21.-22.9.2019 - 5. turnaj o umístění, Hradec Králové

Liga Kadetů: Hradec Králové - poslední letošní ligový turnaj

Do Hradce Králové jsme vyrazili s jasným cílem, vyhrát daný turnaj. V sobotu jsme narazili na Pardubice, které jsme znali z minulého turnaje, který pořádali.

První vítězství 10:2 a očekávání s čím dorazili kluci z Tempa, se kterými jsme měli hrát druhý zápas.

Vyšší kluci z Tempa, se kterými hrají I naši Junioři tým Pardubic také rozdrtili. Zápas, který měl určit kdo půjde do semifinále a kdo si zahraje čtvrtfinále byl vyrovnaný. První dvě směny jsme soupeři nedovolili žádnou aktivitu.Skvěle házel Ondra. Totéž se však musí řict i o nadhazovači Tempa, který naše pálkaře držel na uzdě. Bohužel celý zápas. Do třetí směny jsme dali na nadhoz záměrně Radka, který taky Tempo držel, ale i tak se jim po našich chybách podařilo skorovat na konečných 0:4.

Neděli jsme tak hráli odspodu, kdy jsme ve čtvrtfinále jasně porazili domácí Hradec Králové 12:3 a to nám 3 body udělali na Davida Jelínka, který zápas dohazoval...

Semifnále nám určilo tým Joudrs A, tj. lehce starší kluky. Svižnější nadhoz a drobné chyby stanovily v zápase náskok 4 bodů pro Joudrs, ale kluci se nevzdali a v poslední směně dotáhli stav na 3:4. Druhá meta obsazená, dva auty a náš pálkař dostal bohužel SO.. Škoda, ale i tak pěkný zápas.

O třetí místo jsme pak opět potkali Pardubice, které jasně porážíme 8:1 (bod nám udělali na nadhoz Vaška Ohery).

Celý turnaj navíc odehráli premiérově za kadety i žáci Gigi Halámek a Kuba Beránek.

Co dodat? Jsme rádi za dva kvalitní zápasy, které nám ukázali, že potřebujeme hrát na lepší nadhazovače.

Trenéři si odvážejí z posledního turnaje poznatek, kdy na slabší týmy jasně dominujeme, ale nejsme schopni rychle přeskočit na rychlý a kvalitní nadhoz.

Je to i tím, že jsme se celou sezónu s tak rychlým nadhozem nepotkali

Přesto jsme rádi za první zkušenost tohoto mladého týmu, ze kterého nám žádní kluci neodchází k Juniorům (věkem).

Sestava v Hradci: Jelen, Ondra, Jerry, Dave, Tíma, Váša, Zelík, Kuba B. Gigi, Ráďa,

Trenéři: Skalp, Ajka, Horst

Foto: Liga kadetů, 5. turnaj, Hradec Králové


7.-8.9.2019 - 4. turnaj, Pardubice, 1. místo

Kadeti odjeli za deštivého počasí do Pardubic na další kolo Kadetské ligy.

10 hráčů čekalo, zda se v Pardubicích neotočíme a nepojedeme domů kvůli podmáčenému hřišti. Pardubice překvapily, kdy hřiště bylo hratelné a i počasí se umoudřilo i proto jsme zvládli celý víkend.5 zápasů za dva dny. Ve skupině 4 a pak vyhrané finále!

Celý turnaj jsme zvládli velmi solidně za což svědčí 61 vstřelených bodů. Bodů mohlo být i více, kdybychom v některých zápasech netrénovali různé situace.

Své velmi dlouhé homeruny si odpálili Ondra Nemrava a David Jelínek. Na nadhozu se krom Ondry Nemravy či Matese Zelinky představili i sváteční nadhazovači - David Vícha, Vašek Ohera, David Jelínek.

Celý víkend byl pro nás vhodnou přípravou na další turnaj, který odehrajeme za čtrnáct dní.

Kompletní výsledky

Sestava: Jelen, Ondra, Jerry, Alda, Dave, Váša, Ráďa, Zelík, Filda, Mates H (žolík),

Trenéři: Skalp, Ajka, Horst

Skvělá fanynka: Lenka N


28.-30.6.2019 Summer Camp 2019

- letos v Pitíně
- Junioři, Kadeti, Žáci
- tenis, tenis, tenis
- ringo, beach
- bazén, bazén
- cesta vlakem tam
- cesta vlakem zpět
- spaní - realita v tělocvičně a na hřišti :-)
- areál super
- zábava super

14.-16.6.2019 Open kadetů na Mlatevni

Do Kunovic se v červnu sjeli nejlepší týmy ČR, které chtěli zabojovat o neoficiální titul Nejlepšího týmu kadetů.

8 týmů bojovalo od pátku do neděle. Je však velkou škodou, že svaz, který tento turnaj pořádal nám nějak s organizací nijak nepomohl.

Snad jen s vyjímkou toho, že poslal rozlosování. To hlavní a to rozhodčí nám však neposlal! Navíc svaz vůbec nedal ani vědět, že rozhodčí nebudou...

Naši Muži, Junioři i Ženy atd. byli na turnajích a tak jsme sháněli kde to šlo. Moc tedy děkujeme Pegasovi, Marovi, Martinovi K, Honzovi V, Ondrovi, Matymu, Adamovi (snad jsem na některé nezapomněl..) za pomoc a to, že jsme opět turnaj zvládli na jedničku - tedy co se týká organizace.

Samotný turnaj měl kvalitní obsazení. Vyhrál, a to se v Kunovicích stává snad už tradicí, tým Joudrs (ročník 2003-2004), který předloni u nás získal také titul Mistra ČR v žácích.

Kompletní výsledky zde

Naše výsledky:

Snails x Brno - Brno posíleno o pardubičáky nám ze začátku dělalo problémy, když jsme si však uvědomili, že jsme už ze školy doma, tak jsme zabrali a tým Brna porazili.

Snails x Trhové Sviny - tento vyrovnaný zápas jsme nezvládli na nadhozu a zdravotně, i když výsledek je krutý tak předvedená hra byla slušná - prohra 4:12 - zejména byl zápas ovlivněn velkým vedrem, ze kterého naši kluci neměli únik. Měli jsme jeden zdravotní kolaps a další kluci byli na pokraji vyčerpání. Hrát celý zápas v 40C a v dagoutu mít cca 50C nám nepřidalo. Soupěř měl alespoň stín, na nás stále svítilo, ale i to je pro nás poučení.

Snails x Locos - naše zasloužená výhra 10:6

Snails x Ledenice - asi nejhezčí náš zápas na turnaji, kvalitní obrany hrály prim. Bohužel v prodloužení jsme padli o bod... stav 1:2 - tím jsme se dostali k zápasu o páté místo.

Snails x Kostelec - boj o páté místo, zápas oboustranně uvolněný s řadou nedůrazů na obou stranách byl pro nás šťastnější. Výhra 9:7 a tedy konečné PÁTÉ MÍSTO.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem rozhodčím a ještě bufetářům a všem, kteří nám moc a moc pomáhali od pátku do neděle!!!

Děkujeme

Tým: Ondra, Jerry, Radek, Dave, Jelen, Fífa, Alda, Váša, Tíma, Šimon, Zelí, Gigi,

Trenéři: Skalp, Ajka, Horst

Turnaj se uskutečnil s podporou Zlínského kraje, z dotačního programu MaS01-19 JEDNORÁZOVÉ PROJEKTY V OBLASTI MLÁDEŽE A SPORTU. DĚKUJEME.


1.-2.6.2019 3. kolo Liga kadetů Morava - Břeclav

Do Břeclavi jsme vyrazili zabojovat o to dostat se mezi dva nejlepší týmy a tím se probojovat mezi nejlepších 8 týmů kadetů pro sezónu 2019.

První s kým jsme se potkali byl Havl. Brod. Velmi důležitý zápas, který mohl pomoci dostat se do finále. Bohužel jsme na pálce nebyli tak silní a Havl. Brod nás porazil 8:5.

Další zápas jsme museli vyhrát, pokud jsme chtěli doufat v kolečko a dostat se do finále. Domácí Locos jsme silnou pálkou a hlavně dobrým nadhozem porazili 5:2. Celé jaro tedy měl rozhodnout zápas mezi Locos a Havl. Brodem. Zápas a v podstatě celou sezónu ovlivnila jedna poslední směna, kdy Havl. Brod vlažným projevem prohrál s Locos. Finále pak bylo v jasné režii Havl. Brodu, jelikož Locos nemohl postavit svou jedničku na nadhoz (už dle pravidel nesměl házet).

Tím nás vytlačili z top nejlepších týmů. Před námi tedy skončili v dlouhodbé části právě Havl. Brod a Locos. Pro nás velká škola, a zároveň chuť příští rok ukázat že na to máme.

Kluci na nejlepší osmičku jednoznačně mají. Zbytek sezóny se tedy utkáme o 9-19 místo.

Výsledky zde.

Sestava: Ondra, Jerry, Radek, Dave, Jelen, Fífa, Alda, Váša, Tíma, Šimon, Zelík, Števo

Trenéři: Skalp, Ajka, Horst


27.-28.4.2019 Kadeti vyhráli druhé kolo Ligy kadetů v Brně

Na druhé kolo jsme vyrazili do Brna. Po třetím místu z domácí Mlatevni, jsme potřebovali zabojovat, abychom ještě mohli snít o postupu mezi nejlepších 8 kadetských týmů v ČR. Tamní Sever Brno pořádal na jejich hřišti první celostátní turnaj v kadetech a zvládl to na výbornou.

Kadeti zahájili turnaj proti Havl. Brodu. Později se ukázalo, že tento zápas byl pro určení vývoje turnaje nejdůležitějším. Kluci bojovali, sice byli velmi nervózní, ale i díky silné pálce jsme tento zápas zvládli vyhrát. 11 bodů, které jsme na Havl. Brod získali nám také pomohl v konečném účtování turnaje. Konečný stav 11:4.

V sobotu nás čekal ještě jeden zápas a to s mladými kluky z Joudrs D. Věkem žáci, jsou však velmi šikovní, nicméně proti kadetské síle nemají příliš šanci. Zápas jsme vyhráli poměrem 10:1.

Nedělní štace teprve měla přijít. Budeme hrát 2 nebo 3 zápasy? Třetí zápas by mohl být finálový.

Nedělní rozehrávka měla být proti Severu Brno. Nicméně kluci z Brna na nás nasadili nadhazovače, kteří měli velký problém trefit zónu a tak jsme měli mnoho tosů. Zde se ukázala naše slabina (nutno zlepšit pro další turnaje). Zápas jsme v podstatě otočili až v dohrávce 5 směny… Výhra 3:2, upocená, ospalá výhra, která neukázala z našich dovedností skoro nic. Přesto jsme si jí cenili, že kluci nesložili zbraně a západ dotáhli do vítězství.

Zápas s Locos Břeclav měl být tím, co rozhodne o tom, kdo půjde do Finále. Locos prohráli s Havl. Brodem, proto v případě naší prohry by bylo kolečko… Výhra by nás jasně posunula do finále. Vyrovnaný zápas plný hezkých momentů z obou stran nakonec rozhodla poslední směna. Dohrávka Locos. Chyba v zadním poli, následně dotažený bod a pak další a bylo rozhodnuto o naší těsné prohře 3:4.

Kolečko však vyšlo pro nás dobře a tak jsme se ve finále potkali opět s Locos a mohli zabojovat o první výhru v Lize kadetů. Druhý nadhazovač Locos nám dělal ze začátku problémy, nicméně ke konci zápasu jsme již na pálce dominovali a zaslouženě vyhráli.

Tato výhra nám moc pomohla, abychom zkusili v Břeclavi zabojovat a dostat se mezi nejlepší kadetské týmy. Uvidíme, jakou formu si přivezeme do Břeclavi.

Závěr turnaje jsme zakončili s Avangers.. Takže někteří se dostali do postelí kolem 23 hod. Víkend jsme si tedy opravdu užili i s hrdiny! .-)

Děkujeme potravinové pomoci od Nemravů, dopravě Hráček a Nemrava.

Trenérské trio: Horst, Ajka, Přemek

foto: Liga kadetů, 2. turnaj, Sever Brno

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie