordáková. Pak však zúřaduje v obraně Dvora K. A. Výborná, která chytá odpal po zemi, tečuje běžkyni druhé mety a zahrává aut na třetí metě. Útok Eagles je pak zakončen snadným chycením dalšího odpalu ze vzduchu.
Doublem natěšená A. Výborná je při chuti a hned první nadhoz posílá nekompromisně za střední pole a dobíhá bez problémů na třetí metu. T. Krbcová na nadhozu ovšem ve spolupráci s vnitřním polem zvládá nátlakovou hru Dvora K. a nedovolí zisk bodu třemi auty po sobě.
V páté směně se opět pokusí udeřit Eagles. První pálkařka M. Kadeřábková svým odpalem získává 1. metu a další dvě pálkařky skládají po sobě sebeobětovací ulejvky, což znamená při dvou autech obsazenou třetí metu. Další odpal je ovšem chycen středním polem ze vzduchu. V dohrávce směny 3 x osa T. Krbcová – odpal na spojku L. Jordákovou s příhozem na P. Cinkeovou (3) nepřipustí v této směně komplikace.
V tomto okamžiku si zřejmě „štěstí“ hází mincí k přidělení vítězství a zřejmě dá přednost tomu, kdo si pro něj půjde více.
V šesté směně kouč týmu Dvora. K. staví na nadhoz A. Výbornou, která zvládá první aut, ale pak ji vítá G. Slabá tvrdým přepalem vnitřního pole do pravého pole. Zde je míč zastaven, ale je zpracován až na podruhé. G. Slabá volí jistotu a v podstatě z již uběhnuté třetiny vzdálenosti k druhé metě se vrací na první metu. Po odpalu a následné krádeži pak G. Slabá získává 3. metu, ale to již na ukazateli stavu svítí dva auty.
„Mince štěstí“ před chvílí vyhozená již dopadla a je rozhodnuto. A. Výborná svým tvrdým WP míjí nejenom přichystanou pálkařku V. Jordákovou, ale v podstatě ani nereagující chytačku, a G. Slabá se vydává ze třetí mety pro bod. Nadhozený míč ovšem trefuje pevný kulatý vyztužující sloupek backstopu a odráží se rychle přímo do rukavice chytačce Dvora. K., která se mezitím stačila postavit a otočit. V. Klimplová pak zahrává snadný třetí aut tečováním. V. Klimplová vzápětí nemá dost, je při chuti, a hned jako první pálkařka pálí do zadního pole. S dalším nadhozem úspěšně krade druhou metu a odpal A. Školové ji posouvá pro druhý bod Dvora K. Další odpal A. Výborné znamená obsazenou 1. a 3. metu, což další nadhoz změnil na obsazenou 2. a 3. metu. Po dalším dalekém, ale chyceném, odpalu do středního pole volí běžkyně na třetí metě „jistotu“ a zůstává na třetí metě. T. Krbcová nakonec zakončuje směnu SO.
Před dohrávkou směny A. Chýle delší poradou emotivně burcuje svůj tým do hry, ovšem nemá štěstí. L. Jordáková koncem pálky trefuje míč, který je pak snadno chycen ze vzduchu, další pálkařka je aut na 1. metě a utkání ukončuje sama A. Výborná SO. Dvůr Králové postupuje do finále vítězstvím 2:1.

utkání o 3. místo: Eagles Praha - SaBaT Praha 11 :4

Delší pauza mezi utkáními, hezké a chvílemi slunečné počasí, pohodové nedělní odpoledne zřejmě ve svém celku způsobuje, že utkání se nese v poněkud ospalém a klidném duchu. S tím se ovšem nesmiřuje, což neustále svým burcováním dává najevo, kouč Eagles A. Chýle. Ten nechává odpočinout T. Krbcovou a nasazuje P. Cinkeovou, která udržela pálkařky SaBaTu tři směny bez bodu. P. Malá sází na zkušenost na nadhozu a nechává nadhazovat K. Pojerovou, ovšem nevyhranost polařek a tlak pálkařek Eagles způsobuje, že po třech směnách je stav 4:0 pro Eagles. Po určité bodové korekci ze strany SaBaT se na nadhozu Krče vystřídají T. Krbcová a utkání dohazuje B. Dědková. Utkání končí vítězstvím Eagles 11:4, které získává třetí místo. Čtvrté místo pak připadá družstvu SabaTu. Obě družstva pak mohou po předání příslušných ocenění vyrazit na další víkendové dobrodružství, které se nazývá D1 Brno – Praha.

Finále: Snails Kunovice - Softball club Dvůr Králové 5:3

Plná tribuna fanoušků, sponzorský nadhoz a zasvěcený komentář P. Beránka uvedou finálové utkání do začátku, které s chutí rozhoduje jako hlavní rozhodčí P. Borovec.
Kouč Kunovic opět do obrany vysílá to nejsilnější, co má k dispozici v čele s D. Rampáčkou na nadhozu. Hráčky Dvora K. sice obsazují v první směně 2. a 3.metu, ovšem SO jako třetí aut je v jejich snaze zastavuje. Dvůr K. volí podobnou strategii jako v semifinálovém utkání. A. Výbornou si schovává na spojku a nadhazuje K. Mihálková. Bohužel BB, HB, v kombinaci s menšími chybami znamenají 2 body a plné mety Kunovic za nadšeného povzbuzování kunovických fanoušků. Pak zaúřaduje A. Výborná, když příhozem na domácí metu zabraňuje získání bodu a další pálkařku autuje příhozem na 1. metu.
Rozjeté D. Rampáčkové ve 2. směně nevadí ani diváci ani hlučné bubny, ani stahující se mraky, a třemi SO posílá znovu Kunovice na pálku. Dvůr K. zareagoval na skóre změnou nadhozu a do hry jde na nadhoz A. Linková. Dvůr K. nepouští Kunovice dál než na 1. metu a třetí aut zahrává, jak jinak, chyceným line-drivem A. Výborná.
Ve třetí směně žádné družstvo bod nezaznamenalo, ovšem za zmínku stojí situace, kdy k chycení vysokého odpalu do vnitřního pole se tak dlouho vyzývaly spojka a třetí meta Kunovic, až míč spadl na zem přesně mezi ně. Následný těžký odpal po zemi k druhé metě chytá nádhernou rybičkou T. Vlčková, přihazuje polařce druhou metu, kde rozhodčí stojící nad situací, snad viděno i „rybím okem“ vyhlašuje nucený aut za nadšeného potlesku diváků. Následný útok Kunovic zastavuje v podstatě A. Výborná svými příhozy na 1 metu, včetně tvrdého odpalu po zemi E. Mlýnkové.
V úvodu obsazuje Dvůr K. mety, ovšem bez bodového efektu. V dohrávce směny získává družstvo Kunovic trpělivou hrou na pálce další bod. Pak Mlýnková svým dvoumetovým odpalem posouvá předcházející běžkyni domů a sama je pak také při dvoumetovém odpalu D. Húskové poslána pro další bod. Stav 5:0 vede ke střídání nadhozu a na prkno se staví A. Výborná. Ta již nepřipouští změnu skóre.
V páté směně se stav nemění. V šesté směně ovšem Dvůr zabojuje, a při obsazených třech metách pálí do zadního pole A. Linková. Dvůr K. získává tři body, ovšem zadní pole Kunovic si svými příhozy vybírá třetí metu, na kterou míří právě A. Linková. Ta je zde tečováním aut. V dohrávce směny má vše ve svých rukách A. Výborná a 2 x SO s jedním přímým chycením posílá Dvůr K. na poslední pálku v utkání.
Směna nezačíná pro Dvůr K. dobře. Chycený odpal ve středním poli a SO. Při dvou autech ale odmítá V. Klimplová konec utkání a odpalem do zadního pole dosahuje třetí mety za nadšeného potlesku emotivně fandící maminky. Na pálce pak stojí A. Školová, ovšem v pálkařském kruhu se rozcvičuje A. Výborná. Odpal A. Školové končí v rukavici T. Vlčkové, což znamená konec utkání.
Medaile a ocenění jsou na závěr rozdány, místostarosta Kunovic i komentující P. Beránek si spolu s děvčaty z Kunovic užijí okamžik slávy a pak následuje úprk. Počasí totiž naštěstí počkalo na konec zápasu a svůj pořádný příděl vody v podobě pořádného lijavce poslalo až na pěšky se pohybující děvčata ze Dvora Králové, která spěchala na vzdálené vlakové nádraží ….
Dobrodužná víkendová jízda komisaře turnajů (junioři v Havl. Brodě a juniorky v Kunovicích) byla zakončena 00.15 hod v Praze jízdou/nejízdou po ucpané dálnici Vyškov - Brno (s objížďkou) a za trvalého deště i po D1 Brno – Praha.

Radomír Tůma

Praha 23. 9. 2014

10.8.204 - 4. turnaj Extraligy juniorek v Ostravě

Juniorky vybojovaly finálový turnaj na Mlatevnu!!! Na posledním turnaji podlehly ve finale Dvorku, ale to nic nemeni na celkovem poradi v tabulce a juniorky jako minuly rok uvidite 21.9.2014 v Kunovicich!


V Kunovicích vychovali softballové mistryně Evropy

Právě skončené mistrovství Evropy v softballu juniorek v holandském Rosmalenu přineslo historický milník nejenom pro softball v Kunovicích, ale i v České republice. Nejenom, že tým, pod vedením kunovického trenéra Pavla Křiváka, vrátil po 6 letech český softball na medailovou pozici (poslední bronzová medaile je z roku 2008 z Německa), ale poprvé v historii dosáhl na titul mistra Evropy a přivezl zlaté medaile. Skvělé na tom navíc je, že kromě hlavního trenéra byly v týmu také 3 mladé naděje z Kunovic – Denisa Húsková, Sabina Phamová a Kateřina Sedlářová.

„Tým odjížděl s medailovými ambicemi, ale bylo jasné, že na tři místa si brousí zuby 5 – 7 týmů,“ osvětluje plány vítězný kauč. „Tradičně silná Itálie a domácí Holandsko, doplňuje nevyzpytatelné Rusko a stále se zlepšující Německo a Španělsko. Velmi silný tým navíc přivezla Velká Británie, která měla ve svém kádru americké, kanadské a novozélandské hráčky, pro které je dosáhnutí britského pasu velmi snadné,“ doplňuje trenér.

Český tým výborně zvládl všechny nástrahy turnaj. Ty mu nastražili nejenom soupeři svým výkonem, ale i počasí a následně technická komise. „Nepamatuji si, že by někdy na tak významném turnaji musel některý tým hrát 2 dny po 3 zápasech. Ve čtvrtek navíc byly všichni 3 soupeři z těch nejsilnějších,“ kroutí hlavou nespokojeně head coach. Tým se musel v jeden den vypořádat s Velkou Británií, Holandskem a Itálii. Naštěstí svůj úkol zvládl a dvě výhry ho posunuly, za fantastické podpory fanoušků, kteří do Holandska dorazili, na medailové umístění.Tým výborně zvládl i krizový moment na začátku finálového zápasu s Itálií, kdy se soupeř ujal vedení 0:2. Naštěstí se českému útoku podařilo hned otočit na 3:2 a pevně sevřel otěže zápasu do svých rukou a už je nepustil.

Podíl na titulu mají také 3 hráčky z Kunovic, když především Denisa Húsková, která nastoupila také ve finálovém zápase, byla oporou týmu. „Denisa zavelela k útoku především v pátečním semifinále, když doběhla pro první a nakonec také vítězný bod. Navíc k tomu přidala 2 výborné odpaly,“ chválí kunovickou naději trenér. Také ostatní dvě hráčky Sabina Phamová a Kateřina Sedlářová se ve výběru neztratily. „Obě hráčky odehrály 5 utkání, takže rozhodně mají velký podíl na úspěchu. I když ve finálovém zápase nakonec nenastoupily, rozhodně dělaly čest kunovickému softballu,“ uzavírá Pavel Křivák.

Nejlepší evropský výběr má navíc velkou perspektivu. Pouze 1 hráčka v této věkové kategorii končí a téměř celý tým může za rok vyrazit na mistrovství světa, které se bude konat v Oklahoma City ve Spojených státech. A věřme, že tam ani jedna hráčka Kunovic nebude scházet.


ME U22 - Bulharsko (Dupnica)14. - 15. června - Extraliga juniorek na Joudrs

Juniorky Snails opanovaly turnaj ve Svoboda Parku a vedou tabulku

V sobotu 14.6.2014 byl rozehrán další turnaj Extraligy juniorek. Skvěle si na něm vedly kunovické naděje, když nepoznaly hořkost porážky a turnaj ovládly. V sobotu byly na programu zápasy základních skupin. Soupeřkami Snails bylo Joudrs Praha a Dračice Brno. Jenom vítěz postupoval do nedělního semifinále.

Snails Kunovice – Joudrs Praha 12:4

Hned úvodní směna rozhodla celé utkání. Soupeři se na Dominiku Rampáčkovou nepodařilo skórovat. Naopak moravský útok se opřel do pálek a společně s několika zaváháními obrany soupeře se stav zastavil na výsledku 9:0. Ani v dalším průběhu se na vývoji utkání nic výrazného nezměnilo, přestože Rampáčkovou vystřídala Katka Sedlářová. Soupeři se podařilo bodovat až v poslední směně, když již pozornost kunovické obrany byla otupená.

Dračice Brno – Snails Kunovice 5:14

Také druhý zápas byl jednoznačný. Soupeř sice ještě dokázal na první body Kunovic odpovědět, ale ty postupně zvyšovaly svůj náskok a nedávaly obraně soupeře vydechnout. Na nadhozu se představila Petra Tamášová a utkání uzavřela Denisa Húsková.

Kunovice si tak jasně zajistily postup ze skupiny a mohly se přesunout na hřiště v Černém Mostě, kde o své body bojovali muži Snails proti místnímu Spectru B. Do nedělního semifinále se probojoval tým Dvora Králové a překvapivě tým Sabatu Praha, který dokázal otočit zápas s Eagles a ještě překvapivěji Ledenice, které dokázaly porazit lídra soutěže polskou Wroclaw.

Snails Kunovice – Sabat Praha 4:2 semifinále

Útoku Snails se po celý zápas nedařilo prosadit přes nadhazovačku soupeře a tak se kunovický náskok rodil postupně po bodu v každé směně. Několik zahrození sabatských pálek zvládly kunovické hráčky na jedničku a tak před poslední směnou byl konto nadhazovačky Tamášové stále čisté. V závěru sice soupeř zápas lehce zdramatizoval, ale postupu Snails do finále nedokázal zabránit.

Snails Kunovice – Dvůr Králové 6:0

To finálový zápas byl na rozdíl od semifinále jasnější. Hráčky Kunovic na hřišti dominovaly, stejně jako nadhazovačka Dominika Rampáčková. Nebýt několika běžeckých chyb, mohl být výsledek ještě vyšší. Mladý tým ze Dvora hrál sice snaživě, ale tlak kunovického útoku byl nad jejich síly.

Kunovice tak zaslouženě na turnaji zvítězily a vrátily se do čela Extraligy juniorek. V celé soutěži zatím ve 14 zápasech našly jediného přemožitele. Tato prohra však přišla v nejméně vhodnou dobu a znamenala na druhém turnaji až 5.místo. Nebýt tohoto zaváhání s Eagles Praha, mohl být náskok v čele tabulky ještě výraznější. O pořadateli Finálového turnaje tak rozhodne až poslední kolo, které se koná v srpnu v Ostravě. Věřme, že Finálový turnaj pro nejlepší 4 týmy po základní části, a který pořádá vítěz základní části, budou hostit opět Kunovice.

Sestava: Rampáčková, Slaninková, Húsková, Vlčková, Mlýnková, Phamová, Sedlářová, Gunišová, Chalúpková, Tamášová.

9.6.2014 - Šnečice čeká boj o evropské medaile.


24.-25.5.2014 2.turnaj Radotín/Krč

4 výhry a jedna prohra stačily juniorkám jen na 5.místo

Na 2.turnaj Extraligy juniorek se vydaly mladé hráčky Snails. Po premiérovém vítězství tým opět pomýšlel na dobré umístění, i přestože mu chybělo několik maturujících opor (Mimouni, Gunišová) a také nadhazovačka Rampáčková. A tak dostaly šanci další hráčky.

Sobotní základní skupina proběhla na hřišti v Radotíně. Noční déšť sice poznamenal také toto hřiště, ale celý program se nakonec řádně odehrál. I když Šnečice ke svému zápasu nastoupily až s hodinovým zpožděním, na jejich výkonu to nebylo znát.

Snails – PV Praha 15:0

O jasném vítězství favorita nebyl pochyb hned od úvodu. Razantní pálce soupeřova obrana nedokázala odolávat a skóre utěšeně narůstalo. Naopak nadhazovačka Sedlářová ve spojení s pozornou obranou neumožnila soupeři skórovat ani jednou.

Snails – Joudrs Praha 12:2

Úvod zápasu patřil soupeři, který dokázal dvakrát bodovat a zdálo se, že utkání bude vyrovnané. Naštěstí se tento předpoklad nepotvrdil a šnečí útok se opět rozjel naplno a rychle převážil výsledek na kunovickou stranu. Nakonec byl zápas ukončen rozdílem po 4.směně.

Snails – Eagles Praha 4:12

Čtvrtfinále bylo odvetou finále z prvního turnaje. A domácímu týmu (nedělní play-off se hrál již na hřišti v Krči) se povedla dokonale. Hned v úvodu dokázal potrestat drobná zaváhání Šnečic a k tomu přidal několik odpalů do vnějšího pole. Bodový rozdíl tak bohužel rychle narůstal v neprospěch Kunovic. Těm se již v závěru podařilo pouze kosmeticky upravit výsledek a bylo jasné, že vítězství na tomto turnaji neobhájí a nejlepším umístěním může být 5.místo.

Snails – Sabat Praha 14:2

Nejprve se však musel k tomuto zápasu kunovický tým probít a v cestě stála další pražský tým, tentokrát z Tróje. Hráčky Snails však od začátku soupeře k ničemu nepřipustily a dokráčely k jasnému a pohodlnému vítězství.

Snails – Joudrs Praha 7:6

Také poslední soupeř má své sídlo v Praze, pro změnu v Bohnicích. Oba týmy se utkaly již v sobotu v Radotíně, ale zápasy to stejné nebyly. Kunovice sice opět na začátku prohrávaly, ale tentokrát se jim nedařilo zápas převzít do svých otěží a až do jeho závěru tahaly za kratší konec. O svém vítězství tak Šnečice rozhodly až v úplném závěru posledním odpalem Dominiky Měšťánové.

5.místo je sice kruté po 4 výhrách a jediné prohře, ale nutno podotknout, že zasloužené. Tým věděl, že čtvrtfinále je nejdůležitějším zápasem turnaje, ale vůbec se mu nevydařil, když zaslouženě podlehl Eagles. Všechny ostatní zápasy sice zvládl velmi dobře, ale pokud chceme plnit roli favorita, musíme zvládnout i důležité okamžiky. A to se tentokrát nepodařilo.

Kdo nás reprezentoval:

Denisa Húsková, Kateřina Sedlářová, Petra Tamášová, Petra Slaninková, Tereza Vlčková, Eliška Mlýnková, Sabina Phamová, Dominika Měšťanová, Martina Chalúpková a svoji premiéru si v ostrých zápasech odbyla Veronika Němcová.

PK

26.-27.4.2014 1.turnaj

Juniorky opanovaly extraligový turnaj na Krči

Stejně jako v loňském roce vstoupily naše juniorky do soutěže impozantně. Bez jediné prohry zvítězily na úvodním turnaji na Krči, kterého se zúčastnilo 12 týmů. Ty byly rozděleny do 4 základních skupin. Boje v nich byly na programu v sobotu. Vítězové skupin měli zajištěný postup do nedělního čtvrtfinále. Týmy na druhých a třetích místech musely bojovat v sobotních osmifinále.

Snails – Radotín 20:0

V úvodním zápase nás čekal tým Radotína. A jednalo se o hru kočky s myší. Naše obrana zaznamenala hned 3 auty. Náš útok se po první směně zastavil na stavu 17:0!! Po dalších třech rychlých autech náš útok zaznamenal povinné 3 body a zápas byl rychle ukončen. Nadhazovala Kačka Sedlářová.

Snails – PV Praha 11:2

Ani druhý soupeř neprověřil naše schopnosti. I když byl výrazně lepší než Radotín, k maximálnímu výkonu nás nepřinutil. Velmi dobře zápas odnadhazovala Denisa Húsková, když soupeř své dva body zaznamenal v úplném závěru utkání.

Snails – Sabat 13:0

Našim čtvrtfinálovým soupeřem byl pražský Sabat. To již měl být výrazně silnější soupeř než naši protivníci ve skupině. Ale již ve druhé a třetí směně se ukázalo, že ani tento soupeř nás nepřinutí hrát na maximální výkon. Skóre utěšeně narůstalo a zápas byl ukončen předčasně rozdílem. Nadhazovala Domča Rampáčková a dohazovala Peťa Tamášová.

Snails – Wroclaw 7:2

Polský tým byl jedním z největších překvapení turnaje, když si v základní skupině poradil s domácími Eagles a ve čtvrtfinále vyřadil Chemii-Kotlářku. Především pestrý útok soupeře nám na začátku zápasu dělal problémy a několik drobných chyb nás dostalo pod tlak. Navíc také polská obrana působila kompaktně a nedařilo se nám přes ni prorazit. Soupeř se hned na úvod ujal vedení a teprve až náš útok zpřesnil svoji hru, podařilo se nám vývoj zápasu otočit a prožít klidný závěr zápasu. Na nadhozu se představila Dominika Rampáčková.

Snails – Eagles 9:6

Do finále se nakonec proti nám probojoval domácí tým. Ten sice ve skupině zaváhal s naším semifinálovým soupeřem, ale pak se již vyvaroval slabších okamžiků, když nejprve v osmifinále vyřadil Joudrs, ve čtvrtfinále si poradil se silnými Ledenicemi, aby nakonec vyhrál infarktové semifinále s Dvorem Králové, kde musel rozhodovat až 3 tiebreak. Také díky tomu došlo k velkému časovému skluzu a tak finále vypuklo místo v 16:30 až o dvě hodiny později. Hned z prvního útoku Eagles skórovali po našem drobném zaváhaní. Nám se však podařilo ihned vyrovnat a tak se začínalo znovu. Tentokrát již naše obrana v čele s Peťou Tamášovou bod soupeři nedovolila a tak jsme mohli jít, díky dobrému útoku, do nadějného vedení 5:1. Soupeř se však nechtěl vzdát a korigoval na 5:3. Další tlak však již střídající nadhazovačka Denisa Húsková otupila. A když navíc náš útok přidal další body, zdálo se být rozhodnuto. Soupeř sice ještě v poslední směně za blížící se tmy upravil na 9:6, ale vítězství jsme si pohlídali.

Díky patří všem hráčkám, především díky zvládnutí náročného nedělního programu a samozřejmě za dobrou reprezentaci Snails. Při pohledu na ostatní týmy by bylo škoda nezačít myslet na některou z medailí.

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Článek v Dobrý den s kurýrem.

Kdo byl ve vítězném týmu?

Domča Rampáčková, Peťa Tamášová, Kačka Sedlářová, Denis Húsková, Peťa Slaninková, Lenka Gunišová, Téra Vlčková, Eliška Mlýnková, Sába Phamová, Sarah Mimouni a Tína Chalupková.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie