Moravská liga kadetů

Ostrava, 28.9.2014

Poslední kolo Moravské ligy kadetů proběhlo na novém hřišti v Ostravě Dubině. Odjezd proběhl brzo ráno a Šneci si s sebou vzali na zkušenou tři nové Šnečice, pro které to byla premiéra v klubovém dresu. Po příjezdu nás čekal zahajovací zápas s týmem Katalpa Ostrava. Na nadhozu se představil Matyáš Kolůch. Zápas byl z obou stran pozorný, ale po několika tvrdých odpalech domácích skončil s rozdílem šesti bodů 3:9. Ihned po dohrání následoval druhý zápas s týmem Duhovka Břeclav. Postu nadhazovače se zhostil Adam Kuřímský, který si připsal několik SO. Bohužel nadhazovač soupeře byl taky v dobré formě a nedovolil našim hráčům moc odpalů a když přišly, neměly potřebnou razanci. Stav se zastavil na 0:8. Na závěr nás čekal tým Bulldogs Lednice. Na nadhozu byl opět Adam Kuřímský. Zápas byl ze začátku vyrovnaný a rozhodnutí přišlo až v jeho druhé polovině díky silnějšímu tlaku Lednických pálkařů a drobným nepřesnostem naší obrany. Konečný stav 5:8 pro Lednici.

Turnaj v každém případě splnil cíl, což bylo získávání zkušeností a postupné zapracovávání nováčků. Současně byl přípravou na závěrečné kolo 3. kadteské ligy, které tým čeká příští týden v Praze.

Sestava: Kuřímský, Prokeš K., Kubiš, Ertl J., Ertl V., Vícha A., Kolůch, Prokeš Š., Horňák, Hráčková , Vagundová, Dosedělová

Kaučové: Milan Zedník, Martin Prokeš

Fotograf: Braňo Horňák - foto zde.


1. turnaj - Mlatevňa Kunovice, 18.5.2014

Kadeti v neděli sehráli další kolo Moravské ligy žáků, která má hlavně za cíl zapracovat nováčky do týmu. O to větší bylo naše ranní překvapení, když jsme zjistili, že je na zápas připraveno jen 7 hráčů, kteří dorazili na sraz. Nutno podotknout, že některé hráče zradilo zdraví, přesto jsme volali SOS a povolali na zápas další hráče žáků, kteří tedy doplnili tým oproti plánu.
V sestavě kadetů tak byli zapracováni žáci a svedli společně s kadety důstojné zápasy proti výrazně starším hráčům.
První zápas proti Ostravě, byl dle plánu plně v režii Severomoravanů, ale díky velmi dobré pálce jsme dokázali snížit stav na slušných 7:10. To bylo pro nás pozitivní. Ostrava svou roli zvládla i díky homerunu a dalším dlouhým odpalům do vnějšího pole.
Další zápas jsme sehráli proti Lednici a opět jsme se bili statečně. Před poslední dohrávkou týmu Lednice jsme vedli 4:3, nicméně Lednice potvrdila roli favorita a po velkém tlaku na pálce otočila zápas v poměru 5:4.
Poslední zápas proti ligové Břeclavi jsme neodehráli dobře v útoku, ve kterém jsme nedonutili soupeře k větší aktivitě. Na nadhozu se vystřídali Adam Kuřimský a Kryštof Prokeš, kteří nezabránili útoku Břeclavi a tak jsme zaslouženě prohráli 2:13.
I tak je třeba některé hráče vyzdvihnout, protože hráli i se sebezapřením, jelikož jsme hráli se syndromem, který v těchto dnech zasáhl i hokejisty na mistrovství světa .-)
Je však třeba zapracovat na těchto drobnostech, které ovlivňují výkon ne jednotlivce, ale výkon celého týmu:
- prosíme aby hráči chodili spát dříve, někteří dokonce šli před zápasy spát až po půlnoci...
- hráči nedají vědět, že se na turnaj nedostaví, počítá se s nimi...
Prosíme tedy o zapracování na výše uvedeném.
Přesto díky celému týmu za předvedenou hru :-).
Sestava:
Bára Bachanová (žákyně - hokejový syndrom - dorazila 2 minuty před začátkem zápasu - byla přivolána na pomoc - Báro díky!), David Vícha (žák), Šimon Prokeš (žák), Martin Kubiš (kadet), Kryštof Prokeš (kadet - hokejový syndrom), Maty Kolůch (žák - hokejový syndrom), Vojta Ertl (kadet), Jakub Ertl (kadet), Adam Kuřimský (žák), Patrik Macháň (kadet - vytáhnutý z peřin půlhodiny před zápasem).

Výsledky:
Kunovice - Ostrava 7:10
Lednice - Břeclav 4:13
Břeclav - Ostrava 9:2
Ostrava - Lednice 8:5
Lednice - Kunovice 5:4
Kunovice - Břeclav 2:13

Konečné pořadí:
1. Břeclav
2. Ostrava
3. Lednice
4. Kunovice

Fotografie najdete zde.

Vedoucí družstva: Martin Prokeš
Trenéři: Alice Víchová, Přemek Vícha

2. turnaj - Břeclav, 15.3.2014

V sobotu se naši kadeti zůčastnili druhého kola Moravské ligy kadetů a tentokrát se poprvé hrálo v hale TJ Lokomotiva Břeclav. Na turnaj jsme odjížděli značně oslabeni o starší hráče a tým jsme proto museli složit převážne z družstva žáků.
V prvním zápase jsme na nadhozu využili žákovského nadhazovače Matyáše Kolůcha, který se ani o dvě hlavy větších protihráčů nezalekl. Přesto jsme proti Lednici podlehli těsne 6:4.
Bez odpočinku následoval hned další zápas s týmem Katalpa Ostrava, kde pro změnu nadhazovačský post obsadil Adam Kuřimský a bravurně odházel zápas k vítěznému výsledku 9:3.
V přestávce před posledním zápasem se kluci odreagovali na kuželkářské dráze a to možná rozhodlo o dalším výsledku. Čekal nás poslední soupeř Duhovka Břeclav. Zápas byl celou dobu značně vyrovnaný a všichni kluci bojovali s velkým nasazením. Šnekům se podařilo vítězné skore v dohrávce Břeclavi udržet a pomyslná stříbrná medaile byla naše. Chtěl bych tímto pochválit všechny hráče za odvedený výkon ve všech třech zápasech a taky chci poděkovat za koučování Markovi Lapčíkovi a Michalu Kolůchovi. Poděkování patří taky Šárce Halíkové za dopravu.
Hráči: Adam Kuřimský, Kryštof Prokeš, Jakub Ertl, Vojta Ertl, Matyáš Kolůch, Matěj Halík, Šimon Prokeš, Pavel Pavelka a Štěpán Horňák.

Výsledky:
Břeclav - Lednice 3:3
Ostrava - Břeclav 1:8
Lednice - Kunovice 6:4
Kunovice - Ostrava 9:3
Ostrava - Lednice 10:3
Břeclav - Kunovice 6:8

Fotografie z akce.

Martin Prokeš

1. turnaj - Lednice, 19.1.2014

Kunovice - Ostrava 9:17

Kunovice - Břeclav 6:20

Lednice - Kunovice 8:5

Fotografie z akce.

Více zde: http://www.bulldogslednice.net/products/a1-kolo-moravske-ligy-kadetu-stribro/

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie