21.-23.9.2018 - Finálový turnaj kadetek na Mlatevni

Kompletní výsledky na webu CSA.

Článek na webu ČSA.

Foto: Finálový turnaj kadetek - Kunovice

Videoreportáž TV Slovácko.

A pohled na turnaj očima hráčky:

Dlouho očekávaný víkend byl již za rohem. Pět extraligových družstev a tři nejlepší týmy z mezidivizního turnaje se sjíždějí v pátek 21.9. na první zápas do Kunovic na Mlatevňu. Naším prvním soupeřem se stal tým Cats. Po druhé směně jsme rády alespoň za jeden doběh, avšak Cats nám jej hned vrátily a dva ještě přidaly. Pátá směna se obrací proti nám a dostáváme další tři doběhy. To nás donutilo se vyhecovat a snažit se dorovnat. Míče byly jen odpalovány. Už nám chyběl pouze bod na dorovnání. Běžkyně na druhé metě...dva auty...napjaté prostředí...poněkud stresující situace pro pálkařku. Nadhoz byl odpálen, ale ještě než stihl doletět do rukavice spojky, strefil nohu naší vyrovnávací běžkyně, čímž to vše ukončil. Z pátku na sobotu se výrazně ochladilo a celou noc pršelo. To ale nezastavilo organizátory, kteří si ráno přivstali a jeli vysoušet hřiště. Hrály jsme v pravé poledne proti Tempu. Byly jsme opět hosté, což znamenalo, že jsme mohly nasypat body hned ze začátku. A taky jsme tak učinily. Po první směně vede Tempo o bod. Dorovnáváme ve třetí směně, avšak ve čtvrté jsme dostaly další čtyři body a následně pět. Zápas byl ukončen, pro nás prohrou 13:4. Další zápas na nás čekal proti Eagles v 16:00. Jediný zápas, kterým jsme začaly v poli. Po čtvrté směně bylo vyrovnáno, což si Eagles nenechaly líbit a do páté směny přidaly rozdíl jednoho bodu. Po několika chybách v poli jsme neudržely rozdíl jednoho bodu, a tak nám po šesté směně Eagles zamávaly s rozdílem pěti bodů. Nedělní ranní zápas byl s Trutnovem. Probral nás velmi rychle. Trutnovské softbalistky do nás pálily a naše nervozita z udělání chyby nás donutila chybovat ještě více. Zápas skončil po čtvrté směně rozdílem. Vítěz pokračoval na hřiště A, kde hrál o páté místo. My jsme zůstaly a čekaly na soupeře, se kterým jsme si zahrály o místo sedmé. Nakonec k nám dorazily Cats, které prohrály proti Arrows, a zápas mohl začít. Ve třetí směně prohráváme pouze o dva body. Šestá směna nám přináší error třetí mety, tudíž dobíhá běžkyně ze třetí mety domů a je safe. Už nám chybí jen dva body k vyrovnání…všechny mety jsou obsazené...čeká se jen na chybu pole…odpal letí na post druhé mety…je sebrán a hozen na metu první jako třetí out. Prohra o dva body nás mrzí, stejně tak jak všechny těsné prohry. Ale i přesto nám nic nezabrání v úsměvu, protože jsme získaly hodně zkušeností.

Terka


1.-2.9.2018 - 2. liga kadetek, mezidivizní turnaj v Chomutově

V Chomutově nás čekala nelehká úloha. Kromě vytrvalého deště a nízkých teplot, také pět kvalitních soupeřů odhodlaných bojovat jednak o prvenství na turnaji, které zaručuje postup do extraligy kadetek v příštím roce, a ve druhé řadě pak o první tři příčky k zajištění účasti na finálovém turnaji, kde se právě tyto tři nejlepší týmy druhé ligy z mezidivizního turnaje poperou společně se všemi pěti týmy s extraligy o titul Mistra ČR.

Finálový turnaj se bude hrát 22.-23.9. doma na Mlatevni v Kunovicích a cíl byl proto jasný hned od zimní přípravy - dostat se v Chomutově na bednu, abychom na turnaji nejlepších kadetských týmů před zraky našich fanoušků nechyběly.

Turnaj se odehrál klasickým systémem pro šest týmů, což značí rozdělení do dvou skupin podle klíče pořadí v jednotlivých divizí a následně pavouk, kdy první týmy v základních skupinách čekají na svého soupeře zespodu.

První zápas hrajeme proti Joudrs A a prohráváme těsně 4:5, když si soupeř vítězství pro sebe bere v posledních dvou směnách. Zápas byl vyrovnaný. Prohráli jsme díky drobnému zaváhání v poli v dohrávce páté směny a chybám při běhu na metách. Do dalších zápasů je to ale ponaučení – víme, že ploty jsou proklatě blízko!:-) Celý zápas skvěle odházela Mity a dovolila soupeřkám jen čtyři hity.

Ve druhém zápase ve skupině nás čekal Chomutov, horký kandidát na finále. Jednalo se o zápas, ve kterém jsme šetřili síly a vyzkoušeli jsme si obměněnou sestavu. Zápas ovlivnily hlavně nechycené a divoké nadhozy (na ose nadhoz–kečr jsme postupně vystřídaly Terku s Julčou a Vendu se Simčou). Pozitivním bylo, že jsme donutili Chomutov brzdit náš útok jejich první nadhazovačkou. Prohra 1:11 pro nás znamená třetí místo v základní skupině a následující zápas s druhým týmem z druhé skupiny.

Podle výsledků jsme měli hrát s týmem Hluboké n. Vltavou, ale před zápasem všechny překvapil administrativní šotek a nezúřadovaná posila týmu Spectrum Praha A. Došlo k dodatečnému skrečování výsledků a změně pořadí. Našim soupeřem v prvním důležitém utkání o postup mezi čtyři nejlepší se tak stal tým Joudrs B.

Do zápasu holky vlétly jako velká voda, v první směně nastřílely 6 bodů, ve druhé 5 a ve třetí přidaly další čtyři. Obrana hrála bezchybně a Joudrs korigovalo skóre až v závěru zápasu. Konečný výsledek 17:7 nás posunul do vytoužených nedělních bojů o medaile.

V semifinálovém zápase nás čekal opět Chomutov. Tentokrát šlo nábojem ale o úplně jiný zápas. Na nadhozu se proti sobě postavily první nadhazovačky obou týmů. Slibný stav 3:3 však vydržel pouze do druhé směny, když nás Chomutov svými odpaly donutil k chybám v poli a odskočil o 6 bodů. Ikdyž se nám podařilo díky střídající Mity na nadhozu jejich útok zastavit, rozdíl už nebyl řešitelný a skóre jsme pouze zkorigovali na konečných 5:9. Pokud chceme takovéto týmy porážet, musíme být dravější, rychlejší ve startech na míč, nedělat taktické chyby, chtít vše zahrát na maximum a více bojovat. Právě toto byly trenérské výtky před rozhodujícím zápasem o 3. místo.

Snails : Hluboká n. Vltavou 2:1

Obranu stavíme opět s Bárou na prkně, Lucka kečr, Mity jedna, Venda dva, Kája šort, Simča F. na trojce, vzadu Julča na sedum, Terka centr a Síma B. na devět. Na pálku chodí Klára za Julču. V záloze je pak ještě Emča a Zuzka. Máme velmi dobrý začátek. V útoku se dostáváme na mety, ale bohužel v prvních třech směnách stahujeme pouze dva body. Soupeř přitáhne bodem ve čtvrté směně na 2:1. Na pálce ubývají síly a prosadit se do konce zápasu již nedokážeme. Naopak v posledních dvou směnách zápasu Hluboká začíná tlačit. První pálkařka se dostává po odpalu těsně za vnitřní pole na první metu, ale naštěstí nám pak pomůže váhajícím během a při krádeži u druhé mety ji chytáme. Následně zaúřaduje Bára dvěma SO. Poslední směnu začínáme skvěle autem z rozehry a následně strikeautem. Při dvou autech jde na pálku nejlepší pálkařka soupeře. Je jasné, že teď a nebo nikdy. Krátká porada v obraně, cenné rady kauče, následně skvělý nadhoz, míč ve vzduchu … vše vychází … kaučové slaví …. áááá předčasně …. míč na zemi …. pálkařka na druhé metě. Druhá porada v obraně, další cenné rady a napodruhé už ten luft chytáme (Bára „sama si hodím, sama si chytnu“) a jdeme skutečně slavit! Parádně zvládnutý zápas, Báro.

Sláva! Na turnaji v Kunovicích nebudeme chybět a uvidíte nás v akci:-)

Hráčky: Bára, Lucka, Mity, Venda, Kája, Simča, Julča, Terka, Síma, Klára, Emča, Zuzka

Trenéři a kaučové: Mejla, Jirka (sobota), Křivin (neděle)

Fotografie - 2. liga kadetek, mezidivizní turnaj - Chomutov

Článek o turnaji na webu ČSA.


9.-10.6.2018 - 2. liga kadetek, 3. turnaj na Kotlářce a Spectrum

V prvním zápase jsme se utkaly proti severu Brno. Na nadhozu nám začala házet Mity, ale nebály jsme se tam dát ani Terku a rozšířit jí tím zkušenosti do začátků. Štěstí nám přálo, a tak jsme tenhle, jediný sobotní zápas, zakončily výhrou 2:1. O pár minut později začalo pršet a všechny zbývající zápasy se přesunuly na další den.
Dobře jsme se ale najedly a připravily, tudíž nás v neděli domácí tým Kotlářka nebyl schopen porazit. S další výhrou 11:0 se přesouváme na jiné pražské hřiště, kde nás čekaly poslední dva zápasy. Do obou jsme na prkno postavily Báru a za prvních pět směn nikdo nedal bod. V dohrávce šesté směny se k nám ale konečně dostavilo štěstí, jinak se to nazvat nedá, takže jsme zápas vyhrály 1:0 nad Joudrs B. Před odjezdem domů se na nás ještě připravilo Spectrum A. Zápas o celkové prvenství v turnaj s nimi byl stejně vyrovnaný jako ten předchozí, ale tentokrát si štěstí našlo cestu k soupeřovi a zápas jsme prohrály s výsledkem 1:0 a obsadily konečné 2. místo z celkových devíti týmů.
Pořád se máme sice co učit, ale i přesto si myslím, že to chvílemi vypadalo dokonce jako softbal, což je úspěch:-)

Lucie

Fotografie z turnaj zde.

Kompletní výsledky na webu ČSA.


26.-27.5.2018 - 2. liga kadetek, 2. turnaj na SaBaTu

Kadetky doplněny staršími žákyněmi vyrazily na svůj druhý turnaj 2. ČSL do Prahy, kde neokusily hořkost porážky a odvážejí si pohár za první místo.

Ve svém prvním utkání proti Spectrum B sice nechytily začátek, ale soustředěnou hrou a agresivním útokem ukončují zápas výsledkem 18:2. Po téměř 5tihodinové pauze nastupují večer proti Kotlářce, kterou jasně přehrávají 15:1.

Druhý den brzy ráno dohráváme skupinu. Joudrs B je již vyrovnanějším soupeřem. Není radno je podceňovat, což máme z minulého turnaje ještě v paměti. Tentokrát si v dohrávce ale skóre pohlídáme a porážíme je 7:4. V druhém nedělním utkání, v boji o finále, nás čeká zkušený domácí tým Sabatu. A zápas je to opravdu nervydrásající. Jak my, tak oni chceme do finále. Na prkno posíláme Báru Bachanovou, která je tam nucena úřadovat celý zápas. Nedaří se nám tolik prosazovat na pálce, což utkání ještě více dramatizuje. O to více, že Sabat má dohrávku a daří se jim obsadit mety. Psychicky máme, zdá se, navrch, chytneme krádež a hru ukončujeme těsným výsledkem 2:0. Finále! Blansko! Moravské derby! Jdeme na to! Na prkně s Bachanovic. Začínáme v útoku a hned jdeme do vedení 2:0. Blansko se snaží najít recept na svižně a přesně házející Báru, ale nedaří se. V dalších směnách přidáváme postupně další body a Blansko se zdá být rezignované. Hrajeme pestře, zařazujeme úspěšný slapu a v pravou chvíli také dvě nádherné útočné úlivky. Po páté směně svítí na tabuli stav 9:0 a hra je ukončena pro rozdíl bodů! První letošní prvenství je naše a usedáme do čela celkové tabulky divize Východ!

Závěrem už jen zmínka a pochvala Báře Bachanové za její první parádní skok na spojce, kdy jen o fous nedosáhla na tvrdou ránu Blanské pálkařky, Lucce za bravurně umístěný a úspěšný slap a útočnou úlivku. Mity, Terce a Báře pak taky za skvělou práci na nadhozu.

Helča a Mejla

Fotky zde.

Kompletní výsledky na www.softball.cz zde.


12.-13.5.2018 - 2. liga kadetek, 1. turnaj na Mlatevni

O víkendu proběhl na Mlatevni první turnaj 2. ligy kadetek. Sjelo se celkem osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Ty hrály každý s každým a následně o umístění. Náš tým doplněný o zkušené žákyně svou skupinu s přehledem vyhrává, když postupně poráží Sabat, Spectrum B a v tie-breaku i Blansko.
V neděli nás tedy čeká zápas o finále proti Joudrs B. Na prkno vytahujeme, již zkušenou, Báru Bachanovic. Skóre se vyvíjí v náš prospěch, ikdyž se nám nedaří soupeři výrazněji odskočit. Ten v poslední směně zapne a po našich chybách skóre otáčí ve svůj prospěch. Jdeme tedy do dohrávky a věříme si. Ale hned první dvě pálkařky jsou aut. Na dva auty se nám ještě daří obsadit první a druhou, ale catcher soupeře nyní za sebe nepustí žádný balon. A bohužel po chvíli snahy nepřichází ani odpal. Utkání tak nešťastně prohráváme o jeden bod. Boj o třetí místo svádíme opět se Sabatem. Tentokrát jde vše hladce, Bára soupeřkám na pálce nic nedovolí a my hned v úvodní směně předvádíme zaplněné tribuně pálkařskou přesilu v podobě šesti doběhů - víc jedna směna dle pravidel nedovoluje. V dobrém útoku pokračujeme i nadále a skóre se zastavuje na číslech 12:00 v náš prospěch. Vyhráváme rozdílem po páté směně! Krásné třetí místo, ikdyž jsme měli určitě na víc. Uvidíme příště.....
Děkujeme všem, co se starali o zdárný průběh - od rozhodčích, přes přípraváře hřišť, bufetářky, nákupčíky, až po posledního fanouška! Díky!

Mejla a Helča

Videoreportáž TV Slovácko

Fotografie - 2. liga kadetek, 1. turnaj - Mlatevňa Kunovice

Kompletní výsledky.

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie