18.-19.5.2019 - 2. liga juniorek, 2. turnaj, na Mlatevni

Komentář od Mari:

V sobotu nás čekaly 3 zápasy s různými soupeři. První zápas jsme odehrály s týmem SK Sever Brno. V poli jsme se nedopustily téměř žádné chyby a na pálce se nám také zadařilo, a proto jsme vyhrály 16:5. Po dlouhé pauze jsme se postavily dalšímu soupeři a tím byl tým Kotlářka Praha. Měly jsme chuť vyhrát, a to se ukázalo jak na výkonu v poli, tak na výkonu na pálce. Zvítězily jsme rozdílem po 4. směně s výsledkem 19:0. Naším posledním soupeřem byla polská reprezentace U16. Polsko šetřilo všechny své nadhazovačky a proto první dvě směny odházela po dohodě obou týmů (pořadí po základní části již bylo rozhodnuto) jejich japonská trenérka. My jsme se nezalekly a v obou směnách jsme nasázely nějaké body. Přizpůsobily jsme se pak i druhé nadhazovačce a sázely další body, takže jsme zvítězily 18:3.

Druhý den ráno nás čekala opět polská reprezentace. Nabuzené po ránu jsme vyhrály 10:0 a čekalo nás finále, kde jsme se utkaly s Kotlářkou. Myslely jsme, že po předchozím vítězství to bude snadný zápas a lehce jsme polevily v poli. Nutno také dodat, že hráčky Kotlářky se skvěle trefovaly a pálily nelehké míče. Bohužel hned v 1. směně nám nasázely 9 bodů. My jsme se probudily a začaly bojovat, ale bohužel jsme nedokázaly dorovnat soupeřův začátek. Zápas tedy skončil s výsledkem 8:14 a my získaly krásné 2. místo.

Turnaj byl povedený, naučily jsme se něco nového a nabraly jsme zkušenosti do dalších turnajů. Speciální poděkování patří našim nadhazovačkám – Kačce, Báře a Mity, které předvedly úžasný výkon. Bohužel naše Barunka si při slajdu zranila ruku, tak doufáme, že se jí brzo vyléčí. Velké poděkování patří také Klárce, která se nebála a poprvé hrála s námi. Ukázala krásný výkon jak v poli (ve vnitřním i vnějším), tak na pálce.

Bojovnice: Kačka, Elza, Mari, Mity, Kája, Vaness, Klára, Bára, Venda, Síma, Simča, Lucka

Odpovědný dozor: Křivin, Mejla

Foto: 2. liga juniorek, 2. turnaj, Mlatevňa

Kompletní výsledky zde.


19.-20.4.2019 - 2. liga juniorek, 1. turnaj, Kotlářka Praha

K našemu prvnímu turnaji juniorek jsme se vydaly 19.-20. dubna do Prahy na Kotlářku.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, takže nás čekaly 4 zapásy s odlišnými soupeři. První zápas jsme odehrály s domácí Kotlářkou. V poli ani na pálce jsme nebyly přiliš koncentrované a dopouštěly jsme se zbytečných chyb. I přes to jsme dokázaly vyhrát 11:4. V druhém zápasu nás čekaly soupeřky z Havlíčkova Brodu, pro které byl tento turnaj juniorek premiérou. Díky soustředěnému výkonu v poli a po dobrém výkonu na pálce jsme zvítězily rozdílem po 4. směně 20:1. Po úspěšném dni nás čekala výborná večeře v nedaleké restauraci.

Druhý den ráno jsme se odhodlaně postavily proti soupeřkám ze Spektra, které stejně jako my vyhrály obě předešlé utkání. V první směně dokázaly dát hned 2 body. My jsme je ale nenechaly odskočit a hned v dohrávce 1. směny obracíme výsledek v náš prospěch 10:2, čím jsme soupeřky značně zaskočily a průběh zápasu jsme držely pevně v našich rukou. Konečný výsledek zápasu byl 12:3. Jako poslední soupeř nás čekalo Sever Brno. Myslely jsme si, že výsledek bude hned jasný a my pojedeme co nejdříve domů, ale kvůli špatnému časování na pomalou nadhazovačku jsme trochu polevily v útoku. I přesto jsme dokázaly nasázet 13 bodů a soupeř jen 7. ‌

Turnaj byl celkově docela povedený (ale každý dělá chyby, jsme jen lidi), moc jsme si ho užily. Speciální poděkování patří Natce a Barči, které předvedly skvělé výkony. Velké díky patří i našemu skvělému realizačnímu týmu.

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Kačka a Elza

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie