26.-27.9.2015 - 2. liga kadetek, 5. kolo v Ostravě, hřiště Arrows

Poslední turnaj základní části 2. ligy kadetek se odehrál v areálu Arrows Ostrava. Bohužel se naplnila předpověď počasí a celá sobota byla hrána v podstatě za neregulérních podmínek v dešti, zimě a kalužích. V kombinaci se zavřeným clubhousem kvůli rekonstrukci byly podmínky pro turnaj vskutku bojové.

Chuť připravených pořadatelů turnaj odehát, potvrzená vedoucím soutěže, byla maximální a tak se v sobotu pouze posunuly začátky zápasů o cca 45 min. a byla zkrácena hrací doba o 10 min.

Snails : SK Joudrs Praha B 4:10

Náš tým jako první odehrál zápas s týmem SK Joudrs Praha B. Soupeř přijel dobře připraven a hned nám v první směně nasázel 5 bodů. Ve druhé směně se nám sice v útoku podařilo snížit na 4:5, ale v zápětí jsme nedokázali zabránit dalším odpalům a díky chybám v poli nám Joudrs odskočili nejdříve na 4:8. a v závěru zápasu pak na konečných 4:10. Celý zápas odházela Hanka Rudohradská.

Snails : SaBaT Praha 3:9

Ve druhém zápase jsme narazili na pozdějšího finalistu. Na nadhozu se tentokrát představila Kačka Hlaváčková. S házením v dešti bojovala sice statečně, ale pálkařky SaBaTu předvedly svou útočnou sílu a ve dvou směnách nám nastříleli 9 bodů. Pozitivní byla naše chut na pálce a několik dobrých odpalů, které vedly k zisku 3 bodů.

Po tomto zápase se měl hrát ještě zápas s Ledenicemi, ale protože hřiště bylo již téměř celé pod vodou, byl předřazen před nedělní program.

Snails : Ledenice 2:7

S Ledenickými děvčaty jsme potkali v soutěži poprvé. Z jejich sobotního projevu bylo zřejmé, že se v žádném případě nebude jednat o lehčího soupěře, než předchozí. Očekávání se potvrdilo a Ledenice od začátku drželi utkání pevně ve svých rukou. V zápase jsme z naší strany hráli soustředěně v poli. Hra byla obětavá a zejména ve vnitřním poli i aktivní. Na pálce jsme se však oproti sobotě nedokázali vůbec prosadit. Svižná a přesná Ledenická nadhazovačka nám nasázela celkem 10x SO.

Snails : Kotlářka 0:13

Nedělní slabší výkon na pálce se projevil i v následujícím zápase s Kotlářkou. Ikdyž jsme nadhozy tentokrát trefovali, neměli dostatečnou razanci, aby prošly obranou soupeře. Kotlářka složená z opticky zkušenějších a starších hráček nám mnoho šancí nedala a zápas byl ukončen předčasně rozdílem. Obsadili jsme konečné 7. místo.

Na turnaji se projevila celoroční slabší tréninková účast kadetek a nedostatek zkušeností pro prozatím malé množství odehraných zápasů. Bylo také znát, že družstvo muselo být opět doplněno žákyněmi, kdy tak velkou roli hraje věkový rozdíl a síla. Na druhou stranu byly k vidění i světlé okamžiky, které jsou dobrým základem pro budoucí úspěchy.

Pevně tak věříme, že příští rok budeme v soutěži rovnocenými soupěři.

Hráčky: Kája, Hanka, Vanessa, Kačka, Kate, Eva, Marša, Bára, Lucka, Mity, Ali a Vendy.

Závěrem ještě poděkování doprovodným vozidlům Michala Bachana s Martinem Rudohradským a taky hodné tetě Marťasce, která nám pomohla s ubytováním. Díky:-)

Mejla

Fotografie zde.

Kompletní výsledky zde.


20.-21.6.2015 - 2. liga kadetek, 3. kolo na Joudrs Praha

3. kolo druhé celostátní ligy kadetek se odehrálo v areálu Joudrs Praha. Bohužel, a už se to stává pravidlem, musely na turnaj kadetek odcestovat žákyně! A v kombinaci s našimi zahraničními hvězdami si nevedly vůbec zle! Konečné páté místo je v této nabité kategorii s tak mladým týmem z říše snů, když lepší umístění nám uteklo jen o pár bodů!

Přípravu na tento turnaj provázely od začátku jen samé nepříjemnosti. Po nahlášené neůčasti některých kadetek přibyly ty neohlášené – jedna dva dny předem a jedna v den odjezdu. Odjížděli jsme tak s devíti hráčkami, z čehož jen jednou kadetkou a jako devátou hráčkou - desetiletou Zuzkou. Jasným cílem turnaje tak bylo nezranit se. O to více byli trenéři a nejen oni překvapeni, když hned v prvním zápase holky málem urvaly vítězství nad Joudrs! Následný zápas proti Plzni už jasně ukázal, že to nebylo jen nedopatření, nýbrž parádní forma! První vítězství tohoto turnaje jsme měli v kapse! Poslední sobotní zápas proti favorizovanému Sabatu nám uteklo také jen o chlup! A tak jsme do nedělních bojů o postupové místa šli již s odhodláním neskončit poslední. Čekal nás poražený tým první skupiny Kotlářka. Tu jsme jasně přejeli a tak nás čekal ještě zápas o páté místo – se Storms. Tady jsme si již moc šancí nedávali, nicméně výborně házející Hanka, podpořená dobrou obranou a útočnou pálkou nakonec znamenala výhru :-) A tak jsme se mohli radovat z krásného pátého místa o to více, že se nám ho podařilo uhrát s tak mladou sestavou! S bilancí tři výhry a dvě prohry jsme mohli stanout i na vyšší příčce, ale systém je nemilosrdný ;-) Všem holkám patří obrovské uznání! Daly do hry opravdu všechno, přes zranění, až po veškerou energii. Trefení nadhozem byly velmi bolestivé a plačtivé, ale vždy se podařilo dohrát – v devíti to ani jinak nejde :-) Zuzka, která v sobotu teprve oslavila své desáté narozeniny, se tak stala bezpochyby nejmladší hráčkou turnaje! A premiérově si s velkým tvrdým míčem poradila znamenitě. Hanka s Bárou dokonale odházely a stály za dobrými výsledky i výkony všech hráček, které je v těžkých chvílích podržely. Základem byl taky velmi dobrá útok. A co víc, nebojíme se zahrát ani úlivku! Prostě po herní stránce obrovské zlepšení! Věříme, že vzrůstající tendence a odhodlání hráček bude nadále pokračovat! :-) Pochvalu si zaslouží každá! :-*

Výsledky:

Joudrs B – Kunovice 10:7

Kunovice – SVŠ Plzeň 9:1

Sabat – Kunovice 10:8

Kunovice – Kotlářka 6:1

Storms Řepy – Kunovice 4:11

Sestava: Bára Marša Maršálková, Hana Hanka Rudohradská, Vanesa Vanes Kamenyová, Karolína Kája Chladecká, Barbora Bára Bachanová, Lucie Lucka Zedníková, Alexandra Ali (Saša) Pavlová, Venda Zdenda Šestáková, a žolik Zuzana Zuzka Zedníková

Trenérské duo: Helča a Mejla Zedníkovic

Automobilový závodníci, fanoušci, rádci, pomahači a fotodokumentaristi: Michal a Roman

Fotografie z turnaje zde.


30.-31.5.2015 - 2. liga kadetek, 2. kolo na Arrows Ostrava

O víkendu zamířily kadetky na svůj druhý turnaj 2. celostátní ligy do Ostravy. Bohužel byl tým na poslední chvíli značně oslaben a tak musel být doplněn žačkami, kterým děkujeme za obětavost. Systém na dvě skupiny nám připravil dva zápasy v sobotu a dva v neděli. Kadetská soutěž se hraje již na 80 minut a boje o umístění dokonce na šest směn. To bylo pro „žačky“ opravdu hodně. Přesto se s tímto dokázaly poprat, byť se v posledním zápase únava projevila již naplno, a tak na nás zbylo jen poslední místo ;-)

I přes úplné softbalové nováčkovství většiny hráček, herní nevyhranost a výrazný věkový rozdíl se ale podařilo odehrát i kvalitní zápas a pár rozjetých útoků, byť tomu ani jeden z výsledků neodpovídá. Tlakem na pálce jsme přinutili soupeře ke změně nadhozu. A to ne jednou. Ten náš útok bohužel pokaždé zastavil. Celkové výkony a přehled o hře jsou opět o něco lepší než minule a to nás, jako trenéry, těší. Věříme, že příště soupeřům začneme zatápět častěji J

Výsledky:

Storms Řepy Kunovice 9 : 1

Kunovice Arrows 3 : 14

Joudrs B Kunovice 9 : 2

Kunovice Storms Řepy 1 : 13

Sestava: Eva Dosedělová, Kačka Hlaváčková, Terka Zlínská, Bára Bachanová, Lucka Zedníková, Ali Pavlová, Elza Oherová, Kája Chladecká, Vanesa Kamenyová, Hanka Rudohradská

Trenérské duo: Mejla a Helča

Fotografie z turnaje zde.

Automobiloví závodníci, fanoušci, fotografové: Michal B. a Martin R. (díky)


1.-2.5.2015 - 2. liga kadetek, 1. kolo na Krči a SaBaTu

První květnový víkend odehrály své první kolo druhé ligy také kadetky. Bohužel musely odjet značně rozšířeny o hráčky z řad žaček. První hrací den se odehrál na půdě Eagles a naše holky tak měly možnost vidět na vlastní oči tak velký areál, extraligu mužů s nestárnoucím Vrbenským na prkně a téměř v nočních hodinách také baseball. Herní systém byl v prvním dni klasický – každý s každým, 60 min + dohrávka, omezení nadhazovaček na 12 směn v celém turnaji. Podařilo se nám dvakrát zvítězit, ale také dvakrát prohrát. Hned v prvním zápase jsme porazili Spectrum Praha a ve druhém jsme zaslouženě udolali těsně Kotlářku. V zápase proti Joudrs B jsme od začátku nepatrně ztráceli a poslední zápas proti Plzni byl již o třídu jinde. I tak jsme byli velmi spokojeni s výsledky. Ještě v tentýž pozdní večer (končili jsme o čtvrt na devět na neosvětleném hřišti) jsme přejížděli na Sabat, kde se měl odehrát druhý hrací den a naše další tři zápasy. Hrací doba se změnila na dlouhých 75 min + dohrávka, a ještě do toho navíc vstoupily 3 nepostupující týmy z extraligové kvalifikace. Jedním z nich byl tým Storms Řepy, se kterým jsme se utkali v prvním našem sobotním tažení. Vědomi si důležitosti zápasu, který by nás v případě výhry posunul do bojů o přední příčky turnaje, jsme tedy postavili to nejlepší. Bohužel hned v úvodu nám bylo jasné, že tento tým je také z těch, s kterými se rovnat nemůžeme. Následujícím soupeřem nám byl opět Joudrs B, kterému jsme chtěli oplatit předchozí porážku. Bohužel tady se začala již projevovat únava z množství a délky zápasů a po velkém množství laciných chyb v naší obraně Joudrs B zaslouženě vyhráli. Poslední zápas, opět proti Spectru, jsme ale zvládli a uhájili tak konečné předposlední – sedmé místo. Po třech vyhraných a čtyřech prohraných zápasech sice smutné umístění, nicméně celková spokojenost. Za zmínku stojí opět náš útok – trefujeme balony a to i na velmi svižný nadhoz. Bohužel chybí síla a ještě kupíme i běžecké a polařské chybky. Tady už se pohybujeme ve vodách zkušených hráček a každá chyba je potrestána :-) Nicméně příště jsme odhodláni všechny soupeře potrápit o něco více :-)

Závěrem nutno pochválit opravdu všechny hráčky, že se nezalekly úrovně soupeřů, a především pak zkušenou bratislavskou lajnu Hanka, Vanesa, Kája, která byla osou našeho úspěchu. Nesmíme zapomenout na Kačku, která se na prkně teprve zabydluje, a již i tak si připsala na své konto cenné strike outy, ale také na žačky, které si zase poradily s přechodem na větší tvrdý míč a při svém nízkém věku i s opravdu náročným herním systémem.

Díky Michalovi a Martinovi v rolích řidičů, fanoušků, fotografů, nosičů i přichytávačů ;-)

Výsledky:

Spectrum Kunovice 2 : 13

Kunovice Kotlářka 3 : 2

Joudrs B Kunovice 9 : 2

SVŠ Plzeň Kunovice 9 : 1

ZŠJW STORMS Řepy Kunovice 14 : 1

Kunovice Joudrs B 2 : 7

Spectrum Kunovice 4 : 9

Fotografie z turnaje zde.

Sestava: Kačka Hlaváčková, Kate Vagundová, Eva Dosedělová, Barča Marša Maršálková, Hanka Rudohradská, Vanesa Kamenyová, Karolína Kája Chladecká, Venda Zdenda Šestáková, Bára Bachanová, Lucka Zedníková

Trenérské duo Zedníkovic


31.1.-1.2.2015 Joudrs Indoor Cup U16 - přípravný turnaj

Nově vzniklý tým kadetek jel v uplynulém víkendu načerpat první zápasové zkušenosti. Turnaj se konal v areálu Joudrs Praha v krásné nové nafukovací hale. Zúčastnilo se ho 9 týmů a hrálo se systémem na dvě skupiny každý s každým a následné nedělení boje o konečné pořadí. V naší skupině jsme postupně odehráli zápasy se Sabatem Praha, SK Joudrs Praha Staršími a Žraloky z Ledenic.

Jelikož jsme vyrazili s jasným cílem nasbírat co nejvíce zkušeností, výsledky nebyly podstatné. Holky bojovaly, seč jim síly stačily a postupně získávaly i cenné herní zkušenosti, které byly zápas od zápasu znatelnější. Bohužel několikaleté herní a tréninkové zkušenosti byly u ostatních týmů oproti našim nováčkům znatelné. I tak se holky ale nedaly a našlo se i několik slušných zákroků. Také pálka šla především v posledním sobotním zápase zřetelně nahoru a v každém zápase se pak podařilo nasbírat i několik doběhů. Skupinu jsme nakonec i přes veškerou snahu holek prohráli a v neděli nás tak čekaly boje o možnost nebýt poslední. Zápas proti Spectru Praha nám nakonec utekl o chlup – nebýt slabší pálky a odpalů přímo do rukavic soupeře, mohli jsme získat zápas na svou stranu. V posledním zápase pro Kotlářce jsme již nedokázali klást moc velký odpor. Konečné poslední místo nebylo pro nás vůbec podstatné. Důležité bylo sehrání týmu a celkové rozkoukání se při hře. A to se myslím povedlo. Softbalové dovednosti jistě brzy doženeme a pak můžeme pomýšlet i na kvalitnější zápasové zápolení a především první výhry.

Jako trenéři jsme spokojeni také proto, že se ukázalo jako pozitivním přínosem začlenění zahraniční posily jak do hry, tak také do kolektivu. Díky Kájo!

Fotografie z turnaje najdete zde.

Kompletní výsledky zde.

Sestava: Bára Bachanová, Bára Marša Maršálková, Lucka Zedníková, Mariánka Stejskalová, Kačka Hlaváčková, Kačka Kejt Vagundová, Eva Dosedělová, Karolína Kája Chladecká a Olga Ryšavá

Trenérské duo: Mejla a Helča

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie