24.-26.09.2021 - Superliga kadetů - Mistrovství ČR - Chomutov

Hráči Snails do 16 let jsou VICEMISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY

Skvělého úspěchu dosáhli hráči Snails na silně obsazeném turnaji, kde se utkalo 6 nejlepších týmů ve věku do 16 let. Jedná se o historické vylepšení mediale z Mistrovství ČR mládeže v historii oddílu. V roce 2018 bylo historickým maximem bronzové umístění v žákovské kategorii.

Do turnaje se kunovičtí probojovali až na poslední chvíli, kdy vyhráli nadstavbový turnaj a tak obsadili v základní části 5 místo. Až v dalekém Chomutově v nově zrekonstruovaném areálu se vydali změřit síly s těmi nejlepšími. V celém turnaji tak bylo třeba odehrát 6 zápasů v cca 2 hracích dnech od pátku poledne do nedělního poledne. Úkol zněl jasně, zkusit vyhrát každý zápas. Tentokrát se totiž počítaly zápasy každý s každým.

Hned v úvodním zápase jsme se potkali s Havl. Brodem velkým favoritem na titul. Až do konce šesté směny byl zápas 0:0. V dohrávce jsme však umožnili soupeři skórovat a tak jsme prohráli 0:1. Nevadí, další zápas proti Joudrs máme více pod kontrolou a vítězíme 3:0.

Druhý den jsme věděli, že odehrajeme 3 velmi těžké zápasy. Hráči se s takto nahuštěným programem ještě nesetkali, ale byla to velmi pozitivní škola...

První zápas proti Kostelci dominujeme a vítězíme 12:1.

Hned za půlhodiny po skončení zápasu s Kostelcem jdeme na domácí Chomutov. Víme, že pokud chceme hrát o nějaké medaile musíme je porazit. Do čtvrté směny byl stále nerozhodný stav 0:0. Postupně však ve čtvrté směně zvyšujeme skore až na 4:0 a když jsme přidali v šesté směně další bod a soupeř se nedokázal prosadit, víme, že v neděli budeme hrát boj o nějakou medaili.

V 17.30 ve večerním utkání potkáváme Ledenice, už je jasné, že kdo vyhraje, tak jde do finále, kdo prohraje hraje o bronz. První směna a po chybě třetí mety skórujeme, necháváme na metách však řadu hráčů. Ukazuje se, že další body bude těžké přidat, proto pracuje perfektně obrana a Ledenicím nedovoluje vůbec nic. Ve třetí směně přidáváme další bod.. napínavý zápas se vším všudy. Cca v 19 hod je konec a vyhráváme 2:0.

Po sobotní 12 hodinové sportovní šichtě jsme ve finále!!! Neskutečné, všichni hráči do jednoho zapracovali skvěle.

Usnout a odpočinout si.. to byl hlavní cíl.

Neděle a v 11 hod zápas o zlato. Opět proti Havl. Brodu, který poslední zápasy šetřil svého elitního nadhazovače, protože měl finále jisté. Zápas se vším všudy, viděli jsme HR ze strany Havl.Brodu i od nás (V. Kalný), první tři směny Havl. Brod v každé směně dotáhl svého běžce domů. Na prkně se vystřídali oba naši nadhazovači (M. Zelinka, Š. Halámek). Zkoušeli jsme tlačit.. v šesté směně bez autu obsazujeme druhou metu, ale bohužel jsme zápas nezdramatizovali.. prohra ve finále 1:3.

Ve finále jsme zároveň protočili všechny hráče i ročníky 2008, kteří budou hrát příští rok za kadety, aby ochutnali velké zápasy.

Jak již bylo zmíněno, jedná se o největší úspěch chlapecké líhně v Kunovicích, po dvou bronzech na MČR máme konečně v mládeži lepší umístění (nebereme v potaz Mistry ČR v Juniorech 2020). Zlato tato generace získala v loňském roce na prestižním Memoriálu Radka Štěpánka.

Velká gratulace patří hráčům:

zleva vrchní řada:
trenér Přemysl Vícha, Štěpán Halámek, Matyáš Zelinka, Vojtěch Kalný, Šimon Joura, David Jelínek, Ondřej Nemrava, Jakub Beránke, trenérka Alice Víchová

zleva spodní řada:
Štěpán Jančík, Jiří Halámek, Václav Frýbort, Lukáš Bachan, Filip Vícha

Výsledky

Foto z turnaje


11.-12.09.2021- Superliga kadetů - nadstavba - Brno

Kadeti vyrazí na MČR do Chomutova

Po základní části Superligy kadetů obsadili naši kadeti 5. místo, které je posunulo do Nadstavby, ve které změřili své síly s Brnem a Břeclaví. Cílem bylo tento turnaj vyhrát, abychom mohli na Mistroství ČR. Cíl se podařilo splnit. Všechny tři zápasy kadeti jasně ovládli, kdy nedali soupeřům žádnou šanci.

Výsledky na webu ČSA

Jsme rádi, že jsme protočili hráče na různých postech a kluci obstáli.


12.-13.06.2021 - Superliga kadetů - Havlíčkův Brod

Kadeti v mladší sestavě odehráli turnaj v Havl. Brodě.

Notně omlazená sestava kadetů odehrála 4 zápasy, ze kterých nevyšla vítězně.


Řada hráčů dostala příležitost na postech které standardně nehrávají. Postupně se tým lepšil, ale na výhru jsme nyní neměli.
Kluci ví na čem pracovat :-)))

Výsledky na webu ČSA

Trenéři


29.-30.05.2021 - Superliga kadetů - Kunovice

Kadeti zahájili Superligu kadetů bez ztráty kytičky

Poslední květnový víkend byl prvním hracím po komplikované zimní přípravě ovlivněné Covidem.

Naštěstí už tedy můžeme hrát 😊. Kadeti měli před turnajem pár zápasů na rozehrání a dle nás byli tedy připraveni dostatečně.

Superligu kadetů jsme doma zahájili zápasy s našimi známými z Moravské ligy a tedy Břeclaví a Brnem.

Téměř všechny zápasy jsme dominovali a zcela zaslouženě opanovali celý turnaj. Jeden zápas, hned ten první s Břeclaví byl lehce nahraně, kdy jsme otáčeli zápas ke konci, ale zaslouženě jej vyhráli.

Největší radostí nám bylo, že se mladí kadeti 2007 a také někteří žáci z ročníku 2008 v této kategorii vůbec neztratili.

Nutno podotknout, že s největší pravděpodobností se již budeme setkávat s kvalitnějšími týmy. Hlavním cílem letošního roku bude získávat zkušenosti s novými hráči v této kategorii.

trenéři

Foto z turnaje zde

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon hotelbuchlov hotelkonicek Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie