10.-11.9.2016 - 2. liga kadetek, SaBaT Praha, 5. turnaj

Ke svému poslednímu turnaji v sezoně vyrazily kadetky uplynulý víkend do areálu Sabatu Praha a obsadily 7. místo, které jim tak přísluší i v konečném celkovém pořadí 2.ligy kadetek (z počtu 11.týmů).

K prvnímu utkání s Cats Brno jsme nastoupili plni odhodlání tento zápas vyhrát. Bohužel osud tomu nechtěl a nakonec po boji prohráváme o bod 4:5.

V následujícím zápase proti Joudrs Praha držíme do třetí směny se zkušeným soupeřem krok. Bohužel pro nás poté ztrácíme koncentraci a soupeř naše chyby trestá. Konečné skóre se tak vyhouplo na 15:3 pro Joudrs.

Třetí zápas ve skupině dohráváme v neděli ráno. Soupeřem nám je domácí tým Sabatu. Přestože hrajeme velmi slušně a do soupeřovy dohrávky jdeme dokonce s náskokem 2 bodů, soupeř v dohrávce zatlačí a nakonec nás poráží.

Čekají nás tedy následné dva zápasy o konečné umístění – ve spodní části. První hrajeme se Spectrem, které bez větších problémů porážíme 7:3. Další zápas je proti Radotínu. Hned od začátku to vypadá na hladký průběh z naší strany. Nikdo by nečekal drama, které se nakonec na hřišti odehrálo. Vybíráme si „své“ směny plné chyb, kdy soupeři dovolíme jít do vedení. Naštěstí se nám v dohrávce podaří stáhnout aspoň na stejný počet bodů. Jdeme tedy do prodloužení. Tady již neponecháváme nic náhodě, sebereme poslední zbytky sil, běžce z dvojky ihned v první rozehře autujeme na trojce, a ikdyž nám nakonec soupeř jeden bod uštědří, v naší dohrávce se v útoku prosazujeme, běžce z dvojky úspěšně stahujeme domů a po odpalu Báry do zadního pole následně i vítězný bod.

Konečná sedmá příčka v lize (střed tabulky) je odpovídající. Na týmy před námi nám chybí herní dovednosti a chladná hlava v rozhodujících okamžicích, na kterých budeme pracovat především v zimní přípravě.

Letos u kadetek končí holky Kačka Hlaváčková, Mary Stejskalová a Eva Dosedělová. Přejeme jim v juniorském týmu hodně úspěchu a věříme, že své dovednosti budou nadále zdokonalovat tak, abychom na ně byli jednou jako trenéři - startéři pyšní. Díky holky a hodně zdaru! Nezapomeňte, že vás pořád sledujeme! ;-)

Sestava: Kačka Hlaváčková, Mariánka Stejskalová, Eva Dosedělová, Mity Mitáčková, Elza Oherová, Marša Maršálková, Bára Bachanová, Lucka Zedníková, Venda Šestáková, Kája Chladecká a Karol Kolárová.

Trenérské duo: Mejla, Helča, výpomoc Kača

Autaři, zapisovači, povzbuzovači, fotografiči: Puppy, paní Jitka, ujo Míša

Fotografie z turnaje zde.


25.-26.6.2016 - 2. liga kadetek, Joudrs Praha, 4. turnaj

Kadetky zavítaly do Prahy

Rosničky předpovídaly pro sobotní den horko, horko, horko a pro hlavní město také odpoledne bouřky. Co už, 11 hráček v abecedním pořadí Ali, Bára, Elza, Kačka, Kája, Karol, Lucka, Mariánka, Marša, Mity, Vendy, trenér a kouč Mejla současně v roli řidiče, řidič Michal současně v roli fotografa, řidič Roman současně v roli zapisovatele a pomocná síla Katka v roli asistentky trenéra a sekretářky šéfa Mejly vyráží užít si softballový víkend. Systém turnaje nám určil do skupiny Chomutov a Joudrs A.

K prvnímu zápasu nastupujeme v největším teplotním pekle proti Chomutovu. Zápas se vyvíjí v úvodu v náš prospěch. Pak ovšem přichází zlom, holky opouští chuť do hry a my prohráváme. Rychlý přesun na umělý povrch a nástup proti Joudrs. I když „umělka“ je jiná než antuka, problém nám nedělá. Hrajeme dobře, pálíme, bodíky jsou.

Nebe nad areálem se pomalu začerňuje, padají trošku větší kapky ve stále se zvyšující frekvenci, rozhodčí zatím stále nechává hru dál se odvíjet, až je pozdě. Průtrž nás donutí ke sprintu pod přístřešek, kde zůstaneme na cca 45 min zcela odříznuti. Na druhou stranu máme výborný výhled na hřiště A a umělku, které pomalu mizí v 10 – 15 cm vody a krup, zatopené všechny chodníky a přístupové cesty. Je jasné, že na nějaký čas je dohráno. Nastává přerušení turnaje, organizátoři se pouští do zprovoznění umělého povrchu, který vypadá nejschůdněji, jiná skupina začíná vysušovat hřiště A a následně i B. Verdikt zní – dohrání zápasů ve skupinách a úprava hracího systému.

Nastupujeme k dokončení zápasu s Joudrs, které střídá nadhoz. Nezvládneme se vyrovnat s jeho rychlostí a zápas pro nás končí prohrou. Upravený hrací systém a naše 2 prohrané zápasy ve skupině znamenají už jen boj o 9. – 12. místo. V neděli nastupujeme proti Sabatu a vlastní nechutí do hry si zápas prohráváme. Zápas se Spectrem je boj o to, kdo skončí na turnaji poslední. Konečně chceme hrát i vyhrát. A je to znát.

Na tomto turnaji jsme chtěli posbírat další cenné zkušenosti, zahrát si softball, vyzkoušet kombinaci hráček na různých postech. To se nám podařilo. O celkové umístění primárně nešlo. Příště k tomu ještě dodáme více chuti do hry, více bojovnosti, více komunikace mezi sebou a hru tím posuneme zase o kousek dál.

zapsala: úřednica Katka

Fotky zde.


4.-5.6.2016 - 2. liga kadetek, Hluboká nad Vltavou, 3. turnaj

O víkendu se zúčastnily kadetky 3.turnaje v Hluboké nad Vltavou. Tentokrát bez slovenských opor a bohužel v počtu devíti hráček (opět se nám nedaří vyjet v plném počtu trénujících kadetek, když nás těsně před odjezdem zaskakuje omluva). Náš cíl se tak náhle mění spíše v boj o nezranění se. V sobotu nás čekal jako první tým Trnavy. Jelikož náš útok stál na bodu mrazu a ani přes nepřesnost soupeřovi nadhazovačky se nedokážeme prosazovat na tossy, prohráváme 2:6. Druhým soupeřem nám byl tým Joudrs, který byl nad naše možnosti. Přesto pár bodů stahujeme a konečný výsledek se tak ustálil na čísle 15:4 pro Joudrs.

V neděli dohráváme dvěma zápasy skupinu. Hned za ranního kuropění zahajujeme proti Sabatu. Zápas končí za stavu 12:4 v náš neprospěch. Poslední zápas ve skupině narážíme na místní Hlubokou. Ta zatím také všechny své zápasy prohrála a tudíž jdeme plni odhodlání za vítězstvím. Vyhráváme těsně 12:11 až v dohrávce tie-breaku. To nás pasuje na boj o sedmé místo (z deseti zúčastněných) proti Kotlářce. Tento soupeř je od začátku nad naše síly a vyhrává o „parník“ 15:0.

Bohužel jsme se celou sobotu potýkali s téměř nulovým útokem. Až v neděli se začalo blýskat na lepší časy, ale silnější soupeř naše naděje vždy s přehledem uhasil. Obrana nebyla úplně špatná, pár chyb se dalo přičíst nervozitě a nevyhranosti, ale zároveň bylo k vidění i pár slušných akcí a především pak snah. Přijde den, kdy se snaha přetaví v úspěch, pakliže zabereme především na tréninku:-)

Pochvalu tentokrát zasluhuje především Eva za výrazné zlepšení a chuť hrát, Marša, která se slušně a s herním přehledem zhostila postu spojky. Zbytek týmu již klasicky standardně dobře:-) Dle pokynů se nikdo výrazně nezranil, což je také pozitivní.

Sestava: Kačka, Mity, Mariánka, Eva, Metal Elza, Marša, Lucka, Ali, Venda

Kaučové: Mejla, Helča

Řidička: paní Jitka

Fotografie z turnaje zde.

Kompletní výsledky zde.


14.-15.5.2016 - 2. liga kadetek, Kunovice a Brno, 2. turnaj

Turnaj, ve kterém nám vyšlo nakonec jen počasí. Tak by se dal jednou větou zhodnotit tentokrát ne příliš povedený výkon kadetek. Ikdyž se kadetkám během víkendu podařilo několik dobrých akcí, opět se naučily novým kouskům a nasbíraly herní zkušenosti, na výhru to ani v jednom zápase nestačilo a celkově na turnaji skončily na 9. místě.

V prvím zápase jsme nestačili na Trnavu. Tento zápas jsme výborně odstratovali a vedli dokonce 4:0. Od jeho druhé poloviny nás však soupeř svou aktivitou začal přehrávat a rozhodující tečkou byl pak homerun, který skóre zápasu otočil na konečných 4:5 pro Trnavu.

Druhý zápas se Storms Řepy byl přesně obrácený. Soupeř nám utekl v úvodu a my jsme se pak pozornou hrou a dobrou aktivitou snažili výsledek zvrátit. Přes skvěle házející soupeřovu nadhazovačku jsme se ale bodově prosadili pouze v jedné směně, což na vítězství nestačilo. Konečný výsledek 3:5. Byl to hezký zápas plný pěkných softballových momentů a povedných akcí i z naší strany.

Třetí zápas proti SaBaT Praha byl jednoznačný a soupeř nám po jeho celou dobu nedal šanci. Výsledek 0:12.

Tři sobotní prohry nás poslali do skupiny o 7.-9.místo a současně na hřiště do Brna, na kterém se tyto boje podle rozpisu měly odehrát. Nezbývalo, než kaučovské duo rozdělit, aby hladký průběh finálové skupiny na domácí mlatevni obstarala Helča a pokusit se o vítězství tak zbylo na Mejlu, řidiče Michala a pomocného kauče Romana.

V prvním zápase nás čekal celek Spectrum Praha. Pustili jsme se do něj se vší parádou a výborně odstartovali na pálce. Soupeř však ve druhé směně dokázal srovnat krok. Ikdyž naše holky nadále velmi dobře pálily, dělaly současně neuvěřitelné množství chyb v poli a soupeři tak body na druhé straně darovaly. Vyvrcholením pak byla poslední směna, kdy místo zahrání třetího vítězného autu, posíláme díky sérií přehozů tři soupeřovy hráčky až na domácí metu a jdeme do tiebreaku. Ani v něm se bohužel hrubých chyb nedokážeme vyvarovat a soupeř nás trestá dalšími zbytečnými doběhy. Konečný výsledek 15:18.

V posledním zápase se utkáváme s domácím týmem Cats Brno. Na pálce je hra vyrovnaná, dobře pálíme, avšak zápas ztrácíme opět v poli. Výsledek 4:12.

V porovnání s většinou týmů je na našich hráčkách vidět prozatimní nevyhranost a herní nevyzrálost. Zbytečnými a mnohdy i jen drobnými chybami se dostáváme do defenzívy, ze které se prozatím nedokážeme zvednout. Chybí patřřičná aktivita a chuť vzít to na sebe. Věříme, že vytrvalým tréninkem a dalšími zápasy toto zlepšíme.

Hráčky zleva od horní řady: Kačka, Vanessa, Kája, Venda, Ali, Bára, Mity, Kejt, Mariánka, Karol, Elza, Eva

ležící Helča a Mejla

Zvláštní poděkování rozhodčím Berrymu, Pamelovi, Pavlovi a Broňovi. A taky velké díky do bufetu!

Fotografie z turnaje zde.


23.-24.4.2016 - 2. liga kadetek, Praha Radotín a Řepy, 1. turnaj

O víkendu zahájily svou účast v druhé lize také kadetky. A vedly si skvěle! V konkurenci 11 týmů si postupně došly až pro skvělé druhé místo, když ve finále nestačily na Joudrs A.

Herní systém dvou skupin nám přidělil soupeře Spectrum, Joudrs B, Sabat, Radotín a Cats Brno. Náročnou sobotu, čítající čtyři zápasy, z čehož poslední se měl hrát původně až o půl deváté, jsme rozehráli nadmíru dobře, když jsme porazili s výborně házející Kačkou na prkně Spectrum. Druhá sestava s Mariánkou na nadhozu a premiérově Elzou na kečrovi si překvapivě poradila s druhým našim soupeřem Joudrs B. Náš útok nezastavila ani střídající svižná nadhazovačka soupeře a tak jsme si došli pro druhé vítězství. Třetí vítězství jsme si připsali opět s Mariánkou, a poté střídající Bárou, na nadhozu. To už začala být pěkná zima, ale to, co přišlo za pár hodin už bylo opravdu na hranici hratelnosti.

Zápasy nabíraly zpoždění a tak se náš poslední zápas proměnil v noční bojovou hru. Začínali jsme v devět večer za vytrvalého deště v pěti stupních. Podmínky stejné pro všechny. Nicméně soupeř nám hned v úvodu nastřílel pět bodů. Holky zaslouží pochvalu, že se nezalekly a postupně si začaly připisovat nějaké bodíky také na náš vrub. Soustředěnou hrou v obraně pak již soupeři nepovolily skórovat a postupně otočily výsledek v náš prospěch. Sobotu jsme tedy končily promáčení, promrzlí v deset hodin večer, ovšem jako jediný tým neporaženi! V neděli ráno nás čekala námraza, teplota tři stupně a větrno. Že bude v půli dubna i sněžit, nás v tu chvíli nenapadlo, ale stalo se. Oba dva nedělní zápasy provázelo i slabé sněžení. V prvním zápase nás čekaly Cats – dohrávka skupiny. Jelikož jsme měli finále již jisté, mohli jsme si vybrat slabší zápasovou chvilku. Zápas se nám celkově nepovedl a obdrželi jsme tak první prohru turnaje. To finále proti Joudrs A již bylo z jiného soudku. Slušně jsme se prosazovali na rychle házející nadhazovačku soupeře a hned v úvodu zápasu jsme se ujali vedení. Soupeř však hned v dohrávce otočil výsledek na svou stranu. V další směně přidal pár bodů a my jsme začali na soupeře ztrácet. Nehodlali jsme však zápas odevzdat a sympaticky jsme bojovali, což nám přiválo další body. Nakonec skončil zápas 6:9 pro soupeře, který si vítězství svými dlouhými tvrdými odpaly zasloužil. S krásným druhým místem jsme ovšem spokojeni. Dokázali jsme si, že umíme hrát se všemi soupeři a mohla by tak být tato sezóna zajímavá J Útok máme slušný a můžeme na něm stavět. Také na prkně se zlepšujeme a obrovskou pochvalu zaslouží všechny nadhazovačky – od Kačky, Mariánky až po Báru. Elza coby kečr se také slušně chytá, což je super. Jen tak dál, holky!

Jediným negativem v týmu kadetek tak opět zůstává účast, respektive neúčast některých hráček. Navzdory tomu, že holkám neustále zdůrazňujeme důležitost jejich účasti na turnajích, se opakuje neudržitelná situace z loňska. I přesto, že jsme si mysleli, že se toto vyřeší, i díky přechodu věkově odpovídajících hráček z řad žaček, opět jsme stáli před otázkou turnaj zrušit pro nedostatečný počet hráček. Je to obrovská škoda a především nezodpovědnost vůči zbytku týmu! Co naplat……….. Zbylé hráčky, které by tak rády hrály, tudíž opět zachránily nadšené holky z řad žaček a naše spřízněné duše ze Slovenska – díky!

Sestava: Kačka, Mariánka, Elza, Kája, Karol, Vaness, Lucka, Bára, Venda, Ali

Trenéři: Mejla, Helča

Řidiči: Peca, Roman

Fotografie od Pecy zde.

Výsledky: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1513&pda=2&admina=

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie