17.-18.9.2016 - 2. liga kadetů, Tempo Praha - závěrečný turnaj

Je sobota ráno a před námi je softballový víkend plný očekávání. S kadetama vyrážíme směr Praha do areálu extraligového Tempa abychom poměřili sily v konkurenci nejlepších šesti týmu druhé ligy kadetů. Do prahy přijíždíme kolem desáté hodiny dopolední. Vzhledem k nočnímu dešti se čas zápasů posouvá zhruba o hodinu a tak nastupujeme do prvního zápasu ve 13:30 hod.

Proti nám je připraven ukázat své softballové umění tým PV Praha. z počátku držíme krok se soupeřem a šance na vítězství jsou na obou stranách stejne. V závěru zápasu nám však Pévéčka nadeluji několik doběhu na ktere už šneci nenachází odpověď.

Druhý zápas nás čeká nám velmi dobře známý tým a to Spectrum Praha. Víme že šance na výhru jsou menší, ale plná tribuna divaku nás v první směně vyšvihne ke krásné hře a do druhé směny nastupujeme s vedením 3:1. Spectrum však jako vždy dokáže rychle reagovat a dorovnáva na 3:3. Od treti směny je zapas již plně v moci pražského spectra,ktere si jde pro své další vítězství.

Třetí sobotní zápas se odkládá na neděli a šneci se tak chystají zakončit sobotní den výletem do centra Prahy. Jako vždy se kulturní vložka vydařila a film o šťastném přistání na řece Hudson nás motivuje do dalšího dne.

Ráno nás čekaji na hřišti buldoci s Lednice. Hladké přistání jako ve večerním filmu to určitě nebylo. Přišel naraz v podobě bodoveho rozdílu ve třetí smene a nezbývalo nám nic jiného než si s buldokama potrepat ploutví.

Ve čtvrtém zápase se snažíme v turnaji ulovit aspoň páté místo. Od tohoto umístění nás dělí výhra nad družstvem Kostelce nad orlici. Je to zřejmě nejvyrovnanejsi zápas kde se skóre neustále preliva. V jedné směně se však skóre prelilo poněkud více na kostelecké softaky. v závěru zápasu dokazeme svoji sikovnosti jen snížit skóre vysledku a koncime tak na celkovém šestém místě.

Musím pochválit vsechny naše hráče a hráčky, kteří předvedli že Soft hrat umí a zaslouženě obsahují šestou příčku z celkového počtu 15 týmu. Je krásné vidět že tým sneku dokáže zahrát kvalitní Soft proti těžkým soupeřům i přesto že naši hráčskou základnu tvoří také žáci a kadetky.

Hlavní a nejdůležitější věcí na které by mělo záležet všem trenerum je podle meho dobrá parta, dobra nálada a radost ze hry. To ostatní jako nějaké to vítězství v turnaji prijde určitě časem také.

Dekuju všem hráčům,kteri svym pristupém hájí barvy sneku u dokazuji že i v tom našem malebnem Slovácku se hraje dobrý softbal.

Závěrečné titulky:

Hráli : Marie Anna Stejskalová, Eliška Oherova,Katerina Hlaváčková,Radek Hraček,Vaclav Ohera, Přemek Horký,Stepan Horňák, Michal Křivák,Matyas Koluch,Adam Luňák, Martin Kubiš

Kamera : Sarka Hornakova - záběry zde

Režie : Marek Lapčik

Asistent režie: Martin Prokeš

Zvuk : ptáci, vítr, kapky deště

Poděkování ještě patří všem rodičům,kamaradum, znamym, příbuzným a těm všem ostatním na které jsme ještě zapomněli.

Výsledky turnaje: ://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1661&pda=2&admina=


18.-19.6.2016 - 2. liga kadetů, Sedlčany

Zkusím psát ve stručnosti, aby dlouhá slohová práce neodradila čtenáře už v prvním okamžiku.

Na turnaj do Sedlčan jsme vyjeli v zajímavé sestavě - 6 kadetů, 3, kadetky, 2 žáci - čili 11 rychlošneků. ( kdo viděl film Nekonečný příběh tak ví jak takový rychlošnek vypadá ).

Na turnaji se v příjemném prostředí odehrála spousta hezkých zápasů mezi které se můžou zařadit i ty šnekovské. Kunovice odehrály celkem 4 zápasy v následujícim pořadí :

Kunky vs Lednice - zahájení super - dávme tři body, soupeř pak tlačí, srovnává, předhání nás, my stahujeme, nestačí to, prohráváme. Prohra 4:7. Proti vítězi celého turnaje je to krásný výsledek.

Kunky vs Spectrum - V tomto zápase jsme museli pošetřit nadhazovače Štěpána Horňáka a nastal tak velký boj o post nadhazovače. Hlásili se rovnou dva nejzkušenější - Adam a Martin. Oba dostali šanci. Oba ji využili po svém. V tomto zápase se zaskvělo zadní pole, které na tvrdé odpaly pražského Spectra odpovídalo kvalitním zpracováním, zabíháním i příhozem na 2 metu. Není co vytknout. S úsměvem a dobrou hrou se šnekům podařilo ukořistit dva body. Zápas byl ukončem výsledkem 14:2 pro tým Spectra.

Teď už jen samá vítězství :-)

Kunky vs Joudrs - vyhráváme 11:2. Tým se kterým máme většinou vyrovnané a dramatické zápasy byl tentokrát v omlazené sestavě a tak cesta k vítězství byla snažší než obvykle. :)

Kunky vs Sedlčany - vyhráváme 18:1. Sedlčany se každým turnajem zlepšují a je hezké vidět jejich radost ze hry. Na kunovické šneky to však nestačí a musejí si tak na své první vítězství v turnaji ještě počkat.

Turnaj proběhl ve spojení se slavnostmi Rosa a šneci si tak mohli užít i kulturní vložku v podobě - veteránů na náměstí, koncertu přímo vedle hřiště, karaoke zpěvu v průběhu zápasů :-)

Také bych neměl zapomenout na další zajímavosti jako - několik tvrdých HááBéček ( Adam, Robin, Kačka), Martin - natažené záda, a samozřejmě zajímavé večerní hry, ve kterých si vyřizovali své účty Adam s Robinem (Vše nahráno ve slow motion)

Děkuju holkám, za výbornou hru a vůbec přístupem k celému turnaji. Příště vás rádi vezmeme znovu :-) Děkuju žákům, kteří s námi jezdi celkem často a jsou šikovní jako vždy. A děkuju také kadetům, kteří své dovednosti stále vylepšují k dokonalosti. Také musím poděkovat Radce Horké, která jela jako řidička a opečovávatelka Vašich milovaných dětí.

Sestava : Katka Hlaváčková, Marie Anna Stejskalová, Eliška Oherová, Radek Žáček, David Vícha, Štěpán Horňák, Michal Křivák, Přemek Horký, Adam Luňák, Martin Kubiš, Robin Feldvabel

Zase dlouhý článek :-)

Mara Lapčík

Fotografie zde.


14.-15.5.2016 - 2. liga kadetů, Spectrum Praha, 2. turnaj

Sobota - první zápas proti Joudrs B ...vyhráli jsme po krásném dramatu 9:8 v tiebreaku. Každou směnu si kluci vybojovali pár bodů na což soupeř ihned odpovídá stejnou mincí. Tahanice o vítěze se však se štěstím přiklání na stranu šneků a můžeme se radovat z prvního vítězství v turnaji. Zápas který se hrál 6 směn trval dvě hodiny. Dobrý výkon pánové :-)

Sobota - druhý zápas proti Spectru. Do 3 směny 0:4. V závěru zápasu dostáváme 3 body a za stavu 0:7 končíme zápas. Celkem dobrý výkon, ale Spectrum je stále těžký soupeř a vyhrát s ním by znamenalo hrát bez chyb v obraně a navíc hru podpořit kvalitní pálkou. Většinou nám jde buď to a nebo ono...až zahrajem to i ono pak to teprv bude ono :-)

Neděle - první zápas proti Lednici. Lednice má kvalitní tým a bojuje většinou o první místo proti Spectru. Tentokrát se však hráči z Lednice museli hodně snažit, aby si přes tvrdé ulity šneků z Kunovic proklestili cestu. Šneci totiž nečekaně v první směně dávají buldokům dva doběhy a ve třetí dokonce další tři. Stav 5 : 0 v náš prospěch je pro hráče z Lednice velkým šokem. Věříme ve vítězství, ale víme, že pět bodů v zápase s tak kvalitním týmem nic neznamená. To se potvrzuje a buldoci dávají šnekům na 2 auty 4 doběhy. Škoda těch chybiček v obraně...mohl z toho být pouze jeden doběh. Dál se zápas pomaličku, ale jistě přelívá na stranu buldoků. Ti si v dohrávce zápasu dobíhají pro svůj rozhodující bod a vyhrávají tento zápas 7:6.

Neděle - poslední zápas se Sedlčanama je v naší režii. Vítězství 18:0 je dobrý výsledek, avšak je potřeba říci, že tým Sedlčan je nově sestaven a hráči se teprve učí ovládat softbalové dovednosti. Také bych rád řekl, že i přes vysoké prohry se tým Sedlčan v žádném ze zápasů, které hrál nijak nesesypal a svým přístupem, houževnatostí a radostí ze hry by mohl být zářným příkladem pro ostatní týmy.

Byl to fajn víkend kde si kluci užili sportování i zábavy.

hráči : Matyáš Kolůch, Štěpán Horňák, Adam Luňák, Martin Kubiš, Šimon Prokeš, David Vícha, Matěj Halík, Přemysl Horký, Radek Hráček, Michal Křivák

řidiči, rodiče, trenéři : Šárka Horňáková, Jara Kolůch, Martin Prokeš, Marek Lapčík

Všem velké díky :-)

Fotografie zde.

A shrnující video od Adama zde.


6.-7.5.2016 II. Joudrs International Cup

Na turnaj se vyrazilo v pátek 6.5.2016 ve 13 hod. Cesta proběhla dobře a hned po příjezdu na hřiště Sabatu jsme skočili do dresů a nastoupili proti pražskému týmu Joudrs Grey. Joudrs rozdělilo své síly do třech týmů a proto nebylo až tak těžké nad pražským celkem zvítězit. Dobrý start na pálce i následná hra v obraně nás posunula k jasnému vítězství a dalšímu zápasu proti týmu Švédska.

Švédové byli nadšený mladý tým, který si hru užíval s chutí a radostí a bylo vidět, že na turnaj přijeli sbírat cenné zkušenosti. Průběh celého zápasu byl čistě v našich rukou, Nevím to přesně, ale snad 7 houmerunů v našem podání mluví za vše. Kunovičtí společně s břeclavskou posilou ukázali svoji sílu a dokráčeli si tak pro své druhé vítězství v turnaji.

Páteční dva zápasy jsme zvládli na jedničku a těšíme se tak do sobotních bojů :)

V sobotu ráno začínáme na hřišti v areálu Joudrs. Čeká na nás silný tým hladových hrochů ze Sezimova Ústí. První směna nám uniká. Místo jednoduchého třetího autu na první mětě vytváříme několik chyb a sezimáč se ujímá vedení 3:0. Tento náskok již nedokážeme dohnat a taháme tak za kratší konec po celou dobu zápasu. Prohra 3:6 nás odstrkuje na druhé místo skupiny a čeká nás tak v boji o finále tým pražského Spectra Praha.

Zápas se Spectrem Praha byl pravděpodobně tím nejlepším co kunovští odehráli a zaslouženě si tak vybojovali postup do finále. Od začátku se kluci ujali vedení a tentokrát pražský celek nedokázal odpovědět na kvalitní hru šneků. Bylo však důležité soustředit svůj výkon na každou směnu. Každý moc dobře zná hráče Spectra, kteří i v poslední směně při dvou autech dokáží zvrátit zápas ve svůj prospěch. V tomto zápase se však šnekům podařilo výbornou hrou v poli i v útoku udržet pětibodový náskok a posunout se tak do vytouženého finále mezinárodního turnaje :-)

Ve finále na nás čekal opět tým ze Sezimova Ústí, který prozatím nenašel v turnaji přemožitele. Zvládneme tentokrát hladové hrochy porazit? Musím říct, že finále bylo hezkým zakončením turnaje. I když se nepodařilo ve finále zvítězit, bylo se na co dívat a drama bylo až do posledního autu. Stav skóre 1:2 ještě v 5. směně mluví za vše. Kvalitní obrany obou týmů zvládají vše na jedničku. Poslední směna byla však rozhodující. Hladoví hroši měli zřejmě velkou chuť k jídlu a po několika hitech přidávají dva body. Stav 1 : 4 z našeho pohledu vypadá téměř beznadějně. Do dohrávky zápasu však vstupujeme s odhodláním strhnout vítězství na naši stranu. Přidáváme bod, 2:4....pokračujeme v tlaku. Obsazujeme třetí metu...jsou dva auty....několik odpalů mimo výseč....a následuje třetí aut. Krásný zápas i přes prohru ve finále...Jsme na úžasném druhém místě :-)

Tým šneků doplněn o břeclavskou posilu si zaslouženě z turnaje odváží stříbrné medajle a můžeme se jen těšit na další kvalitní zápasy, které jsou ještě před námi.

Děkujeme všem hráčům - Viktor Opluštil, Matyáš Kolůch, George A. Harris, Martin Kubiš, Kryštof Prokeš, Adam Luňák, Vojtěch Forman, Přemysl Horký, Štěpán Horňák, Michal Křivák.

Kunovice - Joudrs Grey Praha 7 : 0

Kunovice - Karlskoga Bats (Švédsko) 12 : 0

Kunovice - Hroši Sezimovo Ústí 3 : 6

Kunovice - Spectrum Praha 7 : 2

Kunovice - Hroši Sezimovo Ústí 2 : 4

Také patří velké poděkování řidičům, kteří nás bezpečně a za svitu Měsíce dopravilo do našich domovů. Díky a přeju hezké softballové zážitky :-)

Mara Lapčík

Fotografie z turnaje zde.


23.-24.4.2016 - 2. liga kadetů, Lednice, 1. turnaj

Břeclav - Kunovice 9 : 10

První zápas, který začínal v 10.00 hod se nesl v duchu vyrovnané hry od začátku až do konce. Vedení v zápasu se každou směnu přesouvalo z jednoho týmu na druhý a se štěstím se v závěrečné směně usmálo štěstí na nás. Bylo to naše první vítězství a bohužel v sobotu také poslední. Na prkno se v tomto zápase postavil Matyáš Kolůch.

Po přečtení zápisu je potřeba vyzvednout na pálce výkon Adama Luňáka, Petra Strenzla a Davida Víchy, kteří se s několika hity dostali na vedoucí příčky pálkařského pořadí šneků.

Spectrum - Kunovice 14 : 4

Druhý zápas na nás čekalo Spectrum Praha. Tento tým je v mladežnické kategorii vždy výborně připraven a proto jsme neměli snadný úkol porazit tento pražský celek. První směna v útoku se nám povedla jen z části a jeden bod, který jsme získali byl jen malou útěchou proti pěti bodům týmu Spectra. Na prkno se tentokrát za tým šneků postavil Štěpán Horňák, který se každou směnou zlepšoval. Na pálkaře domácího týmu to však ani tak nestačilo. Několik hitů do vnějšího pole nám stížilo situaci a celou dobu jsme v zápase tahali za kratší konec. Poslední směna a smršť několika bodů rozhodla o prohře 4:14.

Na pálce podali opět dobrý výkon hráči Luňák, Strenzl a navíc se k nim přidalo několik hitmanů jako Kubiš a Halík.

Kunovice - Lednice 1 :10

Poslední zápas sobotního dne byl proti Lednici. Náš nesoustředěný a ospalý výkon (kluci si nacpali břicha v nedaleké restauraci) se podepsal na špatném záčátku, kdy ve druhé směně dostáváme rovnou šest bodů. To nás dostává pod tlak a sen o vítězství rychle mízí. Od této směny se jen mírně zlepšujeme v obraně. Na pálce se nám však nedaří a výsledek 1:10 mluví za vše. Po mrknutí do zápisu můžu na pálce pochválit pouze Štěpána Horňáka a Robina Feldvabla, kteří měli po jednom hitu. Ostatní spali jak šípkové růženky.

Tímto jsme se dostali do situace, že v neděli budeme hrát o 3. místo a to opět s týmem z Břeclavi. Vzhledem k tomu, že počasí má být spíše deštivé tak se necháme překvapit jak to dopadne....

.....Neděle je za náma, bez deště i když chladná a můžu konstatovat, že poslední zápas o 3. místo dopadl na jedničku.

Kunovice - Břeclav 12 : 1

Jako první se do útoku postavili břeclavané a břeclavanky, kteří si doběhli pro svůj první a zároveň poslední bod. Hra našeho týmu se po sobotním nezdaru výrazně zlepšila a většina šneků si doslajdovala pro jeden čí více doběhů. Na prkně nás podržel Koluči (nejmladší z rodiny Kolučijů). Kluci se v závěru zápasu mohli radovat z vítězství 12:1 nad sofťákama z Břeclavi a užívat si tak pohár za 3. místo :-)

Hráči: Kolůch Matyáš (Kolučič nejmladčič), Strenzl Petr (Štrenclič Peca), Luňák Adam (Lunič Měsíčnič ), Kubiš Martin ( Kubič Máca), Halík Matěj (Halič Matesič), Vícha David (Vichič Dejvič), Horňák Štěpán (Hornič Štěpánič), Horký Přemysl (Horkyč Přémyslovič), Křivák Michal (Křivačič Majklič), Robin Feldvabel (Bobič Feldvablič) a také sobotní plejeřič Vencič Oheřič (Vašek Ohera).

Za trenéry, řidiče a rodiče : Máca Prokešůj, Jara Kolučijůj, Franta Horkyčůj a Marko Lapčíčůj.

Fotografie zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie