12.4.2015 - Moravská liga kadetů, 3. turnaj v Kunovicích

Přišlo jaro a tak se začínalo další kolo Moravské ligy kadetů venku na kunovské Mlatevni. Turnaj se hrál formou každý s každým, takže se celkově odehrálo 6 zápasů po hrací době 60ti minut. Na turnaji se zúčastnily celkem 4 týmy:

Snails Kunovice

Bulldogs Lednice

Locos Břeclav

Duhovka Břeclav (na místo Katalpa Ostrava)

Bulldogs Lednice - Snails Kunovice (4:2)

První zápas turnaje začínali naši kadeti s klukama z Lednice. Začátek utkání byl velmi vyrovaný. Za nás se na prkno postavil Adam Kuřímský a Lednici nedával ze začátku moc šancí se prosadit. To se ale prolomilo po druhé směně, kdy začali Adama pálit a naše pole ve složení kadetů a žáků dělalo spoustu chyb. Nakonec nám Lednice naťukali celkem 4 body. Na pálce jsme se taky neprojevili v moc dobrém světle a tak po dvou dobězích zápas skončil za stavu 4:2.

Snails Kunovice - Duhovka Břeclav (4:3)

Další zápas jsme měli hrát proti Katalpě, ale ti se bohužel nedostavili, protože hlavní trenéka Ingrid je na nemocenské. Namísto Katalpy proti nám nastoupilo béčko Břeclavy. Oproti prvnímu zápasu se naši kluci sebrali a odváděli parádní výkony jak na pálce tak v obraně a tak konečné skóre 4:3 mluví za vše.

Locos Břeclav - Snails Kunovice (4:0)

V posledním zápase turnaje proti nám nastoupili kluci z Břeclavy. Začíná zápas a naši svěřenci jsou jemně nervózní z nadhazovače protivníka. Nadaný nadhazovač Locosu nedal našim klukům žádnou šanci, ale po několika nadhozech nervozita postupně opadala a kluci začali bušit. Břeclav ale mimo nadaného nadhazovače má i nadané polaře a tak se nám naskytlo velmi málo šancí, kdy jsme se dostali na metu a být tak ve skórovací pozici. Na prkno za nás se postavil Maty Kolůch, který odházel slušný zápas a umožnil Břeclavě “pouze” 4 doběhy a tak zápas skončil pro Břeclav.

Sestava: KADETI: Adam Kuřímský, Maty Kolůch, Martin Kubiš, Kryštof Prokeš, Martin Fornůsek, Petr Strenzl. ŽÁCI: Štěpa Horňák, Dejv Vícha, Šimon Prokeš, Adam Luňák, Radek Hráček

Děkuji všem zůčastněným za pomoc a dobrou organizaci. Velké poděkování patří klukům z T-ballu, kteří byli připraveni za každých okolností nastoupit do hry :)

Broňa “Marcel” Kratochvíl

Fotografie z turnaje zde.


25.1.2015 - Moravská liga kadetů, 2. turnaj v Lednici

V neděli 25. ledna odehrál tým kadetů Snails Kunovice první kolo Moravské ligy, které uspořádal soupeř Bulldogs Lednice v místní sportovní hale. V naši skupině A nás jako první soupeř čekala Katalpa Ostrava. Na nadhozu se předvedl dobrým výkonem Maty Kolůch a stejně tak se dařilo celému týmu i na pálce. Doběhnout domů se nám podařilo celkem osmkrát a zápas skončil výsledkem 8:2.

V dalším zápase jsme se postavili proti týmu Locos Břeclav. Nadhozu se tentokrat ujal Adam Kuřímský,přestože se kluci snažili, bohužel soupeř byl lepší na pálce a dokázal nasbírat třináct bodů proti našim čtyřem.

Po hodinové přestávce na nás čekal domaci tým buldoků. Nadhoz začal Adam ,ale po několika chybách jej vystřídal Matyáš Kolůch. Celý zápas byl po celou dobu velice vyrovnaný a proto se čekalo kdo udělá chybu. Po celou dobu byl náš tým ve vedení a před dohrávkou domácího týmu byl stav 3:5 pro Snails. Záleželo jen zda dokážeme stav udržet. Kluci byli soustředění a proto dlouho netrvalo vyautovat tři hráče soupeře a mít na svém kontě druhou výhru dne.

Přesto, že jsme na turnaj odjížděli jen v počtu šesti hráčů dopadl celý den pro nás tým dobře. Chtěl bych tímto poděkovat Katalpě Ostrava a Locos Břeclav za zapůjčení hráčů a jejich dobré výkony.

Snails Kunovice-Katalpa Ostrava 8:2

Locos Břeclav-Snails Kunovice 13:4

Bulldogs Lednice-Snails Kunovice 3:5

Fotografie z turnaje zde.

napsal: Martin Prokeš


14.12.2014 - Vánoční turnaj v Lednici a Břeclavi

Kadeti se v neděli 14.12. 2014 zúčastnili Vánočního turnaje, který se odehrál v Lednici a v Břeclavi. Turnaje se zúčastnilo dalších 5 týmů (Lednice, Břeclav, Otrokovice, Brno, Ostrava). Hrálo se na dvě skupiny, jedna skupina odehrála základní část v Lednici (Lednice, Brno, Kunovice) a druhá skupina v Břeclavi (Ostrava, Břeclav, Otrokovice). Poté, co se odehrály skupiny, tak se všechny týmy z Lednice přesunuly do Břeclavi. Tam se odehrála utkání o 5., 3. a 1. místo.

SK Sever Brno – Snails Kunovice (2:7)

Do Lednice jsme dojeli tak akorát, abychom se trochu rozcvičili a rozházeli. V prvním zápase se proti nám postavili kluci z Brna. Na prkno za náš tým se postavil Adam Kuřímský, který Brňákům nic nedaroval jen tak. Z 18ti pálkařů, na které házel hodil celkem 11 SO. Takže kluci v naší obraně měli za úkol se postarat o ten zbytek pálkařů. To se jim pouze se dvěma doběhy povedlo. Co se týče pálky, tak na brněnském nadhazovači se naši kluci opravdu ''vypálili'' každý hráč si odpálil alespoň jeden krásný hit.

Snails Kunovice – Bulldogs Lednice (6:13)

V tomto zápase naši šneci začínali na pálce. Co říct, kluci neměli moc možností se na pálce nějak prosadit, jelikož nadhazovač Lednic krom tří SO naházel 9 BB, největší chudák zápasů byl Kuba Ertl, který byl dvakrát trefený ze tří startů :) ale i přes mety zdarma, které jsme dostávali, jsme nebyli schopni výsledek dotáhnout v náš prospěch. Na nadhoz nastoupil totiž Maty Kolůch, který taktéž sázel jedno BB a HB za sebou, v půlce zápasu ho nahradil Adam Kuřímský a ten zápas ukočíroval na rozumný výsledek. Takže máme za sebou skupinu a jdeme se poprat o třetí místo do Břeclavi.

Katalpa Ostrava – Snails Kunovice (6:12)

Poté co jsme dojeli do Břeclavi, jsme se mohli podívat na zápas Ostravy a Břeclavi, kde se mělo rozhodnout, kdo s námi bude hrát o třetí místo a nakonec to byla Ostrava. Kluci z Kunovic začínají na pálce a směna se musela ukončit za stavu 6ti bodů. Za nás na prkně dostal důvěru opět mladý Maty Kolůch a dařilo se mu výborně oproti předchozímu zápasu, nedal Ostravákům skoro žádnou šanci se prosadit a první směna skončila za stavu 6:1. Do druhé směny Ostrava vyměnila nadhazovače a naši borci dostali na okamžik strach, jelikož na nadhozu stál klučina o dvě hlavy vyšší než naši šnečci a jeho rychlost nadhozu by se dala rovnat některým mužům z Moravské ligy. Ale ten pocit strachu z nich opadl poté co Adam Kuřímský odpálil míč do zadního pole a kluci uzavírali směnu opět se 6ti body. Maty Kolůči jednoduše dvěma SO a spolupráce Kuby Ertla který hrál na dvojce uzavřeli druhou směnu s třemi rychlými auty. Poslední směna byla z naší strany rychlá 5 pálkařů 3 auty. Máme tady konec hracího času, ale přistoupili jsme na návrh trenérky z Ostravy, která chtěla tu směnu dohrát do konce (ikdyž nás už nemohli ohrozit, jelikož dle pravidel může být za směnu pouze 6 bodů). A tak na prkno jde Adam Kuřímský, s důvěrou že to bude rychlé, ale bylo to přesně naopak. Katalpa nám udělala 5 doběhů a poslední aut na první metě, kde hrál Kryštof Prokeš ukončuje zápas.

Kadeti se umístili na Vánočním halovém turnaji v Břeclavě na 3. místě. Gratulace!!!

Kompletní výsledky:

Skupina Břeclav
Locos Břeclav : Predators Otrokovice - 8 : 1
Predators Otrokovice : Katalpa Ostrava - 1 : 5
Katalpa Ostrava - Locos Břeclav - 0 : 14

Skupina Lednice
Bulldogs Lednice : SK Sever Brno - 13 : 0
SK Sever Brno : Snails Kunovice - 2 : 7
Snails Kunovice : Bulldogs Lednice - 6 : 14

o 5. místo
SK Sever Brno : Predators Otrokovice - 9 : 2

o 3. místo
Katalpa Ostrava : Snails Kunovice - 6 : 14

o 1. místo
Locos Břeclav : Bulldogs Lednice - 5 : 0

Konečné pořadí turnaje:

1. Locos Břeclav
2. Bulldogs Lednice
3. Snails Kunovice
4. Katalpa Ostrava
5. SK Sever Brno
6. Predators Otrokovice

Sestava: Ertl Jakub, Ertl Vojta, Kuřímský Adam, Prokeš Kryštof, Prokeš Šimon, Kubiš Martin, Kolůch Maty, Horňák Štěpa, Zlínská Terka, Marie A. Sejskalová, Hlaváčková Kačka

Trenéři: Broňa Kratochvíl, Míša Kolůch

Marcel

Dobrý den s kurýrem - 29.12.2014:

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie