02.-04.10.2020 - OPEN Mistrovství ČR juniorek - Joudrs Praha

Juniorky Snails vezou z MČR U18 bramboru

O víkendu se v areálu Joudrs Praha konalo Mistrovství České republiky hráček do 18 let. Celkem 8 týmů se 3 dny pralo o titul Mistra ČR. Vzhledem k naší neúčasti na finálovém turnaji 2. ligy jsme brali tento turnaj jako vyvrcholení sezóny. V základní skupině nás čekali 3 soupeři, z nichž dva nejlepší postoupili do semifinále. V pátek nás čekalo domácí Joudrs Praha a reprezentace Polska U18. V sobotu pak čerstvý nováček Extraligy juniorek Spectrum Praha.


Snails – Joudrs Praha 0:12 iScore

Domácí tým na nás nemile vletěl hned od začátku. Plně využil našich nepřesností zvláště na nadhozu a o výsledku rozhodl v podstatě v první směně. Nám se během celého zápasu nepodařilo skórovat a tak byl zápas naprosto jednoznačný. Joudrs nás předčilo ve všech směrech a sebevědomím výkonem si připsalo zaslouženou výhru. My jsme dostali facku. Taky zaslouženou. Takhle se na MČR uspět nedá.

Snails – Polsko 14:6 iScore

Naštěstí se nám podaří rychle z porážky oklepat, protože další porážka by znamenala vyřazení z bojů o medaile. Ve všech směrech pracujeme mnohem líp. Od nadhozu počínaje, přes obranu až k pálce a běhu po metách. Úvod je sice vyrovnaný, ale rozhodujeme pěti body ve třetí směně a pak už komplikace nepřipouštíme. Zápas končí předčasně v šesté směně. Na základě ostatních výsledků je jasné, že si to v sobotu dáme se Spectrem o semifinále.

Snails – Spectrum Praha 9:8 iScore

Obrovské drama, které můžeme několikrát rozhodnout, ale které nakonec drtí nervy fanoušků až do posledního autu. Dvě směny nic ani jeden tým. My dáváme bod. Ale místo třetího autu, dostáváme dva body. A je to 1:2. My dáváme 4 body a zdá se, že výsledek 5:2 by nám mohl přinést klid. Opak je pravdou. Po čtvrté směně prohráváme 5:6. V pětce dokážeme znovu zabrat a znovu dáme 4 body. Ubráníme a do poslední směny jdeme s výsledkem 9:6. Náš útok nic. V dohrávce je naše obrana sice nejistá, ale 9:6 platí, máme dva auty a jedna dva obsazená. Dlouhý odpal soupeře na plot přivádí fanoušky k šílenství. Soupeřovy jásají, naši se hroutí. Spectrum dvakrát skóruje, ale nám se naštěstí podaří pálkařku vyautovat u trojky a je konec. Uff

Semifinále Snails – Chomutov 1:7 iScore

Z počátku držíme s favoritem vyrovnanou partii. Postupně ale naše obrana propadá pod soupeřovým tlakem. Náš útok vypadá proti soupeřově výborné nadhazovačce bezzubě. Po celý zápas je na ns vidět obava ze soupeře, který nás naopak sebevědomím výkonem utluče. Rozdíl se nám sice podaří odvrátit a odehrajeme plných 7 směn, ale na soupeře nemáme. Musíme se tak soustředit na nedělní jediný zápas, který rozhodne o bronzové medaili. I ta by pro nás byla úspěchem.

O 3. místo Snails – Cats Brno 1:12 iScore

Tak jak jsme turnaj začali, tak jsme ho i skončili. Strašným výkonem. Bohužel. Zápas se nám vůbec nepovedl. Soupeř zaslouženě bral medaili. Byl ve všem lepší. Dokázal v pravou chvíli prodat to, co umí. A my ne. Schází nám bohužel zkušenosti z takových zápasů. Skoro by se dalo říct, že zápas byl rozhodnutý už před prvním nadhozem.
4. místo je rozhodně dobré. Zvlášť, když před námi jsou jenom 3 nejlepší týmy z Extraligy juniorek. Nemáme se za co stydět. Ale všichni cítíme, že se dalo hrát líp. Že to umíme, ale nedokázali jsme to v pravou chvíli prodat. A tak je z toho jenom brambora. Co už


Sestava: Bára Bachanová, Tereza Cigošová, Vendula Šestáková, Simona Burešová, Julie Dominiková, Zuzana Zedníková, Bára Křapová, Kája Chládecká, Barbora Mitáčková, Žanda Slavíková, Emma Šuranská.

Foto z turnaje

Výsledky na webu ČSA


05.-06.09.2020 - 5. turnaj 2. ligy juniorek - Joudrs Praha

Juniorky Snails vítězí i na turnaji v Praze

O víkendu vyrazily juniorky Snails k poslednímu turnaji základní části 2.ligy, který se tentokrát konal v Praze na Joudrs. I přes plánovanou neúčast na finálovém turnaji, nechtěly v závěru soutěže přijít o 1. místo. A to se jim bez vážnějších problémů podařilo. Ani na tomto turnaji nepoznaly hořkost porážky a končí soutěž pouze s jedinou porážkou ve finále turnaje v Radotíně, kde podlehly v tiebreaku právě Joudrs.

Snails – Joudrs Praha 14:3

A právě domácí tým je našim soupeřem hned v úvodním zápase. Pokud si snad dělal ambice, tak o ně přišel velmi brzy. I když všechno neklape podle představ trenérů, zápas máme pevně v rukou. Bára Bachanová na prkně i přes zabrzděný výkon soupeře k ničemu vážnému nepustí a tak máme jednoho silného soupeře zdárně za sebou.

Snails – Sever Brno 5:2

Nejvyrovnanější zápas turnaje sehráváme s moravským týmem. Za nás nadhazuje Julie Dominiková. Soupeř svoji první nadhazovačku z počátku nenasadí a my se ujímáme vedení 3:0. Pak však obrana svoji nadhazovačku nepodpoří a rázem je to 3:2 a soupeř cítí šanci a střídá. Moc dlouho mu to ale nevydrží, protože zápas rozhodneme a bezpečně ubráníme.

Snails – Radotínský SK 12:3

Na Kačku Hlaváčkovou vychází další pražský tým. Hlavní roli však sehraje počasí, které promění hřiště v koupaliště. Chvilku se špekuluje o přesunu na Béčko, ale nakonec se my, soupeř a domácí tým vrháme na Ačko. Začínáme ve 20:30, tedy se sekerou hodinu a půl. Ale lepší než v osm ráno. Ani tentokrát není pochyb o výsledku. Chvilku to vypadá na dřívější konec, pak ale soupeř boduje a zápas se dohraje až do časového konce. A jdeme spát.

Snails – Havlíčkův Brod 25:3

V úvodní směně dáváme 16 bodů. To by ale nebylo nejzajímavější. Druhá v lineupu je Kačka Hlaváčková, která hraje pravděpodobně poslední zápas v této věkové kategorii. V první startu je aut a když na ni dojde řada podruhé, je její odpal chycen ze vzduchu. Dvakrát aut v jedné směně není zase tak neobvyklé, ale nám hned vyvstane na mysli historka Pavla Otta o tom, jak byl 3x aut v jedné směně. Všichni se zasmějí, ale pomalu si začínají Kačku dobírat, protože se to k ní opět blíží. A než se nadějeme jde na plné mety na pálku první pálkařka Klára Halíková. Krásným odpalem k plotu všechny stahuje domů, ale nerozumný kauč Mejla na třetí metě v rámci nadšení z odpalu zapomene na Kačku a točí domů i Kláru. Pomalu koulející míč je na domácí metě dřív než Klára, která je aut. Mejla dostane od všech vynadáno a Kačka se z autu kamarádky neskrývaně raduje. Přesto ji Klára, která od začátku nadhazuje, pouští poslední směnu na nadhoz, aby si užila svůj poslední zápas i na prkně.

Ze 4 turnajů vezeme 3 první místa a jedno druhé. Většinu zápasů vyhráváme jasně. Po celou sezónu pracujeme na hromadě věcí a jsme mnohem lepší, než na prvním turnaji. A to byl hlavní cíl této soutěže. Na finálový turnaj, kde se utkají 3 nejlepší týmy z každé divize, už nejedeme. V té době budeme bojovat v Extralize žen. Navíc do Extraligy juniorek ani nechceme. Takže cíl sezóny je SPLNĚN!!


Sestava: Kačka Hlaváčková, Bára Bachanová, Tereza Cigošová, Vendula Šestáková, Simona Burešová, Klára Halíková, Julie Dominiková, Zuzana Zedníková, Bára Křapová, Kája Chládecká, Barbora Mitáčková.


Foto z turnaje

Výsledky turnaje na webu ČSA

Ligová tabulka na webu ČSA


22.-23.08.2020 - 4. turnaj 2. ligy juniorek - Havlíčkův Brod

Ani v Havlíčkově Brodě nepoznaly juniorky hořkost porážky

Ve skvělých výkonech pokračuje tým juniorek. Tentokrát se turnaj konal v příjemném areálu v Havlíčkově Brodě. A právě domácí tým byl prvním sobotním soupeřem našeho týmu.

Snails – Havlíčkův Brod 18:2


Hned od začátku nenecháváme nic na pochybách a potvrzujeme roli favorita. V každé směně skórujeme a je jenom otázka času, jestli utkání skončí časem, a nebo rozdílem. Jsme agresivní jak na pálce, tak v běhu po metách. Obrana s nadhazovačkou Kačkou Hlaváčkovou vyplodí jenom pár chybiček, které nemůžou výsledek ovlivnit.

Snails – Sever Brno 15:0


Přestože na nás soupeř nastoupil s vidinou vítězství na turnaji díky předchozímu vítězství proti Joudrs, nepřipustili jsme žádné komplikace. Ani soupeřova první nadhazovačka nám nedělala vážnější komplikace. Snažili jsme se dodržovat taktiku v boxu a to se vyplatilo. Body na naší straně rychle přibývaly a na soupeřově až do konce vydržela nula. Zásluhu na tom má obrana v čele s Bárou Bachanovou.

Snails – Radotínský SK 6:4


Nejdramatičtější zápas turnaje si necháváme na sobotní večer. Zápas pod umělým osvětlením se pro nás z počátku vyvíjí dobře. Brzy vedeme 4:0 a zdá se, že všechno šlape jako po másle. Jedna nevydařená směna a všechno je jinak. Za stavu 4:4 soupeřův útok zabrzdíme střídáním nadhazovaček, když Kláru Halíkovou vystřídá Kačka Hlaváčková. Dva body se nám podaří ještě ukořistit a zápas nakonec dovedeme do vítězného konce.

Snails – Joudrs Praha 10:0


Tradiční nedělní dřímotu se nám podaří odehnat až v dohrávce 3. směny po důrazném proslovu hlavního kauče a následném odpalu na plot Terezy Cigošové, který znamená první 3 body. Pak už to jde snadno a zápas je ukončen rozdílem ve 4. směně. Zápas odházela Julie Dominiková.

Finálový zápase je vzhledem k vytížení areálu zrušen a tak máme hotovo. Opět 1.místo a to díky přesvědčivým výkonům. Potvrzujeme roli favorita a naše sebevědomí roste. Za celou sezónu máme na kontě jenom jednu porážku. Tu z finále turnaje v Radotíně, kdy prohráváme s Joudrs v tiebreaku. Jinak samé výhry. Tak snad nám to vydrží i v dalším turnaji v Praze.


Sestava: Kačka Hlaváčková, Bára Bachanová, Tereza Cigošová, Vendula Šestáková, Simona Burešová, Klára Halíková, Julie Dominiková, Zuzana Zedníková, Bára Křapová, Žanda Slavíková.

Výsledky turnaje na webu ČSA

2. liga juniorek - web ČSA


08.-09.08.2020 - 3. turnaj 2. ligy juniorek - Sever Brno

Juniorky Snails vezou z Brna vítězství

Další turnaj 2.ligy juniorek se konal o víkendu v Brně. Pořadatel Sever Brno připravil i přes extrémně teplé počasí výborné hřiště, takže kvalitní výkony měly v rukou hráčky a rozhodčí. Náš tým ani v jednom zápase nepoznal hořkost porážky a zaslouženě veze 1. místo. Až na první zápas se představil na pálce ve velmi slušném světle. Obrana se vyvarovala vážnějších zaváhání a v čele s nadhazovačkami, které byly hlavní oporou obran, nepřipustili vážnější komplikace.

V sobotní prvním zápase nás čekal domácí Sever Brno. Tento tým se nezúčastnil prvního turnaje a tak byla otázka, jak silným soupeřem bude. U nás na prkně se představila Julie Dominiková. Po zadržené pálce vítězíme 4:1. Naše dva hity proti soupeřovému žádnému jasně ukazuje o pálkařské síle. Nadhazovačky dominovaly, obrany byly pevné.

Proti Joudrs B už přece jenom náš útok něco nastřílí. Celkem 9 hitů a vedeme 10:2. Kdo by si myslel, že je hotovo, tak se plete. Soupeř dvakrát zatlačí a je vyrovnáno. Nakonec se nám podaří ještě jeden bod dotlačit a vítězíme 11:10. Nadhazovala Klára Halíková a Mity Mitáčková.

Poslední večerní zápas přichází po delší pauze, kdy jsme se byli vychladit v schoppingcentru, a to nám prospělo. Od začátku soupeře válcujeme a Kačka Hlaváčková ho k ničemu nepouští. Konečně vnutíme soupeři naši hru a je to znát. Vítězství 22:2. A máme v sobotu jisté finále.

V neděli nás nejprve čeká poslední zápas ve skupině proti Havlíčkovu Brodu. Náš tradiční problém v neděli ráno, kdy nejsme schopni hrát kvalitní softball, se tentokrát nepotvrzuje. Ale soupeř se na nás vytáhne a bojuje až do konce. Vítězíme 4:3, když nadhazovala Mity Mitáčková a v závěru Kačka Hlaváčková.

A jdeme do finále proti Joudrs. Stejní soupeři se v něm potkaly už na prvním turnaji, kdy jsme podlehli před výbornou fanouškovskou kulisou v tie-breaku. I tentokrát máme v hledišti hromadu podporovatelů a odvděčíme se jim hezkým výkonem. Obrana za Bárou Bachanovou a následně Julii Dominikovou drží pevně a útok pár bodíků taky přiveze. Konečný výsledek 6:2 je hezkou tečkou za turnajem.

Pozitivní je náš zlepšený výkon oproti prvnímu turnaji. Nadhazovačky jsou si jistější v zóně a zlepšilo se i držení běžců na metách. Stále však máme co dolaďovat. Zvláště pak náš útok nedokáže držet standard ve všech zápasech. Ale i to se snad zlepší. Další turnaj je v Havlíčkově Brodě. Tak uvidíme.

Foto od Jakuba Stodůlky

Další foto z turnaje

04.-05.07.2020 - 2. turnaj 2. ligy juniorek Praha - Radotín

Juniorky Snais začaly sezónu 2.místem v Radotíně


Vzhledem k tomu, že úvodní turnaj na domácím hřišti se neodehrál, byl startem do sezóny týmu juniorek turnaj v Radotíně. Ve svátečních dnech na ně čekaly 3 zápasy v základní skupině a následný boj o umístění.


Na úvod je čekal soupeř z Havlíčkova Brodu. V celkem pohodovém zápase jsme byli po celou dobu lepší a postupně navyšovali počet bodů až na rozdílových 13:2. Pálka úplně bezzubá nebyla, i když to mohlo být lepší. Na prkně Bára Bachanová a v závěru Mity.


Druhý zápas proti Joudrs Praha byl o něčem jiném. Soupeřův útok prověřil řádně naši obranu a ukázal slabá místa. Naštěstí náš útok držel naše šance ve hře až do poslední směny, po které byl stav 5:5. To už házela po začínající Kačce Hlaváčkové Julie Dominiková, které se podařilo útok soupeřek eliminovat. Prvním prodloužení pak dokázala uzavřít SO při plných metách. Ale ani náš útok nedokázal bodovat. Ve druhém prodloužení se situace opakuje. Soupeř jednou skóruje, ale následné plné mety už Julie ukončí SO. Náš útok také dokáže jednou bodovat a tak je opět vyrovnáno. Máme však jenom jeden aut a Julie je na pálce a na trojce Emma. Po tvrdém odpalu do vnitřního pole dobíhá pro vítězství.


Sobotní dvě výhry byly sice dobré, ale zároveň se ukázalo hodně nedostatků jak v útoku, tak v obraně. Bylo jasné, že v neděli ráno budeme s Radotínem bojovat o finále. V sobotu pak tým ještě stihl výlet do okolí, když obešel Velkou Ameriku a mrknul na Karlštejn.


První nedělní zápas probíhal tradičně. Všichni mrtví, výkon na prd, kde nás postavíte, tam nás najdete. A domácí toho hned využili. Výhra o 5 bodů by je poslala do finále místo nás. Fik fik a 3 body v první směně. To ještě odpovíme dvěma. Pak domácí přidávají a přidávají a už vedou o 5. Naštěstí je nedrží obrana a my můžeme snižovat. Rozhodně to ale není jenom kvalitou našeho útoku. Nakonec vítězíme 13:7, ale rozhodně nemůžeme být se svým výkonem spokojeni.


Finálový zápas opět proti Joudrs byl jako přes kopírák sobotního. Naše obrana pomáhá soupeři seč mohla a útok se na body strašně nadřel. A tak je zaslouženě stav 5:2 v poslední směně. Jen díky běženému homerunu Emmy (mimochodem už třetímu o víkendu a mohlo jich být i víc), který stáhne i dvě předchozí běžkyně, vyrovnáváme na 5:5 a jde se opět do prodloužení. Soupeř boduje. Náš běžec je vyautován na domácí metě a další šanci už nedostaneme. Joudrs zaslouženě bere vítězství. My i přes skvělou diváckou podporu fanoušků z coachballu, sobotní obrat neopakujeme.


Co závěrem? Nadhoz střídavě oblačno. Při kaučování signálu z lavičky je vidět úspěšnost a to je pro některé hráčky zatím problém. Na druhou stranu byly i světlé okamžiky. Kečrové bída. Máme problém chytit jakoukoliv krádež, máme problém zastavit míč a někdy i strike. Obrana? Vnější v neděli propadlo, vnitřní na tom bylo o kapánek lépe. A útok? Umíme dát ráno do dobrého nadhozu. Na druhou stranu slabší nadhoz neumíme rozpálit. Záleží asi. jak se vyspíme. V neděli jsme byli evidentně nevyspaní. Takže co? Budeme muset víc trénovat. :D :D :D

Výsledky turnaje

Foto z turnaje

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie