23.10.2016 - Juniorky Snails do 19 let jsou vícemistriněmi ČR

Až v tie-breaku finálového zápasu skončila cesta juniorek na Mistrovství České republiky do 19-ti let. A to oslabený tým, který nepřivezl několik juniorských opor, neodjížděl do Prahy s nijak vysokými ambicemi. Vzhledem k absenci Sabiny Phamové, zraněné Barbory Savioly a nemocné Hanky Rudohradské odjíždělo na Joudrs nakonec jenom 10 hráček, které čekal náročný víkendový program. Což navíc umocnilo velmi chladné počasí, ke kterému se navíc přidal sobotní déšť.

Celkem 9 účastníků bylo rozděleno do 2 skupin. Nasazení pak bylo trochu nepchopitelně provedeno na základě soutěží kadetek. A tak nás čekalo v pětičlenné skupině v sobotu Joudrs Praha, Storms Řepy a Sever Brno. V neděli ráno byl na programu poslední zápas ve skupině s Tempem Praha a následný play-off, když do bojů o medaile postoupily nejlepší dva týmy z každé skupiny. Ve druhé skupině byli favority Eagles a Dvůr Králové. Za poznámku jistě stojí také to, že se turnaj hrál s míčem Dudley, který však měl velmi tvrdý umělohmotný střed a tak bylo k vidění velké množství dlouhých odpalů. Míče však v průběhu neděle došly a tak se playoff hrálo s klasickým Wilsonem.

Snails – Joudrs Praha 16:11

Právě v tomto zápase bylo k vidění velké množství dlouhých odpalů. Hned v úvodní směně odpaluje Terka Kubicová homerun za dva body a jdeme do vedení. Nakonec v první směně dáváme 4 body. Soupeř kontruje také HR od Jůlie Coufalové a koriguje na 4:2. Náš další útok dává dokonce 5 bodů, když v podstatě všechny hráčky se tvrdě opírají do balonů. Ale ani soupeř se nenechá zahanbit. A tak body přibývají na obou stranách. Dramatický závěr vyřešíme v 5.směně opět pěti body a zápas již dotáhneme do konce.

Snails – Storms Řepy 13:0

Jasný zápas od samého začátku, který byl předčasně ukončen, rozhoduje 2.směna a našich 7 bodů. Na pálce se blýskla Viki Borkovičová, která odpaluje HR. Utkání v závěru doprovází déšť.

Snails – Sever Brno 20:9

Na 20 bodů v útoku nám stačí 3.směny. A to je na soupeře hodně. I on sice dokáže tvrdě pálit a navíc pomáháme slabší obranou, ale na vítězství mu to nestačí. K vidění je navíc další HR od Viki.Už náš třetí.

Snails – Tempo Titans 7:6

Nejdramatičtější zápas nás čekal v neděli ráno. Těsně před začátkem zápasu sice na hřišti ležela ještě hustá mlha, ale nakonec ustoupila a začínalo se včas. Náš útok zabral ve druhé směně a nastřílel všech sedm bodů najednou. To soupeř své body rozkládal průběžně. A tak je před soupeřovým posledním útokem stav 7:6. Na poslední chvilku dochází ke změně na prkně, když Báru Štuskovou střídá Terka Kubicová. Tento riskantní tah vychází a než se stačí soupeř přečasovat zahráváme 3 auty a jsme v semifinále. Za plotem je slyšet rána, jak padá Joudrs balvan ze srdce, protože díky tomuto výsledku jsou oni druhým postupujícím týmem.

Semifinále: Snails -Sabat 8:0

I když proti nám soupeř nasazuje svoji nejlepší nadhazovačku daří se nám postupně prosazovat a celou dobu máme utkání pevně v rukou. Kubic už je rozházená a tak si ze zápasu odnáší nulu na prkně. A jdeme do finále.... a máme jistou medaili.

Finále: Snails – Eagles

I když je na nás zřetelná únava a soupeř má plnou lavičku náhradnic, do zápasu vstupujme skvěle. Nejprve ubráníme první útok soupeře s vypětím všech sil a následně jdeme do vedení 1:0. Druhá směna nic neřeší. Ale ve třetí už naše obrana nestíhá soupeřův útok a rázem prohráváme 1:3. V dohrávce ale náš čtvrtý homerun tentokrát opět od Kubic vyrovnává na 3:3. A začínáme znovu. Ale čtvrtá směna nic nového nepřinese. Ani páty útok Eagles, především díky dobře házející Báře Štuskové, ke skórování nepustíme a tak máme zase šanci my. Po chybě obrany obsazujeme třetí metu a sebeobětovacím odpalem získáváme veledůležitý bod. Aspoň si to myslíme. Stačí ubránit poslední soupeřův útok, protože celý turnaj se hraje na 6.směn. První linedrive chytá bravůrně naše první metařka. Druhý aut řeší spolupráce spojky a první mety a schází nám jeden aut k vítězství. Navíc máme prázdné mety. Jak je to však zrádné se ukazuje v zápětí. Double, triple, double a rázem prohráváme 5:6. Soupeř předvádí na 2 auty neskutečný obrat a zdá se být rozhodnuto. Ale my nehodláme dát svoji kůži lacino. Vikina odpaluje double a po WP je na trojce. Díky odpalu Káji Chládecké pak vyrovnáváme. A jde se tajbrejkovat. Další tlak už bohužel nevydržíme soupeř nás totálně rozstřílí. 6 jeho bodu definitivně zápas rozhoduje.

I tak je stříbrná medaile velkým úspěchem, se kterým před turnajem nikdo nepočítal. Díky patří všem hráčkám, které zvládly na jedničku náročný turnaj a především nesoftballové počasí.

Křivin

18.9.2016 - Final Four - juniorky, Dvůr Králové nad Labem, 3. místo

Videoreportáž - https://youtu.be/pV_fAg4GZDM

IScore semifinále s Eagles Praha

IScore zápasu o 3. místo se SaBaT Praha

Fotografie zde.


Juniorky zakončily základní část na 2.místě

Hned několik zápasů odehrály naše juniorky v posledních dnech prázdnin. Nejprve je v dohrávce prvního kola naštívili pražští Eagles a následné poslední dvě kola odehrály s pražským Sabatem a Dvorem Králové v Ostravě. Právě poslední kolo rozhodlo o tom, že pořadatelem Finálového turnaje bude právě východočeský tým.

Snails – Eagles 9:8 8:3

Hned první dubnový hrací víkend neumožnilo počasí odehrát zápasy Extraligy juniorek v Kunovicích a tak se pražský tým musel vydat do Kunovic ještě jednou. A vzhledem k postupovému boji o play-off si přivezli dobrou formu.

Hned v úvodní zápase spustily pražské pálky nátlak, kterému naše obrana nedokázala vzdorovat a rázem to bylo 1:8 a utkání se zdálo rozhodnuté. Ale stejně jako v zápasech v Praze i tentokrát to byl omyl. Velmi brzy se nám podařila korekce na 7:8 a v závěru zápasu přišel také vítězný obrat.

Odveta již měla klidnější průběh, na kterém se pravděpodobně podepsalo zklamání soupeře z předchozího utkání.Na klidném průběhu měla velký podíl také již přesnější obrana s dobře házející Bárou Štuskovou.

Sabat – Snails 0:7 0:8

Komplikované snahy o přesun zápasu na jiný termín vzhledem ke kolizi s Pohárem vítězů pohárů v Ostravě se nakonec nepodařilo dotáhnout do konce a tak se nakonec utkání hrálo v původním termínu. Naštěstí soupeř přistoupil alespoň na přesunutí utkání do Ostravy a tak hned po skončení zápasu se španělským San Sebastianem se mohlo začít hrát.

Soupeř sice dorazil k zápasu i se svojí nejlepší nadhazovačkou K.Malou a tam dělala našemu útoku nějakou dobu problémy, ale nakonec se zápas začal postupně vyvíjet správným směrem. Naše obrana v čele s Dominikou pak soupeři nedovolila vůbec nic a tak o výhře nebyl pochyb.

Vzhledem k finálovému utkání evropského poháru bylo nutné se druhý zápasecm spěchat a tak se začalo hrát prakticky bez pauzy. Náš útok byl již rozjetý a tak bylo ve druhé směně rozhodnuto. Utkání bylo předčasně ukončeno v 5.směně, po dohodě týmů a pořadatelů.

Snails – Dvůr 1:3 5:0

Na poslední hrací den vyšel pikantní souboj dvou nejlepších týmů soutěže. Utkání se hrála na hřišti v Ostravě, prakticky za trvalého deště. To první patřilo soupeři, který skoroval ve třech směnách. Našemu útoku se nedařilo prosazovat proti dobře házející soupeřově nadhazovačce, kterou navíc držela téměř bezchybná obrana. Bylo vidět, že hrají dva nejlepší týmy soupeře. Vzhledem ke stavu hrací plochy byl zápas po 5.směně ukončen a zdálo se, že druhý zápas se nepodaří odehrát. Naštěstí je zadní ostravské hřiště voduvzdorné a přece jenompodařilo zápas rozehrát. V něm už byl náš tým lepší a hned v úvodní směně se mu podařilo 3x bodovat. Bezchybná obrana pak držela soupeřův útok pevně v rukou. Zápas byl ukončen v 5.směně, protože byla již hrací plocha nebezpečná.

Obsazujeme tak v konečné tabulce 2.místo a poprvé v historii se nebude Finálový turnaj této soutěže hrát v Kunovicích. Přesto se určitě náš tým řadí k favoritům na medaile. Tak uvidíme.

Křivin


21.6.2016 Juniorky v dohrávce dvakrát rozdrtily Joudrs

V úterý se na Mlatevni dohrávaly zápasy Extraligy juniorek, které se v dubnu nepodařilo pro déšť odehrát. Z Prahy dorazil tým Joudrs, který se zatím krčí na posledním místě tabulky. A že na vítězství z Kunovic nemůžou pomýšlet, dokázal náš tým v obou zápasech. Zvlášť když se juniorky představily konečně kompletní.

Snails – Joudrs Praha 11:0 12:2

6 bodů v prvním útoku rozhodlo o rázu celého utkání. Soupeř hrál nepřesně v obraně a nadhazovačka nedělala našemu útoku problémy. Za zmínku stojí dva krásné triply Sabči Phamové. Na prkně se představila Dominika Rampáčková a zvláště první dvě směny házela velmi dobře. I přes uvolněný závěr se soupeři skórovat nepodařilo.

Ani začátek druhého zápasu nebyl příliš jiný. Hned v úvodní směně Bára Saviola svým homerunem stáhla první 2 body zápasu. Navíc náš útok přidal ještě další dva body. Soupeř sice korigoval na 4:1, ale i druhý útok byl ostrý a tak to bylo po dvou směnách 9:1. Další korekcí byl sice singlehomerun Jůlie Coufalové, ale to bylo vše, na co se soupeř v Kunovicích zmohl. Bára Štůsková a obrana za ní již další body neumožnila a tak byl zápas v páté směně za stavu 12:2 předčasně ukončen.

Další dvě výhry nám zajišťují minimálně 2.místo v konečné tabulce. O vítězství v dlouhodobé části a právu pořádat Finálový turnaj se pravděpodobně rozhodne v posledním kole, kdy budeme hostit vedoucí Dvůr Králové.

Sestava: Štůsková, Rudohradská, Húsková, Kubicová, Gunišová, Mešťanová, Saviola, Němcová, Phamová, Rampáčková, Slaná

Trenéři: Křivák, David

Fotografie ze zápasů najdete zde.

Dobrý den s kurýrem napsal:


11.-12.6. Juniorky v Praze bodovaly naplno

K dalšímu extraligovému víkendu cestovaly juniorky Snails do Prahy. A čekaly je dva nadmíru těžcí soupeři, loňští medailisté SK Joudrs Praha a Eagles Praha.

SK Joudrs Praha - Snails Kunovice 2:13 9:13

V úvodním zápase byly karty rozdány hned od začátku poměrně jasně. Náš tým se prosazoval velmi dobře na pálce a postupně navyšoval stav utkání na solidních 13 bodů. Ani mírná korekce ze strany soupeře nemohla přinést vrásky na naše čela.

To druhý zápas byl o něčem jiném. I když naše pálka fungovala stále dobře a zaznamenala nakonec opět 13 bodů, to samé se nedá říct o obraně. Především nadhazovačkám se nedařilo dobře trefovat zónu a velké množství BBéček a se spojením následných odpalů z nadhozů na jistotu, byl rázem výsledkový problém. Soupeř až do konce utkání nenechal naši obranu vydechnout a držel své šance vysoko. Naštěstí se nám i v závěru podařilo náskok udržet a připsat si i druhou výhru. Hrálo se opět na B hřišti a to letos znamená 100% kunovický úspěch.

Eagles Praha – Snails Kunovice 10:12 5:11

Bohužel také v neděli vypadaly oba zápasy podobně. Náš tým sice začal dobře a ujal se vedení 2:0, ale hrozivá druhá směna znamenala obrat na 2:7 a rázem byl soupeř na koni. Naštěstí naše šance držel dobrý útok, který postupně snižoval náskok soupeře. I tak byl stav před začátkem poslední směny 8:10 v náš neprospěch. Ale právě poslední směna patřila nám. Skvělým tlakem jsme dokázali zápas 4 body otočit a v dohrávce už nepřipustit komplikace.

Poslední víkendový zápas rozhodla hned první směna, ve které jsme navázali na konec předchozího utkání. 5 bodů hned zabrzdilo snahu soupeře o vítěznou odvetu. A když jsme ve 4.směně přidali dalších 6 bodů, nebylo co řešit.

Z víkendu vezeme 4 výhry po náročných zápasech. Skvělý útok nás provázel po celou dobu a byl základem všech vítězství. 49 doběhů ve čtyřech zápasech už je hodně solidní číslo. Naopak se víkend vůbec nepovedl nadhazovačkám a z toho plynoucí vysoký tlak na obranu. S podobným výkonem by medaile mohla zůstat pouze snem.

Sestava: Domča Rampáčková, Bára Štůsková, Hanka Rudohradská, Téra Kubicová, Bára Saviola, Lenka Gunišová, Domirka Mešťanová, Denis Húsková, Verča Němcová, Tína Chalúpková,

Křivin


21.-22.5.2016 Juniorky úspěšné jen na půl

K dalším zápasům nastoupily juniorky Snails Kunovice v Extralize juniorek. Čekal je náročný víkend, kdy nejprve v sobotu zamířily do Dvora Králové, kde je čekal dosud neporažený domácí tým, aby se pak následně přesunuly do Prahy. Tam v neděli nastoupily proti Storms Řepy. Tým odcestoval bez zraněné Sabiny Phamové a pracovně vytížené Dominiky Rampáčkové a tak dostaly šanci mladé naděje.

Dvůr Králové – Snails 6:3 2:6

Dvorek je pro letošní rok jedním z velkých favoritů soutěže. Tým složený z hráček Dvora, Trutnova a Mladých Buků do soboty nepoznal hořkost porážky. Ve svém středu má několik velmi dobrých nadhazovaček a tak bylo jasné, že náš tým nečeká lehký úkol. A to se potvrdilo hned v prvním zápase. Naše obrana nedokázala odolávat agresivní hře dvoreckého útok a po několika chybách při obraně krátkých her odchází zaslouženě poražen.

Odveta se však daří na jedničku. Obrana tentokrát hraje bez chyb a na rozdíl od prvního zápasu se daří i dotáhnout běžce z met. Soupeř sice v závěru hrozí a mladou Hanku Rudohradskou musí střídat Bára Štůsková, ale obrana již vítězství z rukou nepustí.

Storms Řepy – Snails 0:13 4:3

V neděli nás čeká papírově slabší soupeř z Řep, který nás přivítá na svém domácím hřišti. To sice nesplňuje parametry Extraligy juniorek, protože všechny ploty jsou v nedostatečných vzdálenostech a kvalita vnějšího travnatého pole je otřesná. I naše plocha za HR plotem v Kunovicích je rovnější. A tak každý odpal do vnějšího pole hrozí jakýmkoliv neočekávaným odskokem. Hrát však musíme a hřiště je pro oba týmy stejné.

Úvodní zápas proběhne podle papírových předpokladů a po 2.směně již vedeme 9:0. I když následně náš útok přibrzdí i tak je zápas předčasně ukončen. V horkém poledni se nám snad podařilo ušetřit trochu sil. Alespoň si to myslíme.

Jak však ukazuje druhý zápas, velice se pleteme. Soupeř nastoupí daleko odhodlanější a v silnější sestavě. My sice po celý zápas vedeme, ale jen tak tak odoláváme jeho tlaku na pálce. A vzhledem k tomu, že nám již pálka odchází a soupeř hraje v obraně prakticky bezchybně, nedaří se nám ani odskočit na větší bodový rozdíl. V 6.směně se domácí podaří zápas otočit po sérii dobrých odpalů a my už v poslední směně nedokážeme odpovědět. A tak si připisujeme na konto další prohru. A bohužel zaslouženou. Soupeř měl daleko více sil a chuti po výhře.

A tak končíme víkend s v poměru 2 výhry a 2 prohry. Hlavně prohra se Storms může mrzet. Na druhou stranu dostaly příležitost i mladé hráčky a rozhodně nezklamaly.

Sestava: Štůsková, Rudohradská, Húsková, Kubicová, Gunišová, Měšťanová, Saviola, Němcová, Hlaváčková, Poláchová, Borkovičová.

Trenéři: Křivák, David, Slaninková

Převzato z DDK:


7.-8.5.2016 Juniorky opožděně začaly cestu za obhajobou titulu

Jako poslední tým Snails vstoupil do sezóny tým juniorek. Ale nechtěně, protože první zápasy byly v plánu hned na začátku dubna. Nepříznivé počasí však znamenalo odložení zápasů jak s týmem Eagles Praha, tak také s Joudrs Praha. A tak prvními soupeři, se kterými obhájkyně titulu změřily své síly, byly týmy ZŠJW Storms Řepy a Sabat Praha.

Snails Kunovice – ZŠJW Storms Řepy 5:0 12:2

V úvodním zápase byla na hráčkách zřetelná nervozita, která se projevovala především na pálce, když jsme se nedokázali prosazovat proti dobře házející soupeřově nadhazovačce. Naštěstí ani soupeř se proti Dominice Rampáčkové, která odházela první zápas, neprosazoval a tak bylo jen otázkou času, kdy se nám nějaký bod podaří dát. Nakonec jich bylo v první zápase 5 a tak se odehrálo všech 7 směn. Obrana fungovala bez chybně a tak především nula u soupeře byla na první zápas cenná.

Odveta se nesla ještě v jasnějším duchu, vzhledem k tomu, že soupeř nepřivezl své nejlepší nadhazovačky. Naše pálkařky tak bez větších problému skorovaly zápas byl předčasně ukončen. Mrzí jenom 2 obdržené body. I když byly za celý víkend jediné. Zápas nadhazovala Bára Štůsková.

Snails Kunovice – Sabat Praha 5:0 10:0

V neděli přijel na Mlatevňu pražský Sabat a tak se očekával vyrovnanější boj. Trenérský triumvirát Pavel Křivák (šéf), Luboš David (asistent) a Petra Slaninková (pitching kouč) nasadil stejnou sestavu jako v sobotu do prvního zápasu. A opět se Dominice Rampáčkové podařilo udržet čisté konto. Náš útok však musel výrazně přidat, protože juniorská reprezentantka Malá, byla větším oříškem než sobotní nadhazovačky Storms. Ale právě její slabší chvilka nás přivedla hned v úvodu zápasu do vedení, které jsme pak již bez problémů udrželi.

Odveta pak byla jasnou záležitostí. Všechny hráčky včetně holek z kadetek, které musely být povolány, se prosazovaly v útoku a skvěle doplňovaly Báru Štůskovou na nadhozu. Jasné utkání bylo ukončeno v 5. směně rozdílem.

Úvod soutěže tak juniorky zvládly a vykročily rázně za obhajobou zlatých medailí. Je však jasné, že to omlazený tým bude mít těžší než v loňském roce. Uvidíme, jak se jim bude dařit za 14 dní, kdy vyrážejí na horkou půdu do Dvora Králové.

Sestava: Dominika „Domina“ Rampáčková, Bára „Štůska“ Štůsková, Téra „Čmoud“ Kubicová, Lenka „Hrozna“ Gunišová, Denisa „Zdena“ Húsková, Bára „Baruna“ Saviola, Dominika „Micro“ Měšťanová, Karolína „Ségra“ Chládecká, Veronika „Verča“ Němcová, Kateřina „Kačka“ Hlaváčková, Simona „Síma“ Tvrdá.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie