4.-5.10.2014 - 5. turnaj 3. ligy kadetů, Praha - Tempo

V sobotu ráno se tým kadetů vydal směrem na Prahu, kde ho čekal finálový turnaj 3.ligy. Turnaj se konal pod pořadatelskou taktovkou Tempo Praha na jejich domácím hřišti.

Hned první zápas nás čekal nejtěžší tým Katalpa Ostrava. Na nadhozu nastoupil Maty Kolůch a začínali jsme na pálce. Domů se podařilo dostat pouze Adamovi Kuřimskému a Martinu Kubišovi. Katalpa bohužel dokázala hned v první směně šlapnout na domácí metu 7 krát a v podobném duchu se neslo celé utkání. Bohužel se nám moc nedařilo na pálce a proto jen Martin s Adamem si připsali během zápasu ještě jeden doběh a doplnil je Adam Luňák. Zápas končil pri čtvrté směně s konečným skóre 16:5 pro Ostravu.

O přestávce mezi zápasy jsme se přesunuli na druhé hřiště podpořit hráče šneků v dresu Tempa Michala Kolůcha a přidat se na tribuně k našim ženám, které čekal zápas v Krči.
Druhým týmem který nás v sobotu ještě čekal byli kluci s Bulldogs Lednice. Na nadhozu si to vyzkoušel Krystof Prokeš, kterého poté vystřídal Adam Kuřímský. Zápas byl celkem vyrovnaný, ale bohužel ani tady při nás štěstí nestálo. Přesto bylo skóre o něco lepší. Snails vs Lednice 6:10.

Po ubytování a pozdním obědě jsme se vydali pražskou hromadnou dopravou poznat kousek našeho hlavního města.
Protože jsme si v sobotu nepřipsali ani jednu výhru a tým Ostrova nedorazil, čekal nás už jen jeden soupeř a to Plzeň. Cestou z Chomutova, kde se hrál Teeball, nás přijela podpořit rodina Víchova společně s Helčou a do týmu se přidal čerstvě desetiletý David Vícha.

Pri rozcvičovaní soupeře, nás na lavičce polilo horko, protože tam snad nebyl jediný hráč pod 15 let.
Snad za to může večerní zmrzlina u Angelata, ale tým hrál jako vyměněný. Dařilo se nám jak na pálce tak v obraně a zápas skončil naší první výhrou na turnaji 9:11. Mohl to být konec, ale po domluvě s kouči obou týmů měla přijít na řadu odveta. A na tu asi neměla Plzeň přistoupit, protože po nekonečné první směně, kdy jejich nadhazovač házel jedno BB za druhým a dařilo se nám i na pálce, jsme se dokázali otočit celkem třikrát a z hřiště odcházeli po osmnactém doběhu. Soupeři se podařilo dostat svého hráče na domácí metu jen jednou a po 70 minutách končil zápas za stavu 19:1 pro naše šneky.

Oba zápasy byla taková náplast na náš sobotní neúspěch.

Děkuji taky Pamelovi za koučovaní a Horňákům za přepravu hráčů.

Letošní sezóna je za náma a pomalu musíme přemýšlet jak dál v příštím roce, protože pro dobře fungující tým je potřeba stálý trenér, který právě týmu kadetů chybí. Z kadetského věku nám vyrostl Jakub Ertl a od příští sezóny přechází k mužskému týmu, tam mu přeji hodně štěstí a hráčských úspěchů.

Sestava: Ertl Jakub, Ertl Vojtěch, Kubiš Martin, Kuřímský Adam, Kolůch Matyáš, Prokeš Kryštof, Prokeš Šimon, Horňák Štěpán, Luňák Adam a Vícha David.

Fotografie z turnaje zde.

Kaučové: Martin Prokeš, Michal Pamela Kotásek a nedělní výpomoc Přemysl Vícha


1. turnaj 3. ligy kadetů - 26. - 27.4. 2014

První víkend 3.ligy kadetů se odehrál na naší domácí Kunovské Mlatevni. Na první víkend se sjely 4 týmy - Snails Kunovice, Joudrs Praha B, Katalpa Ostrava a Bulldogs Lednice.

Náš tým kadetů, doplněný hráči z týmu žáci Snails, se hned na úvod utkal se svým tradičním soupeřem z jihu Moravy a tím byli Bulldogs Lednice. Po první směně, kdy se nám nedařilo zejména na nadhozu a prohráli ji 6:0 jsme dokázali stav lehce snížit, nicméně zasloužené vítězství si odnášeli hráči Lednice v poměru 7:12.

Na zápas s Joudrs jsme postavili na nadhoz Matesa Kolůcha a ten se odvděčil velmi dobrým výkonem, který byl doprovázen velmi kvalitní hrou na pálce. Především se blýskl Kryštof Prokeš, který svým dalekým odpalem stáhl všechny tři obsazené mety a sám taky doběhl.

Poslední sobotní zápas jsme odehráli s favorizovanou Ostravou. Na nadhoz šel svou první směnu v kadetské lize s tvrdým míčem odházet Šimon Prokeš a i Matěj Halík, který jej vyměnil dle plánu ve druhé směně.Oba dva si vedli velmi dobře. I to že jsme dokázali v jedné směně proti Ostravě stáhnout 9 bodů bylo velmi dobrým východiskem do nedělních důležitých bojů.

Nedělní zápas o postup do finále turnaje jsme sehráli s kvalitními Bulldogs z Lednice.Soustředěná hra na pálce i v poli nám přinesla výhru 8:5. Dobrý nadhoz Adama Kuřimského doprovázený dobrými zákroky v poli a samozřejmě i kvalitní hra na pálce (která nás zdobila celý víkend) jsme si vybojovali možnost zahrát si ve finále s Ostravou.

Na finálový zápas s Ostravou šel nadhazovat M. Kolůch, který přes veškerou snahu nezastavil silnou ostravskou pálku a do druhé směny jsme šli za stavu 3:8. Na nadhoz šel opět Adam Kuřimský, který hráčům Ostravy dovolil jen pár ojedinělých odpalů a díky velmi dobré pálce jsme nakonec stáhli zápas na konečných 6:13 a tím jsme obsadili konečné druhé místo v turnaji.

Kompletní výsledky na webu ČSA.

Fotografie z turnaje zde.

Sestava: Luňák, Horňák, Kuřimský, Prokeš Š., Prokeš K., Vícha D, Tomeček, Macháň, Kubiš, Ertl V., Ertl J., Kolůch, Halík.

Vedoucí družstva: M. Prokeš

Trenéři: P. Vícha, J. Halík


FOTO JMÉNO NAROZENÍ
Ertl Jakub 28.11.1997
Ertl Vojtěch 4.7.1999
Honig Vojtěch 24.4.2001
Kovařík Martin 30.1.2000
Kubiš Martin 23.7.2000
Kuřímský Adam 4.8.2001
Macháň Patrik 17.11.2000
Prokeš Kryštof 23.1.2000
ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie