25.9.2016 - Finálový turnaj Moravské ligy kadetů, Otrokovice

V 8.00 hod odjezd od Tesca, krásné počasí, spousta hráčů, spousta řidičů, dobrá nálada, chuť hrát - takové to bylo a takové by to mělo vždy být :-)

Sedáme do aut, vyrážíme do Otrokovic kde se koná závěrečný turnaj moravské ligy.

Týmy rozděleny do dvou skupin :

Účastnili se - Otrokovice, Lednice, Břeclav, Kunovice, Český Těšín, Brno.

První zápas proti domácím Otrokovicím byl z počátku vyrovnanější, ale poté co se naše softbalové naděje probudily, převzaly otěže zápasu pevně do svých rukou. Dobrý útok šneků přispěl k vítěství nad stále se zlepšujícím týmem Otrokovic 10:4.

Prvním vítězstvím se posouváme v pavouku třetího turnaje do druhého zápasu na jednoho ze dvou favoritů čtvrté neděle devátého měsíce září roku 2016 a tím nemůže být nikdo jiný než Břeclav...:). Pajda ( coach břeclavanů) si dovezl zřejmě to nejsilnější co proti nám zatím postavil. Polovina hráčů byla totiž z kadetské extraligy. Porazit takto silný tým by bylo krásné, ale v našich silách to stále není. Šneci si tento zápas užili spíše jako diváci, když se v obraně jen otáčeli za daleko letícími hity břeclavanů. Potěšit nás mohl aspoň čestný bod, který jsme ve druhé směně soupeři uštědřili. Prohra rozdílem třídy ve druhé směně nikoho moc netěší, ale to nebrání tomu abychom se těšili na další zápas proti Českému Těšínu.

Bez přestávky mezi zápasy nastupujeme tedy proti Těšínu. Krásný zápas, který dramatizujeme několika chybami - (za stavu 6:1 pro nás - si necháme nasázet 4 body a skore se tak zastavuje na 6:5) Uf....Dobrá hra..máme radost z vítěství a stále si tak ponecháváme šanci na postup do finále turnaje.

Máme tolik síly, že jdeme hrát další zápas opět bez větší přestávky...

Šneky čeká tým z Brna. Před zápasem se někteří testují v tom jak dalece dopálí z ruky...Šneci jsou na tom hodně dobře. Když toto vidí jeden z brňáků....- bere pálku, vyhazuje sí míč z ruky, švihne, trefuje a míč letí do pr... (čic...) Brňák svým švihem předčí rychlost zvuku a tak až po švihu slyšíme dozvuk připomínající tryskový letoun. Brno má v týmu ještě pár takových velikánů - jenže šnek se nezaleká a hraje výbornou hru. Po dobrém začátku se Kunovice dostávají do vedení, které v závěru ztrácejí. S Martinem a rodičema dětí doufáme, že toto zaváhání bylo jen dočasné. Je to remíza - 8:8. Prodlužuje se stylem rozpal prvních třech hráčů v LAJNAPU. Čtyři body, které udělíme soupeři v dramatickém závěru prodloužení nás opět posouvá dál. Soupeř totiž bodově neopětuje a tak vítězíme 12:8 v nejkrásnějším zápasu Kunovic.

Ano, jak jistě tušíte - opět není žádná přestávka a frčíme se utkat s dalším týmem.

Jelikož Břeclav prohrála o bod s Lednicí - hraje opravu o postup do finále opět s náma. Šneky tedy čeká těžký zápas a vysněné finále je na blízku. Kunovice hrají velice dobře v obraně a udržují tak břeclavské pálkaře na uzdě. I přesto nám však soupeř uštědřil celkové 4 doběhy a prohráváme tak 0:4 v běžné hrací době. Je to krásný výkon a zasloužené třetí místo v turnaji našich šnečků.

Jen pro doplnění - finále vyhrála Lednice když poráží Břeclav 3:2

Kluci, holky, rodiče, řidiči i trenéři předvedli vše co uměli. Naše 3. místo je dobrá vizitka tohoto slováckého týmu. Před námi se na bedně vítězů ocitá jen Lednice a Břeclav, které svojí hrou stále mocně převyšují své soupeře. Jednou (a bude to brzo) se dočkáme určitě podobných kvalit i u našeho týmu.

Omlouvám se za dlouhý článek, ale ono to prostě kratší napsat nejde.

Opět poděkování všem hráčům a to : kadetkám - Barči Mytáčkové, Kateřině Hlaváčkové, Vendě Šestákové, žákům - Radku Hráčkovi, Vašku Oherovi...A také samozřejmě kadeti - Přemek Horký,Štěpán Horňák, Michal Křivák, Adam Luňák, Martin Kubiš, Kryštof Prokeš.

účastníci zájezdu - Kubišovci, Horcí, Prokeš, Lapčík.

Fotografie zde.


14.2.2016 - 2. turnaj v Lednici

14. 2. kolem 8 hodiny ranní se kadetský tým doplněný žákovskou kategorií vydal na cestu do malebného městečka Lednice. Vyjeli tři auta - Martin, Ajka a Jindra. Dětí bylo devět. Cesta byla klidná, příjemná, pohodová ani dlouhá ani krátká :). Do Lednice jsme přijeli v 9.20 hod a podle rozpisu nás čekal první zápas v 10.00.

10.00 hod - první zápas proti Katalpě Ostrava (Kunovice - Ostrava 1:1)

Náš tým se před zápasem slušně rozcvičil ve vedlejší tělocvičně a nastoupil tak plně připraven do tohoto zápasu. Jako domácí jsme se na pálce v první směně bohužel neprosadili a naopak soupeř díky většímu tlaku na pálce zaznamenal jeden bod. Na nadhozu se v našem týmu představil Maty Koluči Kolůch. Od další směny zapnul na svých 100 procent a neumožnil katalpákům žádný bod. Na pálce se nám bohužel tolik nedařilo a až do poslední směny se skore nijak neměnilo. Stav 0:1 se nám přece jen podařilo v poslední směně aspoň srovnat na 1:1 a tím tak uzavřít zápas remízou.

12.00 hod - druhý zápas proti Břeclavi (Břeclav - Kunovice 1:2)

Před tímto zápasem se téměř celý tým včetně trenérů a rodičů posilnil zákuskama v cukrárně, a proto bylo téměř jisté, že energie na další zápas bude dostatek.

Začínáme na pálce. Opět slabší útok. Zákusků bylo nejspíš málo. Nedá se nic dělat je potřeba ubránit aspoň nulu. :) Na prkně se za náš tým pokouší zastavit útok břeclavských hráčů Štěpán Horňák. Taktika se daří a Štěpán svým výkonem překvapuje spoluhráče i protihráče. Břeclavané nenacházejí několik směn recept na kvalitní nadhoz Štěpána. V další směně se však plní mety a Břeclav si dobíhá pro své dva doběhy. My v závěru zápasu jen korigujeme výsledek na 1:2 z našeho pohledu.

14 hod - třetí zápas proti Lednici (Lednice - Kunovice 2:6)

Cukr a bič.....to byla taktika do posledního zápasu - cukr ze zákusků a švih pálkou jako bičem.

Vše vyšlo na jedničku. Tým šneků se jako znovuzrozený hrne do útoku a v první směně zaznamenává dva body. Lednice zaskočena útokem neskoruje a navíc v další směně šneci opět přidávají. Trenéři, rodiče i fanoušci možná i hráči samotní s takovým průběhem nepočítali a radost se stupňuje čím více se blíží závěr zápasu. Do poslední směny a dohrávky Lednice vstupujeme za stavu 6:0 pro šneky. Tři auty které nás dělí od vítězství zaznamenáme po dvou dobězích hráčů Lednice a vychutnáváme si tak krásnou výhru nad Lednicí, která v turnaji obsazuje první místo.

Turnaj tak končí v pořadí :

1. místo Lednice

2. místo Břeclav

3. místo Kunovice

4. místo Ostrava

Závěrem můžu říct, že vyrovnané výsledky prvních dvou zápasů nejsou vůbec náhodné. Tým šneků je kvalitní co se týká softbalových dovedností. Je hezké, že i s žáky, kteří doplňují kadetský tým dokážeme hrát výborný softbal a to i přesto, že jsme téměř vždy týmem s nejnižším věkovým průměrem. Musím pochválit přístup hráčů a jejich nasazení. :-)

hrači: Kubiš Martin, Luňák Adam, Horňák Štěpán, Kolůch Matyáš, Prokeš Šimon, Hráček Radek, Štefaník Sam, Radek Hráček, Přemysl Horký

trenéři, rodiče, řidiči : Ajka Víchová, Marek Lapčík, Martin Prokeš, Jindra Hráček

Marek

fotografie z turnaje zde.


19.12.2015 - Kadeti na předvánočním turnaji

1. turnaj Moravské ligy kadetů 2016

V sobotu 19.12.2015 se v ranních hodinách řidiči Martin Prokeš, Braňo Horňák a Jindřich Hráček vydali s týmem kadetů na výlet do Břeclavi, kde je čekal tradiční předvánoční turnaj. Marek Lapčík jakožto nový trenér kadetů jel po vlastní ose a sraz s týmem měl přímo ve sportovní hale kde se turnaj konal.
Na naše kadety doplněné o několik zkušených žáků čekal první soupeř v podání SK Severu Brno.

Začátek zápasu připadl na 10.00 hod. Každý zápas byl časově omezen na 50 minut + dohrávka a pravidla v hale jak všichni vědí jsou mírně odlišné od pravidel venkovního softbalu.
Do zápasu naši kluci nastoupili jako domácí ( tudíž zahajovali v obraně). Hned na začátku zápasu dokázali odolat brněnské pálce a sami pak v útoku zabodovali a ujali se vedení. Brňané nenašli recept na obranu šneků a výsledek se postupně zastavil na skore 9:0 pro tým Snails Kunovice. Tento zápas byl poměrně snadný a dával naději do dalších zápasů,kde na šneky čekali ostřílené týmy Lednice a Břeclavi.

Ve 12 hod se kadeti posilnění o domácí stravu, tousty a čaj setkávají s týmem Locos Břeclav.
Opět začínáme v obraně, ale už v začátku inkasujeme několik doběhů. Jde vidět, že Břeclav má silnou nadhazovačskou baterii,která drží naše pálkaře na uzdě a bohužel v průběhu celého zápasu se podaří týmu Snails doběhnout jen pro dva bodíky. Výsledek 9:2 a vítězství týmu Břeclav je zasloužené.

Hned po zápase s Břeclaví nás ve 13 hod čeká další soupeř a to tým Lednic. Naši kluci jsou natěšení a vědí, že možnost výhry je na dosah ruky. V zápase jsme hosté (nastupujeme jako první do útoku). První směna je z naší strany bez doběhu, ale podobně je na tom i Lednice. Zápas je vyrovnaný, ale o něco větší tlak na pálce mají ledničtí. Nadhazovač týmu z Lednice hází velmi dobře a navíc chytá i spoustu odpálených míčů a přispívá tak k utlumení našeho útoku. Prohra 1:4 je v závěru pro šneky mírným zklamáním, ale poučením pro další a další zápasy a turnaje.

Po těchto třech zápasech tedy obsazujeme na předvánočním turnaji v Břeclavi hezké třetí místo a těšíme se na rok 2016, kde se společně budeme snažit o kvalitní hru,která přinese nejen výhru,ale hlavně potěšení pro oko divákovo.

Snails - SK Sever Brno 9:0
Snails - Locos Břeclav 2:9
Bulldogs Lednice - Snails 4:1
hrači: Prokeš Kryštof, Kubiš Martin, Luňák Adam, Horňák Štěpán, Křivák Michal, Kolůch Matyáš, Prokeš Šimon, Halík Matěj, Hráček Radek, Šrefaník Sam.

Rád bych také poděkoval, rodičům, řidičům a asistentům trenérů, kteří pokaždé děti doprovází a bez nich by nebylo jednoduché se vůbec všech těchto turnajů zúčastnit. Díky.

Marek Lapčík

Fotografie z turnaje zde

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie