09.-11.10.2020 - Mistrovství ČR kadetek - Ostrava

MČR kadetek U16,Ostrava

9-11.10.2020

Snails : Joudrs Praha 1:18

Na nadhozu začínala Klára H. A doházela Zuzka Z. Byl to velmi silný soupeř, hned v první směně nám dali 10 bodů a vůbec se nám nedařilo v poli ani prosadit na pálce. Ve druhé směně nám dali dalších 8 bodů. V této druhé směně se nám podařilo dát jeden bod. Nastala třetí směna a k vůli bodovému rozdílu 18:1 se zápas ukončil.

Snails : Arrows Ostrava 3:2

Na pálce v první směně jsme nedali ani jeden bod, ale soupeřovi se podařilo v první směně dát jeden bod a my jsme se nevzdávali. Do čtvrté směny nedal ani jeden tým bod. Nastala pátá směna a my jsme dali dva body, ale soupeř též v páté směně dal jeden bod. Bojovali jsme co to nejvíc šlo a nastala šestá směna, kdy jsme dali jeden bod. Poté jsme šli do pole a ubránili jsme to.

Snails : Olympia Blansko 5:6

S nadhazovačkou Julčou.

V první směně jsme to ubránili a na pálce jsme dali dva body. Druhá a třetí směna byla pro oba týmy bezbodová a pro Blansko i čtvrtá. My jsme ve čtvrté směně dali dva body. V páté směně se na nás Blansko rozpálilo a dali tři body a v šesté směně vyrovnali body na 4:4 a museli jsme jít do tiebreaku. Soupeř dal v tiebreaku 2 body a my pouze jeden bod.

Snails : Cats Brno 5:1

O 5.místo

S nadhazovačkou Julčou, jsme začínali v poli a v první směně nám Brno dalo jeden bod, ale my jsme se nevzdávali a v druhé směně jsme dali dva body. Brno hrálo bezbodově, ale nám se podařilo ve čtvrté směně dát tři body a další dvě směny nedal ani jeden tým bod. A díky velmi dobré obraně, jak v poli tak i na pálce jsme vyhráli 5.místo.

Hráčky: Zuzka, Bára, Julča, Klára, Žanda, Bíba, Natka, Nikča S, Nikča Schw, Emma, Lea.

Napsala: Natka Včelicová

Foto z turnaje

Výsledky turnaje


27.09.2020 - Superliga kadetek - nadstavba - Ostrava

Superliga kadetek, Ostrava

Kvůli deštivému počasí se náš turnaj na hřišti Arrows Ostrava přesunul pouze na neděli 27.9.2020.

Snails – Arrows 5:8

O tomhle zápasu radši moc mluvit nebudeme. Dělaly jsme hlavně na začátku úplně zbytečné chyby a pálka taky nebyla přesvědčivá, i když jsme na jejich nadhazovačku šly už po několikáté. Dobře zaházela Klára, která soupeři moc hitů nedovolila. Na kečrovi získávala zkušenosti Včelka.

Snails – Cats 12:10

Celou dobu se nám dařilo v poli a na pálce to bylo taky lepší, i když tenhle nadhoz jsme měly rozstřílet víc. Celý zápas jsme vedly, ale v dohrávce nás Cats díky dvěma šťastným odpalům, několika metám zdarma a následným odpalem na plot dorovnaly a musely jsme hrát tiebreak. Naštěstí jsme zápas dokázaly vyhrát, když tiebreak zahájila hitem pajda Emma. Celý zápas odházela Julča. O vítězství rozhodl náš útok, který byl o kousek lepší, než soupeřův.

Snails – Blansko 13:6

Tenhle zápas byl ze všech nejlepší. Skvělý nadhoz od Julči, kvalitní pole a dobrá pálka. Sice tam bylo pár maličkých chybiček, ale bez nich by to nebylo ono.

Hráčky: Zuzka,Barča,Julča,Klára,Žanda,Bíba,Včelka,Nikča S., Niky Sch., a pajda Emma S.

Zapsala: Klára

Foto zde

Kompletní výsledky na webu ČSA


12.-13.9.2020 - Superliga kadetek - Kunovice

12.-13.9 se uskutečnil 5. tutnaj superligy kadetek, tentokrát na domácím hřišti.

1. zápas Snails : Arrows

zapas dopadl 3 : 5

i přes Julčin skvělý nadhoz a dobrou pálku jsme kvůli pár zbytečným chybičkám zápas prohrály.

Nám to ale tak nevadilo, protože jsme ze zápasu měly dobrý pocit.

2. zápas Snails : Spectrum

zápas dopadl 12 : 9

Díky Zuzce, která odházela skoro celý zápas a Klárce, která doházela poslední směnu jsme zápas vyhrály.

I přes výhru, nejsme s výkonem úplně spokojené, protože naše pálka na takový nadhoz mohla být lepší.

3. zápas Snails : Joudrs A

zápas dopadl 2 : 5

I přes Zuzky a Klárky skvělý nadhoz a celou dobu dobře udržený zápas jsme ho prohrály. Opět nás nepodržela pálka, kterou musíme do dalších zápasů zlepšit.

4. zápas Snails : Spectrum

zápas dopadl 8 : 3

Zápas o 3. místo jsme díky Klárčinému a Julčinému nadhozu vyhrály. Oproti minulému zápasu se Spectrem jsme pálku zlepšily, ale pořád to nebylo podle našich představ.

A díky naší podpoře na tribuně jsme si tenhle víkend užily na plné pecky!

Hráčky: Síma, Klárka, Julča, Zuzka, Bára, Nikča Strapi, Nikča S., Lea, Bíba, Žanda a naše pajdy Emma a Barunka

Žanda

Fotky z turnaje.

Kompletní výsledky


29.-30.08.2020 - Superliga kadetek - Jablonec Nad Nisou

V sobotu jsme první zápas hrály s Arrows Ostrava.
Nadhazovala Julie Dominiková a po velmi náročném boji jsme vyhrály 4:2.
Následující zápas jsme s Bleskem Jablonec vyhrály 7:3, ale měly jsme velké štěstí, protože pálka byla otřesná a jejich nadhoz jsme měly pálit daleko víc.
V neděli v 10:00 jsme vyrazily z hotelu na hřiště a v 11:45 jsme šly hrát s Trutnovem. Po vyrovnaném souboji Trutnov vyhrál - což znamenalo, že jsme potom hrály o 3. místo s Bleskem Jablonec.
S Jabloncem jsme hrály dobře, pálka se zlepšila, ale pak začalo pršet. Chvíli se tedy ještě hrálo a potom rozhodčí zápas pro déšť, ve 3. směně a za stavu 5:4 pro nás, ukončili. Skončili jsme 3. a dostaly jsme bronzový pohár.

Lea Friedlová

Hráčky: Síma, Klára, Julča, Bíba, Nikča, Julča, Zuzka, Lea, Bára, Danča

Kompletní výsledky zde.

Fotky zde.


15.-16.08.2020 - Superliga kadetek - Příbram

Dne 15.8.2020 jely kadetky (v neobvykle vysokém počtu hráček) do Příbrami. Víkend zahájily zápasem s Arrows Ostrava, kde trenéři zvolili zajímavou taktiku, 4 kadetky + 5 žákyň hrály a 3 zbylé kadetky byly připraveny do hry. V půlce zápasu bylo střídání tří hráček, ale počet kadetek a žákyň ve hře zůstal. Ve 2. polovině zápasu se po dlouhé době na prkno postavila Zuzka, která vystřídala Kláru. Po zápase, který nakonec skončil v prospěch Ostravy (15:10) trenér prohlásil, že žákyně pálily lépe než kadetky (nečekaně, když kadetky ani skoro nehrály). 2. zápas jsme hrály až kolem půl šesté s Trhovými Sviny, tentokrát už hrály všechny kadetky s Julčou na prkně. Zápas nebyl ani nijak napínavý a skončil naší výhrou 15:0. Tímto zápasem jsme ukončily sobotu, vyrazily na večeři a poté na ubytování. Ubytovaní jsme byly v chatkách mezi medvědy a byl to spíš takový boj o přežití.. i přes to, že zuby jsme si čistily na terase, na záchod chodily minimálně po dvou a spaly na posteli skoro 2 (kvůli strachu z medvědů), jsme se shodly, že tohle ubytování se nám vlastně líbilo. Do dalšího dne jsme nastoupily opět se skvělou náladou, ale podceněním soupeře (Joudrs B). I přes Klářin první homerun v životě (který skoro skončil mimo výseč) jsme stejně skončily v tiebreaku, který nádherně začala Bára dvou bodovým homerunem (taky svým prvním) a tím jsme se dostaly do vedení 4:2. Krok s dobrými odpaly držela i Zuzka, která po Klářiné radě odpálila na 9 a doběhla tak až na 3. metu. Joudrs B měnily nadhazovačku, ihned trefila Julču, která se společně se Zuzkou dostala až na domácí metu chybou soupeře. V zápase přišly další krásné odpaly např. Símy, Nikči Sch.,.. díky naší pálce a výbornou Julčou, která hodila v zápase 19x SO, jsme nakonec zvítězily 7:2 a dostaly se do finále opět s Arrows, kde přišly krásné úlivky, na které jsme se několikrát dostaly na mety. Házely nám všechny nadhazovačky (Julča, Klára i Zuzka). Po 6 směně jsme ale bohužel opět s nimi prohrály 2:5. Pak jsme se vydaly na 4 hodinovou cestu domů (návrat kolem 23:00). Tento turnaj jsme si všichni užili, taky byl i celkem úspěšný, hlavně proto, že se nikomu nic nestalo.

Zuzka

Kompletní výsledky

Foto zde


01.-02.08.2020 - Superliga kadetek - Eagles Praha

1.8. 2020 jsme se vypravili od Tesca na první turnaj superligy kadetek do Prahy na Krč . Komplikace nás (jako vždycky) neminuly. Síma měla teplotu takže s námi nejela, Báře bylo špatně, a žákyně měli jiné plány. U Tesca nás tedy bylo 9.

Po další půlhodině se nám podařilo sehnat Natku Včelicovou.

Cesta proběhla bez větších pohrom a čekala nás tropická sobota.

Eagles vs. Snails 9:1

První dvě směny odhazela Julča, pak házela Klára. Naši palce se moc nedařilo. Pro náš jediný bod doběhla Emma. Zuzku před zápasem nic nebolelo, tak se jí muselo něco stát. Tvrdým odpalem dostala rovnou do levé ruky a víkend pro ni bohužel hned v úvodu herně skončil.

Snails vs. Arrows 2:13

Celý zápas odhazela Emma. Zápas byl dobrý, míče jsme kontaktovali a dostávali do pole, jenomže v poli jsme měli opět kritickou směnu:-

Měli jsme krásné ubytování a dobrou večeři

Arrows vs. Snails 12:5

Do zápasu jsme šli s chutí. Házela Julča a pak opět Klára. Druhou směnu jsme začali s nádherným homerunem Emmči. A dalšími čtyřmi body. Pak nás soupeř po pár těsných situacích dohnal a nakonec vyhrál.

Snails vs. Eagles 0:17

Většinu zápasu házela Emmča. Tak dostala tvrdou ránu do nohy. Soupeř nám hodně skóroval kromě několika tvrdých odpalů také na past bally a chyby v poli. Pak házela Klára. Na konci zápasu si Emmča ošklivě podvrtla kotník.

Zatím tedy máme čtyři prohry. Víkend to byl nesmírně náročný a protože jsme nehráli úplně špatně, tak věříme, že už bude jenom líp.

Článek seplala Bára Křapová ❤️

Foto z turnaje
Výsledky turnaje na webu ČSA

26.-28.06.2020 - Open pohár kadetek - Eagles Praha

Dne 26.6.2020 se kadetky zúčastnily Open poháru U16 v Praze na hřišti Eagles.


Páteční zápasy dopadly oba dobře. První zápas proti Spectrum Praha se skvělým nadhozem Julčou a výbornou pálkou jsme vyhrály 20:0.


Druhy páteční zápas jsme vyhrály nad Kotlářkou, i když to ze začátku vypadalo pro náš tým bledě tak jsme to nakonec otočily a vyhrály a dopadlo to 10:3. Na nadhozu nás podržely Emma a Julča.


Na druhý den jsme začaly ranním zápasem s domácím týmem Eagles, i přesto že už jsme si myslely že to máme v kapse,začaly nás dotahovat, ale my se nedaly a úspěšně jsme je porazily 11:9. S velmi dobrou pálkou a s nadhazovačkami Klárou a Emmou.


Díky všem těmto výhrám jsme byli první ve skupině, která nás posunula do top 8.


Další zápas jsme se popraly o vítězství a postupu do top 4 se Storms Řepy. Tento zápas nás podržela na nadhozu Julča, ale ani na pálce jsme neváhaly a udělaly 4 body a tím jsme vyhrály 4:1 a byly jsme v top 4.
V neděli jsme se hned nad ránem popraly s Beavers a i přes náš neuvěřitelně velký zápal do hry jsme prohrály. I tak jsme byli jediný tým, který tomuto vítězi celého turnaje udělil dva body. A proto výsledek zápasu byl 21:2. Tento zápas nadhazovala Julča s Emmou.


Náš poslední zápas o třetí místo s Joudrs B, kde jsme bojovaly jako o život, jak na pálce, kde se Emmči podařil odpálit homerun, tak i s Julčou na nadhozu, která se potila až do krve, se nám bohužel nepodařilo zvítězit a prohrály jsme 7:4.


Nakonec jsme tedy skončily na čtvrtém bramborovém místě. Přestože jsme počítaly jen s top 8, tak nás top 4 mile potěšilo a za konečný výsledek jsme, i přes prohru v boji o bronz, rády.


Chmelařová Barbora

Foto z turnaje

ČSA - web

soutěže, turnaje, výsledky

ČESKÁ SOFTBALLOVÁ ASOCIACE
www.softball.cz
ČSA - soutěže, turnaje, výsledky
www.softball.cz/souteze
Partneři
kunovice zlin kovokon Dlouhodobá předpověď počasí
extraliga vzkazovna fotogalerie