8.-9.9.2018 - 2. liga juniorek, 5. turnaj Choceň

Vítězné tažení juniorek

Posledním turnajem v Chocni zakončují juniorky svoji sezonu. Omluvenek plno, takže zpočátku to vypadalo na neúčast na tomto turnaji. Nakonec odjíždíme v počtu 10 hráček.

Rozpis na 2 skupiny. V sobotu se vítězně střetneme s Kotlářkou Praha a Falcons Hradec Králové, odneseme si prohru s Joudrs B, které na tomto turnaji je v trošku jiné sestavě než na předchozích včetně trenérského zastoupení. 2. místo ve skupině znamená, že nedělní ráno se potkáme s prvním z protější skupiny. K našemu překvapení jsou to Ledenice. V dramatickém zápolení o postup do finále nejdříve vedeme, pak opět přichází klasická démel směna, padá nám vše, co může a máme trošku problém udělat aut. Soupeřky si dobíhají pro jeden bod za druhým a rázem prohráváme 9:12. Čeká nás poslední směna, jsme hosté, útočíme jako první. Formu na pálce jsme si přivezly na tento turnaj kvalitní, otáčíme výsledek na 13:12. Jdeme do dohrávky, démel směna ještě doznívá. 1. pálkařka se dostává na metu na naše éčko, 2. pálkařka na BB, přichází PB, máme 2. a 3. metu obsazenou, 3. pálkařka luft na nadhoz, 4. je SO, 5. BB, plné pole, ještě 1 aut,…SO. Vítězíme. Velká radost v týmu, jsme ve finále. Kdo bude našim soupeřem, se rozhodne v následujícím zápase mezi Cats Brno a Joudrs B. Moravské finále je zde. Zápas je od začátku vyrovnaný, my body, oni body, my nulu, oni nulu, pak přijde opět naše silná pálka a vedeme 6:3. A s tímto výsledkem také zápas končí. Pro nás šťastně – poprvé na turnaji juniorek vyhráváme. Pro Cats Brno bohužel nešťastně - zraněním při slajdu na 3. metě. Jak se později dozvídáme čistá zlomenina kotníku. Přejeme brzké uzdravení.

Úspěšným turnajem zakončujeme naši sezonu. Je třeba také říct, že ji zakončujeme krásným 2. místem v celkovém bodování. Sezona, jejímž cílem bylo hlavně nasbírat zkušenosti ve vyšší soutěži, nám hodně dala a v dovednostech posunula. Byl to pro nás přínosný rok v juniorské kategorii.

Za tento víkend děkuji hráčkám Kačce, Mity, Báře, Lucce, Vendě, Simči, Vaness, Káji, Karol, Kataríně. Za koučování Mejlovi. Za zápis a první pomoc Pupimu. Za fotodokumentaci a řidiči Michalovi.

K.

Kompletní foto - 2. liga juniorek, 5. turnaj - Choceň

Kompletní výsledky na webu ČSA.


16.-17.6.2018 - 2. liga juniorek, 4. turnaj Kotlářka a Radotín

Na tento turnaj, který se opět uskutečnil v Praze, nás tradičně doplnily holky ze Slovenska a spoluhráčka z Otrokovic. Čekalo nás celkem 5 zápasů, na které bylo potřeba se dobře připravit. Jako první jsme se utkaly proti Polsku. Na nadhozu nás nezklamaly zkušenosti Kačky Hlaváčkové a na pálce jsme dokonce dopálily na trávu. Tento zápas jsme úspěšně vyhrály 16:6. Nejen, že Bára Bachanová měla pálící den, ale také na nadhazovacím prkně v druhém zápasu proti Radotínu se jí zadařilo. I tento zápas jsme vyhrály, s výsledkem 13:3. V posledním sobotním utkání se na nás už začaly projevovat známky únavy, chuť hrát se vytratila někde v dáli a kvůli nesoustředěnosti jsme sobotu zakončily prohrou s Ledenicemi 3:17. Ani druhý den nebyl lepší. Sice jsme se dobře rozcvičily, ale naše hra o postup do finále jako softbal nevypadala. S Cats Brno jsme tedy prohrály 3:8 a hned poté nás čekal zápas s Hradcem Králové o třetí místo. Zápas jsme si nedokázaly užívat a tím pádem se dopustily zbytečných chyb, které nás stály vítězství. Prohra s výsledkem 7:11. Aspoň ale víme, co máme do příště zlepšit, že máme trenérovi koupit více čokolády a máme si zápasy užívat.

Lucka a Bára


19.-20.5.2018 - 2. liga juniorek, 3. turnaj Radotín

V sobotu 19. 5. se tým juniorek vydal na cestu do Radotína. Dorazily jsme v dobré náladě a byly jsme připraveny vyhrát. První zápas proti Radotínu nebyl snadný, ale zabojovaly jsme a úspěšně jsme ho vyhrály 10:6. Následoval delší odpočinek a v 16.30 jsme nastoupily proti Kotlářce. S tímto týmem byl zápas snazší a svědčí o tom i výsledek 12:1 pro nás. Hned jsme pokračovaly zápasem proti Falcons Hradec Králové, kdy jsme taktéž zvítězily 8:5.

Krásně jsme se vyspaly (možná i přespaly) do nového dne, který jsme začaly společnou rozcvičkou s brněnským týmem Cats. Zřejmě díky příliš dlouhému spánku nebo nedostatečné předzápasové přípravě jsme toto utkání nezvládly a prohrály jsme 0:12. Ale i s touto prohrou jsme postoupily do finále znovu proti Cats Brno. Většinu finálového zápasu jsme vedly, což asi nikdo nečekal. Posléze se nám už moc nedařilo chytnout se na pálce. A tak končíme prohrou 3:5.

Cílem turnajů je pořádně si je užít a nasbírat nové zkušenosti, které můžeme využít příště. Tak i tato prohra je pro nás určitým způsobem možnost, jak se zlepšovat.

Za tým juniorek Mari a Kačka

Kompletní výsledky.

Fotografie zde.


5.-6.5.2018 - 2. liga juniorek, 2. turnaj na Mlatevni

2:2:2

= 2. turnaj

= 2. liga juniorek

= 2. místo

První květnový víkend pořádáme na domácí půdě další turnaj 2. ligy juniorek. Turnaj se navíc výjimečně rozšířil o další 2 týmy z Polska. Celkem se tedy účastní 8 týmů.

V sobotu ráno nastupujeme proti favoritkám nejen tohoto turnaje, ale celé 2. ligy. Svedeme boj s Cats Brno. Prohráváme 1:9. V dalším zápase nás pak čeká Polsko U19 B. Tento tým s přehledem porážíme rozdílem 15:0. V posledním sobotním utkání zvládneme i Falcons Hradec Králové 8:4. Máme zajištěno 2. místo ve skupině a víme, že nejhůře skončíme na turnaji na 4. místě.

V neděli nás čeká boj s vítězem skupiny B - SK Radotín. Vítězství 7:2 je naše a máme otevřenou cestu do finále. A jak jsme začali, tak taky končíme. Finálový zápas je opět s Cats Brno. Na soupeřky opět nestačíme a opět prohráváme a téměř stejně 1:11.

Obsazujeme 2. místo na domácí Mlatevni. Krásný turnaj s úžasným výsledkem pro náš tým.

Děkujeme divákům, kteří nás přišli podpořit.

Děkujeme všem organizátorům – bufetářky, grilovačky, mačkači tabule, rozhodčí, traktoristi, hrabači…bylo vás hodně a moc jste nám pomohli.

Díky.

tým Juniorky Snails Kunovice = Baru Bachanová, Mity Mitáčková, Lucka Zedníková, Kačka Hlaváčková, Kája Chladecká, Vaness Keményová, Venda Šestáková, Mari Anna Stejskalová, Terka Cigošová, Síma Burešová, Kačka Sedlářová, koučové Kačka a Křivin, zapisovatel a asistent Pupi.

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.


14.-15.4.2018 - 2. liga juniorek, 1. turnaj v Hluboké nad Vltavou a Ledenicích

Ke svému prvnímu turnaji vyrazily juniorky o víkendu 14. – 15. 4. do dalekých krajů. Sobotní zápasy se odehrály v Hluboké nad Vltavou, neděle pak v Ledenicích. Týmy byly rozděleny do dvou skupin dle pořadí z loňského roku.

My se potkali v zápase s Falcons Hradec Králové a Kotlářka Praha. Prostředí krásné, počasí skvělé, hřiště ucházející…výkony pokulhávající. V prvním zápase prohráváme s Hradcem smolně 3:4, ve druhém nás pak poráží Kotlářka rozdílem 4:14. Po zápase v diskuzním sedánku rozebíráme hru, vysvětlujeme si vybrané situace, hráčky dostávají od trenéra rady. Cílem je poučit se z dnešních zápasů. Večer společná večeře v Českých Budějovicích, noclech na kolejích a ráno nový den. I když nás dvě prohry odsoudily do dolní skupiny bojující o 5. – 7. místo, přesto se holky snaží podat lepší výkon a hlavně se vyvarovat sobotních chyb. A daří se. Porazíme Joudrs B rozdílem 16:6 a Radotínský SK 7:3. Po zápase opět krátké shrnutí a vyrážíme směr UH a Slovensko.

Cílem letošní sezóny je opět posunout se v softballových dovednostech dál, nasbírat zkušenosti a zahrát si zápasy ve vyšší kategorii. I když na prvním turnaji končíme na 5. místě, přesto svůj účel v celkové skládance sezóny 2018 splnil.

9 statečných seřazeno abecedně podle jmen: Bára Bachanová, Kačka Hlaváčková, Kája Chladecká, Lucka Koláříková, Mari Anna Stejskalová, Mity Mitáčková, Síma Burešová, Vaness Keményová, Venda Šestáková.

Realizační tým: Kačka, Křivin, Pupi

Fotky zde

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie