KADETI - zprávy z průběhu sezony 2010


6.kolo ligy - Chomutov

Snails Kunovice : Most 24:1
Hned po příjezdu do Chomutova nám bylo sděleno, že kluci z Lednice mají zpoždění. A tak nás čekal první zápas s Mostem, kde jsem se kvalitně rozpálili, i když se později zápas dohrával spíše na BB a PB, jež mělo Most na svém kontě více než požehnaně. Jelikož se zápas vyvíjel, tak jak jsme očekávali, mohli jsme nasadit nové tváře kadetů jako je Kryštof Prokeš a Anežka Berecková. Nakonec naši chlapci a dívky dotáhli zápas za stavu 24:1 ve druhé směně.
Bulldogs Lednice : Snails Kunovice 0:1
V dalším zápase nás čekali naši moravští sousedé z Lednice. Od začátku zápasu jsme se nemohli nějak chytnout na pálce, pouze čtyři hráči se nám dostali na mety, taky tomu odpovídá konečné skóre. Pro náš jediný bod nakonec doběhl Paťa, který po dvou úspěšných krádežích a později Mišinovém hitu doběhl až na domácí metu.Na prkno se na naší straně postavil Mišina (Kolůči), který svým protivníkům nic nedaroval a po několikaseriových SO dotáhl zápas do konce.
Snails Kunovice : Piraně Karlovy Vary 8:7
Když jsme se v neděli ráno probudili, tak jsme si ani nemysleli, že hned první zápas bude tak dramatický. Jelikož naši svěřenci byli stále ospalí, jak na pálce, tak v obraně a nemohli ze z toho spánku probudit. Po druhé byl taky stav 7:1 pro Piraně. Na prkno se postavil ze začátku Jencek, který po svých rychlých, ale nepřesných nadhozech musel být pozdějc vystřídán Mišinou. Mišina spolu s ostatními zařídili zbylé dva auty a v dohrávce druhé směny nakonec stáhli ještě dva body. Začátek třetí směny, Piraně na pálce a Mišina na prkně, najednou jako by se všichni probudili a zahráli tři rychlé auty po sobě. Díky uplynulému času jsme měli dohrávku zápasu a jak už řečeno, se šneci probudili a stáhli dalších 5 bodů, které nám zařídili finálový boj o první místo.
Beaver’s Chomutov : Snails Kunovice 3:1
Podle očekávání byl zápas proti Chomutovu ten nejzajímavější. Proti našim svěřencům nastoupil na nadhoz Marek Malý, který je velice zkušený nadhazovač. Naši kluci měli s ním velké problémy a vůbec se na něj nechytali, co směna to třistrikoutový pořadník na našem kontě. U nás na prkno se postavil Mišina (Kolůči), který Chomutovským kadetům taky nedával moc šancí se dostat na mety. Po první směně byl tedy stav 1:0 pro Chomutov. Poté jsme hráli s Chomutovem velice vyrovnanou hru až do konce. Chomutovští nám dali ještě jeden bod ve čtvrté směně, kdy už Mišina dohazoval svou poslední směnu, kvůli odházeným směnám za celý víkendový turnaj. Začátek čtvrté směny a Dominik na pálce, vystál BB a tím se dostává první náš hráč na metu. Poté, za výborného kaučingu Pegase, se nám podařilo ukrást dvě mety a po Davidově odpalu na dvojku, nakonec stáhnutý bod. V dohrávce páté směny nastupuje na prkno Jencek, který Chomutovu dovolí už pouze jeden bod a tak konečný výsledek tedy je 3:1. Šnečci se tím umístili na druhém místě turnaje.

3. kolo kadetské druhé ligy v Kunovicích na Mlatevni

Snails – Lednice
V prvním zápase proti Lednici se nám moc nedařilo na pálce,ale Michal na nadhozu dokázal Buldoky držet aspoň trochu zpátky a taky jim toho moc nepovolil,ale přesto stav po první směně ukazoval stav 2:2,třetí směna byla bez doběhu na obou stranách.V další směně došlo ke zlepšení na pálce i obraně.Po páté směně ukazoval stav 4:3 a ten taky zůstal.

Na prkno se postavil David, vystřídal Michala./vzhledem k tomu,že je možné házet jen 12 směn na celém turnaji/,hra byla úplně jiná jak proti Lednici,Hroši nás sice v první směně trochu trápili,ale další průběh byl podle jiného scénáře.Na prkně došlo opět ke střídání stoupl si tam Jencek.Šneci pálili a v obraně došlo taky ke zlepšení,jen to počasí co tu panovalo od začátku turnaje se nechtělo zlepšit,ale nám to vůbec nevadilo.Zápas po čtyřech směnách skončil našim vítězstvím.
Snails – Katalpa Ostrava 6:10
O začátku 2.ligy kadetů jsme neměli možnost se s Ostravou utkat až tady.Ostrava byla ve velmi dobré formě a bylo to znát i na pálce,Šnekům se v útoku moc nedařilo a obraně to vypadalo trochu roztřepaně,taky stav po druhé směně ukazoval 2:8 ve prospěch Ostraváků,hoši se ale vzchopili a začali pálit a dotahovat body,ale na soupěře už nestačili,porážka byla pro nás impulsem do dalších bojů pokud jsme chtěli hrát finále.
Snails - Chomutov 13:3
Výhra v tomto zápase nás měla posunout do vysněného finále,a to se taky mladým šnekům podařilo,celý zápas byli lepším mužstvem, jestli to byla pálka či obrana,utkání skončilo rozdílem.A finále bylo s naší účastí.
F i n á l e Snails - Katalpa 5:1
Do toho utkání jsme nastoupili s odhodláním prohru Katalpě vrátit a obsadit tak na domácím turnaji první místo.I když o postupujícím do extraligy bylo rozhodnuto už před zápasem výsledek už neměl vliv na to,že Ostrava postoupí,Od začátku hráli mladí odhodlaně a soustředěně,bez sebemenších chyb se dostávali na mety.Ostrava dosahovala mnoha chyb na pálce,hlavně Michal je k ničemu nepustil,šnečci i v obraně hráli velmi dobře.Zvládli to a první místo si vítězstvím nenechali vzít.
Hodnocení na konec turnaje- mladí šneci odehráli přesně to, jak jsme si dali za cíl,vyhrát turnaj a hlavně neudělat ostudu před domácími fanoušky..Po celou dobu všichni odváděli, to co bylo v jejich silách,zbytečně nechybovali.Celý tým zaslouží velkou pochvalu a hlavně řadu akcí co uhráli se dají srovnat k jejich starším kolegům,jen tak dál vystrkujte růžky.
Sestava:Bárta,Kolůch,Vlachynský,Žáček,Harašta,Fridrich,Jež,Bělošek,Hříbek,Páč,Kuřimský nejml.,Húsková,Sedlářová K.


2. kolo kadetské druhé ligy v Opavě
Kunovice - Sedlčany 15:0
Do prvního zápasu turnaje druhé kadetské ligy nastoupilo naše družstvo proti Sedlčanům, které nás v Lednici před čtrnácti dny deklasovalo rozdílem, a proto jsme nechtěli ponechat nic náhodě. Cíl byl jasný a to zvítězit. Do sestavy vstoupili i dva hráči ze školské ligy a to Ondřej Páč, a také Martin Bělošek (třetí meta). Na nadhoz se postavil Michal Kolůch a na pozici kečra vystřídal Jan Vlachynský našeho mladého nadějného hráče Patrika Bártu. Ten si zahrál na šortovi a nebylo to zlé. Ostatní posty doplnili na první metě David Žáček, na dvojce Adam Kuřimský v zadním poli se prostřídávala sestava Páč, Fridrich, Hůsková, Sedlářová. Ale už dost o sestavě a přejdem k zápasu samotnému. V obraně zahrál náš tým dokonalou hru podpořenou výborným nadhozem a tím Sedlčanům nezbylo nic jiného než doufat, že se nám nebude dařit na pálce. Opak byl ale pravdou a naši mladí se pustili do sedlčanských takovým stylem, že i diváci v podobě hráčů z ostatních týmů nevěřili svým očím. Bod za bodem jsme zvyšovali náskok našeho týmu. S jídlem rostla chuť a náš útok byl k nezastavení. Po řadě krásných odpalů všech hráčů se ve 3 směně musel zápas ukončit za stavu 15:0, bo kdyby se ten zápas neukončil tak tam pálí ti naši kluci ještě teď :) Můžu jen říct, že jsem byl na kluky společně s Majkou pyšný, jaký to hrajou skvělý soft.
Sezimovo Ústí - Kunovice 15:0
Vše jako přes kopírák. Prostě chvála a nic jiného. Změna byla pouze v tom, že na nadhoz se ke konci zápasu prohodil David Žáček s Michalem Kolůchem a předvedl, že stačí házet jen striky. Sezimáč má totiž malé kluky - opravdu malinké, kde strike zona je tak 20 cm. David i přes to dokázal těmto hráčům nabídnout pěkné míče a kluci museli švihat a pálit. Dřív totiž u těchto kluků bylo pravidlem bébéčko. Tentokrát jejich odpaly končili v rukavicích našich polařů a opět jsme v obraně neudělali snad žádnou chybu. Na pálce podobný průběh se spousty hezkých odpalů. Musím pochválit opravdu všechny a nenajde se nikdo na koho bych si mohl stěžovat za jeho přístup nebo herní projev.Minule jsem hodnotil kluky v lednici na chvalitebně. Nyní hodnotím kluky na výbornou. Ne že Vám to ale stoupne do hlavy frajeři. Je potřeba pořád makat a výkony opakovat. Nerad bych aby to byla jen náhoda....HA.
Co se týká dalších informací tak v sobotu se nad Opavou proběhla dešťová smršť,která předčasně ukončila softbalová klání a proto se čekalo co bude v neděli. Nevím přesně jak dopadlo hraní v neděli u ostatních týmů, ale vypadá to, že budeme na prvním místě společně s dalším týmem druhé skupiny.
1. kolo druhé kadetské ligy v Lednici
Snails Kunovice - Sezimovo Ústí 7:6
První sobotní zápas, který započal těsně před polednem se odvíjel v nečekaně vyrovaném duchu a tak se muselo čekat až do posledních okamžiků, než bylo jasné, kdo bude v závěru dramatického zápasu vítězem. Šneci proti hrochům ze Sezimáče začali dobrou hrou v poli i obraně a díky nadhozu Jencka Vlachynského bylo v prvních dvou směnách jasné, že rozzuřeného hrocha k ničemu nepustíme.Náš tým se ujal vedení, ale v zápětí ho ztratil a měl co dotahovat. V dohrávce zápasu se hladový hroch nažral bodů a my tak doháněli tříbodovou ztrátu. Vše nasvědčovalo tomu, že zápas prohrajeme, ale poslední 3 pálkaři našeho line-upu se tentokrát probojovali na mety a bod po bodíku se šnekům zápas podařilo otočit ve vlastní prospěch a zvítězit tak 7:6.
Snails Kunovice - Chomutov Beavers 7:5
Chomutov, který po dlouhé cestě a poruchách vozidla na dálnici zavítal do Lednice, nastoupil do svého prvního zápasu proti rozjetým šnekům. Šnek dokázal, že se bobra nebojí a vytvořil si tak několika bodový náskok.Neřekl bych, že by to bylo precizní hrou v útoku, ale spíše díky bébéčkům, které vytvořil nadhazovač bobrů. Zápas byl opět vyrovnaný a díky dobrému nadhozu Michala Kolůcha šneci nepouštěli soupeře do žádných větších akcí. Jeden z odpalů Chomutovských pálkařů si však našel cestu do kotníku našeho nadhazovače a tak šel na prkno opět Jencek.Ten si udržoval svůj standard v podobě rychlých a v celku přesných nadhozů. Šneci si udržovali své vedení až do konce zápasu a tak si zaslouženě připsali svoji druhou výhru s výsledkem 7:5.
Pegas Sedlčany - Kunovice 14:4
Byla neděle a po sobotních dvou výhrách se přijel ze zvědavosti podívat dokonce Cára a Robin. Šneci nastoupili proti Sedlčanům a jak se chtěli předvést, tak vytvořili neskutečné množství chyb, které soupeř využil a šneka drtil svým tlakem až do poslední chvíle. Neskutečně špatná hra v poli a slabá pálka zapříčinila
po 2 směnách apatii celého týmu a nebylo se čemu divit, že se skóre zastavilo až na hrozivém stavu s rozdílem deseti bodů. Zápas se spíše jen dohrával a sen o finále se nám rychle rozplynul.
Kunovice - Lednice 11:5
Cára a Robin odjel. Nevím čím to bylo, ale poslední zápas se hrál opět podle představ softbalového fanouška. Množství hezkých zákroků, odpalů a herních dovedností se ukázalo v obou týmech a neustálé přetahování se o vedení zvedalo jinak klidné trenéry ze střídačky. Lednice i Kunovice dokázali že boj o 3 místo
bude hezkou podívanou a za stavu 4:4 v poslední směně se musela hra prodlužovat. V nastavení se šneci vyhecovali k množství odpalů a Lednici nasázeli hned 7 bodů. S takovým náskokem se toho moc nedá udělat a Lednice tak doufala, že šneky aspoň potrápí. Kunovice však po dvou rychlých autech povolila Lednici pouze jeden bod a zápas byl tak ukončen v nastaveném čase za stavu 11:5 pro Kunovice.
Shrnutí na konec - Šneci nastoupili do víkendu posíleni o dvě kadetky a to Kateřinu Sedlářovou a Denisu Hůskovou a musím říct, že až na některé momenty v zápasech ( každý z hráčů ví, které momenty myslím ) se odehrály kvalitní zápasy a potvrdilo se, že je velkou výhodou mít dva dobré nadhazovače. Velký
obdiv u díváků i hráčů měl na turnaji Adam Kuřimský, který svojí hrou na pálce i v poli předvedl jak 8-letý kluk může hrát krásný softball. Všichni zúčastnění zahráli chvalitebně a proto je do příště potřeba potrénovat a zahrát výborně.
Hráči : Michal Kolůch, Patrik Bárta, Michal Fridrich, Adam Kuřimský, Jan Vlachynský, Dominik Harašta, Lukáš Popelka, Denisa Hůsková, Kateřina Sedlářová,Dominik Hříbek.
Trenéři : Marie Kotásková, Marek Lapčík
Kolemjdoucí : Jaroslav Verbík, Robin Škrášek
Kadeti uhájili II. ligu (1.-2.4.2010)

1.- 2.dubna se konala v Havlíčkově Brodě kvalifikace do celostátních lig kadetů. Také náše nadějné mládí se ho zúčastnilo. Ještě na konci loňské sezóny bylo cílem roku 2010 hrát Extraligu kadetů. Již před začátkem turnaje však bylo jasné, že tým bude bojovat především o 2.ligu.

Důvodů pro tuto skutečnost bylo hned několik. Tým na turnaj odjížděl bez svých trenérů. To samozřejmě nemohlo přispět k výkonu týmu. I přestože s týmem odjel Křivin a Peťa Kuřimský, ani jeden z nich hráče neznal a tak se tým poznával v průběhu turnaje. Je tedy škoda, že si na nejdůležitější turnaj minimálně jarní části sezóny nenašel čas nikdo z těch, kteří u týmu působí v přípravě. Dalším důvodem bylo, že na turnaj odjelo jen 10 hráčů. Je tedy škoda, že právě na tuto akci se nepodařilo postavit nejsilnější sestavu. Velmi omezujícím faktorem pak byla skutečnost, že na turnaji platilo pravidlo omezení nadhazovačů. Jeden nadhazovač mohl během turnaje odházet pouze 12 směn. A vzhledem k tomu, že náš druhý nadhazovač se den před turnajem rozhodl odjet jinam, vznikla dost složitá situace. Naštěstí se podařilo situaci vyřešit pomocí slušného výkonu Davida Žáčka, který na sebe vzal roli druhého nadhazovače. I tak bylo obtížné stanovit strategii, aby se naše jednička, Michal Kolůch, nevyházela příliš brzy.

8 týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Ve stejnou dobu se hrál stejný turnaj také v Ledenicích. Do obou turnajů a následných skupin byly týmy rozděleny podle loňského umístění. Vítězové skupin posoupili přímo do Extraligy kadetů. Týmy na druhých místech sehrály zápas o třetí postupové místo. Poražený tohoto zápasu, postoupil do 2.ligy. Týmy na 3.- 4.místě pak sehrály utkání o postup do 2.ligy. Naše strategie byla jasná. Postup do 2.ligy. Strategie na Extraligu byla příliš rikantní a hrozilo, že na rozhodující zápas o 2.ligu nebudeme mít nejlepšího nadhazovače.

V první zápase jsme nastoupili proti Slávii VŠ Plzeň. Soupeř byl velmi slabý a nám se podařilo zvítězit bez nejmenších problémů 16:1. Navíc jsme mohli po 2.směně vystřídat Michal a šetřit mu směny. Soupeř nedokázal vzdorovat v žádné fázi zápasu. Ve všech dovednostech byl výrazně horší než náš tým.

Druhé utkání jsme sehráli proti ZŠ JW Praha. Loňský 4.tým konečného pořadí sice výrazně omladil kádr, ale stále měl extraligové ambice. Bohužel se nám po celý zápas nepodařilo prosadit proti nadhazovači soupeře, který svou rychlostí dělal většině našich pálkařů problémy. I my jsme soupeře dost dlouho drželi, ale nakonec se do naší hry vloudilo pár chyb a ty znamenaly rozhodující náskok soupeře. Porážka 0:6 však neodpovídá průběhu zápasu.

V posledním zápase skupiny jsme se střetli s týmem Painbusters Most. Další adept na Extraligu neponechal nic náhodě a postavil nejsilnější sestavu. Dobře věděl, že naše výhra ho mohla poslat až na 3.místo ve skupině a tím vyřadit z bojů o Extraligu. Naše pozice byla naopak dobrá. Jakékoliv vítězství nás dostane na 2.místo ve skupině a tím se vyhneme zápasu "smrti" o propadliště 3.ligy. Dokonce jsme za určitých okolností mohli skončit i na 1.místě. Nejsilnější sestava ale znamenala, že Michal nebude moci házet případný zápas o všechno. Vědomi si síly soupeře jsme zvolili vrabce v hrsti a postavili Davida.

S Mostem jsme odehráli velmi dobrý zápas. Konečný výsledek 12:6 tak sice nevypadá, ale soupeře jsme dostávali pod tlak a v jednu dobu byl stav 9:6. Nakonec však rozhodla zkušenost soupeře aten dovedl zápas do vítězného konce.

A tak jsme se začali připravovat na rozhodující utkání, které se hrálo na úplný závěr programu. Soupeřem nám v něm byl tým TJ HIT Opava. Šlo tak o lehce pikantní souboj, protože soupeře vedl ještě donedávna hráč Snails Zdeněk Mateřanka. Úvod zápasu se nám moc nevydařil a soupeř se ujal vedení 0:2. Naštěstí se nám podařilo ihned razantně odpovědět. A pak už jsme zápas jasně drželi ve svých rukou. Konečný výsledek byl 15:4.

Kadeti tak budou hrát 2.ligu. Je třeba říct, že je to zasloužená úroveň. Výkonnostně na Extraligu nemáme. Bohužel naši hráči nedosahují kvalit těch nejlepších týmů. Náš útok nemohl být vůbec pestrý, protože hráči nemají žádné další dovednosti než švih a to jeden. A ten bohužel na některé nadhazovače již nestačí. Náš výkon se postupem doby výrazně zlepšoval, když hráči dostávali pokyny a snažili se je rychle zařadit do hry. Ale je třeba pracovat na všech dovednostech. Jinak jim ujede vlak nejenom do kadetské nejvyšší soutěže nebo finálového turnaje, ale i do extraligového týmu mužů, kam všichni, jak předpokládám, chtějí.

Sestava: Jež, Kuřímský, Hříbek, Harašta, Žáček, Fridrich, Páč, Kolúch, Popelka, Bárta.

Snails –Sezimovo Ústí 11:7
ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie