16.-17.9.2017 - 2. liga kadetek, mezidivizní turnaj v Kostelci nad Orlicí, 6. místo

Setkání 3 nejlepších týmů východní divize a 3 nejlepších týmů z divize západní. Systém turnaje osvědčený z průběhu celé sezony, tj. 2 skupiny po třech, poté boj mezi 2. a 3. týmy, následně semifinálové zápasy a boje o konečné umístění. Omezení nadhazovaček na 12 směn.

V naší skupině nás čekala Kotlářka Praha a Spectrum Praha.

Druhá skupina byla složena z týmů Cats Brno, SaBaT Praha a Hluboká n. Vltavou.

Kotlářka Praha : Snails Kunovice 7:0

Na nadhoz nasazujeme Mity, která po celý zápas drží pálky soupeřek celkem slušně na uzdě, avšak vyrábíme několik chyb v obraně a hlavně se sami nedokážeme vůbec prosazovat na pálce. V závěru za stavu 0:5 střídáme na nadhozu Sabču s cílem ušetřit směny do dalších bojů. Soupeř vítězí jednoznačně a zaslouženě.

Snails Kunovice : Spectrum Praha 9:3

Do druhého zápasu jdeme plni odhodlání zvítězit a pokusit se o 2. místo ve skupině, aby nás večer čekal teoreticky snadnější soupeř. Na nadhozu máme opět Mity, a protože nám tentokrát dobře funguje i pole, dovolili jsme pouze 3 body, které byly zaslouženě vybojovány na hity spectráckých pálkařek. Naše pálky střílely lépe a hned od začátku. Postupně jsme ve čtyřech odehraných směnách uštědřili soupeři 9 bodů. Zápas pak na prkně uzavřela střídající Bára.

Protože Spectrum prohrálo následně i zápas s Kotlářkou, 2. místo ve skupině bylo naše.

SaBaT Praha : Snails Kunovice 7:5

Kolečko ve druhé skupině nám však do čtvrtfinálového boje poslalo jednoho z favoritů turnaje a pozdějšího finalistu – SaBaT Praha. Od začátku bylo zřejmé, že tým SaBaTu nechce ponechat nic náhodě. Na nadhoz tentokrát stavíme Báru. Výborným začátkem na pálce se dostáváme do vedení 2:1. Následující 3 směny však skórovat na rozdíl od soupeře nedokážeme a ten nám nepříjemně postupně odskakuje. Nic však nevzdáváme a v poslední směně rozjíždíme vlak, který dokáže přibrzdit až střídání soupeřovy nadhazovačky, která nás k vyrovnání již nepustila a zápas uzavřela strikeautem. Výsledkově sice zklamání, ale výkon hráček je třeba pochválit.

Spectrum Praha : Snails Kunovice 7:3

Díky prohře v sobotním večerním zápas nás v neděli čekal již jen jeden zápas, o 5. místo. Soupeř Spectrum Praha, nám dobře známý z celé letošní sezony, byl na tento duel lépe připraven. Než se naše hráčky rozkoukaly, uštědřil nám v prvních dvou směnách 6 bodů, což rozhodlo. My jsme se za celý zápas nedokázaly dostat do většího tlaku, všude jsme byli o kousek pozadu a později.

Turnaj nám ukázal, že je ještě na čem pracovat. Věříme, že se nám to povede, výkony v příští sezoně budou vyrovnanější a vyhraných zápasů na našem kontě bude přibývat!

Závěrem díky řidičům a fanouškům v jedné osoběJ

Mejla a Helča

Článek na webu ČSA.

Fotky z turnaje zde.


24.-25.6.2017 - 2. liga kadetek, 4. kolo - SaBaT Praha, 1. místo

Cíl na tento turnaj byl jasný - vyhrát. A to se nám povedlo. Po soustředěně odehraných zápasech jsme se umístily na 1. místě a to nás posunulo i na celkové 1. místo v tabulce.


V prvním zápase jsme se utkaly proti týmu Joudrs C. Už podle výsledku 13:2 
jsme měly úžasnou náladu a do druhého zápasu jsme se, i když už unavené, pustily do souboje s týmem Spectrum Praha. Celý zápas jsme vyhrávaly, ale na konci se nám to trošku zvrtlo. Po uplynulém čase byl stav nerozhodný, a tak se odehrála další směna. Spectrum nám nasázelo 3 body, což pro nás bylo zastrašující, ale rozhodně ne nezvladatelné překonat. Takzvaně jsme se probudily a začaly se víc snažit. Nakonec jsme to zvládly, napálily do nich odpaly a získaly si tak 4 body. Výsledek byl tentokrát těsný, ale přesto úspěšný. Vyhrály jsme 8:7 nad Spectrem.


Další zápas nás tedy čekal až další den v 9 hodin ráno. Přivstaly jsme si, abychom nezanedbaly rozcvičku, která nás měla připravit na boj o finále, ve kterém jsme se utkaly proti Storms Řepy. S nadhazovačkou Bárou, jenž odházela na prkně skvělý zápas, šlo všechno hladce. V poli jsme se zdržely jen chvilku, a pak se dostala na řadu pálka. Podařilo se nám přepálit některé hráčky a soustředěně s chutí hrát, jsme běhaly po metách. Dostaly jsme se díky výsledku 8:1 až do finále.

Blížily jsme se pomalu, ale jistě k cíli. Ano, blížily jsme se opravdu jen pomalu, protože jsme do finálového zápasu měly pět hodin času.
 Do finále jsme se teda stihly pořádně připravit a náš tým byl připravený vyhrát.

Ve finále jsme se opět setkaly s týmem Spectrum Praha a to pro nás v některých ohledech bylo jednodušší než nějaký jiný tým. Znaly jsme totiž jejich taktiky a silné i slabé stránky. Využívaly jsme každé chyby, které se soupeř dopustil a kradly tak další a další mety. Už na začátku jsme udělaly pár doběhů, a když na nás přišla řada v poli, neprošel přes nás skoro žádný míč. Na prkně začala nadhazovat Bára a ve třetí směně ji vystřídala Mity. Obě dvě předvedly bravurní výkon a i za těžkých situacích nevěšely hlavu a házely pořád úžasně dál. Po odehraném zápasu a vyhlášení posledního autu, jsme se začaly radovat a náš úsměv na tváři se zvětšil. Vyhrály jsme 6:5.
Nepřestávaly jsme se radovat ani, když nám rozdávaly ty krásné zlaté medaile. Spíš naopak. Naše radost byla čím dál větší a spokojené jsme mohly jet domů. Cíl byl splněn!

Zapsala: Lucka Z.

Kompletní výsledky zde: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1840&pda=2&admina=

Fotky z turnaje zde.


10.-11.6.2017 - 2. liga kadetek, 3. kolo - Kunovice, 2. místo

O víkendu po náročném pátku, kdy se otvíral nový zrekonstruovaný areál, si mohly kadetky na vlastní kůži, jako první tým z oddílu, vyzkoušet, jak dobrou práci se podařilo na Mlatevni přes zimu odvést. Hřiště B bylo bezvadně připraveno a také naše výsledky tomu odpovídaly. Holky rozehrály svůj třetí turnaj proti repre Slovenska U16 a nevedly si zle. Konečná prohra 3:10 svědčila především o výborné obranné schopnosti soupeře. Ač holky prohrály, výkon byl uspokojivý. Další týmy už holky jen válcovaly – výhra nad Sabatem 9:0, nad Blanskem 12:1 a nad Spectrumem 8:5. Jsme tedy zaslouženě ve finále. Tam potkáváme opět naše první soupeře – reprezentaci Slovenska. Před domácími fanoušky rozehráváme dobrou hru. Holkám nelze upřít snahu, ale nakonec vítězí opět Slovensko. Končíme tedy na krásném druhém místě. Je potřeba vyzvednout především výkon Báry Bachanovic na prkně – moc šancí soupeřům nedala a výrazně tak podržela tým v obraně. Dále stojí za zmínku zlepšující se Eliška Oherovic na postu kečra – konečně zaklekáváme a je to znát na úbytku ukradených met a doběhů. Bravo Eli, jen tak dál! Pochvalu však zaslouží všechny hráčky – táhly vždy za jeden provaz a předvedly divákům, myslím, pěknou i atraktivní hru.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na bezproblémovém chodu turnaje – je jich více, nebudeme jmenovat -neradi bychom na někoho zapomněli (oni to vědí a vědí také, že si toho nesmírně vážíme). DÍKY VŠEM TAKOVÝM!

Sestava: Bára, Mity, Elza, Lucka, Venda, Terka, Síma, Kačka a Ali J. Dále je bezvadně doplňovaly žákyně Zuzka, Klára a Julča.

Fotografie zde.

Kompletní výsledky zde: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1838&pda=2&admina=


13.-14.5.2017 - 2. liga kadetek, 2. kolo - Blansko, 5. místo

Druhý turnaj 2.ligy kadetek se konal o víkendu v Blansku. Bohužel se nám nepodařilo obhájit bronzové medaile z prního kola. Přesto si vezeme pohár za páté místo a cenné zkušenosti. Ač nás čekal nádherný areál, přidělené hřiště nám bohužel nepřálo. Celotravnatý povrch byl sice relativně rovný, ale po bouřce se z ní stal nebezpečný podklad složitý hlavně pro nadhazovačky. Časy zápasů se postupně kvůli dešti a taky rozhodčím posouvaly.

V prvním zápase jsme nedokázali přetlačit Slovenskou reprezentaci (skóre 2:8), která vyhrála zaslouženě zejména díky lepší pálce a jak se později ukázalo, tak prošla suverénně i celým turnajem. Druhé utkání proti Spectrumu vyhráváme 13:4, kdy jsme se po nervóznějších prvních směnách zkoncentrovali a soupeři pak již nedali šanci. Hlavní úlohu sehrálo, že jsme se prosadily proti všem soupeřovým nadhazovačkám.

Obsazujeme druhé místo ve skupině a čeká nás Storms Řepy. Tento zápas rozhodne, zda postoupíme o boje o medaile a nebo budeme hrát v neděli o 5. místo. V prvních dvou směnách nám Řepy po našich drobných chybách v obraně uštědřili 4 body. Na pálce bojujeme, trefujeme i dobré rány, ale bohužel končí v soupeřových rukavicích. Tlak gradoval hlavně ve 4. směně, kdy jsme však nikoho z plně obsazených met nedokázali domů stáhnout. Konečný výsledek 1:5 pro Storms.

V neděli nás čekal jeden zápas – boj o páté místo. Opět proti Spectrum Praha. Do 3. směny vyrovnaný souboj rozhodují hlavně soupeřovy chyby v obraně. Výhra 11:5 v náš prospěch byla zasloužená.

Negativem byla určitě porážka v důležitém zápase se Storms. Na druhou stranu je pozitivní to, že výkon holek byl po celý turnaj soustředěný a úroveň hry se posouvá dopředu. V každém případě je však třeba zlepšit bojovné nasazení do zápasu a vytáhnout větší vůli po vítězství.

Sestava: Bára, Mity, Lucka, Elza, Venda, Terka, Kačka, Karol, Klárka, Julča

Trenérské duo: Mejla, Helča

Řidiči: Madla, Hela, Mejla

Fotky najdete zde.

Kompletní výsledky pak na webu ČSA tady.

....a ještě článek na ČSA od ředitele soutěže.


29.-30.4.2017 - 2. liga kadetek, 1. kolo - SaBat Praha, 3. místo

O víkendu rozjely své první kolo 2.ligy i kadetky. Přestože počasí nebylo přívětivé, a kvůli vytrvalému dešti se některé turnaje rušily, my jsme dorazili do Prahy na způsobilé hřiště, ikdyž teploty byly téměř mrazivé. Prvním soupeřem nám byl Sabat Praha. Přestože naše hra nebyla špatná, neustále jsme tahali za kratší konec. Hůře jsme se prosazovali na svižně házející nadhazovačku soupeře, která nám mnoho šancí nedala. A tvrdost míče spojená s rychlostí nadhozu na vlastní kůži okusila bohužel Julča - jedna ze tří hrajících žaček, které kvůli neúčasti některých kadetek musely se svou kůží na trh. Ale nedaly ji zadarmo! Statečně bojovaly a důstojně doplňovaly řady starších spoluhráček, za což jim patří obrovský dík!

Dalším ze soupeřů nám byl tým Joudrs C. Tady jsme se hned v úvodu ujali vedení a to jsme drželi až do konce. Bohužel pro nás, to soupeř nevzdal a vytrvale přidával bodík po bodíku, až se na konci hrací doby zastavil ukazatel skóre na rovnosti bodů 3:3. Čekal nás tedy tie-break. A né jeden! V tom druhém jsme bohužel vyrobili pár chyb a již jsme nedokázali skóre urvat na svou stranu. Prohra mrzí, ale dobrá večeře vše napraví.

V prvním nedělním zápase nastupujeme proti Blansku – druhému z druhé skupiny. Chceme vyhrát. Soustředěným výkonem to dokážeme. Nutno vyzvednout výborný výkon Báry Bachanovic na prkně, která nedala soupeřkám šanci.

A tak jedeme dál – od finále nás dělí jeden zápas. Opět proti Sabatu. Vyrovnanější hra jako v sobotu, plná soustředěnost hráček, nicméně opět na soupeře nestačíme. Nadhoz je pořád stějně svižný a soupeř nám bod po bodu odskakuje. Dnes na něj nemáme. Střídáme tedy nadhazovačku z důvodu šetření drahocenných směn na náš další, poslední zápas. (Zdravotní omezení nadhazovaček dovoluje každé odházet jen 12 směn za víkend a již máme u obou Barunek téměř splněno.) Na prkno jde Zuzka – nadhazovačku žákyň. A s velkým míčem to zvládla skvěle! Se ctí zápas doházela.

Na boj o třetí místo jsme připraveni. Medaile se již lesknou za backstopem a ženou nás kupředu. Domácí soupeř Storms Řepy chce ale medaile stejně jako my. A zápas tomu odpovídá. Hned v úvodu se ujímáme vedení a pak již jen hlídáme soupeřovo skóre. V obraně si vedeme skvěle a soustředěným výkonem na pálce přidáváme další body. Eliška odpaluje homerun za daleký plot! Bohužel mimo výseč:-( Nadhazovačka soupeře opět trefuje naši již trefenou Julču, kterou musíme střídat. Je ale statečná! Poté odpaluje svůj homerun i Lucka. Sice jen běžený, ale ten se také počítá! Obzvláště, když je po parádně tvrdém linedrive po čáře na devítku. Soupeř se zdá být zlomený a po zásluze vítězíme!

Holky si třetí místo zasloužily. Hrály soustředěně. Nováčci nasbíraly cenné zkušenosti, které se budou příště hodit. Zvláštní poděkování patří však žákyním, které, ač měly strach z tvrdého míče, vše nakonec statečně zvládly a byly přínosem.

Super dámy, jen tak dál a můžeme pomýšlet i výše!

Sestava: Bára, Mity, Lucka, Elza, Venda, Terka, Kačka, Julča, Klárka, Zuzka

Trenéři: Mejla, Helča

Autaři: ujo Míša a Víťa (zatím bez přezdívky ;-))

Fotky z turnaje zde.

Kompletní výsledky tady - na webu ČSA





ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie