8.5.2018 Moravská liga kadetů, 3. kolo - Frýdek Místek

Další kolo Moravské ligay kadetů se konalo v krásném městě v severní části Moravy a to ve Frýdku Místku. Pořadatelem toho turnaje byl Český Těšín, který si toto hřiště propůjčil. Nový baseballový areál nabídl výborné zázemí a příjemné prostředí.

Kunovice - Břeclav 4 : 1.

První zápas jsme zahájili proti starým známým softákům z břeclavské metropole. Na nadhozu za Břeclav nastoupil reprezentační nadhazovač Osička a tím se naše šance na výhru zdály být minimální. Jenže když člověk nechá vše plynout a moc nezasahuje do nastavené konstalace života - začnou se dít věci sami a lépe. Důležité určitě není vyhrávat zápasy, ale je dobré si zahrát a mít z toho radost. To vše se nám na státní svátek opravdu dařilo a i naše vítězství nad kvalitním týmem jako je Břeclav nás velmi potěšilo.

Brno - Kunovice (výsledek neznám - ale výhra pro Kunovice)

Brno tentokrát nemělo svého obra nadhazovače, ale na druhou metu se postavil mladík se zvučným hlasem, který když promluvil - jakoby zazněl zvon svatovítské katedrály. Mohutným hlasem povzbuzoval svůj tým avšak šnek domácí ulitový se postupně přesouval na mety až dorazil i na metu domácí. Brno stále dokazuje, že jejich kvalita na pálce roste a když trefí míč tak to opravdu leti.

Český Těšín - Kunovice (výsledek neznám - ale výhra pro Kunovice)

Z Těšína vyjíždí vlaky co čtvrthodinu..ještě jsem nespal a tak dál...Nechal jsem se unést Jarkem Nohavicou. Poslední zápas s Těšínem se opět kunovickým podařilo hrát kvalitní softbal a i přes tradičně se zlepšující výkon těšínského týmu jsme se mohli radovat ze třetí výhry a zároveň tak celkového vítězství turnaje Moravské ligy kadetů.

řidiči, trenéři - M @ M

hráči - Kolůch, Falešník, Hráček, Vícha, Luňák, Prokeš, Horký, Halík, Hanáček.

Kompletní fotografie


15.4.2018 Moravská liga kadetů, 2. kolo - Brno

Výsledky zápasů:

Kunovice - Český Těšín 12 : 0

Locos Břeclav - Kunovice 5 : 1

Brno - Kunovice 4 : 9

Druhé kolo Moravské ligy kadetů se odehrálo tentokráté v krásném sportovním areálu brněnského Nového Lískovce.

První zápas s Těšínem měl podobný průběh jako před týdnem v Kunovicích a proto s výsledkem mohou být šneci spokojeni. Musíme však pochválit také hráče Těšína za jejich výbornou hru ve vnějším poli. Obrovská úspěšnost pochytaných luftů v průběhu celého jejich účinkování v turnaji zvedala z lavečky nejen soupeře, ale také nejednoho fanouška.

Druhý zápas proti oblíbencům z Břeclavi. Není moc co dodávat...oni - stále stejná kvalita...my - stále stejná kvalita..tzn. opět prohráváme. Náš výkon se příliš nemění. Stačilo by snad jen dělat méně základních chyb. Poté bychom mohli pomýšlet i na vítězství nad týmem jako je Břeclav.

Třetí zápas a vyvrcholení celého našeho účinkování byl proti domácímu týmu SK Sever Brno. Náš výkon byl od začátku jasný, poté polojasný a v závěru přišla oblačnost a mírný déšť. Můžeme být rádi, že déšť nepřešel v bouřku, kterou by naše ulita už nemusela vydržet. Brno dokazuje, že umí zatlačit a my dokazujeme, že občas hrajeme úžasně, ale umíme i pokazit. Celkově jsme zatím zkušenějším týmem a proto dokážeme koncovky zápasu držet stále ve svých rukou.

Břeclav si opět odvezla titul, druhé Kunovice, třetí Brno a čtvrtý Český Těšín.

hráli: Mates, Adam, Michal, Ondra, Sam, David, Radek, Vašek, Přema,

řidiči: Jara, Mara, Martin

šprti: Koluči, Jirka

doma s naraženým prstem: Šíma

M @ M


14.4.2018 Havlíčkův Brod - přípravný turnaj kadetů

Výsledky zápasů:

Joudrs A - Kunovice 6 : 0

Kunovice - Hroši Havlíčkův Brod 2 : 12

Kunovice - Joudr B 4 : 7

Jako přípravný turnaj si šneci z Kunovic vybrali Havlíčkův Brod. Tohoto turnaje se účastnilo několik extraligových týmů se kterými se budeme pravidelně setkávat v letošním roce.

Na úvod nás čekal tým Joudrs A z Prahy. Přiblížím jen něco málo. První směna - my na pálce. obsazujeme první metu, druhou metu,třetí metu...nula autů, odpal do vnitřního pole, bum prásk, 3 auty..:-) Škoda, škoda..místo několika doběhů odcházíme bohužel s nulou. Podaří se nám dokonce naplnit i v dalších směnách plné mety, ale bohužel nám chybí ten závěrečný odpal. V obraně hrajeme celkem slušně, ale i přesto nám v každé směně uděluje soupeř nějaký ten bodík a prohráváme 6 : 0.

Druhý zápas nastupujeme proti domácím hráčům z Havlíčkova Brodu. Tady se nám příliš nedaří. Obrana ani útok si vybírá svou chvilku a nenacházíme žádný mocný lektvar na to jak otočit průběh zápasu v náš prospěch. Dobré je že nabíráme aspoň zkušenosti a můžeme srovnávat kvalitu extraligových týmů.

Třetí zápas natupujeme proti Joudrs B. Tyto hráče známe z loňského roku kdy jsme se potkávali na hrací půdě druhé ligy kadetů. Tentokrát taháme za kratší konec a díky chybám v obraně navíc umožňujeme soupeři aby nám pokaždé o nějaký bodík utekl.

Na turnaji se nám nepodařilo zvítězit, ale turnaj měl být pro nás hlavně setkáním s týmy, které softball hrají na té nejvyšší úrovni a osahat si úroveň extraligy kadetů ještě před prvním extraligovým turnajem.

hráli: Mates, Adam, Michal, Ondra, Sam, David, Radek, Vašek, Přema, Jirka, Šíma, Koluči

řidiči: Jara, Radka

trenéři: Martin, Mara M @ M


Neděle 8.4.2018, Kunovská Mlatevňa, Kunovice

Rozpis 1. turnaje Moravskoslezské ligy kadetů

1. - 9:00 - Snails Kunovice : SK Sever Brno
2. - 10:15 - Locos Břeclav : SKG Český Těšín
3. - 11:30 - SKG Český Těšín : Snails Kunovice
4. - 12:45 - SK Sever Brno : Locos Břeclav
5. - 14:00 - SK Sever Brno : SKG Český Těšín
6. - 15:15 - Snails Kunovice : Locos Břeclav

Výsledky zápasů:

Kunovice - SK Sever Brno 6 : 5

Český Těšín - Kunovice 2 : 11

Kunovice - Locos Břeclav 4 : 10

První kolo Moravské ligy kadetů se odehrálo na domácí půdě šneků.

Jako první zápas nastoupili šneci proti kabrňákům z brněnské metropole. Pokud srovnáme výšku a váhu hráčů z Brna a hráčů Kunovic...musíme konstatovat, že se jednalo o boj Davida s Goliášem. Jistě tušíte kdo byl obrem a kdo bobrem. Zápas to byl dramatický až do poslední chvíle, ale nakonec David v podobě šneka z Kunovic zvítězil v těsném výsledku 6 : 5.

Druhý zápas se proti kunovickým postavil tým z Českého Těšína. Tým ze severní části naší krásné Moravy má začínající hráče, kteří se rychle učí softbalovým dovednostem. Na všemi mastmi mazaného šneka to však nestačilo a mohlo se slavit již druhé vítězství.

Třetí zápas nás čekal otrlý tým z jihu. Náš jižní soused z břeclavského království nedal šnekům mnoho šancí. Jejich kvalitní pole a stejně kvalitní pálka rozdala karty hned na začátku zápasu. Šnek občas vystrčil růžky, ale nepovedlo se mu zvrátit utkání ve svůj prospěch.

Břeclav si odvezla titul z prvního turnaje Moravské ligy kadetů, druhé Kunovice, třetí Brno a čtvrtý Český Těšín.

hráli : Šíma, Koluči, Radek, Ondra N, Ondra H., Sam, Michal, Přema, Jirka, David,

nehráli : Ti co nepřišli

řidiči : nikam se jet nemuselo

M @ M

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie