16.9.2017 - 5. kolo - Kunovice, 2. místo

V sobotu 16.9.2017 proběhlo v Kunovicích na Mlatevni poslední kolo Moravské ligy kadetů.

Tohoto kola se zúčastnily následující týmy : Brno, Otrokovice, Břeclav, Kunovice.

Systém každý s každým.

Co se týká našich výkonů : První zápas jsme odehráli proti Brnu, které se postupně zlepšuje ve svých softbalových dovednostech. Na tým Kunovic to však nestačilo a kunovjané tak první zápas vyhrávají.

Kunovice - Brno 8 : 3

Druhý zápas nastupujeme proti ostříleným Břeclavákům kde na prknu ukazuje svůj um břeclavský pitcher Osička. Tento extraligový nadhazovač nedovolí Kunovickým nic a proto i výsledek odpovídá průběhu zápasu.

Břeclav - Kunovice 11 : 0

Třetí a poslední zápas hrajeme proti Otrokovicím. Na prkno dávají otrokovičtí stále se zlepšující nadhazovačku, která svými výkony v poli tak i na pálce předčí většinu kadetů. Tým Kunovic jde však dravě za vítězstvím a svoji silnou pálkou se nakonec dostává do výrazného vedení.

Kunovice - Otrokovice 17 : 1

1. místo Břeclav

2. místo Kunovice

3. místo Brno

4. místo Otrokovice

Celkové umístění po všech turnajích Moravské ligy patří týmu Kunovic - 1. příčka. GRATULUJEME.

Děkujeme hráčům : Adam, Koluči, Mates, Přema, Jirka, Forňas, Michal, Štěpa, Ondra, Šíma.

Děkujeme všem co nám na domácím turnaji pomohli s rozhodcováním a úpravou hřiště.

S pozdravem M@M


1.5.2017 - 4. kolo - Brno, 1. místo

Tentokrát v jedinečné sestavě a v plném počtu 10 hráčů - jen kadeti bez výpomoci zkušených žáků vyrážejí šneci do Brna.

Začneme ohranou písničku - sraz UH Tesco v 8.00 hod. Rodiče i hráči včas, trenéři mírné zpoždění :-).

Sestava - 3 auta, 10 hráčů, 6 ostatních. Do ostatních patří (Prokýn, Lapín, Kolučínyovi, Halíčena a Botkyčena :-). Do aut patří - (nové, starší, nejstarší). Do hráčů patří (staré známé firmy Luňák, Kolůch, Křivák, Horňák, Halík, Horký, Prokeš a nové známé firmy Fornůsek, Hanáček, Falešník).

Cesta ok. Zastávka na čokoládu, kafé, buchta. Paní Kolůchová umí :-) Pokračujeme..Buchta nás zdžela. Opět pozdní příjezd. Areál krásný. Fouká, svítí sluníčko, stejně je kosa. Převlékáme se. Jdeme na rozvičovací plochu. Rozcvičku nestíháme. Rovnou hážeme. Vše ok. Jdeme hrát.

První zápas s Českým Těšínem. Tlačíme, vychází to, je to venku. Uf. Hodně úsilí, ale za ten výsledek to stálo. Těší nás první výhra s Těšínem. Skóre 12 : 1 nás příjemně naladilo k dalšímu zápasu.

Druhý zápas s Otrokovicema. Věříme si. Nestačí to. Hrajeme dobře. Nestačí to. Neděláme chyby. Nestačí to. Pálíme. Nestačí to. Otrokovice nás udolávají 5:2 dvěma odpaly k plotu. Musíme pochválit jejich hru. Bezchybná obrana a vydařený útok v pravou chvíli nám vzal vedení 0:2. Nedá se nic dělat gratulujeme a jdeme dál.

Třetí zápas s Brnem. Po vydařeném obědě v nové vydařené restauraci se daří i v zápase. Jdeme od první směny na plno a energie ze šneků proudí všemi směry. Obrana super, útok super, počasí super, fanoušci super. Džíme brňany zkrátka a jen přidáváme bod po bodu. 12 : 0 pro šneky byl krásný závěr za celým hracím dnem.

Odjížíme s prvním místem, druhé jsou Otrokovice, třetí Brno, čtvrtý Český Těšín. I přes jednu prohru se nám podařilo obsadit bednu a to opět na nejvyšším místě.

Nejde ani tak o to prvenství ale spíš o to, že kluci už hrají opravdu softball na který je radost se dívat. Zkušenosti z let minulých se nyní projevují na hřišti. Pohyb hráčů na metách, v obraně i hra v útoků už jeví známky vyzrálého softu. Děkujeme proto hráčům za jejich výkon a těšíme se teď o víkendu na další turnaj který se koná v Sezimově Ústí. Určitě si uděláme zase krásný výlet :-)

Fotky zde.

A tentokrát ještě krátký videosouhrn od Martina:-)

M@M


2.4.2017 - 3. kolo - Břeclav, 1. místo

Turnaj Břeclav : 7:30 sraz, 7.50 odjezd, 9 hráčů, 2 auta, 45 minut cesta, 60 minut rozcvička, 10.15 první zápas, 8:7 výhra nad Těšínem, 75 minut pauza, 12.45 druhý zápas, 6:3 výhra nad Brnem, 75 minut pauza, 15.15 třetí zápas, 4:4 remíza s Břeclaví, 16.30 obsazujeme 1. místo, 17.05 odjezd, 17.20 zmzlina, 18.15 UH, 19.00 všichni doma.

hráči : Adam Luňák, Maty Kolůch, Přemek Horký, Šíma Prokeš, Vašek Ohera, Michal Křivák, Michal Fornůsek, Ondra Hanáček, Jirka Falešník.

účastníci zájezdu : Jara Falešník, Martin Prokeš, Marek Lapčík, Martin Kubiš, Kryštof Prokeš

zúčastněné týmy : Břeclav, Kunovice, Český Těšín, Brno

výsledek : 1. místo -Kunovice společně s Břeclaví.

fotky: tady

Někdy je potřeba napsat i kratší článek. Poděkování všem hráčům za jejich přístup ke hře, gratulace k 1. místu, poděkování všem účastníkům zájezdu, poděkování všem, kteří přispěli svojí trochou do mlýna :-) Díky. M@M


4.3.2017 - 2. kolo - Otrokovice, 2. místo

Halová mlata Moravskej ligy ( Otrokovky - 4.3.2017 )

Odjezd v sedm.30 od Tezka z Hradišťááá. Dvě káry přijely a děcka odvezly. Já se přidal k nim a tak se stvořil tým. Bylo nás tam v celku dosť však jeden přislíbil ,že prýjďe na pomoc.

První mlata v 9 ráno, vyhráť se sůpeřem je nám dáno. Z vyšší moci de nám kdecoo aj ta pálka prostě všecko. Sůpeř z Otrok snaží sa nám vrátiť úder, však pozdě je a jejich úděl je tento mač přes snahu prohráť. Budiž tedy konec stavu pět ku dvěma pro Moravu. Pro Moravu Slováckou v Kunovicách hrajůcó.

Druhá mlata po obědě z břeclavskýma už to nejdě. Sůpeř tlačí na šneka však ulita je přetěžká. První tlak byl zastaven a hle další hráč, kterýž byl přislíben. Od tej chvíle sa šnek zvedá, Břeclav potej bod už nedá. Sic vítězství sme nedosáhli pěknů hru sme ukázali. Jeden bod ku čtyřem jejím toť závěr stavu před posledním. Posledním to zápasem snáť si výhru odnesem.

Třetí mlata s Těšínem snáť sa hrála přes týdeň. Jeden bod na našej straně, zkusme zabrať deme na ně. Napnutí sů naši šneci aj s rodičama prostě fšeci. Nakonec to rozjedem, Český Těšín přejedem. Až v závěru sa nám to daří v sedmi bodoch sa skore staví. Sedum jedna pro šneka za pár týdnů odveta :-)

Turnaja sa zúčastnili aj rodičové našíí milí. Tož jmenovitě Luňáci a Kolůchové - příroda sa vrací k sobě. K tomu Peca Ohera ach to byla nádhera. Jindra Hráček to je ten, který nás vzal Volcfágnem. Za odměnu nanuk byl, to pan Kolůch nás odměnil. Díky Tobě i všem za to, že téměř přivezli sme zlato. Stříbro je však taky dobré v dnešní uspěchanéj době :-)

Hráli:

Šimon Joura, Radek Hráček, Vašek Ohera (žáci), Přemek Horký, Michal Křivák, Michal Fornůsek, Ondra Hanáček, Štěpán Horňák, Kolůch Matyáš, Adam Luňák (kadeti)

A eště něco z foťáka od Peci.


11.12.2016 - 1. kolo - Vánoční turnaj v Břeclavi

V neděli 11.12.2016 naši kadeti doplněni o jednu kadetku vyrazili na již opravdu poslední letošní turnaj.

Jednalo se o vánoční turnaj v nedaleké Břeclavi.

Účast týmů byla menší, ale pro spestření zimního softbalového období plně dostačující. Domácí Břeclav ve sportovní hale přivítala SK Sever Brno a naše milé šneky z Kunovic. První zápas šneků započal v 10.45 hod a soupeřem nám byl tým z jihomoravské metropole.

Brno - Kunovice 4 : 12

Brňákům jsme nedali mnoho šancí ukázat svůj um a tak se odehrávalo vše spíše v naší režii. Začátek i střední část zápasu patřila šnekům. V závěrečné části zápasu se zaskvělo v útoku Brno, které uštědřilo šnekům tři body.

Kunovice - Břeclav 0 : 5

Jak už to bývá - Břeclav nám opět ukázala, že v útoku máme ještě co dohánět. Obrana byla na obou stranách téměř vyrovnaná avšak pálkařská síla šneků se tentokrát neprojevila. Výborný nadhazovač břeclavanů uštědřil šnekům nejméně 11 SO a tak se rozplynul i sen o čestném bodu v zápasu.

Břeclav vyhrála i ve svém druhém klání s Brnem a tak si zaslouženě odváží vavřín vítězství. Šnek z Kunek skončil na druhém místě a Brno tak zaujalo třetí místo.

Hezké je, že každý tým skončil na bedně. První, druhé a třetí místo na vánočním turnaji je hezké zakončení nadcházející sezony 2017, která nás očekává již na půdě nového dvouhřištového areálu na kunovskej Mlatevni.

PS : Pochvalu si zaslouží náš nový hráč Ondřej Hanáček, který se na svém prvním turnaji předvedl v dobrém světle a překvapil i mnohé fanoušky :-)

Hráli : Luňa, Kubi, Kolu, Horň, Hork, Křiv, Prok, Šest, Haná,

řídili : Kolu tata, Hork tata, Lapč trenér.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie