7.-8.10.2017 - Finálový turnaj v Havlíčkově Brodě

Tak a mám tady pro Vás článek, který Vám maličko nastíní průběh finálového turnaje kadetů, který se odehrával ve dnech 6-8.10.2017 v Havlíčkově Brodě.

Jako odměna za 3. místo ve 2. lize se našemu kadetskému týmu Snails Kunovice podařila vybojovat účast právě na tomto finálovém turnaji ( Mistrovství České republiky ).

Tohoto turnaje se účastnily Ty nejlepší extraligové týmy, doplněné právě o trojci nejlepších týmu ligy druhé...:-)

EXTRALIGA - Havlíčkův Brod, Paintbusters Most, Spectrum Praha, Locos Břeclav, Joudrs Praha

2. LIGA - Ledenice, Chomutov, Kunovice

Celkem tedy 8 týmů bojovalo o titul MČR.

Rozlosování do dvou skupin. V naší skupině Most, Joudrs, Břeclav. Všichni soupeři extraligoví.

Kunovice - Most 1 : 14 - v prvním zápase nás čekal Most. Úroveň extraligy je opravdu výrazně jiná než druhá liga. Výsledek trošku napovídá, že pálkařská aktivita a tvrdost odpalů je u extraligových kadetů jiná a proto jsme se spíše jen bránili. Musím ale říct, že i přes vyšší výsledek se našim klukům dařilo hrát správně základní situace v obraně a nedopouštěli se žádných chyb.

Kunovice - Joudrs 1 : 16 - druhý zápas jak přes kopírák...Silná pálka pražanů byla nad naše síly a opět jsme mohli oponovat jen kvalitní hrou v obraně pouze v případech kdy se nejednalo o hit. Takže opět pochvala za obranu :-)

Kunovice - Břeclav - 1 : 13 - a do třetice všeho dobrého......Nebo spíš podobného...Další extraligový tým - nám trošku více známý - téměř přespolní :-) nám opět neumožnil nic a proto i výsledek tomu odpovídá.

Kunovice - Chomutov - Bohužel zápas zrušen pro nepřízeň počasí. Možná právě tento zápas by byl asi vyrovnaný a třeba bychom se dočkali i prvního vítězství :-) Ale to jsou jen domněnky...

Celkové hodnocení turnaje - Na extraligu je potřeba opravdu pořádně trénovat a naše 3 místo ve 2. lize nám poprávu náleží. Turnaj byl pro nás určitě dobrou zkušeností. I přes horší výsledky jsme si pak udělali radost mimosportovní aktivitou :-) Jde hlavně o partu lidí, kterou to baví a dokáže spolu být nejen kvůli sportu, ale taky proto, že si vlastně všichni výborně rozumíme :-)

Takže děkujeme všem.

hráli : Adam, Koluči, Štěpa, Přema, Ondra N., Jirka, Jacob, Forňa, Ondra H., Mates, :-)

odvoz : Martin, Marek, Marian, Jara- M@M@M@J :-)

doprovod : Šárka, Jana :-)

Kompletní výsledky: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=place&akce=1855&pda=2&admina=

Foto: Finálový turnaj kadetů U16 v Havlíčkově Brodě


23.-24.9.2017 - Mezidivizní turnaj v Chomutově, 3. místo

Nebudu to prodlužovat..

Cesta byla dlouhá, svižná, čas příjezdů včasný.

Rozlosování - dvě skupiny po třech

naše skupina - Kunovice, Ostrov, Pardubice

druhá skupina - Chomutov, Ledenice, Joudrs

Sobotní první zápas proti Ostrovu: Soupeř byl na rozehru příjemným začátkem avšak jedna směna nám v obraně příliš nevyšla a tak nám zaslouženě Ostrov uštědřil několik bodů. Další průběh zápasů je více na naší straně a vyhráváme poměrně jistým výsledkem .....15 : 7

Sobotní druhý zápas proti Pardubicím: Začínáme dost podobně jako s Ostrovem a ujímáme se vedení. Bohužel nám opět jedna směna nevychází a v obraně děláme spoustu chyb. Tým, který má ambice postupovat do extraligy by rozhodně neměl takto chybovat. Zápas sice vyhráváme, ale s výsledkem nebo spíše s kvalitou naší hry nemůžeme být až tak spokojení. Víme, že nás čeká v neděli silný soupeř z Ledenic a sobotní prověrka našeho týmu neproběhla dle nešich představ.

Pardubice - Kunovice 5 : 16

První nedělní zápas s Ledenicemi: No co Vám budu povídat. Od začátku Nás Ledenice válcovaly a trvalo to až dokonce. Naši šneci si vybrali zřejmě nejhorší čas na to kdy se jim nedaří na pálce a navíc chybují v poli neuvěřitelným způsobem. Výsledek tomu také odpovídá. Musíme přiznat, že na Ledenice jsme tentokrát neměli. Bylo to díky slabému výkonu šneků, ale také díky posílám v týmu Ledenic, kteří svojí silou na pálce překazili šnekům sen o postupu do extraligy. Ledenice tak po vítězství postupují do finále, kde budou bojovat proti Chomutovu.

Kunovice - Ledenice 1 : 15

První místo na tomo turnaji znamená postup do extraligy kadetů....Nás však čeká zápas o třetí místo...to zaručuje postup do finálového turnaje kadetů, kde se sejdou ti nejlepší včetně Ledenic a Chomutova.

Boj o třetí místo se odehrává mezi Snails a Joudrs. Začínáme dobře a tým šneků se po kolapsu s Ledenicemi probouzí do velmi kvalitního výkonu, který si udržuje po celou dobu zápasu. Hra v poli je jednoduchá, přesná a bezchybná. Hra na pálce taktéž. Joudrs tentokrát nenachází klíč na naši obranu a na pálce se prosazují jen mírně. Kunovice celkem jasným vítězstvím obsazují třetí příčku na turnaji a čeká je tak ještě turnaj finálový, který se uskuteční za 14 dní v Havlíčkově Brodě........ ( 6 - 8.10.2017 )

Kunovice - Joudrs 9 : 0

Děkujeme hráčům : Adam, Koluči, Mates, Přema, Dejv, Jirka, Forňas, Michal, Štěpa, Vašek, Ondra.

Děkujeme řidičů, rodičům, trenérům. S pozdravem M@M

Fotky zde.


17.-18.6.2017 - 4. turnaj 2. ligy kadetů, Sedlčany

Opravdu stručný článek o naší účasti na turnaji v Sedlčanech.

Odjeli jsme tam. Přijeli jsme tam. Zahráli jsme si tam. Najedli jsme se tam. Vyspali jsme se tam. Vyhráli jsme tam. Vrátili jsme se sem. :-).

Děkuju hráčům - Adam, Koluči, Ondra, Vašek, Michal, Štěpa, Mates, Jirka, Šíma, Přema

Děkuju holkám - Šárce a Šárce.

Děkujeme všem :-)

Kompletní výsledky na webu ČSA.


3.-4.6.2017 - 3. turnaj 2. ligy kadetů, Ledenice, Sezimovo Ústí

Kadeti společně se zástupcem žáků (Vaškem Oherou) vyrazili na již třetí turnaj 2. ligy kadetů. Tentokrátéé do jihozápadního koutu naší krásné vlasti (Lednice, Sezimovo Ústí).

Vyjelo se brzo, přijelo se akorát. Mekáč byl, horko bylo, rybníky na každém rohu, blázinec v autě, zpěv i kokrhání, buchty, sranda:-)

V turnaji jsme s určitým záměrem zkoušeli jiné sestavy a jiné posty hráčů než je zvykem, a tak se nám nepodařilo u některých mačůů dotahovat koncovky, které by rozhodli o vítězství v náš prospěch. Na druhou stranu se zkusilo něco nového a je pro nás o to cennější, že změny sestav celkem fungovaly a do budoucích turnajů máme možnost výběru. Nové sestavy však zatím nešlapaly natolik, abychom vybojovali finále.

První zápas s Ledenicemi byl asi nejlepší náš výkon i když se zápas v závěru prohrál. Druhý zápas s Tempem jsme zabrali na pálce a ukořistili jsme první výhru. Další zápas v dosti podobném průběhu a také výhra nad Sezimáčem. Druhý den ( v neděli ráno ) nás čekal tým Praha Joudrs. V případě výhry bychom se posunuli do finále. Od začátku hrajeme s odlišnou sestavou, která má v obraně dosti mezery a než se probereme ze spánku tak prohráváme o dva body, které již nedokážeme stáhnout. Joudrs tuto šanci využívají velmi dobře a zaslouženě vyhrávají a posouvají se do finále, kde se utkají s týmem Ledenic. Nás čeká boj o 3. místo se Sezimovým Ústím, kde si postupným tlakem od první až do poslední směny jdeme pro vítězství.

3. místo na turnaji může být pro některé hráče či naše fanoušky mírným zklamáním. Ale co se má stát se stane a tak to bylo vše v pořádku:-) Myslím, že si odnášíme dobrou zkušenost a o to víc na sobě můžeme pracovat a připravovat se na finálový turnaj, který nás čeká na podzim:-)

Ještě před tím však pojedeme 17-18.6.2017 na čtvrtý a zároveň závěrečný turnaj jarní části do hezkého prostředí městečka Sedlčan.

Hráli : Vašek Ohera, Adam Luňák, Matyáš Kolůch, Michal Křivák, Štěpán Horňák, Přemysl Horký, Matěj Halík, Michal Fornůsek, Šíma Prokeš, Ondra Hanáček.

Koučovali: M @ M

Řídili káru a udržovali příjemnou náladu : Peca Ohera a Jara Kolůch

M @ M

Fotografie zde.


26-28.5.2017 - Joudrs International Cup U16

Bylo - nebylo. Možná to byl jen sen....a i kdyby, tak to byl pěkný sen...

Povím Ti něco o tom co se nám všem zdálo - všem těm, kteří se vydali na cestu do Prahy na mezinárodní turnaj... Chceš?..

Jojo chci...:-)

Tak teda - Hrál se tam mezinárodní turnaj v softballu..a kunovický tým kadetů byl u toho. Dokonce hráli a hráli moc dobře. Doplnili nás i kamoši z Břeclavi. Adam Veverka a Kuba Osička.

Hmmm tak to byl asi silný tým že?...

Jojo byl. Co ti budu povídat. V pátek jsme si zahráli proti výběru Dánska. Byli to kluci šikovní a radovali se ze hry i když dělali spoustu chyb. Trénoval je novozélandský trenér a taky americká trenérka. Zápas jsme vyhráli, rozloučili se a pak šup na jídlo a pak do pelechu :-)

No a co dál?...

Hmm tak v sobotu v 7 hod ráno byl budíček...Čekal nás náročný program - tři zápasy po sobě a pak buď boj o třetí místo a nebo postup do finále.

A jak to dopadlo?...

První zápas proti Joudrs jsme podcenili a Joudrs nás drželo víc než polovinu zápasu na uzdě. Pak se šneci probrali a několik bodů v řadě znamenalo vedení, které jsme si až do konce zápasu podrželi :-)

A další zápas?...

Tak hned potom nás čekali hroši z Havlíčkova Brodu. To byl asi nejtěžší zápas. Souboj nadhazovačů i pálkařů. Za běžné hrací doby skončil zápas 3 : 3 a tak se prodlužovalo.

A prodloužení dopadlo teda jak?....

Dali jsme bod, jenže hroši dva a tak jsme prohráli a šli bojovat o postup do finále s prvním týmem druhé skupiny.

Takže třetí zápas o postup do finále byl s kým?...

Se Spectrem Praha...Byl to těžký zápas, ale naši kluci si drželi pořád mírný náskok a tak se po 70 minutách radovali z vítězství.

Takže finále?....

Jojo finále a hádej s kým :-)

Tak já nevím...nenapínej..?...

S Israelem...takže mezinárodní finále :-)

Uau. Tak to je super..a jak to dopadlo?...

Všechno to začalo v 18 hod. Byly plné tribuny a měli jsme velkou podporu fanoušků z Kunovic.

Tam byli fanoušci z Kunovic?...

Jooo hráli tam naši žáci v kategorii U13 a skončili na 4. místě a pak nám šli fandit i s jejich trénérama a rodičema.

Tak to jste měli teda parádní funklub...

Jo měli a určitě jsme i díky nim a fanouškům u webkamery dali do zápasu naše maximum. Pálka byla úžasná, nasazení hráčů jako při mistrovství světa a nakonec to všechno dopadlo skvěle a my vyhráli nad výběrem Israele :-)

Hmm páni...tak to byl krásný sen :-)

Jojo byl :-)

Děkujeme všem hráčům - Jakub Osička, Adam Veverka, Jiří Falešník, Michal Křivák, Štěpán Horňák, Přemek Horký, Matěj Halík, Maty Kolůch, Šíma Prokeš, Adam Luňák, Martin Kubiš :-)

Děkujeme všem rodičům, fanouškům, týmu žáků, trenérům za podporu :-)

M@M

výsledky: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1883&pda=2&admina=

Video z turnaje zde.


6.-7.5.2017 - 2. turnaj 2. ligy kadetů, Sezimovo Ústí, 1. místo

Naprosto stručně : 6 hod odjezd, 7.40 mekáč, 9.40 hřiště. 11.40 první zápas - výhra, 15.00 druhý zápas - výhra, 16.40 třetí zápas - výhra. 19.00 hod sprcha, 19.30 večeře v Táboře. 19.50 plné záchody v indické restauraci. 20.00 noční světelná show, 20.55 Ondra vidí UFO. 20.56 potvrzeno i jiným divákem. 20.57 nikdo mu to nevěří. 21.40 ubytovna. 22.00 staří ulehají, mladí kujou pikle. 22.30 staří spí, mladí stále kujou pikle. 02.00 mladí už nejspíš spí. 07.45 budíček. 07.50, druhý budíček. 07.55 třetí budíček, 08.00 vstáváme. 08.30 na hřišti, 09.30 hod čtvrtý zápas - výhra, 13.00 pořádný slejvák, 14.55 finálový zápas - výhra. 16.50 odjezd. 19.15 mekáč. 21.00 všichni doma v postelích.

Turnaj nám vyšel na jedničku. Asi nejlepší výkon co jsme od kluků zatím viděli. Hra na kterou se dá opravdu dívat. Silná obrana, výborná pálka. Chválíme všechny kluky za velké zlepšení, za jejich přístup a nasazení v každém zápase :-). Dííííkyy :-)

Sestava : Vašek Ohera, David Vícha, Ondra Hanáček, Michal Křivák, Štěpán Horňák, Matyáš Kolůch, Přema Horký, Šíma Prokeš, Matěj Halík, Adam Luňák.

Doprovod : Jara Kolůch, Martin Prokeš, Marek Lapčík

Vozidla : Jarovo, Martinovo, Šárčino

Týmy : Kunovice, Sezimáč, Joudrs Praha, Ledenice

Pořadí po turnaji : 1) Kunovice

2) Ledenice

3) Sezimovo ústí

4) Joudrs Praha

Všechny výsledky zde : http://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1846&index=0&pda=2&admina=


22.-23.4.2017 - 1. turnaj 2. ligy kadetů, Joudrs Praha

Opět jen krátce i když tentokrát by zasloužil náš tým dlouhé a pochvalné ódy za jejich výkon. Nic méně v jednoduchosti je krása a není proto třeba vše rozepisovat do podrobna. :-)

Bylo to prostě tak - v 6:15 se u Tesca sešel celý softbalový oddíl a každý tým se vypravil za splněním svého snu o vítězství. Nás čekala cesta do Prahy na Joudrs. Cesta ok. Proběhl mekáč, zastávka v softballshopu a snědli jsme asi polovinu nabalených buchet. Příjezd na Joudrs přirozeně pozděj. Rozvička a vše ostaní pod časovým tlakem. Do toho zima jak sfiňa.

První zápas se Sezímáčem prohra 3:13. Vše se sešlo (dlouhá cesta, pozdní příjezd, slabá rozcvička, lednové počasí) nic jiného než prohru jsme snad ani nemohli očekávat. :-)

Druhý zápas se Sedlčanama. Stále kosa jak z nosa..náš tým už se rozehrál a svoji převahu v zápasu ukázal. Výhra byla příjemná a u soupeře jde vidět stále zlepšující se tendence :-) Šneci vyhrávají 16 : 1.

Třetí zápas s Tempem. Hra je hodně vyrovnaná a je na co se dívat. Jakoby se Ti naši šneci každým zápasem zlepšovali. Je radost se dívat na to když tým nedělá zbytečné chyby a navíc je vše podporováno silnou pálkou :-) Naše výhra 13 : 10 byla těsná ale o to radostnější :-)

Čtvrtý zápas s Ledenicemi. Ledeničtí mají čtyři velké kadety ze kterých jde respekt. V První směně sice vedeme 2:0. Jeden z Obrů Ledenic však koriguje okamžitě homerunem. Očekávám vyrovnanou partii. Po další směně se však náš tým dostává do většího vedení a Ledeničtí nedokáží zabrzdit náš tlak. Naopak ke konci zápasu jsou na tom Ledeničtí dost podobně jak my v prvním zápase se Sezimáčem. Občas to tak prostě chodí. Vyhráváme 11 : 2 a čeká nás finále :-)

Podle Všeho jsme očekávali, že finále budeme hrát se Sezimovým Ústím. Nakonec však Joudrs B ve vzájemném zápase vítězí a jdou do finále.

Finálový zápas Šneci - Joudrs B. Přímý přenos na všech televizích nás nutí hrát kvalitní hru. Stejně tak i Joudrs dokazuje, že své dovednosti mají na vysoké úrovni. Vyrovnaný zápas na obou stranách rozhodují spíše drobné chyby, které v kadetské soutěži bývají na dennním pořádku. Se štěstím se ujímáme vedení a toto si poté udržujeme až do závěrečné směny. Skore 4 : 2 v náš prospěch je dokonalým završením prvního turnaje 2. kadetské ligy.

Děkuju všem hráčům za výbornou hru a vůbec celý víkend :-). Bylo to moc fajn. Děkuju taky Frantovi, Radce, Šárce a Šárce a samozřejmě i Jarovi :-) Pěkně se tato skupinka fanoušků, řidičů a rodičů v jednom o nás starali :-)

Tito hráči si odnesli pohár za prvenství : Vašek Ohera, David Vícha, Jirka Falešník, Michal Křivák, Přema Horký, Mates Halík, Štěpán Horňák, Šíma Prokeš, Maty Kolůch, Adam Luňák. :-)

M@M

Šneci - Sezimovo Ústí 3 : 13

Sedlčany - Kunovice 1 : 16

Kunovice - Tempo 13 : 10

Ledenice - Kunovice 2 : 11

Kunovice - Joudrs B 4 : 2

Fotky z turnaje zde.

Všechny výsledky: http://softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1844&pda=2&admina=

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie