03.-04.09.2020 - 5. turnaj Superligy kadetů - Kunovice

Kadeti ukončili základní část druhým místem


Letošní základní část máme zdárně za sebou. 5 turnajů po celé ČR. Nyní stačí jen čekat jak dopadne řešení Covidu a zda opravdu finálový turnaj, na který jsme se zaslouženě kvalifikovali proběhne.

Poslední turnaj se odehrál na domácí Mlatevni. Hráli jsme na hřišti B, jelikož A je už připravováno na rekonstrukci.


Do prvního našeho zápasu jsme nasadili naše mladé naděje, které příští rok přijdou hrát do kadetů a také celá sestava byla zejména obsazena hráči ročníku 2006. I tak jsme nedali Břeclavi šanci a zaslouženě vyhráli.


Druhý zápas pak již náš tým doplnili ostatní a proti Žralokům jsme odehráli hezkou vítěznou bitvu. Sice málo odpalů na obou stranách, ale hrál se již hezký softball.


Neděle ráno nás překvapil silný déšť a po dvou hodinách vysoušení jsme přece jen začali.
Trhové Sviny, opět hezký softball, který jsme překlopili na naši stranu.


Finále proti Ledenicím sliboval kvalitní zápas, který budou rozhodovat individuální chyby (máme otestováno z několika zápasů :-)))


Ledenice nás více pálí, my jsme neuměli najít zásadní zbraň a tak jsme zaslouženě prohráli.


Doma jsme tedy skončili druzí, nevadí, nyní musíme čekat zda se uskuteční finálový turnaj.

Foto zde


19.-20.09.2020 - 4. turnaj Superligy kadetů - Břeclav

Kadeti zvítězili ve čtvrtém turnaji kadetské superligy!


Čtvrtý turnaj se odehrál konečně v dosahu pár desítek km :-), takže jsme se nemuseli trmácet přes celou ČR. V Břeclavi jsme se utkali postupně s Joudrs Praha, Locos Břeclav a Klackaři Kostelec. První i druhý den byl pro nás v mnoha zápasech testem některých hráčů na různých postech.


Dokonce i někteří naši hráči kaučovali, aby si vyzkoušeli jaké to je, když trenéra na metách hráči neposlouchají :-).


Za celý turnaj jsme nasázeli 56 bodů a to nás vždy zabrzdilo ukončení zápasu ve třetí nebo čtvrté směně o rozdíl.

Za 14 dní snad bude turnaj doma v Kunovicích, covidu navzdory...

Foto z turnaje zde

Výsledky naleznete zde


05.-06.09.2020 - 3. turnaj Superligy kadetů - Spectrum Praha

Kadeti ovládli třetí turnaj Superligy kadetů

Do Prahy jsme vyrazili s jasným odhodláním, tento turnaj vyhrát. Po minulém turnaji, kde jsme vlastními chybami skončili poslední… jsme si chtěli napravit chuť.

Výsledky hovoří za vše:

Locos x Snails = 2:15

Joudrs B x Snails = 4:27

Snails x Spectrum = 12:3

Finále:

Snails x Spectrum = 9:0

Kladně se ukazuje na nadhozu Jakub Beránek, který se tak pomalu stává další nadhazovací nadějí. Tak uvidíme, přes zimu zapracujeme 😊.

Příjezd z turnaje v 22 hod.. také hezké… Už se těšíme na poslední dva turnaje v základní části, které odehrajeme v Břeclavi a pak doma 😊, tj. žádné zásadní hodiny v autě…

Superliga kadetů na webu ČSA


22.-23.08.2020 - 2. turnaj Superligy kadetů - Kadaň

Co k tomuto víkendu říct? Že jsme dostali na zadek 😊. Všechny zápasy jsme měli vyhrát, ale bohužel se hezky sešly naše chyby.

Ale hezky postupně. První zápas s Břeclaví, jasná výhra. Zápas rozházel jednou směnou Ondra N. a skvěle doházel Jakub Beránek, který si tak připsal první výhru v kadetech.

Druhý zápas s Chomutovem, měl přinést hezký zápas.. a také, že ano, ale díky běžeckých chybám a některým minelám i v poli, jsme prohráli. Tj. bylo jasné, že musíme porazit Most a uvidíme jaké bude kolečko. Most totiž porazil Chomutov.

Zápas s Mostem byl kvalitní, nicméně jsme nechali na metách 8 běžců a opět při brutálních chybách běžců jsme prohráli..

No nic, tak do posledního zápasu s Břeclaví, jdeme si to užít, na kopec Kuba Beránek a Š. Halámek.

Břeclav pálí, nevadí, tak jim to vrátíme, ale ouhej, nám zvlhly pálky. Výsledek? Poprvé nás Břeclav porazila… a tak končíme poslední ☹.

Co si z toho vzít? Pokoru a snahu se zlepšovat. Prostě nejhorší víkend co jsme snad kdy hráli, tak hoši zlepšit 😊.

Trenéři


08.-09.08.2020 - 1. turnaj Superligy kadetů - Havlíčkův Brod

Kadeti zahájili Superligu druhým místem

Odložený start Superligy nás zavál do Havl. Brodu. Vedro a vedro nás provázelo celý víkend, takže jsme rádi, že až na jeden kolaps jsme to zvládli.

Havl. Brod B: mladí (žáci) se v této soutěži rozkoukávají, pro nás trénink.. Na nadhozu takové esa jako Jelínek, Vícha, Kalný…

Havl. Brod A: pořádný zápas 😊, Ondra na kopci (než zkolaboval, na poslední směnu jej vystřídal Matyáš). Jeden nadhoz si střihl i Šíma Joura… V tiebraku výhra 5:4.

Břeclav: s těmito kluky se budeme potkávat každý víkend, jsou naše dvojice v této Superlize. Jasná výhra a postup do finále. Šimon Joura si střihl svůj kadetský první HR!

Finále s Havl. Brod A: jiný nadhazovač, naše tři erory v poli a výhra Havl. Brodu 1:3. Přesto hezký zápas 😊

Sestava zleva:

Jakub Podškukbka, Ondřej Nemrava, David Vícha, Matyáš Zelinka, Vojtěch Kalný, Aleš Přibyl, Filip Vícha, Šimon Joura, Václav Ohera, David Jelínek

Foto zde


OPEN Pohár ČSA U16 kadeti - Memoriál Radka Štěpánka

19.06.2020 - 21.06.2020 - Eagles Praha

Sestava:

Zleva – horní řada: David Jelínek (trenér), David Jelínek Jr. , Šimon Joura, David Vícha, Vojtěch Kalný, Jakub Beránek, Aleš Přibyl, Štěpán Halámek, Alice Víchová (trenér), Přemysl Vícha (trenér)

Zleva – prostřední řada: Jakub Podškubka, Václav Ohera, Filip Vícha

Zleva spodní řada: Matyáš Zelinka, Ondřej Nemrava (na fotce chybí, ale byl s námi pátek – sobotu Tobiáš Grebeň, který v neděli odjel posílit tým žáků na turnaj do Břeclavi)

Rok 2020 je poznamenaný aktuálním děním okolo Covid-19. Přesto jsme rádi, že se už opět hraje a můžeme bojovat na hřišti a hlavně si užít týmového ducha. Kadeti tak měli na plánu jen jeden pořádný mistrovský turnaj a právě tento OPEN KADETŮ než se vyběhne v srpnu k Superlize kadetů. V Havl. Brodě jsme otestovali své možnosti na přípravném turnaji a tak jsme vyrazili plni očekávání na celorepublikové měření sil, na který se řada týmů posiluje a snaží se jej odehrát s tím nejlepším co v dané kategorii má k dispozici za hráče.

Letošní ročník byl ještě o to zajímavější, že se hrálo o pohár Memoriálu Radka Štěpánka. Jedná se o prestižní turnaj, který již přes dvacet let otevírá mužskou dospělou sezónu. Letos se premiérově o tento pohár utkaly týmy kadetů. Předpokládáme, že se Memoriál příští ročník bude opět vrátí zpět na mužské dospělé týmy.

Turnaj byl naplánovaný na tři soutěžní dny, ale počasí celý průběh turnaje změnil. V pátek se odehrály všechny zápasy dle programu, sobota nakonec vypadla celá kvůli velkému dešti a tak se v neděli odehrály jen zápasy v playoff.

Páteční zápasy byly rozhodující kdo půjde do playoff a kdo bude bojovat o nižší pozice. Díky rozlosování jsme se utkali v prvním zápase s Joudrs B, týmem který nás doslova potrápil na přípravném turnaji. Neponecháváme nic náhodě a tým porážíme jasně 13:2. Díky tomu, že Ledenice porazily Joudrs B taky, bylo jasné, že případná výhra nad Ledenicemi bude o pozici, ze které půjdeme do playoff. Přesto jsme chtěli vyhrát, ale my myslíme a Ledenice mění. Na konci zápasu nám Ledenice odskočily na 4:3.

Sobota – v noci prší, přes den prší.. řeší se co budeme dělat.. hrát, nehrát.. jak.. ve 14 hod. padlo rozhodnutí – dnes je turnaj přerušen a budeme čekat co neděle. Takže hoši honem do Vltavy – koupat se, pak na JumpPark – vyřádit se… a čekáme.

Neděle ráno bylo rozhodnuto – hraje se playoff, tak hurá na hřiště a připravovat se. První tým v playoff je Spectrum Praha. Dominantní nadhoz a dobrá pálka = výhra 15:0.

V semifinále nás čekalo velmi kvalitní Joudrs Praha, velmi vyrovnaný zápas na obou stranách, nadhazovači hráli prim.. Zápas rozhodl error, kdy kečr přehodil při krádeži třetí metu na kterou jsme udělali jediný bod zápasu. Nutno podotknout, že naše obrana se nerozsypala za stavu plné mety Joudrs, dva auty a dobrý pálkař… Učíme se i tuto dovednost ustát a to se nám snad poprvé podařilo 😊.

Finále – překvapivě pro všechny Snails a očekávaný tým Hroši Havl. Brod. Opět nadhazovači hrají prim. Sice Hroši hodně pálí, ale dávají nám možnost zahrát jednoduché auty, auty ze vzduchu atd.

Přichází dohra šesté směny, jsme na pálce, první pálkař vystál metu zdarma, PB, SO, BB, další pálkař dostává od kauče metu zdarma = plné pole.. První nadhoz a prošvih, balon kečrovi utíká, doběh…zároveň přehoz domácí mety a další doběh.. aut při pokusu o třetí doběh.. Následně pálkař odpálí na devět – luft out.. jdeme bránit sedmou směnu. Stav 2:0… udržíme a poprvé se u chlapů v historii klubu radujeme z vítězství v takovémto turnaji… Ano tito kluci mají bronzovou z Mistrovství ČR, ale vyhrát takto silný turnaj se učíme.. Sami neví jak se tvářit 😊

Neskutečné, Snails Kunovice ovládly Memoriál Radka Štěpánka, stali se ten den nejlepším týmem ČR. Budou mít těžké dokazovat svou sílu v nadcházející Superlize kadetů a hlavně obhájit svůj výkon. Máme na čem dále pracovat, známe slabá místa, ale co je hlavní.... tento víkend si srovnali hlavu, naučili se další věci..

Zhodnocení trenérů: Jsme hrdí, že se tento mladý tým stále posouvá a to hlavně mentálně. Což dokazuje, že ustál zlomové okamžiky. Přesto je třeba na sobě dále pracovat a ladit nuance.. Nyní máme před sebou velkou výzvu, která bude trvat ještě pár let, ale rádi bychom na cedulku poháru Memoriál Radka Štěpánka dostali název Snails Kunovice i na dospělém mužském turnaji.

Moc děkujeme všem co byli s námi fyzicky i těm co byli s námi online přes stream, který jsme z Prahy nejen na Moravu přenášeli.

Článek o turnaji na webu ČSA

Výsledky turnaje na webu ČSA

Foto z turnaje

VIDEOZÁZNAM Z FINÁLOVÉHO ZÁPASU ZDE

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
www.softball.cz www.nadacesynot.cz www.mesto-kunovice.cz www.kr-zlinsky.cz Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie