6.-7.6.2013 - 3. liga kadetů, Sedlčany

Fotografie z turnaje zde.


16.-17.5.2015 - 3. liga kadetů, Pardubice

O minulém víkendu jsme vyrazili na první turnaj 3.ligy kadetů do města perníku Pardubic. Přestože přípravy na odjezd nevypadali moc růžově (Martin Kubiš a Štěpán Horňák sádra , nemocný Martin Fornůsek, trenér Broňek hrál mužskou ligu v Kunovicich) nakonec se nám podařilo dát v pátek večer 9 hráčů dohromady.

Za velké podpory trenéra žáků Skalpa a značné části jeho týmu žáků jsme mohli v sobotu ráno vyrazit.

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin a my se tak měli v sobotu utkat s týmy Chomutova a Ostrova. Jako první soupeř nás čekal Chomutov. Na nadhoz se postavil Adam Kuřimský s catcherem Adamem Luňákem. V první směně sice na domácí metu nestoupl ani jeden náš hráč na rozdíl od soupeře, kdy si připsal jeden doběh. V té další se však situace zcela otočila a směna skončila po dosažení 6 bodů. Chomutovu se na pálce nedařilo a po rychlých třech autech jsme v další směně získali další tři body. Chomutov sice dostal domů ještě jednoho hráče, ale na otočení skóre to nestačilo. K devíti bodům svým dlouhým odpalem do zadního pole doplnil Adam ještě jeden a zápas skončil s výsledkem 10:2 pro Snails.

Povzbuzeni vysokou výhrou jsme odpoledne nastoupili ještě k druhému zápasu proti Islanders Ostrov. Na "prkno" se postavil Maty Kolůch s Maty Halíkem. Na domácí metu si šlápnul úplně každý šnek a z hřiště jsme odešli z výsledkem 1:16.

V sobotu jsme měli pro tentokrát padla, tak jsme se jeli ubytovat do kempu a alespoň trochu si prohlédnout historickou část města. A protože Skalp měl ten den svátek došlo i na gratulace a zmrzlinu.

V neděli v devět hodin ráno nás čekala odveta s Chomutovem a bohužel nedopadla pro nás tak dobře jako v sobotu. Klukům jako by se nechtělo pálit a strike-outů bylo v zápase celkem pět. V první směně si soupeř připsal tři doběhy a ty rozhodly o konečném výsledku. Po výměně nadhazovače se sice hra rozjela dobře, ale na otočení skóre to nestačilo. Doběhnout domů se podařilo pouze Adamovi Kuřimskému a to v první a třetí směně. Zápas skončil těsným výsledkem 2:3. Bylo tedy jasné, že medaile bude maximálně jen bronzová nebo bramborová.

Do odvety o třetí místo nám los vybral sousední Locos Břeclav a tak se v Pardubicích odehrálo malé moravské derby. Po první a druhé směně, kdy se nám nepodařilo ani pořádně odpálit, natož dotknout se domácí mety měl Locos na svém kontě dva body. Po poradě s trenérem se kluci přeci jen dokázali dostat do formy a přinést vítězné body. Locos vs Snails 2:6.

Vítězem celého turnaje se stal tým Chomutova.

Na závěr bych chtěl poděkovat Skalpovi za koučovaní a čas, který si na kadetskou kategorii udělal a Jaromírovi za taxi pro hráče.

Fotografie z turnaje zde,

Sestava: kadeti Kuřimský, Prokeš K., Ertl V., Strenzl žáci Halík, Kolůch, Vícha D., Luňák, Prokeš Š.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie