3.10.2015 - Moravská liga kadetek, 3. turnaj v Brně-Jundrově

V sobotu se odehrálo v Brně i poslední kolo Moravské ligy dívek, kterého se kromě domácího týmu zúčastnil i tým z Ostravy. Hrálo se každý s každým. S Brnem jsme nezačali vůbec špatně, když se nám hned v úvodu podařilo dvakrát skórovat. Bohužel to bylo z naší strany vše. Nedařila se hra v obraně, což se nakonec promítlo i do útoku a zaslouženě jsme prohráli. S Ostravou to nebylo jiné – svižná nadhazovačka nám činila potíže a naopak soupeřkám se splašily pálky hned v úvodu. Míče neposedně poskakovaly a byla znát herní nevyhranost některých hráče a naopak únava hráček přetěžovaných. Snad se nám podaří do budoucna (s přispěním větší zodpovědnosti všech hráček-hlavně, co se docházkové, tréninkové a herní morálky týče) vše lépe skloubit a věříme, že se již příští sezonu staneme rovnocenějšími soupeři.

Sestava: Kačka, Eva, Mariánka, Kate, Terka, Marša, Mity, Bára, Lucka, Venda, Ali, Luciferda :)

Trenéři: Mejla, Helča

Děkujeme řidiči Michalovi.

Fotografie z turnaje zde.


21.3.2015 - Moravská liga kadetek, 2. turnaj v Hrotovicích

Na druhé kolo Moravské ligy dívek odjížděly naše „kadetky“ do Hrotovic posíleny o slovenskou blue line – Hanka (nadhoz), Vanessa (catcher) a Kája (spojka) a břeclavskou green line – Tereza, Klára a Bára. Především Hanka s Vanessou se ukázaly jako velká posila, kdy hned v úvodním zápase proti celku Tempo Praha (které nakonec celý turnaj vyhrálo), držely zkušené pálkařky na uzdě a povolily jen jeden doběh v závěru zápasu. Bohužel také soupeř nasadil svou nejlepší nadhazovačku, která nás k ničemu nepustila a tak jsme prohráli 0:1.

Druhý zápas proti Ostravě jsme vytáhli na prkno naše „esa“ - Kačku Hlaváčkovou a Báru Bachanku. Pro Kačku to byla životní premiéra a určitě úspěšná. Bára se na tomto postu předvedla už loni za žáky a i to ji možná pomohlo v tom, že si v průběhu zápasu připsala svůj první strike out J Eso jsme nasadili také na kečra – Lucka svoji premiéru zvládla nad očekávání, jak dovednostmi, tak přehledem ve hře. Bohužel i přes snahu nadhazovaček docházelo také k odpalům z tossu a to se podepsalo na konečném skóre 14:0 pro Ostravu. Stále se nedokážeme prosadit na pálce.

To se zlepšuje ve třetím zápase, kdy více a hlavně také tvrději trefujeme soupeřovy nadhozy. K výhře a ani k bodu to však zatím nevede. Prohra s Třebíčí 0:2 s Hankou na prkně. Pěkný zápas, který rozhodla chyba při přehozu první mety.

Poslední zápas jsme odehráli se ZŠ Hroznová Brno a jelikož cílem tohoto turnaje bylo pořád ještě získávání zkušeností, jdou na prkno opět naše hvězdy – začínáme s Bárou a ve třetí směně premiérově nasazujeme Mariánku. Každá si na nadhozu připsala na své konto dva strikouty! Bohužel však přicházely také odpaly z tossu prověřující naši obranu, které jsme nedokázali ubránit. Prohra 2:8 nemění nic na tom, že cíl byl splněn – holky se postupně okoukávají a jak samy prohlašují, hra je baví. Doufáme taky, že přespolní posily budou nadále doplňovat naše řady J Díky baby! A díky také řidičům, fanouškům a díky Pajdovi.

Sestava: Bára Bachanka Bachanová, Lucie Lucka Zedníková, Marie Anna Mariánka Stejskalová, Terezie Terka Zlínská, Kateřina Kejt Vagundová, Kateřina Kačka Hlaváčková, Eva Dosedělová, Hanka Rudohradská, Karolína Kája Chladecká, Vanessa Kemenyová, Tereza Skuhrovcová, Klára Helešicová, Barbora Lucká

Trenérské duo: Zedníkovic

Zapisovatel: Pajda

Fotografie z turnaje zde.


15.2.2015 - Moravská liga kadetek, 1. turnaj v Kunovicích

O víkendu hostila hala v Kunovicích první kolo Moravské ligy dívek - tedy společné kategorie žaček a kadetek. My jsme postavili do turnaje obě tyto kategorie. Naše dívky, doplněny hráčkama z Bratislavy a Břeclavi, postupně odehrály 10 zápasů. Dostatecně mohly na domácí půdě předvést to, co se od podzimu naučily. A že toho nebylo málo!

Na ostatních týmech však byla znát větší vyhranost, která se projevila také ve výsledcích. Nicméně naše holky tak mají o to silnější motivaci trénovat a postupně se herně přiblížit jejich umu.

Žačky vybojovali jednu remízu s Ostravou, ale ani ta nestačila na lepší umístění, než poslední 6. místo.

Kadetky se díky výhře nad našimi žačkami posunuli na 5. místo.

I přesto, že se snaha prozatím neproměňuje ve výhry, těší nás především to, že se holky postupně ve hře zorientovaly a hra je baví. Získávané zkušenosti jsou stále patrnější a bylo k vidění i pár slušných zákroků z našich řad.

Děkujeme pak za podporu všem fanouškům a také všem, kteří se podíleli na organizaci.

Fotografie z turnaje najdete zde.

Sestava žačky: Zuzka Zedníková, Klára Halíková, Magda Hořáková, Didi Olšáková, Zdenda (Venda) Šestáková, Ali Pavlová, Bára Mitáčková, Bára Bachanová, Lucka Zedníková, Sabča (Bratislava), Venda (Břeclav)

Sestava kadetky: Kačka Hlaváčková, Kate (Kačka) Vagundová, Eva Dosedělová, Terka Zlínská, Mariánka Stejskalová, Elča Oherová, Kája (Karolína) Chladecká (Bratislava), Bára+Terka+Klára+Pája (Břeclav)

Trenéři: Helča a Mejla

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie