4.9.2016 - 3. turnaj v Brně

První zářijovou neděli vyrazily kadetky a žákyně na třetí turnaj Moravské ligy dívek. Tentokrát turnaj pořádal tým Cats Brno. Šest přihlášených týmů se rozdělilo do dvou skupin a poté následovaly boje o umístění.

Snails : Blansko 7:10

Naše hráčky nastoupily nejdříve proti týmu Blanska. Důraz jsme v tomto zápase kladli hlavně na dobrý útok, což se nám podařilo splnit. Holky poctivě hlídaly strikezónu a snažily se odpalům dát potřebnou razanci. Odrazem toho bylo uspokojivých 7 bodů v útoku ve čtyřech směnách. Útok jsme bohužel nepodpořili kvalitní hrou v obraně. Odpaly jsme dokázali zastavovat i zpracovat, ale nedařilo se nám vůbec správně vyhodnocovat herní situace. Byl to první zápas po letní pauze a tak věříme, že zmatky v obraně postupně odbouráme. Celý zápas nadhazovala Bára Mitáčková.

Snails : Arrows kadetky 0:7

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti kadetkám Arrows Ostrava. Tým složený převážně z extraligových hráček ukázal své kvality. Ikdyž se nám opět poměrně dobře dařilo na pálce na kvalitní nadhozy ostravské ostrostřelkyně, zkušená obrana nám nedala moc šancí. Nejblíže bodu měla Kejt, ale díky šťastnému odrazu míče od backstopu přímo do rukavice kečra se jí skórovat nakonec nepodařilo. My jsme měli obranu tentokrát postavenou na Báře Bachanové, která ukázala, že je v nadhazovacím kruhu "jako doma" :-)

Snails : Sever Brno 4:2

Předcházející dvě prohry nás poslali do boje o celkové 5. místo. Soupeřem nám byl celek Sever Brno. Na rozdíl od předchozích zápasů se nám již tolik nedařilo prosazovat na pálce. V obraně ale holky hrály uvolněně a s dobrou náladou, kterou nejvíce šířila Kája, a vítězsví jsme si tak bez větších problémů pohlídali.

Celkově turnaj přesně splnil cíl k rozehrání se před závěrečnou částí celostátních soutěží. Zápasy jsme si užili.

Hráčky: Bára, Mity, Elza, Marša, Venda, Lucka, Kejt, Eva, Kája, Karol

Kauč: Mejla

Řidič a fotograf: Michal

Fotografie z turnaje zde.


13.3.2016 - 2. turnaj v Kunovicích

Uplynulý víkend se v Kunovicích na hale rozjelo druhé kolo Moravské ligy dívek. I přesto, že jsme si jako trenéři uvědomovali sílu a hlavně věk soupeřek, chtěli jsme dát na domácí půdě příležitost „předvést se“ všem členkám týmu žákyň i kadetek. A tak jsme dali dohromady dva týmy. Kadetky jsme doplnili třemi mladými, ale ostřílenými žákyněmi, a tým ostřílených žaček zapracovával do svého středu žákyně nové, které nám dorůstají a postupně přicházejí z T-ballu. Nešlo nám ani tak o výsledky, jak o sbírání zkušeností. Holky si nevedly špatně, ale byla znát obrovská nervozita (snad z přítomných rodičů a prarodičů), a tak byly balony moc horké a pálky moc nedočkavé. Každopádně jsme měli možnost vyzkoušet nesčetně mnoho sestav, což je před ostrým startem venkovní sezony s nově příchozími hráčkami určitě cílem a přínosem. Velkou poklonu si zaslouží především všechny nadhazovačky včetně kečrů, na kterých je znát speciální zimní příprava - slušný výkon, na kterém se dá jistě stavět. A když je soustředěnou hrou podrží hráčky v poli, může být tato sezona vydařená. Konečné 8. a 6. místo není podstatné – víme, že umíme být lepší a máme na víc, ale to nebylo v tomto turnaji cílem.
Díky patří všem zúčastněným – rodičům, prarodičům, fanouškům a především pak bufetářkách, rozhodčím, pomocníkům…….díky.
Sestavy
Snails 1: Kačka, Elza, Kejt, Eva, Marša, Mity, Klára, Zuzka, Julča, Sabča, Lenka
Snails 2: Bára, Kája, Ali, Venda, Magda, Emča, Natka, Kiki, Lucka, Mity, Eva, Julča

Trenérské duo: Mejla a Helča, pomocná síla Kačka

Fotografie najdete zde.


14.2.2016 - 1. turnaj v Ostravě

Naše dívky se v neděli 14.2. zúčastnily prvního turnaje Moravské ligy dívek v Ostravě. A nevedly si vůbec špatně. Krok za krokem si došly postupně pro krásné třetí místo.

Herní systém nám přidělil do skupiny „B“ týmy z Brna Severu a Trnavy.

Jelikož jsme tušili sílu Trnavy (z předchozího ročníku), soustředili jsme se hned v úvodu na tým z Brna. Předvedli jsme soustředěný výkon a po zásluze jsme vyhráli 10:3.

V zápase s obávanou Trnavou jsme neměli co ztratit, a tak jsme hráli snad bez nervů. Konečný výsledek 5:2 pro Trnavu nás uspokojil, ikdyž jsme cítili, že jsou k poražení.

Dále nás tedy čekal výborně hrající tým skupiny „A“ - obávaná Ostrava „A“. Dělali jsme, co bylo v našich silách, o čem svědčila slušná hra v obraně, nicméně svižně a bezchybně házející nadhazovačka z Ostravy nám nepovolila vůbec nic. Konečný výsledek 0:5 nebyl vzhledem k úrovni hry zas tak špatný.

Poslední zápas turnaje – boj o třetí místo – pohár! :-) Soupeř Trnava. Máme jim co vracet! A tak jsme se tentokrát soustředili od začátku na možnou výhru. Soupeř dlouho držel výsledek ve svůj prospěch – 2:0. Mety jsme obsazovali, ale vždy chyběl kousek, abychom je dokázali proměnit v body. Až na sklonku hrací doby se konečně podařilo více soupeře zatlačit a zkorigovat výsledek na 2:2. Soupeře jsme poté skvělou hrou v obraně udrželi daleko od skórovací pozice a jakožto domácí tým jsme šli do dohrávky zápasu - se silnou vůlí tento mač vyhrát. Úplně se nám nevydařil začátek pálky a soupeř, který také toužil po poháru, si celkem snadno obstaral dva auty. Nicméně motivovaná Marša obsazuje první metu. Soustředěně na pálce postupuje taky Ali, když si počká na tos. Pálí prudký míč po zemi, který projde přes dvě polařky až k zadnímu hrazení hřiště. To už se Marša blíží ke třetí metě a točíme ji domů – je to risk, ale risk je zisk. Fyzicky dobře vybavená zadní polařka přihazuje míč přes celou halu. Míč letí prudce přímo na kečra. Ovšem Marša svým rychlým během dosahuje vítězného bodu ještě dříve, než míč prosviští vysoko nad metou a možnostmi kečra……….. Radost byla obrovská a zasloužená.

Ikdyž dostaly příležitost si více zahrát holky starší, omladina se v zápasech rozhodně neztratila. Naše nové přírůstky v týmu žaček – Žanda, Julča a Emča dokázaly být platnou součástí hry a svůj první pohár si rozhodně svou nebojácností zasloužily. Poznatek, že se mezi žačkami neztratí je příjemné, ikdyž očekávané, zjištění. Zrovna tak jako vzrůstající dovednosti hráček již ostřílených. Nutno říci, že trenéři (ikdyž oslabeni o Mejlu, který byl kvalitně nahrazen Kačkou a v posledním zápase Puppim) jsou s vývojem hráček spokojeni. Ikdyž a možná právě proto, že jsme vyrazili v počtu 14 hráček, byla slyšet a vidět také naše lavička, která byla nejsilnější na turnaji. Měli jsme také příležitost kombinovat a zkoušet množství herních sestav a jen doufáme, že spokojené byly také hráčky. V neposlední řadě je třeba vyzvednout výkon Kačky Hlaváčkové, která došla na postu nadhazovačky velkému zlepšení a také Elzy Oherové, která skvěle zastala post kečra. ALE pochvalu si zaslouží všechny – je to krásná týmová hra:-)

Sestava: Kačka Hlaváčková, Kejt Vagundová, Eva Dosedělová, Mariánka Stejskalová, Marša Maršálková, Mity Mitáčková, Elza Oherová, Kája Chladecká, Bára Bachanová, Ali Pavlová, Zdenda Šestáková, Žanda Slavíková, Julča Dominiková, Emča Šuranská

Trenéři: Helča, Kačka, Puppi

Řidiči, fanoušci: ujo Michal, paní Jitka, Marek (zatím jen Marek – nicméně všeho dočasu J), Puppi

Fotografie z turnaje zde.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie