5. kolo Extraligy kadetů (8.-9.9.2018 - Havlíčkův Brod)

SOBOTA :
Odjezd brzo, příjezd včas ,hráčů devět, počasí super.
Zápas s Havlbrodem.
Začátek slibný, prostředek bezchybný, závěr příjemně vítězný.
Zápas se Spectrem
Začátek příjemný, prostředek překvapivě dobrý, závěr bohužel prohraný.
Po zápasech basket, obchod, jídlo, sledování zápasu juniorů, přejezd, boj o žíněnky, basket, spánek.

NEĎELE :
Zápas s Břeclaví.
Začátek aktivní, prostředek aktivní, konec aktivní, vítězně končící.
Zápas s Mostem.
Začátek zajímavý, prostředek udržitelný, konec slabší bez vítězství.
Po zápasech jídlo rychlý odjezd, včasný návrat, odpočinek :-)
Výsledky : https://softball.cz/modules.php?op=modload&name=liga&file=index&do=schedule&akce=817&pda=2&admina=&hraciden=2018-09-08&vyloucene=1
Účast : Kolůch M., Horký, Trtílek T., Hanáček, Hráček, Křivák, Vícha, Ohera, Prokeš, Falešník.
Ostatní účast : Hráček J., Kolůch J., Kolůchová J ., Trtílek M. Lapčík M.

4. kolo extraligy kadetů (16 -17.6.2018 - Kunovice )

Čtvrté kolo extraligy kadetů se konalo na domácí půdě kunovské Mlatevni a myslím, že fanoušci, hráči a všichni příznivci softbalu si užili báječný víkend.:-)

Snails - Locos 2 : 6

Nebudu to prodlužovat - Do 5. směny stav 1 : 1. Na nadhozu Locos stál tentokrát Osička. Břeclavští nám chtěli oplatit porážku z Prahy, ale neměli to vůbec jednoduché. Velmi krásný zápas, který se rozhodoval až v šesté směně. V poslední směně se štěstí totiž přiklonilo k našim jižním sousedům. Šnek udělal jednu z mála chyb v obraně, kterou Břeclav využívá - stahuje dva body a po další bodové náloži se nám sen o výhře hroutí. V závěru kontrujeme jen jedním bodem.

Snails - Spectrum 7 : 6

Druhý zápas se proti šnekům staví Spectrum Praha. Opět tým, který nám má z Prahy co vracet. Divácky atraktivní zápas - body se přelívají na obou stranách. Náš náskok se nám v jeden moment ztrácí v nedohlednu a Praha přebírá vedení. Šnek se nevzdává, přitvrzuje na pálce a srovnává. Vypjatý zápas nekončí běžnou hrací dobou a prodlužuje se. Stav 5 : 5. Spectrum se opět v tiebreaku ujímá vedení na 6:5. Dohrávka čeká nás. Šneci jsou připraveni urvat vítězství a po parádní koncovce dotahují šestý a poté sedmý rozhodující bod. Šneci vítězí 7 : 6 v prodloužení.

Painbusetrs Most - Snails 5 : 4

První nedělní zápas se bylo opět na co dívat. Šneci se ve čtvrtém hracím víkendu skutečně odhodlali předvádět vyrovnané výkony a ani v tomto zápase tomu nebylo jinak. Sice jsme tahali za maličko kratší konec, ale stále jsme soupeře dotahovali. Kdyby bylo trochu štěstíčka v závěru (stačil by jeden odpal) tak se šnek mohl radovat z výhry nad lídrem tabulky.

Hroši HB - Snails 2 : 5

Poslední zápas s Havlíčkovým Brodem. Šneci byli odhodlaní urvat si ještě jednu výhru. Závěrečné vystoupení nemělo chybu. Velice dobrý začátek šneků, tvrdé odpaly a kvalitní obrana zajistila kunovickým vítězství nad velmi silným soupeřem. Jediný skalp, který nám chybí je skalp Mostu..snad v posledním kole se dočkáme :-)

V závěru bych chtěl poděkovat nejen hráčům, ale všem, kteří se podíleli na provozu domácího turnaje. Holky v bufetu, trenéři jiných týmů a další dobrovolníci, kteří přispěli svou činností na hřišti si zaslouží velký dík.

A ještě poděkování těmto hráčům :

Hráli : Koluči, Adam, Mates, Šíma, Jirka, Přema, Sam, David, Tomáš, Michal, Vašek, Radek, Ondra

Trenéři : Martin a Marek

M @ M

FOTO: Extraliga kadetů - Mlatevňa Kunovice


3. kolo Extraligy kadetů (2.-3.6.2018 - Praha, Spectrum)

Tentokrát se odhrávala extraliga kadetů v matičce Praze a to konkrétně na hřišti Spectra Praha (Černý Most).

Odplutí z přístavního mola Tesca Uherské Hradiště bylo v 8.00 hod. Přišlo 8 hráčů, 8 minut se čekalo než se nalodíme, 8 minut zahříváme auta, 8 hodin jedeme do Prahy....:-) Poslední údaj je smyšlený.

8 hráčů není moc, ale naštěstí nás v Praze čekala nová posila a to Tomáš Trtílek z Ledenic. Musím říct, že Tomáš všem ukázal, že je výborný chytač a výborný pálkař a obrovskou měrou přispěl k první i druhé výhře šneků.

Snails - Most 7 : 17

Zápas z počátku vyrovnaný, pozdějí velmi nevyrovnaný. Most je právem na špici tabulky extraligy kadetů a na vítězství proti tak silnému týmu se ještě budeme muset chvíli počkat - možná na domácí půdě na mlatevni bychom se mohli hecnout :-)

Snails - Břeclav 7 : 6

Zápas ve kterém jsme hráli výbornou hru, dobře jsme pálili, dobře jsme bránili a vzhledem k tomu, že našim jižním sousedům chyběl jejich nejlepší pitcher Osička, byl pro nás tento zápas velkou výzvou. Stále vyrovnaný zápas se povedlo dotáhnout do vítězného konce a všichni se tak mohli radovat z prvního vítězství šneků v extralize kadetů :-)

Po těchto dvou zápasech nás čekal oddych a všichni jsme se ubytovali v tělocvičně nedaleko hřiště. Poté jsme chtěli na jídlo, ale vietnamec v Černém Mostě nám přišel málo nóbl. Vydali jsme se tedy na dobrodružnou cestu do centra Prahy. Skončili jsme stejně u vietnamce :-) Po návratu jsme ulehli do svých spacáků. Spánek byl výživný. Každý pohyb ve spánku jsme všichni tvrdě pocítili na vlastní kůži a na vlastní oči. Při každém pohnutí se totiž rozsvítilo asi 100 obrovských světel umístěných nad žíněnkama a svítilo zhruba další hodinu než uhaslo. Statistika - Spánek ve tmě 10 minut, spánek pod žárem světla 7 hod, 50 minut.

Snails - Spectrum 6 : 5

Nabití energií nočního osvětlení jsme najednou podavali nadstandartní výkon. Tento zápas byl velmi kvalitní podívanou a můžeme být se šnekovským výkonem opět velmi spokojeni. Další naše vítězství všechny potěšilo a dodalo mnoho sil do posledního zápasu s Havlíčkovým Brodem.

Snails - Havlíčkův Brod 9 : 10

Co si budeme povídat....Výborně rozjetý zápas z naší strany - 6:0 po 3 směnách pro nás....jenže O OU...jedna směna nám silně nevychází. Všichni pocítili slabost v kolenou a neunesli na svých bedrech zřejmě tíhu dalšího vítězství. Dostali jsme 9 bodů....jojo. za stavu 6 : 9 jsme se ale nevzdali a v poslední směně - stav 8:9 s obsazenou 1 a 3 metou odpalujeme ránu na jedničku a je poslední aut. Bohužel to nevyšlo...Ale dvě výhry jsou super a tak můžeme všechny opravdu pochválit a všem poděkovat za jejich výkony.

hráli : Tomáš Trtílek, Radek Hráček, David Vícha, Michal Křivák, Adam Luňák, Maty Kolůch, Sam Štefaník, Ondra Hanáček, Maty Halík,

trenéři: Martin a Marek


2. kolo extraligy kadetů (19-20.5.2018 - Most)

Na druhé kolo extraligy kadetů jsme fičeli na druhý konec republiky a to do královského města Most. Ještě v době nedávno minulé se Most řadil mezi nejkrásnější kulturní a historické města v ČR. Cesta proběhla poměrně hladce a po příjezdu na nás čekal první soupeř :-)

Spectrum - Snails 14 : 4

Neuvěřitelný záčátek - vedení pro šneky a poté dlouhou dobu vyrovnaný zápas. Konce nám bohužel nejdou a závěrem zápasu (snad jen v jediné směně) jsme dostali pěkně nařezáno.

Snails - Hroši H.B 6 : 13

Druhý zápas se nám povedlo držet krok s velmi kvalitním týmem z Havlíčkova Brodu. Až na pár slabších momentů se nám zápas velice povedl jak v obraně tak v útoku. Na pálce se nám daří více prosazovat a kluci vyvíjejí i větší aktivitu při krádežích met což nutí soupeře více hrát.

Snails - Painbusetrs Most 11 : 19

První nedělní zápas byla opravdu přestřelka. Divácky velmi atraktivní podívaná zvedala nejedednoho fanouška ze sedačky. Spousta krásných odpalů i homerunů zdobilo tento zápas a kluci můžou být se svým výkonem spokojeni.

Locos Břeclav - Snails 10 : 0

Poslední zápas s moravským týmem byl velice rychlý a zřejmě i únava napomohla k tomu, že naši kluci se na pálce nedokázali prosadit. Břeclav nás tlačila od začátku až do konce a proto zaslouženě výhrala nad šnekem rozdílem třídy.

Celkový dojem z druhého kola extraligy : Kluci se stále zlepšují v obraně a většinou v první polovině zápasů hrají naprosto vyrovnanou partii se soupeři. Druhá strana mince je pálka..tam nám chybí rychlejší ruce a tvrdost odpalů. S tím si budeme muset pohrát větší dávkou odpalovaných míčů na tréninku :-).

Hráli : Koluči, Adam, Šíma, Jirka, Přema, Sam, David, Michal, Mates, Radek, Ondra

Jeli : Jara, Míša, Mara

M @ M


1. kolo extraligy kadetů ( 5-6.5.2018 - Břeclav )

Na první kolo extraligy kadetů jsme jeli jen kousíček a to k našim jižním sousedům města Břeclav.

Břeclav - Snails 11 : 2

První zápas jsme se spíše seznamovali s úrovní extraligy a šlo vidět, že nováčci to mají vždy těžké než se začlení a otrkají v nové vyšší soutěži. Náš výkon byl dobrý avšak na soupeře nestačil.

Snails - Spectrum 7: 19

Druhý zápas byl z naší strany alespoň více aktivní v útoku. Pokud však chybujeme v obraně nedokážeme držet krok se soupeřem a prohráváme tak rozdílem třídy.

Hroši H.B. - Snails 12 : 5

Velmi slušná hra, která odpovídá i výsledku. Šneci si zvykají na extraligu celkem rychle. Uvidíme kdy se dočkáme první výhry :-)

Snails - Spectrum 1 : 11

Poslední zápas se zkušeným týmem z Prahy. Bohužel jsme dostali mlatu. Spousta chyb v obraně se nám těžko dotahuje v útoku, který je z naší strany bohužel jen mírnější.

Celkový dojem z prvního kola extraligy : Kluci začali asi tak jak se dalo očekávat. Více chyb, málo odpalů a čtyři prohry. Jsou určitě i světlé momenty v těchto zápasech a věříme, že jich bude přibývat. Každým hozeným či odpáleným míčem se naši kluci zlepšují a v závěru sezony budou určitě ostřílení extraligový hráči :-)

Hráli : Koluči, Adam, Šíma, Jirka, Přema, David, Michal, Mates, Radek, Ondra

Jeli : Martin, Mara, Jara, Šárka, Ajka, Elenka, Adélka

M @ M

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie