20.9.2015 - Finálový turnaj juniorek na Mlatevni

z webu ČSA:

Final Four Extraligy juniorek, Kunovice obhájily loňský titul
Napsáno: 24.09.2015 v 11:28, Autor: Podhájecký Pavel
V neděli 20. 9. 2015 se do jihomoravských Kunovic sjely první čtyři týmy ze základní části soutěže: Snails Kunovice, Joudrs Praha, Eagles Praha a SaBaT Praha. Strategie způsobu jízdy na Moravu byla různá. Např. děvčata SaBaTu Praha nenechala nic náhodě a vyrazila na cestu z Prahy již v sobotu, přičemž se cestou zastavila v Bzenci, kde se seznámila s podzimními produkty jižní Moravy. Skromně o den dříve také dorazil tým Joudrs Praha pod vedením svých sympatických blonďatých vedoucích a řídících také přepravní prostředky. Nepotvrzené zprávy hovoří o pohybu některých osob v Hluku ….
Co dělalo družstvo Kunovic nevím, ale protože HODY v Kunovicích se konají až příští týden, měla děvčata zřejmě nařízený klid a žádnou přípravu na nejbližší slavnosti. Všechna družstva zvládla dorazit včas a utkání v poklidném, místy i slunečném, i když chladném nedělním dni mohla začít.

1. semifinále: Snails Kunovice - SK Joudrs Praha (11:1, 6 směn)
Kouč Kunovic neponechal nic náhodě a do utkání hned od začátku nasadil elitní sestavu v čele s Reinhardt Corinne Madison na nadhozu, Arterburn Danica Elizabeth v zadním poli a kapitánkou T. Vlčkovou na spojce. Loňská kapitánka E. Mlýnková už může „pouze statovat“ jako kouč na 1. metě. Tato sestava úspěšně eliminuje první útok Joudrs, jehož obrana i útok se opírá o rodinu Klimplových (2 hráčky a 1 kouč). Úvod útoku Kunovic v 1. směně je naprosto ideální: vedení 2:0 po první směně a klid do dalšího průběhu utkání. V druhé polovině utkání může kouč Kunovic již šetřit svůj první nadhoz při bezpečném náskoku. Děvčata Joudrs, působící nenápadným dojmem ovšem bojují a hrají v poli i na pálce způsobem „jakoby neregistrovala“ zvyšující se bodový rozdíl a získávají svou hrou zaslouženě čestný bod. Nicméně stav 7:0 po páté směně, se mění v dohrávce šesté směny po tvrdých odpalech Kunovic na stav 11:1 a utkání je ukončeno.
2. semifinále: Eagles Praha - SaBaT Praha (9:4)
Týmy Eagles (včetně zdatného počtu rodinných příslušníků hráček) a SaBaTu bez problémů nalézají zdejší Mlatevňu; a když důvěru jako hlavní rozhodčí poměrně očekávaného utkání dostal P. Ott, mohlo utkání již při menším oteplení začít.
SaBaT získává po nátlakovou hrou první bod v první směně, ale vzápětí se v jeho obraně projeví „snad prokletá“ druhá meta. Při pokusu zahrát aut na druhé metě dochází k přehozu do zadního pole, což znamená doběh všech běžkyň a vedení 2:1 pro Eagles. Situace s nezahráním jasných autů na druhé metě se pak dokonce v utkání několikrát opakovala, ale naštěstí již ne s takovými následky. Poněkud zakřiklý SabaT, včetně bezcílně bloumajícího na rozdíl od loňska ztichlého čtyřnohého přítele rodiny Malých, se sice bodově dotáhl, ovšem tvrdý úder G. Slabé v podobě odpalu do zadního pole při obsazených metách znamenal bodový odskok Eagles na 6:3. Na následný tlak SaBaTu a snížení skóre reagoval kouč Eagles střídáním nadhozu P. Cinkeová/T. Krbcová. Po kratším „zaostřováním“ nadhozů na chytačku E. Thompsonovou, která se prezentovala chytáním nadhozených míčů vysoce překračujících její přirozenou výšku, a za podpory krčské spojky G. Slabé, hrající způsobem beru a chytím vše, hodím, zahraji, je utkání ukončeno za stavu 9:4 pro Eagles.
o 3. místo: SaBaT Praha - SK Joudrs Praha (2:5)
Delší pauza mezi utkáními, hezké a chvílemi slunečné počasí, pohodové nedělní odpoledne zřejmě ve svém celku, podobně jako loni, způsobuje, že utkání o 3, místo se nese v poněkud ospalém a klidném duchu. SaBaT hned v první směně získává vedení 2:1 a pak si mohlo obecenstvo na dlouhých šest směn zdřímnout. Vzbuzeno mohlo být jedině hlasitým burcováním jedné z kouček Joudrs, která i v tomto hezkém odpoledni nutila hráčky do pole běhat. Je zajímavé, že loni emotivně fandící divák, letos působící jako kouč Joudrs na 1. metě „mamá“ Z. Klimplová nebyla tentokrát skoro ani slyšet. Rozhodující úder si Joudrs schovalo do úvodu 7. směny. Po obsazení dvou met přišel odpal do zadního pole, po kterém dosáhlo Joudrs vyrovnávacího bodu a obsazení třetí mety. A v tomto okamžiku zaúřadoval neustále se usmívající kouč Joudrs E. Rychtaříková a doslova vyslal KO direkt. Ve správný okamžik je poslána běžkyně ze třetí mety domů, a to přesně při odhodu míče od chytače na nadhoz. Doběh a vedení Joudrs 3.2 znamenalo doslova pokropení týmu Joudrs živou vodou. Následný útok zakončený třímetovým odpalem stanovil skóre 5:2, na které v dohrávce SabaT již nedokázal odpovědět.
Čtvrté místo tak připadlo družstvu SaBaTu, třetí místo a pohár si odvezlo mladé družstvo Joudrs. Obě družstva pak mohla po předání příslušných ocenění vyrazit na další víkendové dobrodružství, které se nazývá D1 Brno – Praha.
Finále: Snails Kunovice - Eagles Praha (10:0, 6 směn)
Plná tribuna fanoušků a komentář M. Lapčíka uvedly finálové utkání do začátku, jehož režie se chopil rozhodčí M. Žídek.
Kouč Kunovic do obrany vysílá to nejsilnější, co má k dispozici, opět v čele s Reinhardt Corinne Madison na nadhozu a Arterburn Danica Elizabeth v zadním poli. Obrany obou týmů úspěšně a poměrně rychlými auty vzdorují v úvodu útokům soupeřů, a když Eagles odolá v obraně ve 2. směně autováním od E. Thompsonové až na domácí metě, je stav po dvou směnách 0:0.
Ve třetí směně v dohrávce udeří Kunovice a získávají dva body po odpalu Arterburn Danica Elizabeth. Obrana Eagles z krizové situace vyjde zahráním autu na domácí metě při plných metách a třetí aut zahraje sama nadhazovačka T. Krbcová. Tlak Kunovic pokračuje i ve čtvrté směně a tak i při střídání nadhozu u družstva Eagles je po tvrdých odpalech Arterburn Danica Elizabeth a T. Vlčkové stav 6:0 k velké radosti plného kotle diváků.
V 5. směně zatlačí Eagles přepalem zadního pole od T. Krbcové a trpělivou hrou obsazují 2. a 3. metu. Obrana Kunovic zvládá situaci a v tomto utkání tvrdě odpálené míče skákající s jedním odrazem přímo do rukavice spojky T. Vlčkové, jsou bezpečně přihazovány k autování na 1 metě. V dohrávce 5. směny Kunovice bod nezaznamenají, když chytrou hrou v obraně Eagles se blýskne spojka G. Slabá, která po naznačeném odhozu vylákala běžkyni z 2. mety a zahrála si tak sama třetí aut. V šesté směně je Krč opět bez bodu. Za to Kunovice, respektive US Kunovice, vzaly za pálky. Získávají tvrdými odpaly čtyři body a finále je tak ukončeno 10:0 v dohrávce 6. směny.
Medaile a ocenění jsou na závěr rozdány, pro svoji druhou zlatou juniorskou medaili přivedla na vyhlášení tým Kunovic, dnes po skončení zápasu dresově nebývale čistá, kapitánka T. Vlčková, domácí diváci si s děvčaty z Kunovic užili okamžik slávy po obhájení titulu a pak, naštěstí od loňského roku, nenásledoval úprk před deštěm, byť temné mraky se kolem Mlatevni na nebi točily, ale pozvolný klidný odjezd …...
Praha 23. 9. 2015
R. Tůma


22.-23.8.2015 - 4. turnaj Extraligy juniorek (Arrows Ostrava)

O víkendu 22. – 23. srpna se v areálu Arrows Ostrava konal v pořadí čtvrtý a zároveň poslední turnaj Extraligy juniorek. Tým Snails Kunovice přijel obhájit prvenství a potvrdit vedení tabulky po základní části extraligy.

Sobota – 22. 8.

V sobotu tým postupně porážel všechny soupeře, na které narazil. V prvním zápase proti Dvoru Králové se na prkně představila zaoceánská posila týmu, Cori Reinhart. Dobrý výkon v obraně i v útoku nakonec rozhodl o vítězství 8:1. V odpolední zápase čekal další pán na holení, v tomhle případě to byl tým z pražských Bohnic, SK Joudrs Praha. Do kruhu se postavila ostravská Bára Štůsková. Její výkon dopomohl k výhře 11:3. Poslední zápas sobotního dne byl zápas proti Mladým Bukům. Na prkně se představila opora kunovického týmu Dominika Rampáčková. Kvalitní výkon především v útoku rozhodl o výhře 15:2.

Neděle - 23.8

V semifinálovém zápase Snails narazili na soupeře, který už nemá čím překvapit. Sabat Praha. Za to Kunovice překvapili soupeře americkou nadhazovačkou. Cori Reinhart se opět předvedla v dobrém světle a nebyla sama, která se převedla. Nikol Tabačková se blýskla krásným homerunem. Snails vyhrávají již ve 4. inningu s výsledkem 15:0.

Ve finále na Snails čekal další známý finálový soupeř Eagles Praha. Na prkno nastoupila Dominika Rampáčková, která předvádí nejen dobrý výkon na prkně, ale i v pálkařském boxu a svým solo homerunem otevírá skóre a posílá Snails do vedení 1:0. Eagles sice dokázali v následující směně odpovědět, ale i tak to nestačilo na výhru. Snails Kunovice vyhrávají finále 8:3.

Po zaslouženém výkonu obsazuje Snails Kunovice první místo. To zajistilo, že se před domácím publikem opět odehraje finálový turnaj extraligy. V Kunovicích se představí mimo Snails taky Joudrs, Sabat a Eagles.

Soupeřem Snails je pro semifinále Joudrs. Jak s tímhle soupeřem kunovické hráčky poperou a jestli se jim podaří obhájit zlatou medaili z loňského roku se můžete přijít podívat na kunovskou Mlatevňu již 20. září!

zapsala: Eliška Mlýnková


Vystoupení juniorek na Mistrovství světa v Oklahomě (USA)


13.-14.6.2015 - 3. turnaj Extraligy juniorek (Krč)

V sobotu v brzkých ranních hodinách odjížděly juniorky v netradičním složení, doplněné o šikovné kadetky, hrát 3.extraligový turnaj do Prahy bez účasti Pavla Křiváka, který bohužel nemohl odcestovat s týmem ze zdravotních důvodů a roli kauče přenechal Marti Langrové a Elišce Mlýnkové, které si vedly více než dobře.

Kunovice – Ledenice 11:1

Kunovské holky čekal pro začátek jeden z lehčích soupeřů pro rozehrání. Šnečice nenechaly nic náhodě a postupně přidávaly bod po bodu a zápas ukončily jasně 11:1 po 4.směně. Na prkně se předvedla výborně Bára Štůsková, která nedovolila soupeřkám téměř nic. První povinná výhra a první vítězná sestava pro nové kaučovské duo.

Kunovice – Dvůr Králové 8:5

V druhém zápase Kunovice narazily na loňského finálového soupeře, papírově nejsilnějšího soupeře ve skupině. Holky nezačaly zápas podle očekávání a již před dohrávkou 1.inn prohrávaly 2:0. Ještě v té samé směně se ale vzpamatovaly a otočily výsledek na 3:2. Zápas byl velmi napínavý a vítězství se přelévalo z jedné strany na druhou. Jak je již známo, Šnečice mají silný pálkařský lineup a v dohrávce zápasu po tvrdých odpalech skončil zápas vítězně 8:5. Zápas skvěle odházela Denis Zdenička Húsková a tak si tým a trenérské duo připsalo další výhru.

Bohužel počasí nepřálo, a tak se musel zápas s Joudrs odložit na neděli ráno a systém play off byl zkrácen – vítězové skupin budou hrát přímo finále,…

Kunovice – SK Joudrs 4:3

V neděli se na nadhozu představila opět Bára Štůsková, která také díky skvěle hrající obraně držela pálkařky Joudrs na uzdě. V poslední směně se pražské hráčky pokusily o obrat, avšak skvělé zákroky kunovské obrany udržely vítězství na straně Šnečic. Trenérské duo opět poskládalo vítěznou sestavu!

Kunovice – Mladé Buky 6:5

V zápase, ve kterém nám nešlo téměř o nic (1.místo ve skupině už byla jistota), však Kunovice chtěly opět zvítězit a to se jim také podařilo. Lehké zaváhání na začátku a na konci zápasu dalo soupeřkám naději, po posledním outu mohla ale propuknout radost – opět vítězná sestava.

Finále Kunovice – Eagles Praha 1:11

Po náročném programu a velkém horku nastupovaly hráčky Kunovic v netradiční sestavě do finále. Po zaváháních obrany holky prohrávaly již 8:0 po první směně. Zbytek sil nestačil na obrat, také zapanovala únava a Kunovice tak prohrály ve finále 11:1.

Víkend bych zhodnotila velmi pozitivně. Kadetky, které měly premiéru v juniorské soutěži, se zápas od zápasu zlepšovaly a celkově tým působil silně a týmově. Je vidět, že není třeba mít o ženský kunovický softball strach, protože začínají dorůstat další hráčky, které postupně budou doplňovat nejenom juniorský tým, ale i ženský. 2.místo je skvělý výsledek a juniorky se tak stále drží v čele tabulky.

Sestava: Bára Štůsková, Denis Húsková,Téra Kubicová, Bára Saviola, Téra Vlčková, Verča Němcová, Eva Dosedělová, Kačka Hlaváčková, Mariánka Stejskalová, Joha Saiblová, Zuzka Alraumová.

Trenérské duo: Eliška Mlýnková a Marťas Langrová

Téra Vlčková

Fotografie z turnaje zde.


4 hráčky v nominaci na MS juniorek v USA

Ve středu 7.6.2015 byla zveřejněna nominace reprezentace juniorek na Mistrovství světa, které se koná v srpnu v Oklahoma City (USA). Hned 4 hráčky, které v letošním roce oblékají dres Snails Kunovice, se vešly do tohoto výběru - jmenovitě Téra Kubicová, Nikol Tabačková, Sába Phamová a Denis Húsková. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí!

Více v článku na webu ČSA - zde.


16.-17.5.2015 - 2. turnaj Extraligy juniorek

Obhájkyně mistrovského titulu vyrazily na další turnaj Extraligy juniorek do Kostelce nad Orlicí jako největší favoritky, i vzhledem k tomu, že 1.turnaj v dubnu opanovaly. V areálu Pod strání na ně čekalo 8 soupeřů rozdělených do 2 skupin. Jako tým na 1.místě tabulky se tak ocitly v pětičlenné skupině.

Žraloci Ledenice – Snails Kunovice 0:22

Na nadhozu se představila Denisa Húsková a ve spojení se soustředěnou žlutou obranou Ledenice po celý zápas k ničemu nepustila. Mladý tým soupeře pak nestačil ani na náš razantní útok a tak bylo velmi brzy o osudu utkání rozhodnuto. 4 ze 4 měla Téra Vlčková (1x3B, 1x2B) 3 ze 4 Sabina Phamová (2x2B), 2 ze 2 a navíc SF odpal Zuzka Alraumová.

Snails Kunovice – Sabat Praha 1:0

Jediný pokořitel Šnečic v letošní sezóně byl i na druhém turnaji jejich největším soupeřem. Vzhledem k tomu, že soupeř nezvládl play-off prvního turnaje, ocitly se oba týmy opět ve stejné skupině. Tentokrát to byl velký souboj nadhazovaček. Skvěle házející Dominika Rampáčková nepovolila v šesti směnách ani jeden bod. Ale stejně dobře házející Kristýna Malá také neumožnila našemu útoku skórovat. A tak se šlo do tie-breaku. Soupeř sice posunul svého běžce na třetí metu, ale dál už ho naše obrana nepustila. A tak o utkání rozhodla nepřesná rozehra po sebeobětovací úlivce soupeře.

Mladé Buky – Snails Kunovice 2:18

Poslední sobotní soupeř byl mladý nadějný tým z Podkrkonoší. Ale hned začátek utkání ukázal, že zatím nebude pro Kunovice vyrovnaným soupeřem. Náš útok se opět bez problémů prosazoval a tak měla obrana v čele s nadhazovačkou Bárou Štůskovou relativně lehkou práci. 3 ze 3 odpálila Téra Vlčková (2x3B), 3 ze 4 Téra Kubicová (1x3B) a 4 ze 4 Sabina Phamová (1x3B)

Snails Kunovice – Dvůr Králové 10:0

Ani 3 sobotní vítězství ještě neznamenaly jistý postup do semifinále. Na něj bylo třeba porazit v neděli ráno také posledního soupeře ve skupině vicemistra ze Dvora. Ten navíc pro postup potřeboval také vyhrát a tak se čekal vyrovnaný zápas. A tak to také dvě směny vypadalo, ale nakonec na něj nedošlo, protože Šnečice ho nepřipustily. Házela Dominika Rampáčková a v útoku se prezentovala Terka Kubicová 3 ze 4 a Téra Vlčková běženým HR za 4 body.

Semifinále

Snails Kunovice – Joudrs Praha 12:2

Stejně jako na prvním turnaji byly semifinálové dvojice Eagles – Sabat a Kunovice – Joudrs. Ale zatím co první zápas dopadl obráceně a Sabat porazil Eagles 1:0, druhé semifinále dopadlo stejně. Soupeř sice na úvod obsadil všechny mety, ale nakonec si pro bod nedoběhl. Bára Štůsková v čele obrany situaci ustála a mohlo se jít útočit. A to pořádně…za 6 bodů. Vrcholným číslem byl dvoubodový HR Dominiky Rampáčkové. A když během dalších směn přidaly Kunovice další odpaly (Tereza Kubicová orazítkovala horní tyčku HR plotu, ale míček se bohužel vrátil zpět do hřiště) bylo utkání ukončeno předčasně rozdílem.

Finále

Snails Kunovice – Sabat Praha 6:4

Náročný víkend se podepsal na obou týmech a tak bylo k vidění více doběhů než v základní skupině. Ve druhé směně Kunovice skórují 2x. Soupeř hned kontruje a vyrovnává. Kunovice v dohrávce trojky dávají opět dva body a vedou 4:2. To už za soupeře nadhazuje Kačka Pojerová. Kunovice mají od začátku na prkně Denisu Húskovou. Také ve 4.směně přidává moravský útok dva body. V poslední směně už soupeř pouze koriguje na konečný výsledek 6:4.

I 2.turnaj tak obhájkyně titulu z Kunovic opanovaly. I přestože byla základní skupina výrazně těžší, neponechaly nic náhodě a postoupily do SF z prvního místa. Především útočná síla týmu je vysoká a kromě Kristýny Malé ze Sabatu, ji žádná nadhazovačka nedokázala zabrzdit. A vzhledem k tomu, že obrana pracuje také bez větších zaváhání, mají to soupeři obtížné. Další turnaj se odehraje v červnu v Praze na Krči.

A koho kaučovská dvojice Martina Langrová a Eliška Mlýnková (z lavičky kontrolované hlavní trenérem Pajdou Křivinem) do Kostelce přivezly?

Dominika Domina Rampáčková, Barbora Bára Štůsková, Denisa Zdenda Húsková, Petra Peepa Slaninková-Baconová, Tereza Čmoud Kubicová, Tereza Téra Vlčková, Lenka Hrozno Gunišová, Sabina Sába Phamová, Barbora Bára Saviola, Veronika Verča Němcová, Zuzana Chlupatý Ananas Alraumová a maskot Zoi Jorkšírová Langrová.

Několik fotografií z turnaje zde,


11.-12.4.2015 - Juniorky Snails vykročily za obhajobou titulu pravou nohou

Úvodní turnaj Extraligy juniorek se konal tento víkend ve Svoboda Parku v Praze. Obhájkyně titulu z Kunovic v něm nechaly nikoho na pochybách, že to s útokem na medaile myslí opět vážně.

Nový tým, doplněný o několik hráček z Ostravy, sice opustila opora Eliška Mlýnková, ale nováčci se do její náhrady pustili bez ostychu a ukázali, že rozhodně nechtějí v týmu hrát druhé housle.

Storms Řepy – Snails 0:20

Na nadhozu se představila Bára Štůsková a jenom drobné zaváhání obrany ji dělilo od perfekt game. Útoku sice rozjezd chvilku trval i vzhledem k tomu, že se pro většinu hráček jednalo o první venkovní starty. Od 3.směny se ale vlak rozjel a rozhodčího zastavili až v konečné stanici 0:20.

Dračice Brno – Snails 1:21

Také tento zápas probíhal podle jasných not hned od začátku. Pálkařky Kunovic spustily kvapík a brněnská obrana nevěděla, kam dřív skočit. Příjemné bylo, že hned dva míčky skočily až za plot. Splašené pálky Terezy Kubicové a Báry Savioly je vystřelily až za hranici 60m. Svou premiéru na prkně pak skvěle zvládla mladičká Hanka Rudohradská.

Snails - Sabat Praha 3:7

To souboj se Sabat už byla jiná káva. Útok Snails po celý zápas bojoval se soupeřovou nadhazovačkou, protože přechod po dvou pomalých zápasech na výrazně vyšší rychlost, byl pro většinu komplikovaný. Navíc se jednalo o třetí zápas dne po brzkém vstávání a dlouhé cestě a tak ani obrana nebyla rozhodně na jedničku. Soupeř byl po všech stránkách lepší a zaslouženě zvítězil. Nic na tom nezměnil ani další homerun, tentokrát v podání Sabiny Phamové. Nadhazovala Domča Rampáčková.

Snails – Ledenice 13:3

A tak pro postup do semifinále bylo třeba v neděli ráno porazit Ledenice. Sice se již nejednalo o takovou střelnici jako v prvních dvou zápasech, ale od začátku bylo o utkání prakticky rozhodnuto. Prkno tentokrát patřilo Denise Húskové.

Joudrs Praha – Snails 0:11

V semifinále na kunovjanky čekal tradiční rival z Bohnic. Ale ani domácí tým nebyl pro ně vyrovnaným soupeřem. Dominika na nadhozu útok Joudrs k vážnějšímu ohrožení domácí mety nepustila. A dobře promazaná útočná mašinka s nápisem Snails si stále šinula svou písničku.

Snails - Eagles Praha 10:3

Ani ve finále si pálkařky Kunovic nevzaly volno a i v tomto zápase pokořily desetibodovou hranici. Soupeř sice ve 4.směně zahrozil a úvodní vedení korigoval, ale hned vzápětí přišly další odpaly do Krčské obrany a tak nebylo po celé finále o vítězi pochyb.

Hned úvodní turnaj jasně ukázal sílu kunovického týmu. Je jasné, že nedošlo k jeho oslabení a i pro letošní rok zůstává jedním z favoritů na medaile. Hráčky z Ostravy pak prokázaly kvalitu a do týmu výborně zapadly. A tak můžeme s optimismem vyhlížet další turnaj, který se koná v květnu v Kostelci nad Orlicí.

Další fotografie z turnaje zde.

Sestava: Domča Rampáčková, Bára Štůsková, Denisa Húsková, Hanka Rudohradská, Peepa Slaninková, Tereza Kubicová, Tereza Vlčková, Sába Phamová, Verča Němcová, Bára Saviola, Zuzka Alraumová a Vikina Borkovičová.

Trenér: Pavel Křivák

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie